24 óra, 2016. augusztus (27. évfolyam, 179-204. szám)

2016-08-02 / 180. szám

•• • • • •' • 12 SPORT Kiütéses Fradi-siker a hibátlanok rangadóján LABDARÚGÁS A Ferencváros ki­ütéses, 6-2-es győzelmet aratott a vendég Diósgyőr ellen a két, eddig százszázalékos csapat rangadóján, a labdarúgó NB I. 3. fordulójában. A három pont sorsa már a második félidő elejére eldőlt, ugyanis Trinks (34.), illetve Leandro (51.) is be­talált. A zöld-fehérek azonban nem álltak le, és Djuricin (63.), valamint Dilaver (67.) találata­ival már 4-0-ra elhúztak. Vela (78.) szépítése után Gera szer­zett gólt (85.), majd egy perc múlva Djuricin duplázott. A 6-2-es végeredményt Tamás ál­lította be a 90. percben. A Haladás-Honvéd mérkő­zés a két öngól miatt marad emlékezetes: Hajdú a Halinak „szerzett” így vezetést a 74. percben, két minutummal ké­sőbb azonban Bosnjak is bevet­te övéi hálóját (1-1). Megszerezte első pontjait az idényben az Újpest: a lila-fehé­rek Lázok János 12. percben fe­jelt góljával győzték le a Pak­­sot, mely így továbbra is nye­retlen az NB I.-ben. A Vasas megőrizte százszá­zalékos mérlegét, az angyalföl­diek bravúrgyőzelmet arattak a Videoton ideiglenes otthoná­ban, Felcsúton. Korcsmár szer­zett vezetést a fővárosiaknak a 70. percben, Pavlov a 80.-ban növelte kettőre az előnyt, Viní­­cius már csak szépíteni tudott a 94.-ben (1-2). Az MTK meglepő vereséget szenvedett az ideiglenes ha­zai pályán, Dunaújvárosban az újonc Mezőkövesd együtte­sétől, a gól a korábban Győrben is megfordult Tarmo Kink (58.) nevéhez fűződik (0-1). A Debrecen magabiztos, 4-0-s győzelmet aratott hazai környezetben a Gyirm­ót ellen. A gólok sorát Horváth Zsolt nyitotta a 15. percben, majd betalált Korhut Mihály (20.), Tisza Tibor (58.) és Takács Ta­más (69.) is. Vá.T. 1. Ferencváros3 10-39 2. Vasas3 6-29 3. DVTK3 2 1 6-86 4. Mezőkövesd3 1 2 4-35 5. DVSC3 1 1 1 6-44 6. Honvéd3 1 1 1 3-24 7. Újpest3 1 2 2-43 8. Paks3 2 1 2-32 9. Haladás3 2 1 3-52 10. Gyirmót3 2 1 2-62 11. Videoton3 1 2 3-51 12. MTK3 1 2 0-21 24 ÓM 2016. AUGUSZTUS 2., KEDD Büntetőpárbajt követően dőlt el a kupa sorsa Szuper lábatlaniak A megyei kupa győztese, a Lábatlani ESE nyerte a Szu­perkupát is, miután Fenyve­si László edző tanítványai a Komárom VSE ellen elért 2-2-es döntetlent követő­en biztosabb lábbal lőtték a büntetőket a vasárnap este Almásfüzitőn rendezett ös­­­szecsapáson. Kovács László laszlo.kovacs@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Két hatalmas vihar között rendezte meg a Magyar Labdarúgó Szövet­ség megyei igazgatósága az idei Szuperkupa-mérkőzést. Délután hatalmas özönvíz zú­dult Komáromra és környéké­re, ám ennek ellenére az al­­másfüzitői pálya alkalmas volt a játékra, és hét ágra sü­tött a nap, amikor Kiss László játékvezető pályára vezetet­te a csapatokat. A már hagyo­mányosnak mondható me­gyei Szuperkupáért a megyei első osztály bajnoka, illetve a megyei kupa aranyérme­se csapott össze. A szurkolók most is szoros meccsre szá­mítottak, ugyanis a bajnok­ságban, ősszel, 3-3-as dön­tetlent játszott a két együt­tes Komáromban, míg a ta­vaszi visszavágón 2-1-re bizo­nyult jobbnak a BVSE legény­sége. Igaz, most a komáromi­ak, a hétvégi NB III.-as rajtra hivatkozva, már előre elárul­ták, hogy nem felnőttcsapatu­kat küldik pályára, hanem az U19-es gárdájukat, így a héví­zi összecsapásra készülők kö­zül nem sérülhetett meg sen­ki, a fiataloknak pedig remek erőfelmérőnek bizonyult ez a találkozó. A több mint negyedórás csúszással induló mérkő­zés első játékrészében Dom­bi Csaba találatával szerez­tek vezetést a komáromiak, majd a második felvonásban a lábatlaniak kapujukhoz szögezték ellenfelüket, és a 70. percben, egy sarokrúgást követően Engelbrecht Attila egyenlített. Aztán egyre több sötét fel­hő gyülekezett a pálya fö­lött, és a szúnyogok száma is percről percre szaporodott. Tóth László, a lábatlaniak ka­pusa meg is kérdezte Csong­rádi Csaba asszisztenstől: lesz-e hosszabbítás, ha dön­tetlen a vége? „Egyből bün­tetők következnek” - hang­zott a válasz, de közben a vé­dők is nyugtatták a hálóőrt: „nem lesznek büntetők”. Úgy is tűnt, igazuk lesz, mert a 84. percben Nagy Attila szép góllal előnyhöz juttatta a lá­batlani csapatot. A gól után a komáromiak többször átme­részkedtek a vendégek tér­felére, és a lefújás előtt nem sokkal, a 89. percben Greskó Norbert nagy gólt ragasztott a lábatlani kapu bal sarkába, így valóban következhetett a tizenegyespárbaj. Ebben az­tán a lábatlaniak 4-2-re jobb­nak bizonyultak. A hős Tóth kapus volt, aki két büntetőt is hárított.­­ A mérkőzés előtti baleset nagyon megzavarta a fejeket, de nagy nehézségek árán si­került a Szuperkupát is meg­nyernünk. Győzelmünket Marosvölgyi János és Németh „Pufi” Laci bácsi gyógyulásá­ra ajánljuk. Gratulálok a mai Komárom teljesítményéhez, és sikert kívánok az első csa­patuk NB III.-as szereplésé­hez! - mondta a mérkőzést követően Fenyvesi László, a győztes lábatlaniak trénere. Az érmeket és a kupát Khé­­ner Lászlótól, az MLSZ me­gyei igazgatójától, Tóth Atti­lától, a versenybizottság el­nökétől és Csák Albert sport­­szervezőtől, Grassroots-koor­­dinátortól vehették át a csa­patok. A találkozó jegyzőkönyve Komárom-Lábatlan 2-2 (1-0) - büntetőkkel: 2-4 Almásfüzitő, 200 néző, vezette: Kiss L. (Csongrádi, Koller). Komárom VSE: Udvardi - Dom­bi, Sinkó, Sárközi, Patócs (So­mogyi, 53.), Varga P., Kugler (Kustánczi, 71.), Kovács G., Zse­­bő, Greskó, Lencse (Kóródi, 87.). Edző: Darabos Gábor. Lábatlani ESE: Tóth L. - Len­gyel (Király, 69.), Engelbrecht, Varga IV.: Csizmadi, Szenes (Szakmáry, 46.), Schalk (Vida, 78.), Nagy A., Jánosi (Ladányi, 87.), Gabala, Mann*(Frei, 42.). Edző: Fenyvesi László. A mérkőzés gólszerzői: Dom­bi (28.), Greskó (89.), illet­ve Engelbrecht (70.), Nagy A. (84.). Sárga lap: Lencse (78.), illetve Mann (35.), Frei (65.), Nagy A. (83.), Engelbrecht (91.). HIRDETÉS TOTÓTIPPER TOTÓEREDMÉNYEK1 30. hét­­ 2. forduló 1. FTC-Diósgyőr 6-2_1 2. Salzburg-Wolfsberger 1-11 3. Ried-Sturm Graz 1-0J 4. Austria Wien-Mattersburg 3-11 5. Altach-Rapid Wien 1-QJ 6. Z. Szpétervár-L. Moszkva 0-0 _X 7. Anzsi M.-CSZKA Moszkva 0-0X 8. Sion-St. Gallen 2-11 9. Young Boys-Lugano 1-22 10. Vaduz-Basel 1-5_2 11. Luzern-Grasshoppers 4-31 12. Mouscron-Anderlecht 1-2_2 13. Westerlo-Standard Liege 2-2_X +1 Kortrijk-Gent 1-1X TOTÓNYEREMÉNYEK 30. hét - 2. forduló Találat Darab Forint 13+1 13 12 1 1334680 11 48 27805 10 512 4995 GÓLTOTÓ Találat Darab Forint 6 5 4 4 11850 31. hét­­ 1. forduló 1. Apoel Nicosia-Rosenborg2 2. D. Tbiliszi-D. Zagreb2 3. Crvena zvezda-Ludogorec x2 4. Dundalk-BATE Boriszov2 5. FC Köbenhavn-Astra Giurgiu1 6. S. Bukarest-Sparta Praha lx 7. Hapoel B. Sheva-Olympiakosz2 8. Young Boys-Sahtar Doneck » • 2 9. PAOK-Ajax x2 10. Salzburg-Partizan Tirana1 11. Celtic-FC Asztana1 12. Legia Varsó-Trencin1 13. Anderlecht-Rosztov lx +1 Monaco-FenerbahceX Kiemelkedő kajak-kenus szereplés KAJAK-KENU Minden idők leg­jobb teljesítményét produkál­ta a magyar csapat Minszkben, az ifjúsági és U23-as gyorsasági kajak-kenu világbajnokságon. A mieink csak vasárnap hét világ­­bajnoki címet, összesen pedig ti­zennyolc érmet szereztek, ami önmagában annyi, amennyit ta­valy két nap alatt nyertek. Ma­gyarország összesen tíz világ­­bajnoki aranyérmet és huszon­öt dobogós helyezést gyűjtött a hétvégén, ennyit még egyetlen ország sem szerzett egy világ­­verseny alatt kajak-kenuban.­­ Ez a valaha volt legjobb szerep­lés egy világversenyen. 34 ver­senyszámból csak kilencben nem szereztünk érmet, de ezek­ben is zömmel negyedik vagy ötödik helyen futott be a magyar egység - mondta Hüttner Csaba utánpótlás vezetőedző. Ne csak olvassa, szerkessze is a 24 Órát! Várjuk ötleteiket, javaslataikat, miről szeretnének olvasni lapunkban. Keresse a KEMMA.hu hírportálon a Hearken közönség által vezérelt platformot, amely egyetlen, átlátható felületre gyűjti a téma­­javaslatokat, melyeket aztán szavazásra bocsátunk. A legtöbb szavazatot kapott témákat feldolgozzák újságíróink. Részletek: KEMMA.HU Ezúttal nem volt szerencsétlen a 13-as szám Remekeltek Szegeden EVEZÉS A közelmúltban Szege­den rendezték az országos baj­nokságot, amelyre az Eszter­gomi Evezősök Hajós Egyle­te tízfős csapattal utazott. Az esztergomiak mindegyik ver­senyzője dobogós helyen vég­zett, ráadásul többen több ér­met is nyertek. Összesen 3 arany-, 4 ezüst- és 6 bronz­érem volt a termés. AZ ESZTERGOMIAK EREDMÉNYEI: 12 ÉVES FIÚ KOROSZTÁLY: Ba­log Csaba Roland: 2. és 3. (egy­párevezős), Balog Csaba Ro­­land-Szívós Márton: 3. (két­párevezős), Szívós Márton: 5. (egypárevezős). 14 éves fiú korosztály: Balog Gábor Kristóf: 1. (egypárevezős 500 méter) és 3. (egypárevezős 1000 méter). SERDÜLŐ LEÁNY KOROSZTÁLY: Ruzsits Dorottya: 1. (egypár­evezős), Szívós Nóra: 1. (egy­párevezős), Marek Janka: 2. (egypárevezős), Négyesi No­émi: 2. (egypárevezős), Erős Boglárka: 3. (egypárevezős), Malinkó Anna: 3. (egypáreve­zős). NŐI SERDÜLŐ KORMÁNYOS NÉGYPÁREVEZŐS: 6. (Erős B., Marek J., Ruzsits D., Szívós N., kormányos: Malinkó A.), női if­júsági korosztály: Szívós Nó­ra: 2. (egypárevezős), Nagy Bri­gitta: 3. (egypárevezős), Ruzsits Dorottya: 4. (egypárevezős). A csapat edzője Mármarosi János. K. A. Halmozták az érmeket