Labdarúgás, 1989. január-december (35. évfolyam, 1-12. szám)

1989. január / 1. szám

adat megoldására. Pedig­­ igyekeztek. A máltai mérkőzés előtt talán, két edzést tartottunk, tényleg a legszükségesebb taktikát tudtam csak elő­írni, nem volt mód árnyalt, egyénre szabott taktikát ki­dolgozni. Mezey elképzelése egyéb­ként az volt, hogy egymást ismerő klubtársak játssza­nak együtt — így például Disztlék és Csuhay, Kozma és Kovács, Kékesi és Balog, Vincze és Kiprich. Nem rossz idea, ám ha egy Dé­­tári játszott volna, van iga­zi karmester is a pályán. — Gyuri! Te milyen em­bert látnál szívesen az MLSZ elnöki székében? — Fogós kérdés. De min­denképpen olyat, aki teljes szívével és lelkével támo­gatja a futballt, nem na­gyon vonják el — illetve­ nem vonják el — figyelmét más jellegű teendői. Itt zártuk Mezey György­­gyel 1988 második fél­évé­ben megszokott havi esz­mecserénket, amelynek foly­tatására már nem kerülhet sor. Lejegyezte: SZABÓ SÁNDOR A mérkőzés krónikája 6. perc: Kovács E. a felező­vonalról Kékesit indította a jobb oldalon. Beadása átszállt a védők és a magyar csatá­rok felett, de a második hul­lámban érkező Vincze I. 10 méterről ballal, félfordulattal a kapu baloldalába lőtte a labdát. 0-1. 10. perc: Carabott váratlan 28 méterről leadott lövése után, a labda a felső lécről vágó­dott vissza a mezőnybe. 33. perc: Csucsánszky szöktet­te Kovács Ervint, aki egyedül vihette rá a labdát a máltai kapusra, de Cluett kirohanva kapujából leterítette. A meg­ítélt szabadrúgást Csucsánszky 20 méterről a sorfalba lőtte. 39. perc: Kozma jó csellel be­­csapata a rátámadó máltai vé­dőt a jobb oldalon, majd az alapvonalról visszagurította a labdát az egyedül érkező Csu­csánszky elé, de a középpá­lyás 15 méterről a kapus ke­zébe lőtt. 46. perc: Keller pontatlanul passzolta a labdát Kovács Ervinnek térfelünk közepére, amit R. Vella megszerzett és indította az őrizetlenül ha­gyott Busuttilt, aki Disztl Pé­tert kicselezve 6 méterről a máltaiak egyenlítő gólját lőt­te. 1-1. 51. perc: Máltai hazaadást kö­vetően a kapus kiejtette a labdát, Vincze I. kishíján megszerezhette volna. 56. perc: Kékesit buktatta az újonnan beállt Saliba a tizen­hatoson belül. A vitathatatlan tizenegyest Kiprich értékesítet­te. 1-2. 60. perc: Busuttil gólhelyzetbe hozta Gregoryt, de Disztl P. bravúrral védte az öt méterről leadott lövést. 76. perc: Csucsánszky 24 mé­teres szabadrúgása, centimé­terekkel kerülte el a jobb fel­ső sarkot. 88. perc: Fischer a felezővo­naltól átívelte a labdát az őrizetlenül hagyott Balog­hoz. A kifutó kapus nem találta el a labdát (lyukat lőtt), de Ba­log elhamarkodottan gyertyát rúgva az üresen hagyott kapu felé emelt és az egyik védő a tizenegyes tájáról fejjel fel­szabadított. 91. perc: A tizenhatos vonalá­val egy magasságban baloldal­ról, szabadrúgáshoz jutottak a máltaiak. A beívelt labda az egyedül hagyott Busuttil elé került, aki 7 méterről egyből, laposan Disztl P. kezei között a hálóba talált. 2-2. • (A mérkőzés jegyzőkönyve a lap 21. oldalán található.) Fischer elől ment a máltai védő. A mögöttük elhelyezett hirde­tőtábla szövegét örömmel olvastuk volna a góllövők között is Kiprich szoros védőőrizetben. A csatár ezen a mérkőzésen „csak” büntetőrúgásból talált a hálóba. Málta-Magyarország 2-2 (0-1). Lehet, hogy igen drága pontvesztés volt