24 óra, 2016. május (27. évfolyam, 102-126. szám)

2016-05-05 / 105. szám

12 SPORT 24 Ara Húsz perc után „elfogyott” a Grundfos Tatabánya Tíz gól volt közte Egy jól felkészült Szeged érkezett az ezer sebből vér­ző kék-fehérekhez, és gya­korlatilag egy félidő alatt el is döntötte a mérkőzést a Pastor-csapat. Petrik József jozsef.petrik@mediaworks.hu KÉZILABDA-NB I., FÉRFI, RÁJÁT­SZÁS AZ 1-6. HELYÉRT, 7. FORDULÓ GRUNDFOS TATABÁNYA KŐ­SZEGED 23-33 (9-17) Földi Imre Sportcsarnok, 1000 néző, vezette: Horváth P., Marton B. TATABÁNYA: MijatOVICS Pásztor Á. 9(4), Harsányi, Dé­­nes, Mazák, Szöllősi Sz. 1, Bo­­dó 2. Csere: Borbély (kapus), Juhász Á. 3, Vujovics 4, Crnog­­lavac 1, Díaz, Vaskó, Rosta 2, Gábor 1. Edző: Matics Vladan. szeged: Sierra - Parrondo 2, Balogh Zs. 2, Mindegia 3, Vran­­jes 1, Ilyés 2, Källman 5. Csere: Wiszomirski (kapus), Gonzal­­ves 2, Zubai 3, Fekete B., Bla­­zsevics, Bombacs 3, Robledo 4, Ancsin 4, Csuruvija 2(2). Edző: Carlos Pastor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 5. perc: 1-3, 8. p.: 4-4, 14. p.: 5-6, 21. p.: 8-12, 26. p.: 9-15, 34. p.: 11-17,44. p.: 16-21,50. p.: 19-27, 58. p.: 22-31. KIÁLLÍTÁSOK: 4, illetve 10 perc. HÉTMÉTERESEK: 5/4, illetve 4/2. Jobban kezdtek a Tisza-parti­­ak, de néhány perc alatt a há­zigazdák is megnyugodtak. Ezért egy darabig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Sierra re­mek védéseinek köszönhető­en mégis elhúztak a vendégek, és a sok hibával játszó Tatabá­nyával szemben tetemes előnyt szereztek a szünetig. A szünet után fordulatosabb lett a mérkő­zés, de a Grundfos KC nem iga­zán tudott közelebb férkőzni a szegediekhez. Most is hajtottak a kék-fehérek, de sok ziccert ki­hagytak, és ezt egy ilyen szintű csapat ellen, mint a Szeged nem lehet büntetlenül megúszni. Nem is úszta meg a foghíjas Ma­­tics-legénység. Amelynek becsü­letére legyen mondva, hogy első­sorban fiataljai révén a második játékrészben jól tartotta magát. MATICS VLADAN: - A huszadik perc környékére végleg elfogy­tunk. Az viszont nagyon jó ér­zés, hogy a közönségünk egy pillanatra sem pártolt el tőlünk. Köszönjük nekik a buzdítást. Carlos Bastor: - Az első fél­idei teljesítményünkre lehet épí­teni. A másodikban már felvált­va estek a gólok. Mindkét csa­pat jól élt a lerohanásokból adó­dó lehetőségekkel. A Veszprém ellen legalább olyan szintre kell felhozni társaságot, mint a Ma­gyar Kupa döntőn mutatott pro­dukciónk. Rosta Miklós (labdával) két gólja is kevés volt a bravúrhoz: a Szeged magabiztosan nyert Tatabányán ’ P Kitűnően szerepeltek az Ippon Judo SE versenyzői Nyolc érem Budapestről CSELGÁNCS Az Ippon Judo SE Tatabánya dzsúdósai a hétvé­gén a kétnapos, nemzetközi Budapest-kupán­ vettek részt. Az első napon az ifjúságiak között az egyesület hét ver­senyzője lépett tatamira. A 40 kg-osok küzdelmeiben Kar­dos Tímea, míg a 44 kg-osok mezőnyében Ábrahám Tita­nilla az összes mérkőzését ip­­ponnal nyerte, így természe­tesen mindeketten a dobogó legfelső fokára állhattak. 57 kg-ban Kis Eszter a döntőbe jutásért szenvedett vereséget a későbbi győztes ellen, de a bronzmérkőzésen javított, így végül a harmadik helyen vég­zett. Az U13-as korosztály 60 kg-os súlycsoportjában Mik­­lósvölgyi Dániel Ferencet is csak a későbbi győztes tud­ta megállítani, így Dani is bronzérmet szerzett. Vasárnap az egyesület hat judokája lépett szőnyegre,­­ akik az egész verseny alatt nagyon szépen dolgoztak, gyönyörű dobásokat hajtot­tak végre ellenfeleiken. A 44 kg-os serdülő kategóriában Keller Rebeka még a döntő­ben is vezetett, de egy pilla­natnyi kihagyás miatt kicsú­szott a kezei közül a győze­lem, így a dobogó második fo­kára állhatott fel. 40 kg-ban Kovács Bence jó ipponosként szintén min­den ellenfelét ipponnal győz­te le, csak a későbbi aranyér­messel szemben maradt alul, így végül bronzérmet nyert. 45 kg-ban Kovács Attila Dávid is a harmadik helyet szerezte meg, ellenfele ugyancsak shi­­doval tudta megállítani, így ő is bronzérmet vehetett át. 55 kg-ban Pokk Armand, aki csak most váltott súlycsopor­tot, új kategóriájában rögtön egy szépen csillogó ezüstérem­mel tette le névjegyét. A döntő­ig csapattársaihoz hasonlóan ő is ipponnal nyerte mérkőzése­it. A versenyzőket Csernovicz­­ki Csaba, Sasaki Yu, Fábián Bé­la és Nagy István Levente ké­szítették fel. K. A. Kardos Tímea (balra), Kis Eszter és Ábrahám Titanilla két arany- és egy bronzérmet szerzett a fővárosban < 2016. MÁJUS 5., CSÜTÖRTÖK Már biztos dobogós a Tatabánya U23 KÉZILABDA Az NB II. hétvégi for­dulójában a már biztos ezüstér­mes tatai hölgyek hazai pályán veszítettek a KSI ellen, míg a megyei rangadón a Tatabánya egy góllal bizonyult jobbnak a Dorognál. A Komárom egy fél­időn át állta a sarat Sárváron, ám a második játékrész gyenge támadójátéka végül sima vere­séghez vezetett. A férfiaknál a Tarján bravúros döntetlent ért el a Balatonfüred II. otthoná­ban, a Tatabánya U23 pedig gól­záporos meccsen verte a Szent­­gotthárdot, amivel Nagy Péter csapata bebiztosította szezonvé­gi dobogós helyezését. A férfiak megyei rangadóján a Komárom nyert az Ács ellen. NB II., ÉSZAKI CSOPORT, NŐI, 21. FORDULÓ TATAI AC-KSI 23-29 (16-16) Tata, vezette: Gácsig D., Sár­közi M. tata: Kurcsik, Sajó 5, Zsó­­tér, Szőts 5, Lengyeltóti, Véber, Horváth, Kulcsár 9, Németh, Halasi, Mayer 3(1), Sajdli 1, Zsoltay. Edző: Csányi Gábor. csányi Gábor: - A vendég­csapat jól használta ki tartalé­kos csapatunk hibáit, az eladott labdákból rendre meg tudtak indulni és gólt szereztek. A le­fújás után azt mondtam a lá­nyoknak, hogy az idény végén ilyen bárkivel előfordul, ilyen­kor legfeljebb 15 percig szabad bánkódni a történteken, és már a következő mérkőzésre kell koncentrálni. TATABÁNYAI SC-DOROGI ESE 26-25 (15-14) Tatabánya, vezette: Cserháti Z., Szarka B. tatabányai SC: Bánfalvi, Var­ga 2, Kollár, Bodányi 2, Lovász 6(1), Sajdliné 1, Molnár, Tol­vaj, Balambér 2, Magda 2, Tóth 6(1), Szabó 5, Bencze, Marx. Edző: Szurcsik István. dorogi ese: Grassanovits, Stadler, Hományi, Gróf, Bu­sa, Balogh 6, Sütő 4, Reskó 2, Büki 3, Forgács 6, Előd 1, Pir­­áll 1, Pétervári, Kovács 2, Os­­vald, Bartl. Edző: Bona Gábor Gergő. NB II., ÉSZAKNYUGATI CSO­PORT, NŐI, 21. FORDULÓ SÁRVÁRI KSE-KOMÁROM VSE 27-20 (14-14) L. Sárvár, vezette: Burghardt , Burghardt R. Komárom: Somogyi - Szlu­kovényi 1, Horváth 7, Ferenczi 5, Musitz, Reményi 3, Csató. Csere: Venczlik, Liszkai (ka­pusok), Győrfi, Krausz, Varga 4. Edző: Gazda-Pusztai Zsolt, gazda-pusztai zsolt:­­ A má­sodik félidőben lőtt hat góllal nem lehet mérkőzést nyerni... NB II., ÉSZAKNYUGATI CSO­PORT, FÉRFI, 20. FORDULÓ BALATONFÜREDI KSE ll.-TAR­­ JÁN SE 31-31 (17-15) Balatonfüred, vezette: Gadá­­nyi T., Kovacsik G. GRUNDFOS TATABÁNYA KC U23- SZENTGOTTHÁRDI KK 44-33 (24-14) M. Budaörs, vezette: Bujdosó , Horváth V. KOMÁROM VSE-ÁCSI KINIZSI 27-24 (12-7) Komárom, vezette: Hardi R., Őri E. K. A. AZ HETISZÁM TARTALMÁBÓL ÚJ SZÖVETSÉG? - Orbán Gáspár és társai a történelmi és a szabadegyházak egységéért FELCSÚT, LEJTMEIMET - Miért esett ki az NB I-ből a Puskás Akadémia? CSERPES KONTRA LIPÓTI - Nem fér meg két dudás egy tejcsárdában hetEEHD NYEREMÉNYJÁTÉK Keresse április 21-től három héten át a Heti Válaszban elhelyezett nyereményszelvényt, válaszoljon helyesen kérdésünkre, és legyen Öné a hetente változó nyeremények valamelyike! ff f rnnil- Páros belépő Diana Krall mupa rumi. június 30-i koncertjére a Müpába Budapest 30 db Kit ad Isten kötet 30 db féléves 30 db Vinkó József: Magyar Konyha-előfizetés Szellem a fazékból kötet A nyereményakció a Komárom-Esztergom, Fejér és Pest megyében megvásárolható árushelyi Heti Válasz-példányokban érhető el. Játékszabályzat: valasz.hu/akcio HIRDETÉS