24 óra, 2014. november (25. évfolyam, 255-278. szám)

2014-11-11 / 262. szám

^ 12 2014. NOVEMBER 11., KEDD_______________________________ . TetlISZ A női teniszezők világranglistáján a legnagyobb változás, hogy kikerült a „rendszerből" Li Na (ké­­­­­­pünkön), az Australian Open címvédője, aki egészségügyi okokra hivatkozva októberben bejelentette m 1 visszavonulását, pedig még a legutóbbi listán is a kilencedik volt. A legjobb magyar, Babos Tímea a 98. FÉRFI NB I., 8. FORDULÓ DUNAFERR SE-DÁGI KSE 0:3 (-20, -19, -19) Dunaújváros, 100 néző, ve­zette: Mezőffy, Horváth M. DÁG: Oszuska G., Krupánsz­­ki, Horváth G., Oszuska Z., Já­­nossy, Szauter P., Koch (libe­ró, Zirigh (liberó). Csere: Ba­lázs, Bagics, Hegyi. Edző: Szau­ter Ferenc. A MÉRKŐZÉS ALAKULÁSA, I. játszma: 9-6,14-14,17-19,19- 21,20-24. II. szett: 5-8, 8-16, 14-22,19-24. III. szett: 5-5, 9-9, 12-16, 17-22,19-24. Több pozitívum is tarto­zik a mérkőzés krónikájá­hoz. Először, hogy a dági­­ak emberemlékezet óta nem nyertek a Duna partján. Há­rom-nullára pedig még so­ha. Emellett a sérüléséből fel­épült Bagics Bence ismét pá­lyára léphetett... A hazai fiatalok igyekez­tek „pörgősre” fogni a mér­kőzést, volt is egy-két jó meg­oldásuk, ám ez a megyebeli gárda ellen ezen a meccsen édeskevésnek bizonyult a 65 perc alatt. Szauter Ferenc:­­ Voltak ap­róbb hibák, de a fontos pillana­tokban higgadtak maradtunk, és szett­vesztés nélkül húztuk be a három pontot. ■ Petrik J. Szettet sem vesztettek a vendégek Dunaújvárosban Ismét legyőzték a Boszorkányokat női labdarúgás A Környe SE egy félidő alatt eldöntötte a megyei rangadó sorsát Az újonc Dorogi Diófa SE női labdarúgói bebizonyították, hogy nem véletlenül nyertek az első fordulóban 5-1-re a Szegedi AK Boszorkányok ellen. A mieink most 5-0-ra győzték le a Tisza-partiakat. A Fejér megyei regioná­lis bajnokságban a megyei rangadón a Környe SE 2-0-ra bizonyult jobbnak a Komáromi Fortuna SE gár­dájánál. Kovács László A dorogi találkozó előtt kis ün­nepséget tartottak a házigaz­dák abból az alkalomból, hogy Bakó Dóra 100. NB-s bajnoki mérkőzésén lépett pályára. Dí­jat kapott Cseh Katalin és Gőbölös Gab­riella is klubhűségéért, mind­ketten 100. NB-s meccsüket ját­szották dorogi színekben. A találkozón aztán nehezen indult be a gólgyártás, a mieink az első játékrészben egyszer ta­láltak a szegediek hálójába. A szünet után aztán beindult a dorogi henger, és újabb maga­biztos győzelmet arattak Sza­bados György vezetőedző tanít­ványai. A Diófa SE a sikerrel a negyedik helyről a harmadikra lépett. A piros-feketék szomba­ton a hatodik helyen álló Újpest vendégei lesznek. A Fejér megyei regionális női labdarúgó-bajnokság őszi utol­só fordulóját rendezték. A me­gyei rangadó tétje a komáro­miak számára az volt, ha nyer­nek, akkor a második helyről várhatják a tavaszi folytatást. A környeieknek is nagy szük­ségük volt a három pontra, ha begyűjtik, akkor jó esélyük ma­rad arra, hogy az őszi szezon vé­gén dobogós helyen teleljenek. A pályán aztán kiderült, hogy a Környe SE gárdájának egy félidő elegendő arra, hogy eldöntse a három pont sorsát. A vendégek az első játékrész vé­gére kétgólos előnyt szereztek, a szünet után pedig meg sem kellett izzadniuk ahhoz, hogy azt megtartsák. Igaz, akadtak a házigazdáknak is lehetősé­geik, ám lövéseik után vagy a labda kerülte el a kaput, vagy a környeik hálóőre hárított. A környeieknek még két elma­radt mérkőzésük van, ha a Ná­­dasdladány és a Tác-Dősz ellen is begyűjtik a három-három pontot, odaérhetnek a harma­dik helyre. A Tatabányai Amazonok SE gárdája 5-0-ra nyert a Nádasd­­ladány ellen, így a második he­lyen állnak. NB I., 8. FORDULÓ DOROGI DIÓFA SE­SZEGEDI AK 5-0 (1-0) Dorog, Buzánszky Jenő Stadi­on, vezette: Tóth R. (ifl. Imre J., Szántó R. D.). dorogi diófa SE: Farkas K. - Pintér (Tenczel, 87.), Tatai (Cseh, 87.), Sándor, Cupajo­­vá, Benkő (Tari, 83.), Gőbölös, Papp P., Koch, Újvári, Nagy Á. Vezetőedző: Szabados György. GÓLSZERZŐ: Nagy Á. (33., 48.), Benkő (61., 79.), Patocskai (78. - öngól). sárga lap: Zimányi (67.), Sza­lai (70.), Szabados György:­­ Gratulá­lok a lányoknak a második fél­időben nyújtott teljesítmény­hez, ezen a délutánon valóban „boszorkány­üldözés volt Doro­gon”. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: 1. FC Femina-Újpest 1-0, Astra HFC-MTK 0-1, Ferencváros- Viktória 3-1. AZ ÉLMEZŐNY: 1.MTK 24 pont, 2. Ferencváros 21, 3. Dorogi Diófa SE 15. FEJÉR MEGYEI REGIONÁLIS BAJNOKSÁG, 11. FORDULÓ KOMÁROMI FORTUNA SE­KÖRNYE SE 0-2 (0-2) KOMÁROMI FORTUNA SE: BO­TOS - Felpéczi, Kovács F., Pajor Karmen, Kiss A., Beke, Szege­di, Suhajda, Pajor Kinga. Cse­re: Rabi, Varga Sz., Mészáros, Juranovics. Edző: Józsa Sán­dor. Környe SE: Terdik - Fábián, Németh Zs., Cserháti R., Béke­­fi, Schlapak, Belány, Cserháti A., Hetzmann. Csere: Keliger L., Molnár Zs., Hribár, Pécs­­váradi, Balatoni. Edző: Raffai Sándor. GÓLSZERZŐ: Cserháti A. (13.), Pécsváradi (28.). NÁDASDLADÁNY­TATABÁNYA 0-5 (0-2) TATABÁNYAI AMAZONOK SE: Kozma - Mészáros I., Zöld, Vas, Jezsó, Busai, Weiszdorn, Bog­nár, Budai. Csere: Fucskó, Bán­falvi, Ferenczi, Szabó V. Edző: Fischer László. GÓLSZERZŐ: Vas (7.), Busai (10.), Mészáros I. (14., 61.), Fe­renczi (42.). TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Tác-Cősz-Enying 1-1, Csetény- Baracs 6-0. AZ ÉLMEZŐNY: 1. Csetény 22 pont, 2. Tatabányai Amazonok SE 17, 3. Baracs 16, 4. Komá­romi Fortuna SE 15, 5. Környe SE 11. A környeiek az első játékrészben szerzett két góllal vitték haza a három pontot Komáromból HIRDETÉS SZUPEREXPRESSZ LIBANAPOK a tarjáni Sziget Vendéglő­ben november 7-16-ig. Asztalfoglalás: 34/372-910 ------------------------------------------------------------------ *71839* 0 wtd MÁRTON NAPI LIBA-LAKOMA NOVEMBER 14-ÉN, 18 ÓRÁTÓL Vendégváró: Házi libatöpörtyűs kétsajtos pogácsa, egy pohárka Agárdi pálinkával Tollborzoló: Házi vegyes libaízelítő, frissen sült bagettel, friss zöldség pihékkel Döbrögi Úr levese: Libaleves lúdgége tésztával, libahússal Lúdas Matyi kedvencei: Aszalt szilvával töltött libamell, vele sült almával, metétőhagymás burgonyapürével Ropogósra sült libacomb, baconos libamájjal bolondítva, szalonnás fehérboros káposztával, graten burgonyával tálalva Desszert: Rumos-meggyes gesztenyepüré te © 00 ® EPT/PI ASZTALFOGLALÁS SZÜKSÉGES A 34/321-80B-ES TELEFONSZÁMON Hazai siker született a csoport rangadóján kosárlabda Egyetlen ponton múlott, hogy a Lukács-csapat továbbra is veretlen maradt AMATŐR NB I., NŐI 6. FORDULÓ TATABÁNYAI KC-TFSE 63-62 (IS­II, 17-20,12-10,15-21) Földi Imre Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Makovsky, Pécsi. TKC: Fekete A. 12/3, Csicsai 8, Guti 2, Ruttner 17, Fülöp K. 12. Csere: Mozsolics 5, Szamo­si, Németh N. 7/3. A MÉRKŐZÉS ALAKULÁSA, 5. p.: 12-9, 15. p.: 30-16, 25. p.: 39-39, 35. p.: 58-55. Vendég kosárral indult a két beli rangadóra, de nem váratott soká a hazaiak válasza sem, így ment ez 12-11-ig, amikor a TKC jobban kapta el a fonalat, és te­temes előnyt szerzett. A nagy iramú mérkőzésen a védekezés olykor másodrendű­nek bizonyult, és mivel a pa­lánk alatt a Tatabánya volt az úr, az egyetemisták távoli dobások­kal tartották életben győzelmi reményeiket. A fővárosiak zó­navédekezéssel keltettek némi zavart a hazai hadrendben és taktikában, ám a folyamatosan olvadó tatabányai előnyből egy pontocska azért a csúcsrangadó végére is megmaradt. A találko­zó vége előtt - már négypontos TKC előnynél - 2-3 másodperc­cel szépített a TFSE. MÓZES EMIL, ATKC SZAKOSZTÁLY vezetője: - A csoportrangadót győzelemmel zártuk. A találkozó hibákkal, fordulatokkal és szép jelenetekkel együtt jó meccs volt, amely után nyugaton csak mi vagyunk veretlenek. ■ P. ]: veretlen csapat nyugati csoport- A palánk alatt a Tatabányai KC együttese volt „úr” HIRDETÉS » NB III, megyei és BLSZ-osztályok, női labdarúgás és futsal ' » Részletes eredmények és tabellák . \a • »Interjúk,fotók,érdekességek fSilKlWjru / J Bjsj' l dfl A Hajrá, foci! a Nemzeti Sport időszaki különszáma!____________________________________