24 óra, 2015. február (26. évfolyam, 27-50. szám)

2015-02-02 / 27. szám

14 wmmmmmmmmmmmm Hosszú Katinka ötből három döntőben nyert Nizzában úszás Három döntőben győ­zött, egyben ezüstöt, egy­ben pedig bronzot érdemelt ki Hosszú Katinka a nizzában rendezett nemzetközi úszóver­senyen. A világ- és Európa-baj­­noknő - a viadal honlapjának tanúsága szerint -100 méter háton (1:00.47 p), 200 méter mellen (2:29.00) és 200 méter gyorson (1:58.32) ért elsőként a célba. A második helyezést 400 méter vegyesen szerezte (4:48.38), harmadik pozíció­ban pedig az 50 méteres pil­langóúszás döntőjében végzett (27.15 mp). Hosszú a francia­­országi verseny pénteki nyi­tónapján három aranyat (50 m gyors, 800 m gyors, 200 m hát) és egy ezüstöt (100 m pil­langó) nyert. Verrasztó Evelyn - akárcsak az első napon, ami­kor 200 méter háton állhatott fel a dobogó alsó fokára - egy bronzzal gazdagodott szomba­ton is: a leghosszabb vegyes­szám fináléjában érkezett be harmadikként (4:52.07), 200 méter gyorson pedig negyedik lett (2:00.14). Bátyja, Verrasztó Dávid medálgyűjteményébe két érem került: aranyat akasz­tottak a nyakába a 400 méter vegyes eredményhirdetése­kor (4:17.00), és bronzot ve­hetett át a 200 méteres mell­úszás (2:15.46) fináléját kö­vetően. ■ 2015. FEBRUÁR 2., HÉTFŐ SPORT­­­HIRDETÉS A Tatabányai KC kosárlab­dacsapata kiütéses győzel­met aratott Sopronban. Az oroszlányiak harminc percig kiválóan játszottak, és maga­biztosan nyertek. P.J.­K.L. * 25 AMATŐR NŐI NB, NYUGATI CSO­PORT, 14. FORDULÓ SMAFC NYME-TATABÁNYAI KC 29-110 (5-30,14-22,6-28,4-30) TKC: Fekete A. 4, Csicsai 10, Guti 20/3, Ruttner 23, Fülöp K. 18. Csere: Szamosi 9/3, Bakó 4, Horváth B. 10, Mozsolics 12.­­ Edző: Lukács Sándor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA, 5. perc: 0-15 (!), 15. perc: 13-40, 25. perc: 20-62,35. perc: 27-93. A hatodik percben már 17-0- ra vezetett a Tatabánya, a házi­gazdák csak ezt követően sze­rezték első kosaraikat. A vendé­gek kiválóan védekeztek és ha­tékonyaknak bizonyultak a sop­roniak palánkja alatt is. Hogy a második felvonásban így „meg­szórták” magukat a vendéglá­­­­tók - 14 pontig jutottak - az el­sősorban a tatabányaiak kisebb kihagyásainak volt a következ­ménye. De aztán a negyed haj­rájára helyre állt a rend a par­kettán... A harmadik tíz perc is nyolc-nullás TKC-s sorozat­tal indult, majd a játékrész de­rekán 25-66-ról hirtelen 25-80- ra módosította az állást Lukács Sándor együttese. A századik tatabányai pont a negyedik ne­gyedre jutott. Egy sikeres há­rompontos kísérletet követően Guti ütötte századossá a sopro­niakat, ám ekkor még nem volt vége, mert a vége 110 tatabányai pont, és kiütéses győzelem lett. MÓZES EMIL, A TATABÁNYAIAK SZAKOSZTÁLY VEZETŐJE: - Né­hány kulcsjátékosunk, mint Fekete Anett, vagy Csicsai Ka­ta kevesebbet volt a pályán, de az előre játékban így is jól telje­sítettünk. A védekezésünk pe­dig már a szombati rangadóra „készült”. NB I B, NYUGATI CSOPORT, FÉRFI, 13. FORDULÓ OROSZLÁNY-PÉCSI VSK 93-77 (17-18, 34-13,26-10,16-36) OROSZLÁNYI SE­ LIONS: Ughy 7, Kiss Kornél 17/3, Burai 7/3, Bo­­csárdi 9/3, Keller 6. Csere: Haj­­másy 24/18, Gorzsás 7, Magya­­ri 4, Zabó, Kláris 12, Túri. Edző: Kovács Nándor. Az oroszlányiak az idén há­rom, a tabella élmezőnyéhez tartozó csapattól vereséget szenvedtek, ezért most, az alsó­házhoz tartozó ellenfelét min­denképpen szerette volna le­győzni. Kiegyenlített játék jellemezte az első negyedet. Mivel felvált­va estek a kosarak, így egyik csapat sem tudott elhúzni a má­siktól (10. p. 17-18). A második etapban aztán teljesen megvál­tozott a játék képe. Keményen és agresszíven védekeztek a hazaiak, és szurkolóik legna­gyobb örömére szebbnél szebb támadásokat vezettek. Szinte minden akciót pontosan fejez­tek be. A kosárparádéban Haj­­másy vitte a prímet, aki öt há­rompontossal hívta fel magára a figyelmet. Fokozatosan növel­ve előnyét, a félidőre már húsz egységnyivel járt előrébb a ha­zai gárda (20. p. 51-31). A tér­félcserét követően is kiválóan védekeztek az oroszlányiak, a megszerzett labdákból pedig gyors indításokkal operálva, 38 pontra duzzasztották az ad­dig sem csekély előnyüket Kiss Kornélék (28. p. 75-37). A ne­gyedik negyedben hazai rész­ről már főként a cserék voltak a pályán. A nagy előny lehetősé­get adott Kovács Nándor edző­nek a kísérletezésre. A végjá­tékban a vendégek egyre pon­tosabban céloztak, ebben a sza­kaszban hét hárompontost is dobtak. Emellett az OSE véde­kezése szétesett, így a tetemes előny rövid idő alatt jelentősen csökkent (34. p. 79-55). Ebben a periódusban figyelmetlenül, sok hibával játszottak hazaiak, de a biztos győzelem így is meg­lett (40. p. 93-77). Az első ne­gyed kiegyenlített játékát köve­tően, a középső két negyedben látványos és eredményes játék­kal rukkolt elő a csapatként re­mekül funkcionáló DSE. A vég­­elszámolás szempontjából na­gyon fontos győzelmet szerzett az oroszlányi gárda. Kovács Nándor: - Nagyon sok problémával küszködtünk az el­múlt napokban: sérülések, be­tegségek, eltiltás nehezítették a dolgunkat. Mindezek ellenére 30 percig kiválóan játszottuk, és magabiztosan nyertünk. Vihar söpört végig a hűség városán kosárlabda A végelszámolás szempontjából fontos győzelmet szereztek az oroszlányiak kiegyenlített játék jellemezte az első negyedet Oroszlányban