24 óra, 2017. február (28. évfolyam, 27-50. szám)

2017-02-23 / 46. szám

12 SPORT hírek Szuperdöntőben a válogatott •H­­’OA A magyar női vízi­labda-válogatott 15-4-re le­győzte Franciaországot a vi­lágliga selejtezőjének B-cso­­portjában, ezzel biztosan ott lesz a sorozat júniusi, sangha­­ji szuperdöntőjében. A világli­ga nyolccsapatos szuperdön­tőjébe Európából a két selej­tezőcsoport győztese, illetve a jobb második kerül. Negyeddöntős a Békéscsaba RÖPLABDA A hazai 3:1-es győ­zelem után idegenben, a fran­cia Beziers otthonában is ugyanilyen arányban nyert a Linamar-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata a CEV-ku­­pa nyolcaddöntőjének vissza­vágóján. A magyar klubcsapa­tok közül legutóbb, az 1998- 1999-es idényben a BSE-nek sikerült a negyeddöntőbe jut­nia a CEV-kupában. Vereséggel zárt a Fehérvár JÉGKORONG A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata a Vil­lach otthonában elszenve­dett 7-3-as vereséggel zárta 2016-2017-es szereplését az EBEL-ben. A rájátszásra már egyik csapatnak sem volt esé­lye, a búcsú a Villachnak sike­rült jobban, a tartalékos fehér­váriak mindhárom találatukat a záró harmadban szerezték. Andrew Sarauer kétszer, Tho­mas Beauregard egyszer volt eredményes. A hazaiak mindent elkövettek, hogy megizzasszák a vendégeket Mindvégig tűzzel, hittel játszottak a házigazdák A zsúfolásig telt Földi Imre Sportcsarnokban egy küz­delmes, igazi rangadót lát­hatott a publikum. Amen­­­nyiben a vendéglátók keve­sebbet hibáznak, még job­ban megkeseríthették volna a rekordbajnok veszprémi­ek dolgát. Petrik József jozsef.petrik@mediaworks.hu KÉZILABDA NB I., FÉRFI, 17. FOR­DULÓ GRUNDFOS TATABÁNYA KC­­VESZPRÉM KC 22-28 (11-16) Földi Imre Sportcsarnok, 1100 néző, vezette: Tomecs­­ko-Hunyadi T., Unyatinszki T. TATABÁNYA: Székely M. - Harsány­ 1(1), Grigoras 5, Ju­hász Á. 2, Vranjes 2, Bozovics 2, Vujovics 3(1). Csere: Tóth M. (kapus), Sipos A. 2, Ilyés, Szöl­­lősi Sz., Szöllősi B. 3(1), Leime­­ter 2, Pásztor Á., Dénes. Edző: Matics Vladan. VESZPRÉM: Mikler - Mar­­gucs 3, Sulics 2, Nagy L. 4, Schuch, Terzics, Iváncsik G. 2. Csere: Alilovics (kapus), Ilics 10(5), Rodrigez 2, Lékai 2, Nilsson 2, Gulyás P. 1, Ugalde, Kopljar. Edző: Xavier Sabaté. A MÉRKŐZÉS ALAKULÁSA: 5. p.: 3-3, 10. p.: 5-4, 17. p.: 6-8, 23. p.: 8-11, 38. p.: 15-18, 46. p.: 17-22, 55. p.: 20-24. KIÁLLÍTÁSOK: 4, illetve 10 perc. HÉTMÉTERESEK: 6/3, illet­ve 5/5. Keszesen, fegyelmezetten védekezett a Tatabánya, ez­zel alaposan feladta a leckét a világ egyik legjobb csapatá­nak is. Aztán a félidő dereká­ra kissé pontatlanabbá vált a kék-fehérek támadójátéka, és a védekezésben is lanyhult a hazaiak figyelme. Ezt pedig a klasszisokkal teletűzdelt ba­konyi gárda rögvest kihasz­nálta. A szünet után - ha lehet - még fokozódott a küzdelem. A Tatabánya mindent elkövetett a felzárkózás érdekében. Tűz­zel, hittel, nagy elszántsággal játszott a Matics-csapat. Sok­szor két-három gólra is megkö­zelítette nagynevű ellenfelét, de ennél többre már nem futot­ta az erejéből. Ennek ellenére a találkozó végén méltán szólt a vastaps és a „Szép volt fiúk!” a kék-fehéreknek, akik jócskán megnehezítették a bajnokaspi­ráns dolgát. Edzői vélemény Matics Vladan: Mindent meg­tettünk, amire az erőnk­ből futotta. Elégedett lehe­tek a csapattal és a látottak­kal. Azonban a taktikai fe­gyelmezetlenségek miatt ka­pott könnyű gólokból illik ta­nulnunk, akkor érhetjük el a célunkat, hogy még köze­lebb kerülhessünk a Veszp­rémhez. Xavier Sabaté: Nehéz ös­­­szecsapáson vagyunk túl, egy kifejezetten jó csapat el­len nyertünk, és ez volt a leg­fontosabb, azaz a győzelem. A találkozó elején még nem ment annyira a játék, többet hibáztunk, de fokozatosan belelendültünk. A két gólig jutó Juhász Ádám sem tudta megakadályozni a veszprémi győzelmet Fotó: Hagymás­ Bence Barátságos meccs Csongrádban LABDARÚGÁS A Magyar Labda­rúgó Szövetség Csongrád Me­gyei Igazgatóságának invitálá­sára az MLSZ Komárom-Esz­­tergom Megyei Igazgatóságá­nak elnökségi és bizottsági tag­jai érkeztek Makóra. Elsőként egymás elleni, barátságos ös­­­szecsapással indult a program, a mérkőzés végül 5-5 lett, de büntetőkkel a mieink nyertek. A makói találkozón az MLSZ Komárom-Esztergom Megyei Igazgatóságának részéről részt vett még dr. Koncz Csa­ba megyei társadalmi elnök, Khéner László megyei igazga­tó, Csák Albert, Molnár Atti­la, Horváth Gyula, Blázsik Fe­­renc, Lábos Sándor, Tóth Atti­la, Erős Gábor és Baranya Ist­ván. H. I. Az MLSZ Komárom-Esztergom megyei igazgatóságának tagjai eredményes napot zártak Csongrád megyében 240R4 2017. FEBRUÁR 23., CSÜTÖRTÖK Két találkozón tizennégy találat esett a keddi játéknapon Potyogtak a gólok a BL-ben LABDARÚGÁS Alaposan be­­kezdtek a csapatok a kedden, hiszen a két találkozón össze­sen tizennégy találatot szám­lálhattunk. Az Atlético Mad­rid sima találkozón verte a Bayer Leverkusen gárdáját 4-2-re. A matracosok már a 25-ik percre kétgólos előnybe kerültek. A szünet után rög­tön szépíteni tudott a gyógy­szergyári alakulat, ám nem tartott sokáig az öröm: Kevin Gameiro értékesített egy bün­tetőt, ezzel visszaállt a kétgó­los különbség. A 68-ik perc­ben Szavics öngólt szerzett, ám a meccs lefújása előtt Tor­res is villant, így magabizto­san győzött a madridi csapat. A másik találkozón még en­nél is több gól esett. A Man­chester City fogadta az eu­rópai bajnokságban szerep­lő csapatok közül eddig leg­több gólt szerző Monacót. A gólokat Sterling nyitotta, ám még a szünet előtt meg tud­ta fordítani a találkozót a her­cegségbeli csapat. A szünet után a dél-amerikai támadók­ról szólt a találka: előbb az ar­gentin Sergio Agüero, majd is­mét a kolumbiai Radamel Fal­­cao volt eredményes. A meccs utolsó húsz percét azonban Pep Guardiola csapata bírta jobban, ebben az időszakban háromszor is eredményesek voltak, így a vége 5-3-as angol siker lett. - Fordulatos mérkőzés volt, egy kis szerencse is kellett a sikerhez - értékelt Pep Gu­ardiola, a City vezetőedője. - Mentálisan stabilak voltunk, a csapatban az idős és a fia­tal játékosok is elképesztően jók voltak. Természetesen Mo­nacóban bármi megtörténhet, de gólokat kell lőnünk ott is - tette hozzá. - A BL-idény egyik leghi­hetetlenebb mérkőzése volt, nagyszerű szurkolók előtt, akik biztosan elégedettek vol­tak, mert mindkét csapat so­kat támadott, és nyolc gólt is láthattak - szögezte le a lefú­jást követően a vendégmester, Leonardo Jardim. - A Monaco nagyon jól futballozott, gra­tulálok játékosaimnak. - tette hozzá a tréner. H. I. Sergio Agüero (jobbra) kétszer gyakorolhatta a gólörömöt A Monaco a topligák élmezőnyében Az európai topligák egyik leg­eredményesebb csapata az AS Monaco. A Bajnokok Ligá­ja csoportkörében kilenc gólig jutottak hat meccsen, a fran­cia bajnokságban pedig már hetvenhat alkalommal ün­nepelhettek huszonhat talál­kozón, ami majdnem 3,5-ös gólátlag meccsenként. Ezzel csak az FC Barcelona tud ver­senyezni.