Komárom-Esztergom Megyei Hírlap, 2007. május (12. évfolyam, 101-125. szám)

2007-05-24 / 120. szám

14 SPORT imaüSr Tatabányai görkorcsolyázók Németországban A Frankfurt melletti kis­városban, Groß­gerau­­ban, minden évben nagy nemzetközi mezőny jön össze gyorsasági görkor­csolya sportágban. Ebben az évben is nagyon erős - az Európa-bajnoksá­­géhoz hasonló, vagy még erősebb - mezőny jött ös­­­sze. Képzeljük el a 70-80 fős futamokat a 6 méter széles pályán. Nem csak kiválóan kell tudni korizni, de takti­kában is képzettnek kell len­nie annak, aki egyáltalán lá­bon akar maradni. Különbö­ző távokon és más-más szisztéma szerint lebonyolí­tott futamokban kell bizo­nyítaniuk a korisoknak. A fiatalabb korcsoportok­ban még éremesélyes gyere­keink vannak, de a na­gyobbak között már a mi feltételeink között csoda lenne, ha tartanánk velük a lépést. Ennek ellenére kima­gaslóan szerepeltünk. A nyári korosztályos Eb-re ké­szülő gyerekeink a legjob­­bakkal viaskodhattak - tud­tuk meg Kisné Vígh Gab­riellától. A kicsiknél Schüler B fiú korcsoportban Frecska Pé­ter a második lett, hajszálnyi különbséggel, úgy, hogy az első távon az ötödik sorból indulva lett második. Ebben a kategóriában Remete Solt a 6., Gita Balázs a 13., Re­mete Csanád a 20., Gita Bá­lint pedig a 25. lett Schüler A lány korcso­portban Szatmáry Nikolet­ta első ilyen jellegű verse­nyén 39. Jugend lány kor­csoportban Koczúr Berna­dett a 32. helyet érte el. Ju­gend fiúkorcsoportban Mak­­szim Zsombor 13., Abnouje Noureddine 27., Frecska Máté 36. lett. A kadett Eb-re készülő Ipach Robin és Kis Jenni fantasztikusan szerepelt. Robin a 18. helyet érte el 78 induló közül, Jenni a 11. he­lyet szerezte meg, ami szin­tén bizakodásra ad okot. Ipach Daniella az 54., Lugo­si Zsuzsi az óriási mezőny­ben a 48. lett. Az Eb-n nincs ilyen erős mezőny. Voltak Távol-Kelet­ről és az amerikai kontinens­ről is kiváló versenyzők. DIÁKSPORT • FIATALOK SPORTJA • SIKEREK • EREDMÉNYEK Bakonyalja utánpótlás focitorna Súron A bakonyszombathelyit követően, szombaton a súri pá­lyán mérkőztek az utánpótlás labdarúgótorna résztve­vői: Bakonyszombathely, Ászár és a vendéglátó Súr csa­patai. Az egész délelőtt tartó tornán 3 korosztályban (7,9 és 11 évesek), 80 gyerek részvételével zajlottak a mérkőzések. Nagy küzdelemben az alábbi végeredmény született. A 7 éves korosztályban első helyezett lett az Ászár csapata, a második a Bakonyszombathely-Súr közös csapata A 9 éves korosztályban első a Súr, második az Ászár, harmadik a Ba­konyszombathely. A 11 éves korosztályban Súr, Ászár, Ba­konyszombathely lett a sorrend. A kiemelkedő teljesítményt nyújtó játékosokat külön okle­véllel jutalmazták. A 7 éves korosztályban a gólkirály Kovács Márk (Ászár) lett, kiemelkedő teljesítményéért oklevelet ka­pott Pénzes Dominik (Ászár), Laszák János (Bakonyszom­bathely), Bihari Máté (Súr). A 9 éves korosztályban gólkirály Tamási Ádám (Súr), legjobb kapus Molnár Dominik (Ászár), legjobb lövőjátékos Hnyizda Ákos (Ászár), legjobb összjáté­­kot nyújtó játékos Nyári Zoltán (Súr). Al1 éves korosztály­ban gólkirály BiMri Zsolt (Súr), legjobb kapus Kusicza Dori­­na (Súr), legjobb összjátékot nyújtó Vass Gyula (Bakony­szombathely). A bakonyszombathelyi Bakács Cintia és Orosz Mónika a legjobb lány játékos címet érdemelte ki, s ugyancsak oklevelet kapott. Teljesítményük azért figyelemre méltó, mert ebben a korosztályban már meglátszik a fizikai különbség a fiúk és a lányok között. Az utánpótlás torna soron következő fordulója június 2-án, Ászáron lesz. Munkatársunktól Harmadik helyezett a tatabányai Kodály-iskola fiú kézilabdacsapata A hétvégén rendezték meg a negyedik osztá­lyosok számára az ADIDAS gyermekbajnok­ság országos döntőjét Szekszárdon. Megyén­ket a tatabányai Kodály Zoltán Általános Isko­la fiúcsapata képviselte. A csoportmérkőzése­ken a második helyet szerezték meg. Eredmények: Kodály - Veszprém 17-10, Szeged - Kodály 16-14, Budapest Kassa - Ko­dály 9-9 (a kereszt­játékban a Várpalota volt az ellenfél. Óriási küzdelemben sajnos az utolsó másodpercben kapott góllal a Várpalota nyert), Várpalota - Kodály 20-19. A bronzére­mért a Budapesti Elektromos volt az ellenfél. Itt játszottak a legjobban a kodályos fiúk, és magabiztosan nyertek. Elektromos - Kodály 14-19 A torna legjobb játékosának Nagy Ábelt vá­lasztották. A csapat tagjai: Mátrai Marcell, Varga Levente, Tatár Levente, Hetzmann Zsolt, Nagy Ábel, Tanai Levente, Menyhárt Mihály, Érsek Bence, Balázs Ben­ce, Kondorosi Balázs, Szurcsik Vince, Kiss Dávid, Halász Róbert edzőjükkel, Horváth Árpáddal NUPI-torna Pilismarótól! Ez a labdarúgótorna a 2006/ 2007-es NUPI-torna esztergo­mi körzet 6. és egyben utolsó fordulója volt Pilismaróton. Nagyszerű környezetben, jól előkészített pályákon nagy­számú nézőközönség előtt zajlottak a küzdelmek. Mind a négy csapat kupát, valamint oklevelet kapott. Nagy József helyi vállalkozó jóvoltából a csapatok és az egyéni díjazot­tak gyümölcsomagot kaptak. Összesített végeredmény 6 forduló alapján: U7:1. Esz­tergom, 2. Tát, Pilismarót és Tokod-Üveggyár (holtver­seny). U9: 1. Esztergom, 2-3. Tát és Tokod-Üveggyár holt­verseny, 4. Pilismarót. Ull: 1. Tát, 2. Esztergom, 3. To­kod-Üveggyár, 4. Pilismarót. A tatai versenyzők sikere a régiós súlyemelő versenyen A Tatai Olimpiai Edzőtábor adott otthont az elmúlt napok­ban az Észak-Dunántúli Sportszövetség által rendezett régiós utánpótlás súlyemelő versenynek. A résztvevőknek megtisz­teltetés volt, hogy abban a teremben versenyezhetnek, ame­lyet Földi Imréről neveztek el. Ebben a teremben egykor a Nemzet Sportolója, Földi Imre is sokszor megizzadt a kemény edzések, felkészülések alatt és itt alapozta meg hírnevét is. Kö­zel félszáz súlyemelő vett részt a rangos megmérettetésen, a régió legjobbjai gyűltek össze a nemes versengésre. A Tatai Honvédelmi Atlétikai Club fiatal súlyemelői kiválóan szerepel­tek, Varga László vezetőedző nagyon elégedett a versenyzők tejesítésével. Eredmények: kölyök korcsoport: 1. Sakál Gergő (70 kg), 1. Varga László Zsolt (111 kg), 3. Móricz Péter Máté (108 kg). Junior korcsoport: 1. Orbán Mihály (150 kg), 1. Pruzsinszki János (160 kg). Munkatársunktól Kistérségi atlétikai verseny Súron Már készülnek a súriak a má­jus 30-án megrendezésre kerü­lő kistérségi atlétikai verseny­re, amelyet az általános iskolá­sok számára hirdettek meg. Tá­volugró és súlylökő pálya ké­szül, így a súri sportpálya már alkalmas lesz a kistérségi atléti­kai verseny megrendezésére. A pályán zajlik majd a 100 m-es síkfutás, a kislabda hajítás, a pálya körül fújják a 800 métert. Regionális úszóverseny Balatonfűzfőn Kis híján tucatnyi tatabányai érem Tizenöt egyesület 200-250 versenyzője mérte össze tudá­sát az elmúlt hétvégén Bala­­tonfűzfőn. A Tatabányai Víz­mű SE úszói tovább folytatták az éremgyűjtő sorozatukat. Ezen a versenyen csak 200 méteres számokban verse­nyeztek a fiatalok, és tizenegy érmet sikerült „összeúszniuk” a tatabányai versenyzőknek. Eredmények: Bicskei Réka 200 m pillangóúszás 1. hely; Dudás Adrienn 200 m pillan­gó 2. hely; Meszner Dorottya 200 m hátúszás 1. hely, 200 m vegyes úszás 1. hely; Dics Re­beka 200 m mellúszás 1. hely, 200 m vegyes 2. hely, Prelozs­­nik Dóra 200 m mell 3. hely, Sirkó Bálint 200 m mell 2. hely, 200 m vegyes 1. hely, Kovács Balázs 200 m mell 1. hely, 200 m vegyes 2. hely A magyar bajnokság előtt már csak egy versenyen vesz­nek részt a vízműves fiatalok, jövő szombaton és vasárnap a BVSC uszodában állnak rajthoz. Munkatársunktól A Vízmű SE „szuper csapata” Fűzfőn is remekelt 2007. május 24., csütörtök Kézilabda ADIDAS-kupa Hetesek döntöttek A tatai edzőtábor adott otthont az ADIDAS orszá­gos kézilabda-bajnokság döntőjének a közelmúltban. Az 1995 után született kor­osztály tagjai adtak rande­vút egymásnak. Nyolc­nyolc lány- és fiúcsapat mérte össze tudását Tata­bányáról a Dózsa leány- és a Kodály fiú-, míg Tatáról a Kőkúti általános iskola fiú­csapata jutott be a legjob­bak közé. A Kodály az ötö­dik helyért játszhatott a bu­dapesti Elektromos ellen, és rendkívül szoros csatában egy góllal alulmaradt Ugyan­így járt a Dózsa-iskola is, hi­szen a győri Gárdonyi győz­te le őket, szintén egy góllal, 16-15 arányban. Ezzel ők is hatodikak lettek. Jobban ment a tataiak­nak,­­ezért a döntőig jutot­tak. A döntőben a Szeged Tisza Volán volt az ellenfe­lük. A csoportmérkőzések során a szegediek nyertek kettő góllal. Gaál Szabolcs játékosai óriási akarattal játszottak, és már öt góllal is vezettek, de végül hete­sekkel a szegedieké lett a győzelem, másodszor is. Az ezüst mellé a legjobb kapusnak a kőkútis Gubi­­cza Istvánt választották. Gubicza István kapus: - Nagyon sajnálom, hogy­­ nem tudtunk nyerni, pedig mi mindent megtettünk a­­ győzelemért. Gaál Szabolcs edző (Kőkúti általános isko­la): - Tavaly mi nyertünk, mi fordítottunk, sajnálom, hogy most fordítva történt. Mi mdén elismerésem a­­ gyerekeké és természetesen a fantasztikusan szurkoló­­ szülőké. Szappanos István, a Ko­­márom-Esztergom Megyei Kézilabda Szövetség elnö­ke: - Úgy gondolom, most is jól szerepeltünk, akár a ren­dezés, akár a játék terén. Munkatársunktól