24 óra, 2015. február (26. évfolyam, 27-50. szám)

2015-02-12 / 36. szám

HÍRSÁV Mészáros Jánost jelölték alelnöknek MOB A Magyar Olimpiai Bi­zottság nem olimpiai sport­ágak tagozata Mészáros Já­nost választotta meg elnöké­nek, akit egyúttal a MOB al­­elnökének javasol - olvas­ható a mob.hu-n. A tagoza­ti elnöki posztra, amely Ley­­rer Richárd halálát követően üresedett meg, Mészáros Já­nos volt az egyedüli jelölt. A szakszövetségek 32 képvise­lője közül 30-an igennel sza­vaztak, ketten tartózkodtak. Iszinbajeva megcélozza a riói olimpiát atlétika Idén elsősorban erőnléti edzésekkel kíván­ja formába hozni magát, hogy aztán jövőre megcélozhassa a riói olimpiai szereplést Jele­­na Iszinbajeva, az oroszok két­szeres ötkarikás bajnok rúd­ugrója, aki klubjában edzői szerepet is ellát majd. A 32 esztendős Iszinbajeva 2013- ban Moszkvában harmadszor is világbajnok lett, azóta azon­ban nem versenyzett, tavaly júniusban ugyanis megszüle­tett első gyermeke. Az atléta a 2004-es athéni, majd a 2008- as pekingi nyári játékokon győzött, míg 2012-ben, Lon­donban bronzérmet szerzett. Három játszmában legyőzte a címvédőt tenisz A szerencsés vesztes­ként főtáblára jutó argentin Facundo Bagnis élt az aján­dékba kapott lehetőséggel, és a Sao Pauló-i férfi tenisz­torna első körének legna­gyobb meglepetését okozta azzal, hogy három játszmá­ban legyőzte a viadal cím­védőjét, egyben honfitársát, Federico Delbonist. HIRDETÉS LEIER, SCHIEDEL KEMÉNY AKCIÓ tavalyi áron a készlet erejéig. Tar­ján, Héregi u. 5. 30/348-3773 www.straubingerkft.hu -------------------------------------------------------------- *73661* Az Annavölgy nyerte a kupát teremlabdarúgás A környékbeli csapatok felkészülését segítették A megyei harmadosztályú Annavölgy csapata nyerte a harmadik alkalommal kiírt Ister-Granum felnőtt fel­készülési tornát, amelynek az esztergomi Pézsa Tibor Sportcsarnok adott otthont. Kovács László Az esztergomi „Csak­” minden évben segíti a környékbeli fel­nőtt focicsapatok tavaszi fel­készülését egy teremtornával. Azért mostanra időzítették a szervezők, mert az együttesek többsége már elkezdte a felké­szülést, ám eddig kevés edző­mérkőzést tudtak játszani. A csarnok szervezői az idén is olyan rendszert választot­tak, amelyben nem volt kieső csapat, mindenki gárda öt-öt mérkőzést vívott. A 12 csapatot négy hármas csoportba sorsol­ták. A csoportmérkőzések után, a mezőnyök azonos helyezettjei alkottak új, három négyes cso­portot. A szervezők ezzel sze­rettek volna hozzájárulni a csa­patok sikeres szerepléséhez. Akadtak meglepetések bőven, hiszen a tavalyi győztes, megyei másodosztály Tál csupán a tize­dik helyet szerezte meg, holott remek játékosállománnyal ren­delkezik. De talán a hetedik he­lyet megszerző Pilismarót, illet­ve a kilencedik helyezett Csol­nok is többre vágyott. A döntőbe jutott négy csapat viszont dicséretet érdemel, még ha több szakember is meglepe­tésként értékelte a fináléba lé­pésüket. Itt talán a legnagyobb esélye a TABAK Tokodaltáró le­génységének volt a végső győze­lemre, hiszen egységes, jó me­gyei másodosztályú gárdáról van szó. A másik három csapat a megyei harmadik ligában sze­repel, és ott sem az élmezőny­ben. De hát teljesen más a te­rem, mint a nagypálya. Összes­ségében az Annavölgy teljesen megérdemelten nyerte a tornát, de nagy dicséret jár Nagysáp és az Epel fiatal gárdájának is. Az eredményhirdetésen Os­­vald Zsolt főszervező kifejez­te abbeli reményét, hogy a tor­na jól szolgálta a csapatok felké­szülését a tavaszi szezonra. Szakmai napon tudjuk meg, hol van a helyünk Európában... labdarúgás Az előző évhez hasonlóan az idén is a tatai edzőtábor ad majd otthont a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) megyei igazgatósága szakmai napjának. A rendez­vényre, amelyet február 20-án 16 órától tartanak, elsősorban a megyében dolgozó edzőket és sportvezetőket várják. Popovics Györgynek, a me­gyei közgyűlés elnökének, a me­gyei labdarúgó-szövetség elnök­ségi tagjának, dr. Koncz Csabá­nak, az MLSZ megyei társadal­mi elnökének és Khéner Lász­lónak, az MLSZ megyei igazga­tójának köszöntője is bevezető gondolatai után dr. Róka Géza, a Debreceni VSC klubigazgatója Sikeres klubmodell bemutatása címmel tart előadást. Őt Kis Ba­­ranyi Sándor, az MLSZ utánpót­lás-programvezetője a szövetség elképzeléseit ismerteti. 17 óra 45-től László Csaba, az MTK szakmai igazgatója kap szót, előadásának címe: He­lyünk Európában. A rendezvény vendége lesz Markó Edina, a női válogatott szövetségi kapitánya, aki a női labdarúgás fejleszté­si programjáról tart előadást. Ta­tára látogat Késedi Gábor, a ma­gyar labdarúgó-válogatott szak­mai stábjának tagja, aki A ma­gyar felnőtt válogatott stratégiá­ja címet adta előadásának. ■ Az Annavölgyi Bányász csapata megérdemelten nyerte Esztergomban a harmadik alkalommal kiírt Ister-Granum felnőtt felkészülési tornát László Csaba is előadást tart Tatán Díj a legjobb mezőnyjátékosnak és kapusnak A DÖNTŐK EREDMÉNYEI: Nagy­­sáp-TABAK 1-1, Annavölgy-Epöl 5-3, Nagysáp-Epöl 6-3, Anna­­völgy-TABAK 2-2, Annavölgy- Nagysáp 3-2, Epöl-TABAK 2-2. végeredmény: 1. Annavölgy, 2. Nagysáp, 3. TABAK, 4. Epöl, 5. Extergom, 6. Csővár, 7. Pilismarót, 8. Almásfüzitő, 9. Csolnok, 10. Tát, 11. Visegrád, 12. Ceferino. különdíjak: legjobb játékos: Sasvári Viktor (Annavölgy). Leg­jobb kapus: Kovács Attila (Nagysáp), Kovács Attila, Sasvári Viktor Hibátlanok maradtak Zsolnay Gyöngyiék kosárlabda Az újonc oroszlányi csapat hetedik meccsét nyerte meg sorozatban PEST MEGYEI FELNŐTT, NŐI, 6. FORDULÓ SZÁZHALOMBATTA JUNIOR­­OSE OROSZLÁNYOK 54-74 (10-25,13-10,8-9,23-30) őse oroszlányok: Kosjár 24, Zsolnay Gy. 18, Pándiné, Zsol­­nay B. 13/3, Katona. Csere: Szondi 4, Krecsmajer 5/3, Be­­rendi 0, Farkas 10, Schöffer Ré­ka, Bocskor. Edző: Zsolnay Ár­pád. Az előző évi bajnok, illetve eddig hibátlan teljesítményt nyújtó otthonában szerepelt a több stabil játékosát sérülések és munkahelyi elfoglaltság mi­att nélkülöző, újoncként száz­százalékosan szereplő oroszlá­nyi együttes. Az első negyed­ben villámrajtot vett a Kosjár és Zsolnay Gyöngyi által vezé­relt vendégcsapat (10-25). A második játékrészben a szoros, letámadó védekezéssel játszó hazaiak némileg csök­kentették hátrányukat (13-10). Szünet után a kíméletlen vé­dekezéssel játszó Pest megyei együttes teljesen lefékezte az Oroszlányt, a játékvezetők tét­lenül nézték az eseményeket, így a harmadik negyed szinte kézilabda stílust és eredményt is hozott (8-9). Zsolnay árpád: - Büszke va­gyok a csapatomra, és újabb győzelmünket a hiányzó játéko­sainknak és a lányokkal szim­patizáló nézőinknek ajánlom! 7. FORDULÓ oroszlány-monori­se 65-52 (14-16,21-10,20-9,10-17) őse oroszlányok: Berendi 2, Krecsmajer 8, Lázár 1, Pán­diné 14, Farkas 2. Csere: Kato­na 6, Zsolnay Gy. 21/6, dr. Sza­bolcs 2, Bocskor 9, Galambné, Kurucz, Schöffer Réka. Edző: Zsolnay Árpád. A mérkőzés elején a játékve­zetők „megszórták” büntetők­kel a hazaiakat, akik a mono­­ri zóna ellen ritkán találtak a gyűrűbe, így vendégvezetést hozott az első negyed (14-16). A cseréket követően Katona, Pán­diné és Zsolnay Gyöngyi vezér­letével keményen védekezett az OSE, támadásban a kiharcolt pontoknak köszönhetően a fél­idő végére átvette a vezetést a hazai csapat (35-26). A szünet után Bocskor és Krecsmajer is értékes pontokat szerzett, így a harmadik etap megnyugtató, 20 pontos orosz­lányi vezetéssel zárult (55-35). A záró játékrészben egy pilla­natig sem forgott veszélyben a győzelem, a végjátékban min­den hazai játékos pályára lép­hetett. Ezzel a sikerrel az OSE megszerezte sorozatban hete­dik győzelmét a bajnokságban. Zsolnay árpád: - Gratulálok a lányoknak, nagy küzdelem volt, aminek eredményeképpen egy újabb szép sikert könyvel­hettünk el. ■ HIRDETÉS on-line interjú - kérdezzen ön is! VUJITY TVRTKO február 12. csütörtök, 16 óra Vujity Tvrtko lesz a 24 Óra és a Kem­­ma.hu vendége feb­ruár 12-én csütörtö­kön. Az újságíró, író, Pulitzer-emlékdíjas riporter 16-17 óra között válaszol az olvasók kérdéseire. Fax: (34) 514-011 SMS: (30) 303-0024 Az SMS-t így kezdte: tvrtko www.kemma.hu