24 óra, 2016. március (27. évfolyam, 51-75. szám)

2016-03-04 / 54. szám

2016. MÁRCIUS 4., PÉNTEK Már India is jobb a magyar válogatottnál ASZTALITENISZ A magyar aszta­liteniszsport múltját tekintve már az sem éppen dicséretes, hogy férfi válogatottunk a Kua­la Lumpurban zajló csapat-világ­bajnokságon csak a II. divízióba kapott besorolást, vagyis legjobb esetben is csak a 25. helyért (il­letve a legmagasabb osztályba való visszajutásért) küzdhetett. A jelen azonban úgy tűnik, valóban elszomorító: csapatunk ugyan a csoportkörből még beju­tott a felsőházi rájátszásba, tehát tovább küzdhetett a 25. helyért, ott azonban sima, 3:1-es veresé­get szenvedett Indiától és ezzel be is fejezte a tornát, ahol végül a 33.-36. helyen végzett. Lakatos Tamás 3:0-ás vereséggel nyitott, majd Ecseki Nándor is vesztesen (2:3) távozhatott az asztal mellől. Bár Szita Márton egy ugyancsak 3:2-es sikerrel visszahozta a győzelmi reményeket, de Laka­tos Tamás újabb 3:0-ás vereségé­vel eldőlt, az asztalitenisz-nagy­hatalomnak még erős túlzással sem nevezhető ázsiai válogatott­ja nyerte az egykori világbajno­kok elleni párharcot. Ha a Divízió I.-ben szerep­lő válogatottakat most nem is említjük, azért érdemes meg­jegyezni: olyan csapatok kerül­tek elénk a tornán, mint pél­dául Brazília, Egyiptom, Puer­to Rico, Nigéria, vagy a miein­ket éppen most legyőző India. Maradjunk annyiban: nagyon messzire kerültünk a Gergely Gábor, Jónyer István, Klampár Tibor fémjelezte, 1979-ben vi­lágbajnokságot nyerő csapattól és generációtól... K. A. A hetvenes évek kiválóságára emlékeztek Hazai siker a tornán Az esztergomi Pézsa Tibor Sportcsarnok egyik legna­gyobb hagyománnyal bíró rendezvénye a Pellinger ser­dülő teremlabdarúgó-torna. A kupát otthon tartották a házigazdák. Kovács László laszlo.kovacs@mediaworks.hu TEREMLABDARÚGÁS Pellinger Zoltán a hetvenes évek megha­tározó játékosa volt az NB II.-es MIM Vasas csapatának. 1983- ban, 35 évesen súlyos betegség­ben ragadta el a halál, három kiskorú gyermeket hátrahagy­va. Az aktív pályafutása után, az utolsó éveiben edzősködött a MIM Vasas serdülőinél, ezért mindig ennek a korosztálynak szervezik meg az emléktornát. Ebben az évben hat csapat já­tékosai, edzői emlékeztek meg róla, természetesen a családján, szurkolókon és a régi csapattár­sain kívül. Osvald Zsolt főszervező­től megtudtuk: az együttese­ket két hármas csoportba sor­solták a szervezők, majd a ke­resztbejátszás után következ­tek a helyosztók. A csoportmérkőzések során a Lábatlan hibátlan teljesít­ményt nyújtott, ezért is volt ki­sebb meglepetés, hogy simán kikapott a keresztbejátszásban az Esztergomtól és így harma­dikak lettek. Dicséretet érde­mel a Csolnok akaratos, lelkes játékáért, a döntőben az Eszter­gom is nehezen győzte le őket. A rendezvényre rengetegen jöttek el Pellinger Zoltán ré­gi csapattársai közül, sőt jelen volt egykori edzője, Osvald Bé­la, illetve ifj. Pellinger Zoltán is. A díjátadáson Osvald Zsolt főszervező méltatta Pellin­ger Zoltán életútját, kiemelve, hogy a Sport munkatársai, ré­gi csapattársak, barátok nem engedik a feledés homályába veszni az emlékét. A HELYOSZTÓK EREDMÉNYEI: az 5-6. helyért: Tát­ Ferences 1-6. A 3-4. helyért: Visegrád- Lábatlan 0-4. Döntő: Csolnok- Esztergom 0-1, végeredmény: 1. Esztergom, 2. Csolnok, 3. Lábatlan, 4. Vi­­segrád, 5. Ferences, 6. Tát. különdíjak: legjobb játé­kos: Lampert Dominik (Eszter­gom). Legjobb kapus: Scheili Péter (Visegrád).­ ­ Az esztergomi fiatalok a döntőig meneteltek, a házigazdák a fináléban egy góllal nyertek a Csolnok csapata ellen SPORT .15 Kovacsics és Bíró is a Fradiba igazolt KÉZILABDA Az FTC-Rail Car­go Hungária női kézilabda­klub csütörtökön bejelentet­te, hogy a nyáron a Győrtől ér­kező Kovacsics Anikóval két-, a Vácot elhagyó Bíró Blanká­val pedig hároméves szerző­dést kötött. A Győrrel kétszer Bajnokok Ligáját nyerő irányító-átlö­vő Kovacsics Anikó, aki szél­sőként is bevethető elmond­ta: igen nehéz döntést kel­lett meghoznia, hiszen na­gyon régóta játszik Győrben. - Nagy lehetőségnek és ki­hívásnak tartom, hogy a Fe­rencvárosban folytathatom a következő szezontól. Már a megkeresés és a felvázolt jö­vőkép is egyből pozitív be­nyomást tett rám, ami segí­tett a döntés meghozatalában. A csapat minden játékosát jól ismerem, a beilleszkedés, úgy érzem, ennek köszönhe­tően könnyedén fog menni - mondta Kovacsics, hozzátéve: szeretné elbírni a terhet, ami rá vár, ezáltal még tovább fej­lődni a jövőben. A kapus Bíró Blanka már 8 éve játszik Vácott, így ő is el­érkezettnek látta az időt a vál­tásra. - Ilyen lehetőséget hi­ba is lett volna visszautasíta­ni, hiszen a Ferencváros fo­lyamatosan a nemzetközi ku­pákban szerepel, ami nekem is nagy lehetőséget kínál - fo­galmazott a válogatott hálóőr. Az már korábban eldőlt, hogy a vb-ezüstérmes holland Da­­nick Snelder két évre írt alá a klubhoz. A hölgyek és a férfiak mérlege is két-két győzelem és vereség volt a legutóbbi fordulóban Két hetes maradt ki Dorogon az utolsó percben a KÉZILABDA Tovább folytatódtak harmadosztály küzdelmei a hétvégén. A nők északi cso­portjában a Tata és a Tatabánya is nehéz meccsen diadalmasko­dott, a második helyen álló Tata pedig vereséget szenvedett, de így is feladta a leckét a listave­zető Pilisvörösvárnak. Észak­nyugaton a Komárom hazai pá­lyán szenvedett vereséget a má­sodik helyen álló Mosonszolnok ellen. A férfiaknál a Tarján si­mán verte a Szombathelyt és a Tatabánya U23 is nyerni tudott, Nagy Péter csapata a Veszprém II. otthonából hozta el a ponto­kat. Az Ács a Balatonfüred II., a Komárom pedig a listaveze­tő Ajka vendégeként szenvedett vereséget. NB II., ÉSZAKI CSOPORT, NŐI, 13. FORDULÓ HORT SE-TATABÁNYAI SC 20-23 (10-14) Budapest, vezette: Réti T. Cs., TorT. TATABÁNYA: Bánfalvi - Var­ga 3, Bodányi 2, Bencze 2, Sza­bó 1, Tóth 6, Fenyvesi 5. Csere: Kollár (kapus), Kövi 4, Tolvaj, Balambér. Edző: Laczkó László. Laczkó László.­­ A lányok óriási akarattal küzdötték vé­gig a mérkőzést és végül nagy csatában, idegenből is sike­rült elhoznunk a két pontot. A győzelmünket elsősorban a védekezésünknek köszön­hetjük. DOROGI ESE-CSEPEL DSE 22- 21(11-8) Dorog, vezette: Balogh B., Tóth V. dörog: Grassanovits - Stad­ler, Sipos, Törőcsik 2, Horváth A. 1, Hományi, Osvald 1, Busa 1, Piráll, Kovács, Reskó 1, Büki 5, Forgács 7, Horváth K., Előd 4, Gróf. Edző: Bona Gábor Gergő. Jól kezdte a mérkőzést a Do­rog, az első 10 percben többször is sikerült labdát szereznie a ha­zai csapatnak, de a kialakított helyzetek többször kimaradtak. A védekezésnek és a remek ka­pusteljesítménynek köszönhe­tően azonban az első húsz perc után magabiztosan, 8-3-ra veze­tett a hazai csapat. A vendégek ekkor időt kértek és némileg rendezték soraikat, de felzár­kózni csak két bosszantó hazai hiba után tudtak, amikor a do­rogiak egy percen belül két lab­daeladást produkáltak közvetle­nül a félidő vége előtt. A szünet­ben 11-8-as dorogi vezetést mu­tatott az eredményjelző. A vendéglátó nagy lendülettel kezdte a második játékrészt és hét perc alatt hatgólos előnyre tett szert (17-11). Ami ezután tör­tént, arra nehéz magyarázatot találni: öt vendégtalálat követ­kezett zsinórban, még az időké­rés sem tudta megállítani a ven­dégek felzárkózását. Hét perc után tudott gólt szerezni a hazai csapat, ám erre a Csepel újabb négy találattal válaszolt és a 47. percben már 20-18-ra vezetett. A dorogi időkérés ekkor hatott, a hazaiak két büntetővel egyen­líteni tudtak. Az utolsó hat perc az idegek harcát hozta. A ven­dégek kihagytak egy hétméte­rest, majd újabb két hazai találat után immár 22-20 volt az ered­mény. A vendégek nem adták fel és szépítettek, de az igazi iz­galmak még hátra voltak: előbb a vendégek, majd a hazaiak ka­pusa fogott büntetőt, így a Dorog hektikus csata után otthon tar­totta a két pontot. Kona gergő: - Nagyon sok hibával játszottunk, ennek el­lenére úgy érzem, egyértelmű­en a kezünkben volt a mérkő­zés. Az utolsó hat percben ki­tettük a szívünket a pályára, ezért sikerült felállni. PILISVÖRÖSVÁRI TKSK-TATAI AC 28-26 (15-12) Solymár, vezette: Haraszti K., Nachtmann B. A Tatai AC a második, a házi­gazda az első helyről vágott ne­ki a rangadónak. A tataiak ala­posan meglepték ellenfelüket, a vendégek az első perctől kezd­ve kettős emberfogással igye­keztek kivenni a játékból az ha­zaiak átlövőjét és irányítóját. Ez nem ízlett a Pilisvörösvárnak, és hiába vezettek a tizedik perc­ben 8-6-ra, a huszadikban már a TAC-nál volt az előny (10-11). Csányi Gábor csapata ötlete­sen, kombinatívan támadott, há­tul pedig továbbra is jól bírta a rendkívül megterhelő védekezé­si formát. A félidőre végül 15-12- es hazai előnnyel vonulhattak a csapatok, az idei bajnokságban még egyetlen együttes sem zár­ta ilyen szoros eredménnyel az első harminc percet a bajnok­­aspiráns otthonában. A fordu­lás után is maradt a magas szín­vonal, továbbra is nagy izgal­mak közepette gyürkőztek egy­mással a csapatok. A TAC újra változtatott, néhány perc eltel­tével már hármas emberfogás­sal igyekeztek útját állni a ha­zai rohamoknak. A Pilisvörös­­vár egy rövid időre hat góllal is ellépett, de a TAC nem adta fel, újra feljebb zárkózott. Az egyik hazai támadásnál Bulyáki Me­lindát fejbe dobták labdával, a kapus egy rövid időre elveszítet­te eszméletét, le kellett cserélni. Az eset tovább fokozta a feszült­séget, a TAC még egyszer meg­próbált ellenfele után eredni, vé­gül azonban 28-26-ra a Pilisvö­­rösvár nyert. Az idei bajnokság­ban a bajnoki cím legfőbb váro­mányosa most játszotta legszo­rosabb hazai mérkőzését. csányi Gábor: - Egész hé­ten arra készültünk, hogy partiban legyünk a bajnokság esélyesével. Ezt maradéktala­nul végrehajtották a lányok, jól játszottak, nem adták fel. A mutatott tartás komoly re­ményekre ad okot, ha így ját­szunk a többiek ellen is, akkor megtarthatjuk a jelenlegi má­sodik helyet. NB II., ÉSZAKNYUGATI CSO­PORT, NŐI, 13. FORDULÓ KOMÁROM VSE-MOSONSZOL­­NOK 15-24 (6-11) Komárom, vezette: Bodó Zs., Kékesi K. Komárom: Somogyi - Remé­nyi 2, Musicz, Ferenczi 4, Hor­váth 3, Zalka, Koppán 3. Csere: Venczlik, Liszkai (kapusok), Varga, Csató, Farkas, Fehér 3, Szlukovényi, Rigla. Edző: Gaz­da-Pusztai Zsolt. GAZDA-PUSZTAI ZSOLT: - Álmos kezdés után az első félidő köze­pétől kezdtünk a tudásunknak és az elvárásoknak megfelelő­en játszani, ez a lendület végül a második játékrész dereká­ig tartott ki. Bár ekkor egy gól­ra is feljöttünk második helyen álló riválisunkkal szemben, de a fáradtság és a görcsössé vá­ló győzni akarás miatt a végén már semmi nem jött össze. NB II., ÉSZAKNYUGATI CSO­PORT, FÉRFI, 13. FORDULÓ TARJÁN SE-SZOMBATHELYI BSE 33-21(16-9) Tarján, vezette: Bába S., Hor­váth P. 8)AJKA-KOMÁROM VSE 27-21(13-Ajka, vezette: Ritter A., Zám­­bó T. VESZPRÉM II.-GRUNDFOS TATA­BÁNYA KC-BUDAÖRS U23 19-22 (8-13) Veszprém, vezette: Altmár K., Horváth M. tatabánya: Deményi - Roz­­ner, Jaczkó Sz. 3, Rosta 1, An­tal, Gábor 5, Vízler 3. Csere: Eichkern, Németh (kapusok), Jaczkó M. 1, Csapó 9, Kuzma, Orbán, Kiss. Edző: Nagy Péter. nagy Péter: - Nagyszerű győ­zelem volt, főleg annak tükré­ben, hogy két meghatározó já­tékosunk a 15. percben már a padon ült sérülés miatt. Szin­te csere nélkül játszottunk, de végig vezetve megérdemelten nyertünk. A végére elfárad­tunk, de az akaratunk meghoz­ta a két pontot. BALATONFÜRED II.-ÁCSI KINI­ZSI 35-31 (21-17) Balatonfüred, vezette: Gadá­­nyi T., Kovacsik G. A hétvégén a megyei női baj­nokság küzdelmei is megkez­dődtek, a tornarendszerű baj­nokság mérkőzéseit ezúttal Tar­­jánban rendezték. A pontvadá­szatot száz százalékos teljesít­ménnyel vezető házigazda most is két könnyed győzelmet ara­tott, tovább növelve ezzel elő­nyét a bajnokságban. A legutóbi játéknap eredmé­nyei a következők voltak: KÖRNYE SE-HÉT VEZÉR SE 21- 8(9-5) TARJÁN SE-ÁCSI KINIZSI 23-6 (10-2) TARJÁN SE-KÖRNYE SE 16-9 (11-6) HÉT VEZÉR SE-ÁCSI KINIZSI 19- 14(10-6) A mérkőzéseket Suszter An­namária, Gengeliczky Dávid és Natkai Norbert vezették. A bajnokságot a 16 pontos Tarján vezeti a 9 pontos Kör­­nye, a 4 pontot gyűjtő Hét Ve­zér SE és 3 pontos Ácsi Kini­zsi előtt. K. A.