24 óra, 2017. január (28. évfolyam, 1-26. szám)

2017-01-28 / 24. szám

14. SPORT 2017. JANUÁR 28., SZOMBAT Sporttörténelmi sikert ért el a szőnyi Bozsik József-iskola lánycsapata Két aranyérem a diákolimpiáról A szőnyi Bozsik József Általá­nos Iskola lány floorballcsa­­pata első alkalommal szerzett aranyérmet a diákolimpia or­szágos döntőjében. Mellettük a III. korcsoportos fiúk is a do­bogó tetejére állhattak. Kovács László laszlo.kovacs@mediaworks.hu FL00RE.A11 Az idei tanévben re­kord számban neveztek csapa­tok a kispályás floorball diák­olimpia küzdelmeire, ugyanis több mint 600 fiú, illetve lány iskolai együttes jelentkezett az öt korcsoport valamelyikére. A selejtezők, és országos elődön­tők után 80 gárda részvételével rendezték meg az országos fi­nálét Veszprémben, ahová me­gyénkből öt általános, valamint három középiskola csapata „volt hivatalos”. A Bozsik-iskola III. korcso­portos fiú együttese taninté­zetük tizenkettedik fiú floor­ball diákolimpiai címét szerez­te meg, miután a döntőben 6-5-re diadalmaskodott a budapesti Remetekertvárosi Általános Is­kola csapata ellen. Arról, hogy Galambos Tamás testnevelő öröme még teljesebb legyen, arról a II. korcsoportos lányok gondoskodtak, akik veretlenül, magabiztos, gólgazdag mérkő­zésekkel, magasan kiemelked­ve a mezőnyből szerezték meg sporttörténelmi első sikerüket. A Bozsik IV. korcsoportos fiú csapata az 5. helyen végzett. A komáromi Feszty Árpád Általános Iskola fiú csapatai közül a II. korcsoportosok a he­tedik, míg egy korosztállyal fel­jebb szereplő társaik a hatodik helyet érdemelték ki. Érdekesnek ígérkezett a kö­zépiskolás fiúk bronzmeccse is, ugyanis két komáromi iskola küzdött meg egymással. Végül fordulatos meccsen a Jókai Mór Gimnázium 6-5-re nyert a Szé­­chenyi-szakgimnázium ellen. Az V. korcsoportos lányok me­zőnyében a szintén komáromi Kulcsár-szakgimnázium a he­tedik helyen végzett. A diákolimpiai bajnok Bo­zsik-iskola csap­atának tagjai: II. korcsoportos lányok: Csáki Emese, Csáki Eszter, Hajas Ka­ta, Hajas Réka, Kajtár Jázmin. III. korcsoportos fiúk: Beigel­­beck Tamás, Dikácz Juvenál, Galambos Máté, Kiss Csaba, Petőcz Gergő, Pénzes Levente, Tóth Zsombor. Felkészítő test­nevelő: ifj. Galambos Tamás. A torna Allstar csapataiba be­került: Csáki Eszter, Dikácz Ju­venál, Velencei Marcell, Bender Máté. A BoieÉífő is­kola Iék9 €»«pilt8, &mely; A III korcsoportos szőnyi kisregények nagy csata után végeztek az élen: Sikeres sportolóikat köszöntik KOMÁROM Az elmúlt évekhez hasonlóan most is megrende­zik a Duna-parti városban azt a sportgálát, amelynek kereté­ben a város legeredményesebb egyéni versenyzőit, csapatait, edzőit köszöntik. Azokat, akik az elmúlt évben is sokat tettek a város sportjáért, testnevelésé­ért, azért, hogy öregbítsék a Du­na menti város hírnevét szerte az országban, világban. Elisme­rik azokat is, akik nem csak jól sportolnak, hanem jól is tanul­nak. Átadják a város legnépsze­rűbb sportolója címet is. A ren­dezvény ma 19 órakor kezdődik a városi sportcsarnokban. Tudta-e? Elsősorban a skandináv or­szágokban örvend nagy nép­­szerűségnek a floorball. A jég­korong és a gyeplabda ötvö­zetéhez hasonlítható sportág a kilencvenes években lett is­mert hazánkban. A szőnyiek húsz éve próbálták ki először. Kezdetben a Bozsik József Ál­talános Iskola tornatermé­ben egy baráti társaság jött össze heti rendszerességgel játszani, majd egyre többen jelentkeztek náluk. 1998- ban Szőnyi Palánkdönge­­tők Köre (SZPK) néven egye­sületet alapítottak Az elnö­ki tisztséget azóta ifj. Galam­bos Tamás tölti be. Az alapí­táskor kimondták- elsősor­ban a floorball népszerűsíté­se, az utánpótlá­s nevelése a céljuk, minél több helyi fiatal szerepeljen náluk. Felnőtt fér­ficsapatuk kezdetben a Buda­pest-bajnokságban játszott, majd az OB I.-ben is s­orein­­csét próbált. Voltak bajnokok, több alkalommal elhódították a Magyar Kupát, m­íi gárdá­juk is szerzett bajnoki arany­érmet, illetve kupagyőzelem is fűződik a nevükhöz. Után­­pótláscsa­pataik is számos al­kalommal állhattak a dobogó tetejére, a fiatalok rendre ott vannak a diákolimpia orszá­g döntőiben. Tisztességes, szorgalmas munkával fejlesztették tovább Komárom úszósportját Tavaly egy híján ötszáz medált szereztek ÚSZÁS A Komáromi ÚJszóklub SE versenyzői félszáz versenyen vettek részt az elmúlt évben, és egy híján ötszáz érmet nyertek - derült ki azon a rendezvényen, amelyen a tavalyi évet értékelték az egyesület vezetői, tagjai. Szeidl Balázs egyesületi el­nök ismertette a tavalyi év leg­fontosabb eredményeit, me­lyek között első helyen hangsú­lyozta, hogy sikerült megőriz­ni a jelentős csapatlétszámot. A legtöbb gyermek, több mint nyolcvan, szeptemberben járt a foglalkozásokra. Az egész év során folyamatosan hét cso­portban dolgozott három edző a tanítványokkal. Az év egyik legnagyobb eredménye, hogy 25 új kis versenyzőt igazolt le a klub. Valamennyien ná­luk ismerkedtek meg az úszás alapjaival. Velük együtt így az igazolt aktív létszám ötvenre emelkedett. A tavaly bekövet­kezett személyi és módszerta­­­ni változásoknak köszönhető­en az úszásoktatás színvonala jelentősen fejlődött. Komárom úszói, az elmúlt év­ben megszerzett 499 éremmel együtt, 2010-től 2080 regiszt­rált medállal büszkélkedhet­nek. A Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) országos korosztályos ranglistáján három Komáromi Úszóklub SE tag, Gálik Krisz­tián, Máté Eszter és Zseni Dó­ra szerepelt az ország legjobb tíz úszója között. A MÚSZ szint­időkhöz kötött minősítési rend­szerében, az Aranyjelvényes Programban 15 versenyző szer­zett 82 minősítést: 18 arany-, 46 ezüst- és 29 bronzjelvényt. A felvidéki sportolóknak is biz­tosította a csapat a felkészülési lehetőséget a Szlovák Országos Bajnokságra, az úszóklub edzői segítségével Bielik Kevin és Di­kácz Bence 13 országos bajnoki címet szerezett. Sikerült meg­őrizni a megyei második helyet a Komárom-Esztergom Megyei Úszó Bajnokság versenysoro­zatban, amely a csapatteljesít­mény stabilitását igazolja. A Jövő Bajnokai elnevezésű országos tehetséggondozó prog­ramban az elmúlt évben Gálik Krisztián és Máté Eszter szere­pelhetett a csapatból, majd az év végén Takács Fábió is meghívást kapott a program vezetőedzőjé­től kitartó munkájának és fejlő­désének köszönhetően. Az ünnepség záróbeszédé­ben Both András, az egyesület alelnöke kifejtette: az elmúlt év több kihívás elé állította a klub edzőit és vezetőit a sok szemé­lyi változás miatt, hiszen átala­kult az edzői-oktatói stáb, vol­tak versenyzők, akik más klu­bokhoz igazoltak a jobb edzés­­lehetőség reményében. Mind­ezek ellenére a csapat vezetői mindig találtak megoldást a problémákra. Szeidl Balázs, Szakál Ben­ce, illetve Nagy Miklós edzők minden nehézség ellenére ki­tartottak a tanítványok mel­lett, és tisztességes, szorgal­mas munkával fejlesztették to­vább Komárom úszósportját. Ennek bizonyítékai a növek­vő versenyzői állomány, a sok érem és kiváló helyezések. A címvédő lábatlaniak elfáradtak a döntőre, így most be kellett érniük a második hellyel Csákvárra vitték a Kertműves-Ficak kupát TEREMLABDARÚGiÁS Az eszter­gomi Pézsa Tibor Sportcsarnok legnagyobb utánpótlás-rendez­vénye minden évben a Kertmű­ves-Ficak ifjúsági teremfocitor­na, így volt ez az idén is, hiszen az idén is tizenhat U19-es gár­dát köszönthettek a szervezők. Tájékoztatásuk szerint több ne­ves csapat későn ébredt, így le­maradt a kupáról. Az október­ben meghirdetett felhívásra az együttesek a lehetséges 16 he­lyet pillanatok alatt kitöltötték. Ebben a korosztályban ez a kupa biztosan a megye legnagyobb, legnívósabb rendezvénye. Ezút­tal is érkeztek legénységek a Fel­vidékről, Fejér, Pest megyéből, és természetesen szőkébb ha­zánk több részéből is, különbö­ző bajnoki osztályokból. A selejtező napján a tizen­hat csapat négy, négyes cso­portban küzdött meg a tovább­jutást jelentő nyolc helyért. Az A mezőnyből a tavaly is jól sze­replő két együttes, az Eszter­gom és a Tát lépett a követke­ző körbe. A B csoportból a Ta­ta és a tavalyi győztes Lábatlan emelkedett ki. A C-ből a Dorog és a Csákvár lépett tovább, bár minden dicséretet megérdemel a Vértessomló is, hiszen hihe­tetlen balszerencsével esett ki. A D jelű négyesből a Dorog és a Sárisáp jutott tovább. Másnap, a továbblépő nyolc csapat két négyes csoportban folytatta a küzdelmeket. Mind­két mezőnyből két-két gárda juthatott előrébb, a végső győ­zelem felé. Az A csoportba ös­­­szekerült a két Dorog, a Tata és az Esztergom, így szinte megjó­solhatatlan volt a két továbbju­tó. Végül az a Duna-partiaknak és a dorogiaknak sikerült. A B kvartett sem volt gyengébb, hi­szen a tavalyi két döntős, a Tát és Lábatlan összekerült, vala­mint itt próbált szerencsét a na­gyon stabil Sárisáp, és a kupán először induló Csákvár. Végül a Fejér megyei együttes és a Lá­batlan volt a „befutó”. Az elődöntőkben mindkét mérkőzés hihetetlen nagy küz­delmet hozott, s végül mindket­tő büntetőkkel dőlt el a Csákvár, illetve a Lábatlan javára, így ők jutottak a döntőbe. A finálé­ban azonban a várt nagy csa­ta elmaradt, a csákváriak 3-0- ra bizonyultak jobbnak a Lábat­lan gárdájánál. A harmadik he­lyet a Dorog szerezte meg, a bá­nyászváros csapata 3-2-re nyert az Esztergom ellen. Az eredményhirdetésen Os­­vald Zsolt főszervező kiemelte: a torna a célját elérte, remekül szolgálta a csapatok felkészülé­sét a tavaszi szezonra. VÉGEREDMÉNY: 1. Csákvár, 2. Lábatlan, 3. Dorog. KÜLÖNDÍJAK: legjobb játékos: Márk Milán (Csákvár). Legjobb kapus: Baba Olivér (Lábatlan). A lábatlaniak most is jó teljesítményt nyújtottak, másodikak lettek