Magyar Szó, 1964. május (21. évfolyam, 121-149. szám)

1964-05-11 / 129. szám

». eku. KELETI CSOPORT A 26. forduló eredményei: SUBOTICA: Spartacus—Pobeda 2:0 (2:0) ZOMBOR: Radnicki—Subotica 5:3 (2:2) ZRENJANIN: Proleter—Bačka 0:0 BOR: Bor—Srem 1:1 (1:1) M­KSIC: Sutjeska—Radnicki (B) 2:0 (1:0) K. MITROVICA: Trepla— Borac 0:2 (0:2) NIS: Zeleznicar—Priština 2:0 (2:0) ZEMUN: Jedinstvo—Buducnost 2:1 (1:0) 10. Subotica 26 72 1726:5716 A kővetkező forduló (V. 24.): Bačka—Spartacus (3:2), Srem— Proleter (0:3), Pobeda—Jedinstvo (3:1), Buduénost—Zelezničar (0:1), Priština—Trepča (0:0), Borac— Sutjeska (0:1). Radniéki (B)—Rad­­nički (Z) (2:2), Subotica—Bor (2:3). NYUGATI CSOPORT HRASNICA: Famos—Varteks 0:0 TUZLA: Sloboda—Zagreb 1:2 (1:0) SL. BKOD: BSK—Sparta 4:1 (3:0) MARIBOR: Maribor—Borovo 4:0 (0:0) ESZÉK: Slavonija—Borac 2:3 (líl) LJUBLJANA: Olimpija—Bosna 2:1 (1:0) ZÄGRÄB: Lokomotlva—Istra -1:1 '(1:1) SIBENIK: Sibenik—Celik 2:0 (1:0) A táblázat: A következő forduló (V. 24.): Varteks—Sibenik (0:0), Celik— Lokomotiva (1:1), Istra—Olimpi­ja (0:2). Bosna—Slavonija :0), Borac—Maribor (1:2), Borovo— BSK (0:1), Sparta—Sloboda (1:3), Zagreb—Famos (2:0). Zárójelben az őszi eredmények vannak feltüntetve. A táblázat: Már nem kiesőjelölt a Spartacus Helyet cserélt a zombori Rađnički és a Subotica - A Sutjeska és a Zagreb az I. ligában? - Pontosz­tás Zrenjaninban és Borban A Spartacus győzelmi so­rozatát a jóképességű prilepi csapatnak sem sikerült meg­állítani, ő is pont nélkül, két góllal tért haza Suboticáról. A Spartacus ezzel a győzel­mével, melyet nem volt ép­pen könnyű kiharcolnia, most már végképp elkerült a ve­szélyes zónától, nem tartozik a kiesőjelöltek közé. Ez nem azt jelenti, hogy hátralevő mérkőzéseit mind elveszíthe­ti, de elég ha egy-két pontot szerez, s akkor nem fenye­geti veszély. A sereghajtó rangadóját Zomborban a Radnicki nyer­te, s így falóra vált vágya, el­került az utolsó helyről, he­lyet cserélt a Suboticával. Ezek után e két csapatnak a sorsa végképp megpecsételő­dött, most már elméletben sem menekülhetnél­ meg a kieséstől. Az első helyezett nikšići Sutjeska nagyon fontos pon­tokhoz jutott tegnap, legyőz­te egyik riválisát, a belgrádi Radničkit, és mivel kedvező­en alakultak számára a többi eredmények, 6 pontra növel­te előnyét, úgyhogy máris el­sőligásnak tekinthetjük. Zrenjaninban a Proleter és Bačka megosztoztak a ponto­kon, és most ugyanúgy, mint a Spartacus, jó középhelye­zést foglalnak el. Egy-két pontot kell még szerezniük a hátralevő fordulókban, hogy aztán még a kiesés gondola­tával sem foglalkozzanak. A Srem értékes ponttal tért haza Borból, s ezzel nö­velte esélyét a bennmaradás­ra, akárcsak, a zemuni Je­dinstvo is a Buducnost felet­ti értékes győzelmek után. Mi­vel a Pristina kikapott Niš­­ben, komoly veszélybe ke­rült. A račaki Borac várat­lan Kosovska Mitrovica-i győzelmével most már elke­rült minden veszélyt. A nyugati csoportban az­­ értékes pontokkal tért haza, éllovas Zagreb nagyon nehéz Jóllehet vetélytársaik is . „ .. győztek, egy lépéssel mégis mérkőzést vívott Tuzlan­a közelebb jutott az első liga­volt első ligás Slobodával, és a hoz. 1. Sutjeska 26 173 648:26­37 2. Bor 26 12­7 738:2931 3. Trenca 26126 851:3830 4. Radniéki (B)26109 747:3629 5. Pobeda 26116 943:3828 6. Proleter 26107 949:3627 7. Borac 26 99 831:2627 8. Spartacus 261231136:3527 9. Baéka 26 1151035:3727 10. Zelezniéar 26 106 1036:3526 11. Buduénost 26 9 61136:3224 12. Jedinstvo 26 961146:4824 13. Srem 26 881029:3824 14. Priština 26 10 3 1329:35 23 15. Radniéki (S)26 481432:66 16 1. Zagreb 26 15 9 2 48:19 39 2. Maribor 26 14 6 C 54:20 34 3. Borac 26 15 4 7 50:42 34 4. Olimpija 26 13 6 7 46:22 32 5. Sloboda 26 11 6 9 46:45 28 6. Sibenik 26 8 11 7 30:32 27 7. Slavonija 26 10 6 10 41:3p 26 8. Varteks , 28 9 8 9 35:37 26 9. Lokomotlva 26 8 10 8 35:38 26 10. Celik 26 9 8 9 33:38 26 11. Borov* 26 8 6 12 36:42 22 12. BSK 26 7 8 11 29:34 22 13. Famos 26 6 8 12 30:44 20 14. Istra 26 7 6 13 27:40 20 15. Bosna 26 5 9 12 23:46 19 16. Sparta 26 5 5 16 28:58 15 Jelenet a Bačka—Pristina (3:1) múlt vasárnapi mérkőzésről MAGYAR SZ 0 így a legreálisabb Proleter-Backa 0:0 Zrenjanin, 2000 néző, játékve­zető Vusic (Kraljevo). PROLETER: Odin — Acamo- I vić Rača — Cepski, Rus, Subić I— Imbronjev, Stepančev (Babić), j Szeles, Zlatić, Eškić. BACKA: Zorić — Kirtić, Lat­­kovlć — Dolezar, Plačkov, Utor­­nik — Rajšp, Miškov, Stanišić, Milutinovic, Vodalov. Csak a mérkőzés kezdete és a második félidő néhány első per­ce hozott magas színvonalú és érdekes játékot. A mérkőzés azonban általában lanyha iramú volt, és nem elégítette ki a közönség várakozását. Mindkét csapat csak a mezőnyben igye­kezett jól játszani, a kapu előtt vagy túl komplikálták, vagy pe­dig élettelenek voltak a táma­dások. Úgy látszott, hogy mind­két csapat megelégedett a dön­tetlen eredménnyel, és a csatá­rok, különösen a Proleter játé­kosai nem törekedtek arra, hogy változtassanak az eredményen. A mérkőzés első nagy hely­zete a 12. percben adódott, amikor Eškić nagyszerű le­futása után mellé lőtt. Lassan a Bačka fölénye dombo­rodott ki, de a Proleter védel­me jól állt a lábán, és tisztáz­ta a helyzeteket. A Proleter fö­lényét később Zlatić, Eškić és Szeles támadásai jellemezték, azonban eredménytelenek vol­tak. A 25. percben Szelesnek ugyan volt egy gólt ígérő hely­zete. Háttal a kapunak szépen lőtt, de a bal sarokba tartó labdát Zoric végső erőfeszí­téssel szögletre mentette. Egy ellentámadás során a 30. percben Miškov hagyott ki egy helyzetet. A kifutó Odin fölött kapu fölé lőtte a labdát. Ké­sőbb esett a mérkőzés irama és színvonala is. A második félidő kezdete so­kat ígért. A játék igen válto­zatosan, érdekesen alakult, de a kapu előtt ismét gólképtelenek voltak a csatárok. A Proleter csatár során az sem segített, hogy Adamović és Szeles helyet cse­réltek. A második félidőben csu­pán két esemény említhető meg. A 72. percben Imbronjev ke­rült jó helyzetbe, de az erő­sen pattogó labdát elveszí­tette. A 84. percben viszont a Proleter kapuja volt veszélyben, miután a szabad Stanišić megugrott a jobb szélen. Odri azonban kivédte a ve­szélyes­ lövést. Az eredmény reális, és egyik csapat sem érdemelte meg a győzelmet. Kitűntek: Odri, Ceps­ki és Rus a hazai csapatból, a vendégek közül­­ pedig Zoric, Plackov és Utorník. Benko Sok gól a sereghajtók rangaóéján Rađnički-SuboHca 5:3 (2:2) ZOBOR, Radniíki-pálya, 800 néző. Vezette: Jocic (Eszék). Góllövők: Popovic I., Popovic II. (2), Vujevic és Buzadžić, illetve Takács, Bojovic és Bogešić (öngól). RADNICKI, Milenkovic — Buzadžić, Bogešić — Klem, Prosenica (Mešanović), Ilic — Varga, Popovic I., Popo­vic II., Vujevic, Bracanović SUBOTICA: Cutuna (Niko lie) — Corić, Gvozdenović — Ivelja, Vitkovié, Mikleno­­vié — Raéié, Takács, Kosié, Kaljevié, Bojovié. A vendégcsapat az első fél­időben lendületes támadáso­kat vezetett. A vezető gólt a Radnicki szerezte meg a 8. percben. Popovic szabadrú­gásból gólt lőtt. Ezután Mi­lenkovic hibájából egyenlí­tett a Subotica. A 33. perc­ben Vujevic kapáslövésével a Radnicki 2:1-re vezetett, de 6 perc múlva Bojovic e­­gyenlített. A második félidőben is a Subotica kezdett jobban és a 48. percben Takács gólt rúgott. A Radnicki ezután rá­­ kapcsolt és a játék felélén­kült. Az 51. percben Popovic II. előbb érte el a labdát mint a kapus és a hálóba lőtt. A vendégcsapat ebben az időben a lestaktikát al­kalmazta. A 61. percben Ba­­radžićot szöktették és a hát­véd belőtte a Radnicki ve­zető gólját. A hazai csapat ezután védekezésre rendez­kedett be, a Subotica meg erősen támadott, hogy egyen­lítsen, ehelyett azonban egy váratlan támadásból a Rad­nicki Popovic II. révén újabb gólt szerzett. A Radnicki második fél­­ideji játéka alapján megér­demelten győzött. Kitűntek: a Popovic-fivérek, a Subo­­ticából pedig Kaljevic és Bojovic. VLAH Bor-Srem 1:1 (1:1) Bor, 2500 néző, játékvezető Gu­­gulović (Zajeéar). Góllövők: Ka­­éar. illetve D^mjanovió. BOR: RačLulović — Randier, Pet­­rović — llić, Velić, Dimić — Sto jadinović, Kačar, Mitić, Murgano vić Spasojević. SREM: Radovlć — Ramejak, Miličević — Lovrić (Savić II.), Radoševič, Medan — Arsenijević, Damnjanović, Trivić. Herceg, Sa vić I. A Srem teljesen megérdemel­ten vitte haza az egyik bajnoki pontot. Meg kell jegyezni, hogy mindkét csapat játékosai terv­­szerűtlenül, szétesően játszot­tak. A vendégcsapat egyenlítés után védekezésre rendezkedett be, és a hazai csatárok minden támadása ebbe a szilárd védő­falba ütközött. A Srem csatárai többet támadtak, de játékosait balszerencse kísérte. Lövéseik legtöbb esetben elkerülték Radu­lović hálóját. A két gólon kívül, amelyet Kacar lőtt a 14. perc­ben és Mamjanovic a 32. perc­ben, meg kell említeni Kacar még egy akcióját. Egyedül állt a kapussal szemben és a labdát átemelte a feje fölött. Radoše­­vic az utolsó pillanatban rúgta el a gólvonalról. Kitűntek: RA­­DULOVIC és PETROVIC, illetve SAVIC II. és R­ADOSE­VIC. A játékvezető nem tisztelte az előnyszabályt. V. Ismét két értékes pont Spartacus-Pobeda 2:0 (2:0) Subotica, városi stadion, 3000 néző, vezette Mladenovic (Bel­grád). Góllövő: Vitkovic a 9. és a 43. percben. SPARTACUS: Zaklanovic — Ágoston, Copic — Bleszkány (Popovic), Jončić, Borbély — Vukomanović, Abadžić, Vitkovic, Drašković, Simokovic. POBEDA: Gicsevszki — Gar­­beszki, Ngskovčzki — Aneszkj, Damjanovszkj, Krszteszki — Ata­­j naszovszki, Boljevszki, Joki­­jmovszki, Velkovszki, Georgijevsz ! ki. I Amilyen borult idő volt, olyan i derült hangulatban távoztak a­­ Spartacus­ szurkolói tegnap a sta­dionból. A prilepi fiúknak nem sikerült megállítaniuk a Spar­tacus győzelmi sorozatát. El kell ismerni azonban, hogy a Pobeda gyors játékosai pillanatok alatt veszélybe tudták hozni kapuját A védelem azonban minden ve­szélyes támadást sarokra men­tett. A szögletarányból (10:4 a Pobeda javára) ezért arra lehet­ne következtetni, hogy a Pobeda birtokolta a mezőnyt. Pedig az igazság az, hogy a Spartacus még töb gólt is lőhetett volna. A 44. és 84. percben a mérkő­­zésvezető két tizenegyessel meg­károsította a hazai csapatot. A 44. percben Simekovicot a ti­­­­zenhatoson belül közvetlenül a­­ játékvezető mellett vágták fel, a­­ 84. percben pedig Vukomanovi­ I éot hátulról­­elkaszálták amikor­­ már egyedül állt a kapussal­­ szemben, a bíró sípja azonban­­ néma maradt. A tegnapi mérkőzésen egy fél-­­ időn át Popovic, a Spartacus új labdarúgója is játszott. Blesz- I­rány helyett második középfe­­j­­ezet, söprögető játékos volt.­­ Feltűnően jól játszott Draskovic­­ is, aki eddig sokat önzősködött. A Pobeda kezdte a játékot, de a Spartacus mindjárt átvette a kezdeményezést és diktálta az iramot. A 9. percben Draskovic szöktette Vukomanovicot, a be­adott labdát Aneszki elvétette, s a meglepett Vitkovicnak nem volt nehéz a hálóba juttatni. 1:0. A Pobeda megpróbált egyen­líteni. Erősen hajtott, de a 15. percben Velkovszki öt méterről a kapu mellé lőtte labdát, a 20. és 26. percben pedig Zaklanovic mentett sarokra egy-egy bomba­lövést. Nagy volt az izgalom a 40. perc­ben. Georgijevszki elcsípte Jon­­čić röviden hazaküldött labdá­ját, de nagy izgalmában öt mé­terről a kapu fölé lőtte. A 43. percben Draskovic ki­ugratta Vitkovicot, ez egy test­csellel lerázta a prilepi védőket és fordulásból a jobb alsó sa­rokba lőtte a labdát. 2:0. Szünet után a Spartacus töb­bet támadott, de erőtlenül. Mind­két csapatnak­­ voltak gólhely­zetei. A 30. percben Ágoston mentett a kapuvonalról, 7. perc­cel a mérkőzés vége előtt Zak­lanovic védett ki egy erős bom­bát. A mérkőzésnek ebben a részében jó volt a Pobeda ka­pusa is. A játékvezető több hibát vé­tett a Spartacus kárára. Kitűntek: Zaklanovié, Jončić, Abađžić és Draskovic, illetve Gi­csevszki, Garbenszki, Velkoszki és Georgijevszki. KÖN Zoltán No öngól döntött Jedinstvo—Buduénost 2:1 (1:0) Zemun, városi stadion, 5000 néző, vezette Babic (Valjevo). Góllövők: Folie (öngól), Uzelac, illetve Sor­ban. JEDINSTVO: Jovanovic — Martinovié, Ivanisevic, — Popovié, Filipovié, Sti­­pié — Uzelac, Hadžikostić, Erakovié, Obradovié, Niko­­lié, BUDUCNOST: Hajduko­ vié (Boljevié) — Folié, Pau­­novié — Kovačević, Rašović, Savković — Stanić, Šaković, Sorban, Milić, Pavlić (Dé­rié). A Jedinstvo ezzel a két ponttal növelte esélyét a II. ligában maradásra, a Bu­ducnost viszont egészen bi­zonytalan helyzetbe került. A mérkőzés sorsát Folié — aki különben egyike volt a legjobbaknak a pályán — öngólja döntötte el. BAKOVLJEV Long: 20.30! FRESNO. Dallas Long kerek 20 centivel megjavította saját világcsúcsát a súlylökésben. Most 20,30 méter a rekord. MONTE CARLO. A világbaj­nokságért folyó első gyorsasági gépkocsiversenyt a brit Graham Hill nyerte. BRM kocsijával a 100 kört (314,5 km-t) 2 óra 41 perc és 19,5 mp alatt tette meg. A helyezési sorrend: 2. Ginther (USA, BRM), 3. Arundell (brit, Lotus-Climax), 4. Bonnier (svéd, Cooper­ Climax), 5. Clark (brit,­­ a tavalyi világbajnok, Lotus), 6. I Hailwood (brit Lotus-BRM) stb. Ennyien kaptak pontokat, ebben , a sorrendben: 9, 6, 4, 3, 2, és 1. 1 Hétfő, 1964. május 11. Szövetségi ökölvívó-liga (15. forduló) ф Eszék: Slavonija—Radnicki (I) 13:5. Stankovic—Celik, a fél­nehéz­súlyú országos bajnok döntetlenül öklözött Erich Kellerrel. ф Beograd: Partizán—Dinamo 11:9. A Partizán 8 versenyzővel vette fel a küzdelmet. ф Borovo: C. Zvezda—Borovo 20:0. A hazai csapatnak csupán 7 versenyzője lépett szorítóba, s ezért küzdelem nélkül vesz­tett. ф Beograd: Radnicki—Metalac (Z) 18:0. A zágrábi csapat csak hét versenyzőt tudott kiállíta­ni, de a Radnicki is feladott egy küzdelmet. ф Kragujevac: A Radnicki- Metalac (V) mérkőzés lapzár­takor még nem fejeződött be. A tizenhatodik forduló (május 17-én): Ni.s: Radniéki—Radniéki (B), Zágráb: Metalac—Borovo, Belgrád: C. Zvezda—Radniéki (K), Valjevo: Metalac—Partizán, Panéevo: Dinamo—Slavonija. KÖZTÁRSASÁGI ÖKÖLVÍVÓ LIGA (17. forduló) PRIŠTINA: Radnicki—Radnic­ki (Z) 12:8. POZAREVAC: Ml. Radnik—14. október 8:8 ROMA: Sloven—Vojvodina 18:0 A Spartacus—Mladost (K), va­lamint a Mladost (A)—Máéva mérkőzést 20:0 arányban az elöl­­állók­ javára igazolták, mivel a másik két csapatot törölték a ligából. A Kablovi—Banat mérkőzés eredményét lapzártáig nem kap­ták. A 18. forduló mérkőzései (má­jus 17-én): Zrenjanin, Banat— Sloven,­ Novi Sad, Vojvodina— Máévá,­­Apafin—Ml. Radnik, Kruševac- 14. Oktobar—Sparta­cus, Kraljevo: Mladost—Radnié­ki (P), Zombor: Radniéki—Kab lovi. RADNICKI (P)—RADNICKI (Z) 12:8 Részletes eredmények: Našić— Jelacic 2:0, Spasić—Djulinac 2:0, (kiütés I), Popović—Trbojević 0:2, (leléptetés III), Kecman-Mé­száros 2:0, Dragišić—Benedek J. 2:0 (feladás II), Prelevic—Salán 2:0, Murišić—Lokéić 0:2 (feladás I), Roksandić—Ljuša 0:2, Rado­­jević—Raffai 2:0 (feladás !). Sa­­dikovic (Zombor) küzdelem nél­kül nyert.­­ Vuković A táblázat 1. Partizan 15 10 2 3­182:10922 Metal. (V) 14 9 3 2161:11521 3. C. Zvezda 15 8 4 3181:11720 4. Stadnic. (K) 14 8 2 4145:13118 5. Radnič. (N) 15 7 2 3­145:153­16 6. Slavonija 15 7 1 7146:14415 7. Radnic­ (B) 15 5 2 8147:14612 8. Dinamo 15 4 2 9139:15910 9. Borovo 15 4 011111:1878 10. Metal. (Z) 15 3 012 104:194,6 A TÁBLÁZAT: 14. oktobar 17141 2 210:21227 Kablovi 16113 2 206:12025 Radniéki (P) 17101 6 189:15521 Radniéki (Z) 178 2 7 171:16118 Ml. Radnik 177 3 7 173:15917 Vojvodina 177 3 7 172:16417 Mladost (A) 175 5 7 164:16615 Spartacus 175 4 8 160:17414 Banat 166 1 9 144:17613 Sloven 173 ;410 121:19510 Mačva 177 2 8 166:1740 Mladost (K) 172 312 100:2360