24 óra, 2015. február (26. évfolyam, 27-50. szám)

2015-02-23 / 45. szám

16 2015. FEBRUÁR 23., HÉTFŐ____________________________ Autósport Fernando Alonso bukott a barcelonai Forma-1-es tesz utolsó napján, mentőeautóval vit­­te.»ji ,,­­ ’ j­­öt­­ ték a pályakórházba, majd helikopterrel egy városi kórházba, ahol további vizsgálatoknak vetik alá. A M V hírek szerint rendben van, és beszélt a baleset után, de valószínűleg nem véletlenül vitték tovább. 'W­ FOCI, FOCI, FOCI Odahaza kapott ki az FC Barcelona Spanyolország A spanyol élvonalbeli labdarúgó-baj­nokság (Primera División) 24. fordulójában az FC Bar­celona hazai pályán 1-0-s ve­reséget szenvedett a Málagá­­tól. A Málaga előtt legutóbb a Getafe volt képes arra a bravúrra, hogy két bajnokit kapott gól nélkül játszott le a Barca ellen - még a 2007- 2008-as szezonban. Luis En­­rique irányításával másod­szor kapott ki otthon a grá­­nátvörös-kék alakulat a mos­tani bajnokságban. Nyögvenyelősen nyert a listavezető Juventus Olaszország Az olasz élvo­nalbeli labdarúgó-bajnok­ság (Serie A) 24. fordulójá­ban pályaválasztóként nyert a Lazio és a Milan, idegen­ben játszott döntetlent a Ro­ma. A listavezető Juventus még pénteken 2-1-re nyert az Atalanta ellen. Stieber gólt szerzett a Hamburg színeiben Németország A német lab­darúgó Bundesliga vasárnap délutáni mérkőzésén 1-1-re végzett a Hamburger SV és a Borussia Mönchengladbach. A HSV vezető gólját a csapat magyar légiósa, Stieber Zol­tán szerezte. Az éllovas Ba­­yern München szombaton 6-0-ra diadalmaskodott a Pa­­dernborn otthonában. Otthon mentett pontot az Everton anglia Az Everton hazai pá­lyán 2-2-es döntetlent ját­szott a Leicester Cityvel a Premier League 26. forduló­jában. A liverpooli együttes jutott vezetéshez, de miután a vendégek fordítottak, Matt­­hew Upson hajrában szerzett öngólja kellett az egyenlítés­hez a ligautolsó ellen. Az él­lovas Chelsea odahaza 1-1- es döntetlenre volt képes a Burnley ellen. A Kecskéd nyerte a kupát labdarúgás Húsz csapat indult a megyei műfüves-bajnokságban A tavalyi harmadik helyezett Kecskéd KSK csapata nyerte a második alkalommal kiírt megyei műfüves labdarú­gó-bajnokságot. Kovács László MEGYEI műfüves-bajnokság, DÖNTŐ KECSKÉD-SÁRISÁP 1-0 (0-0) Tatabánya, vezette: Kiss L. (Bábszki G., Pál L­. Kecskéd KSK: Sándor G. - Ku­­csera, Kiss Zs. (Jóni, 78.), Ju­hász, Horváth Z., Bukovecz (Müller, 62.), Kovács S., Gelb­­man, Pető, Berki, Tomayer Á. (Tomayer R., 46. - Kiss M., 79.). Vezetőedző: Linczmaier László. SÁRISÁPI BSE: Bábszki Á. - Ko­­pányi, Bercsényi, Guzsik, Fluxa (Pálinkás, 81.), Válent, Góman, Marcsó (Dalanics, 66.), Sándor P. (Kiss G., 56.), Jurásek Zs. (Varga, 66.), Jurásek K. (Párkányi, 77.). Vezetőedző: Karcagi Pál. GÓLSZERZŐ: Gelbman (61.). Az idei műfüves labdarú­gó-bajnokságban húsz csapat megyei első-, másod- és harma­dosztályú csapat szerepelt. A tegnapi döntőben a nagy­pályás bajnokság jelenlegi lis­tavezetője, és az újoncnak te­kinthető, harmadik helyen te­lelő csapat találkozott. A két együttes az ősszel az utolsó fordulóban találkozott egy­mással, akkor a Sárisáp 2-1- re nyert Kecskéden. Ez bravúr volt a javából, ugyanis a kecs­­kédiek ezt megelőzően 2012 jú­niusában kaptak ki hazai kör­nyezetben. A két csapat most is nagy csatát vívott egymással. A ku­pa sorsát eldöntő találat a 61. percben született, ekkor az él­vonalbeli múlttal is rendelkező Gelbman Csaba fejelt Bábszki Ádám hálójába. A találkozón egyébként öt sárga lapot kaptak a kecskédi­­ek, négyet a sárisápiak. A nagypályás bajnokság listavezetője, a Kecskéd KSK legénysége nagy csatában győzte a Sárisáp együttes a tegnapi műfüves torna döntőjében A tatabányai­ Szabó-Suhai Éva öt fara került a hatszáztól TEKE SZUPERLIGA, NŐI, 17. FORDULÓ TATABÁNYAI SC-SZENTESI TE 6:2(3271,3131) A házigazdák ebben a baj­nokságban még nem dobtak ilyen jól, ilyen eredménye­sen. Ez az „magas” fa a baj­nok legyőzéséhez is elegendő lett volna. A pontgyártást Zsí­ros A. kezdte meg, aki 567 bá­but ütött le. Soltészné 12 gurí­­tás után cserét kért, mert meg­fájdult a dereka, így Járfásné folytatta, aki 494 fáig jutott. A második duó gyakorlatilag a végső győzelmet is meghoz­ta. Povedákné 543 fával szer­zett pontot, Szabó-Suhai pe­dig öt fára maradt a 600-tól, 595-öt teljesített. Ekkor már 150 fa volt a házigazdák elő­nye. Az utolsó párban Nagyné 556 fával folytatta a pontgyűj­tést, Joó-Németh pedig 516 fá­ig jutott. Az ifjúságiak is kitettek ma­gukért. Eredmény: TSC-Szen­­tes 4:0(1020,927). A hazai pontszerzők: Soltész (505 fa), Járfás (515 fa), SZAYER GYÖRGY, A TATABÁNYAI se edzője: - Végre kihasznál­tuk a hazai pálya előnyét. Ezt a faarányra és az összfára is ér­tem. Nagyon örülök a sikernek, és hogy tartjuk a negyedik he­lyünket egy fordulóval az alap­szakasz lezárulta előtt. ■ P. J. A dagiak egy óra alatt „vntézkedtek” röplabda A Szauter-legénység elsöpörte útjából a dunaújvárosi csapatot is NB I., FÉRFI, 17. FORDULÓ DÁG-DUNAFERR 3:0 (20,16,20) Dág, 150 néző, vezette: Szabó Zs., Kiss Z. dagi kse: Oszuska G., Kru­­pánszki, Horváth G., Oszuska Z., Szauter P., Molnár I. Koch és Zirigh (liberók). Csere: Jánossy. Edző: Szauter Ferenc. A MÉRKŐZÉS ALAKULÁSA: I. játszma: 8-5,16-13,24-20. II. szett: 8-7, 16-10, 19-14, 24-16. III. szett: 8-5,12-9,16-13,20-18,24-20. A hazaiak a Magyar Kupában szerzett bronzéremtől feldobód­­va, de kissé álmoskásan kezd­tek. Pedig a tervük az volt, hogy játszmaveszteség nélkül hozzák ezt a találkozót. Ez végül sike­rült is. Ahogy belelendült a Dág már nem volt kérdéses a meccs kimenetele. A házigazdák 60 perc alatt elintézték a fiatal, lel­kes, az ifjúsági válogatott gerin­cét alkotó dunaújvárosiakat. A vendégeknek gyakorlatilag csu­pán felvillanásai voltak. Ám pél­dául, a második szettben annyit hibáztak, hogy még a megszer­zett tizenhat pontjuk is rájuk nézve hízelgő... A hajrában végképp kiütkö­zött a két csapat közti tudásbe­li különbség. A dágiak ekkor már csak arra összpontosítot­tak, hogy a vendégek fel ne pö­rögjenek. Az újvárosiaknak ez a rengeteg cserélgetéssel sem sikerült. SZAUTER FERENC: - Magabiz­­tosan hoztuk a kötelező győ­zelmet. Egyszer sem engedtük magunkhoz közel lelkes ellen­felünket. ■ Petrik J. Szabó-Suhai Éva Gólzáporos meccsen szép siker vízilabda A tatabányaiak szinte hibátlanul játszottak OB I. B, FÉRFI, 11. FORDULÓ HVSC-TATABÁNYAI VSE 13-19 (2-5,3-4, 5-4,3-6) Hódmezővásárhely, 150 néző, vezette: dr. Molnár T., Tóth S. TATABÁNYAI VÍZMŰ SE: Mo­ravcsik - Garancsy 5, Sebes­tyén 2, Dobay 4, Mocsári, Kiss Sz. 1, Császár 3. Csere: Dorogi, Békés 1, Mészáros, dr. Bene 2, Csányi M., Csobán. Edző: Zant­­leitner Tamás. GÓL EMBERELŐNYBŐL: 7/2, il­letve 8/5. GÓL ÖTMÉTERESBŐL: 2/2, illet­ve 3/3. Jól kezdtek a vendégek. A ta­lálkozó elején magához ragad­ták a kezdeményezést, és meg­nyugtató előnyre tettek szert. A TVSE volt a kezdeményezőbb a második nyolc percben is, így négygólosra növelte előnyét. Sőt, a harmadik negyedben sem mu­tatkoztak annak jelei, hogy a Ta­tabánya menetelése megtörne. De néhány figyelmetlenség és furcsa játékvezetői ítélet megza­varta a vendégeket. ■ A kék-fehérek továbbra is a tabella élén állnak Ekkor lefordulásokból is eredményes volt a hazai együt­tes, amely kettőre csökkentet­te a játékrész derekára a hátrá­nyát. Kiss Szabolcs eredményes centerjátékának is köszönhető­en azonban újból magára talált a Zantleitner-legénység, így a záró felvonásra háromgólos lett a vezetése. A vízművesek a záró felvo­násban is uralták a hódmező­vásárhelyi medencét. Szép gó­lokat lőttek, és tovább növelve vezetésüket, gólgazdag össze­csapáson, teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Ezzel a sike­rükkel továbbra is vezetik cso­portjukban a tabellát. ZANTLEITNER TAMÁS: - KIS­sé tartottunk ettől a mérkőzés­től, mivel hosszú utazás után nem szokott jól menni a játék. Ám ez most nem jelentett gon­dot. Kisebb hullámvölgytől el­tekintve, szinte végig hibátla­nul pólóztunk. ■ P. J. HIRDETÉS AJ An A a mi lapunk, VJRírtL ezt olvassuk, mert itt lakunk! ^ Hirdessen most ► > Sonn 7. a 24 Órában! L + rt­­ 4,3 x 5 cm-es méretben, ^ - j vállalkozását,’ v'r üzleti tevékenységét, f ; w BÉHaani Részletekért hívja 06/34-514-020-as szolgáltatását vagy ügyfélszolgálati telefonszámunkat, vagy , ... , I , K jelentkezzen a hird.kom@mediaworks.hu aKTLJaI!S aKCIOJat I ■jí e-mail címen, illetve személyesen a ’ w JÉ ÉJ | JHV Tatabánya, Mártírok út 44. szám alatti ■»"*’' S ILr ügyfélszolgálati irodánkban! Hí/B s> Br Él Éíf ■ ■UHK C mediaworks 1 Iri I ■K Content first