Magyar Szó, 1992. november (49. évfolyam, 301-329. szám)

1992-11-22 / 322. szám

16 SPORT Mai iabdarúgóműsor I. liga: Buduénost-Hajduk, OFK Kikinda-OFK Beograd, Becse-C. zvez­da, Prildna-Sutjeska (13.30), Partizán— Napredak (15.30). II. liga: Sloga-Mladost, Sloboda- Rudar. Jedinstvo-Duboéica, Radniéki (K)-Novi Sad, Borac-Jastrebac, Maéva- Zastava, Növi Pazar-Bor, Radniéki (P)­­Agrounija (13.30). III. liga: Őukariéki-Radniéki (O), IMT-Srem (11.00), Zmaj- Crvenka, ČSK-Mladost, BSK-Kabel, Kolubara- AIK (14.00). Bácskai liga: ŽAK-AFK, Potisje- Granicar, Radniéki (B)-Zenta, Njegol- Egysée, Proleter-Radniéki (R) (13.00). Újvidéki-szerémségi liga: Jadran- Sloga, Jugovié-Buduénost, ZK Boljuba­­la-jecbnstvo, IŠK-I-SK, Sremac-Mla­­dost, Metalac-Hajduk (13.00). Bánáti liga: Sloboda-C. zvezda (K), Mladost-Crepaja, Omiadinac- Jedinst­vo, Spartacus-Sloga, Buduénost-G. zvezda (P), Polet- Naftags, Banat-Bo­­rac, Zadrugar-BAK (13.00). Szabadkai liga: Orelkovié-Rad­­niéki, Preporod—Vinogradar, Jedinst­­vo-Piomr, Baéka-Jelen (13.00). _ Zrcnjanini liga: Jedinstv o-ZAK, C. zvezda-Naftagas, MÍadost (D>- Vojvo­dina (B), Borac-Lehel, Napredak-AJk­­tóber 2., Vojvodina (NM)- MÍadost (L), Bileéanin—Radniéki, Stajiéevo-Delija (13.00). Zombori liga: BSK-Granicar (B), Borac-Sloga, Jedinstvo (K)- MÍadost, jedinstvo (N)-Omladinac, Sport-Tek­­stilac, Rusin- Prigrevica, Graniéar (G)­­Stanilié (13.00). K OSÁRLABDA NBA liga Az amerikai profi kosárlabdaliga legú­jabb eredményei: LA Lakers- Chicago 120:118, Philadelphia-Miami 129:128, Charlotte-Golden State 117:110, Port­­land-Sacramento 104:99, Utah-lndiana 97:95, Washington-Minnesota 108:100. LABDARÚGÁS - VAJDASÁGI LIGA A vereség ellenére is a palánkaiaké a titulus Palics: Palics-Bácska 1:0 (1:0) Sportközpont, 750 néző, vezette: Obra­dovic (Topolya). Góllövő: Đurović a 16. percben. Palics: Tolmacov 7, Bajic 6, Durovic 8, Krisztin 6, Ábrahám 7, Demcsenkó 7, Bol­vári 7, Dulić­­ (Jekinic 7), Lackó 8, La­­ketic 7, Szűcs 6 (Stojanovic 6). Bácska: Madžar 8, Nikolašević 6, Gla­­močak 6, Ćulibik 7, Feltan 6, Škrbić 7, Su­­jić 6, Stanišić­­ (Békán 6), Drakulić 6, Te­lic 6, Bilibašić 6. A táblázaton vezető csapat vendégsze­repelt Faluson. Ez szárnyakat adott a haza­iaknak, akik nem tagadták, hogy a szinte lehetetlenre vállalkoznak. S már az első percben: Laketic bombája a felső lécről pattant vissza. Mintha ez megjövendölte volna a nagy csata kimenetelét. Lackó Ká­roly korát meghazudtolva igen fiatalosan mozgott, nagy erővel lőtt a gólra, a palán­­kai kapus kiöklözte, de éppen Durovic elé, aki futtából a hálóba bombázott. A vendé­gek nem adták meg magukat, mindent egy lapra tettek fel, de a palics­kák nem hagyták magukat. A.G. Melence: Rusanda-Bácska 2:0 (1:0) Fürdő menti pálya, 300 néző, vezette: Vujadinov (Kikinda). Góllövők: Jovanovic a 26. és Radisié a 32. percben. Rusanda: Kojié 7, Stevanov 7, Grebe­­narov 7, Ódáin 8, Jovanovié 8, Z. Bibin 7 (Imbronjev -), Komijenié - (Stanko 7), Bo­­gojevié 7, Tolié 7, Boskovié 7, M. Radilié Bácska: Steiner 6, Mandic 7, Starcevic 7, Trivunov 6, Dokic 6, Jezsevics 6, Szily 7, Közié 6, Pahalák 6, Milidragovic 7, Bo­­gesié­­ (Mucibabic 6). Rad­os Kovic, a hazai edző, jó taktikát dolgozott ki. A játékosok szót fogadtak, s az adott helyzetek alapján, akár háromszor annyi gólt is rúghattak volna, mint ahányat elértek. Volt ugyanis még négy ordító helyzetük, de akkor - mivel már biztosan vezettek - kissé elhamarkodottan lőttek. A vége felé Puhalák is rákapcsolt, de már túl késő volt bármit is tenni. Versec: Vrlac-Jedinstvo 0:0 Városi pálya, 400 néző, vezette: Ranko­­vic (Szabadka). Vrsac: Ilic 6, Subic 7, Vucic 5, Cekovic 5, Vagic 5, Okretic 6, Stojkovic 5, Vilek­­nez 5, Stefa­no­v 5 (Malacu 5), Jovicic 7, Milicevic 5, Jedinstvo: Milošev 7, Koledin 6, Blazic 6, Vijackov 5, Križevac 6, Ilic 6, Ametovic 5, Stanojev 7, Tubic 6, Lisak 6, Kadija 6 (Đurčin­­). Ez volt a versedek leggyengébb játéka odahaza. A vendégek azzal a nem titkolt szándékkal érkeztek, hogy megszerzik le­galább az egyik pontot Ez nekik sikerült, közben a hazaiaknak jóformán egy táma­dásuk sem fejeződött be a várt eredmény­nyel. V. M. Pannónia: Panonija-Mladost 2:0 (0:0) Panonijai sportközpont, vezette: Pan­durov (Zrenjanin). Góllövők: Közös a 49. és Pavicevic a 83. percben. Panonija: Memedovié 7, Karahodžić 7, Nova kovié' 7, Barna 9, Rabrenovié 7, Pena 7, Paviéevié 7, Radusinovié 6 (Jovanovié 6), Bogié 7, Szilágyi 7 (Tovilovié 7), Közös 7. MÍadost: Miličević 7, Đamić 6, Popo­­vić 7, S. Miijanié 7, Bosančić 6, M. Milja­­nic 7, Tekez 7, Narandžić 6 (Obradovié 6), Kovljaca 6, Opš 7, Kotarac 6. Az első félidőben nyújtott gyenge játék után a hazai csapat a másodikban megem­berelte magát és kitűnő támadássorozat után sikerült kiharcolnia a győzelmet. K-s Kovin: Radnicki-Sutjeska 4:1 (2:0) Radnicki-pálya, 250 néző, vezette: Cvetkovic (Szabadka). Góllövők: Šiber­a 7. A kővetkező forduló (tavaszra): Proleter - Bácska (Sz), Rusanda - Jedinstvo, Vrsac: - U- par, Kozara - Sloven, Begej - PK Sombor, Ce­ment - Mladost, Panonija - Sutjeska, Radmcki - Bácska (P), Palics - Slavija. és 19., Radulovié a 49., Nikolic a 89., illet­ve Delibašić a 77. percben. Radniéki: Dárdi 7, Petrié 7, Mašek 7 (Milosevic -), Šiber 9, Marašević 7, Niko­lic 8, Jocić 8, Stanišić 8, Radulovié 8, Vu­­jasinovié 7, Azut - (Rnić 7). Sutjeska: Lugonja 5, Vilotijević 7, Ro­­ganović 6, Dakić 6, Krpan 5, Vuković 5, Prole 6, Grandié 5, Vajagić 5, Knežević 5 (Rozomora -), Delibašić 7. Az idény elejei gyengélkedés után a ko­­viniak az őszi rész búcsúztatóját igen szép játékkal koronázták. Valóságos keringőt jártak a pályán. A legjobb Šiber volt, aki már a mérkőzés elején elért két góllal el­őjelezte csapata biztos győzelmét. B. J. Újvidék: Slavija-Proleter 1:0 (0:0) Slavija-pálya, 300 néző, vezette: Mlade­­novszki. Góllövő: Zagorac a 76. percben. Slavija: Stanko 7, Zagorac 7, Raletié 6, Zárié 7, Pejakovié 6, Špirić 7, Novaković 7, Kovačević 7, Kijajić 8, Ignjac 7 (Rado­­nié Pqanovic -), Cvijié 6. Proleter: Stevovic 7, Teofilovié 8, Z. Nikolic 6, V. Nikolic - (Cvetkovic Lu­kács -), Stanié 7, V. Dobriéié 6, Karakiié 7, Gomilin 7, Vesnié 7, Milojkovié 7, G. Dobricié 6. A Slavija rendkívül elégedett lett volna az egy ponttal is, hisz tisztában volt vele, hogy a liga leggólerősebb csapatát látja vendégül. így, hogy mind a kettőt megsze­rezték, örömük határtalan, annál inkább, mert kitűnő mérkőzés volt ez, melyen a hazaiak bebizonyították, hogy - bár he­lyenként bizonytalankodnak - nem kell a szomszédba menniük focit tanulni. M. P. Beocsin, Cement-PK Sombor 2:0 (1:0) Cement-pálya, 300 néző, vezette: Pet­­rovic (Knicanin). Góllövők: Vranješević a 30., Markovic az 57. (tizenegyesből) perc­ben. Cement: Nikitovic Hrnjaéki 6, Hru­­šovski 6 (Gostovié 7), Rácz 8, Vlahovié 8, Romié 8, Vranješević 6, Bogosavac 7, Markovié 7, Đorđevski 6, Savié-Halin 6. PK Sombor: Šerko 8, Hernaus 7, Čor­­tan 6, B. Vukiéevié 6, Lijaéié 6, Matiievié 6 (Petrié 6). A beocsiniak igen fontos két pont birto­kába jutottak. Alaposan megküzdenek ér­tük, tehát nem hullt egykönnyen az ölük­be. Mindkét csapat nagy becsvággyal küz­dött, a hazaiak azonban élvezhették a kö­zönség támogatását is, amely most különö­sen heves szurkolásban nyilvánult meg. Žitište: Begej-Slovan 1:0 (1:0) Begej-pálya, 300 néző, vezette: Rada­­kovic (Újvidék). Góllövő: Ilic a 10. perc­ben. Begej: Kralj 7, Meljié 7, Balaban 7, Umiéevié 8, Vuéurevié 8, Lonéarski 7 (Radinović 6), Savié 7, Novak 9, Ilié 7, Ka­­salovié 8, Cvetkovic 7 (Miréetié -). Sloven: Stokic 7, Cujié 7, Z. Jovanovié 5 (Petrovié 6), Medié 6, Dos tan 6, Milova­­novié 8, Radosavljevié 6, Pristal 7, D. Jo­vanovié 6, Zugié 7, Alempié 5. Heves küzdelemben vívta ki a győzel­met a žitištei csapat. Az egyetlen gólt a ven­dégek védelmi hibájának köszönhetik. Dostantól lepattant a labda, Isic elé került, aki közelről guríthatott a hálóba. L. J. S. P. LA. VAJDASÁGI UGA 17. forduló Rusanda - Bácska (Sz) 2:0 Vrcac -Jedinstvo 0:0 Korara - Lipar 1:0 Bogej - Sloven 1:0 Cement - PK Sombor 2:0 Panonija - Mladost 2:0 Radinski - Sutjeska 4:1 Palics - Bácska (P) 1:0 Slavija - Proleter 1:0 1. BÁCSKA (P) 17 11 3 3 29:9 25 2. BÁCSKA (Sí) 17 10 5 2 32:15 25 3. PROLET.(K) 17 9 4 4 46:23 22 4. CEMENT 17 9 2 6 29:18 20 5. PAUCS 17 9 2 6 21:13 20 6. SLOVEN 17 9 2 6 24:17 20 7. RADNIČ.(K) 17 8 3 6 24:27 19 8. VRŠAC 17 6 5 6 20:23 17 9. MLAD.(A) 17 7 3 7 23:27 17 10. SUTJESKA 17 7 2 8 29:34 16 11. PKSOMBOR 17 5 5 7 27:31 15 12. SLAVIJA 17 6 3 8 20:29 15 IS. RUSANDA 17 6 2 9 26:21 14 14. BEGEJ 17 6 1 10 16:27 13 15. LIPAR 17 5 3 9 22:56 15 16. PANONIJA 17 6 0 11 14:26 12 17. JEDINS!.(T) 17 3 5 9 18:27 11 18. KOZ ARA (-2) 17 4 4 9 17:34 10 TENISZ Sabatinivel az elődöntőben Megint Szeles­ Navratilova döntő a Mestertornán? Szeles Mónika egyetlen szurkolójának sem lehetne kifogása az ellen, hogy kedven­cük ma ismét Martina Navratilovával talál­kozzon a Mestertorna döntőjében. A döntő­re ma késő este kerül sor, addig azonban Szeles Mónikának rendkív­ül kemény meccse lesz. Az éjjel játszott ugyanis Gabriela Sabati­­nivel, a másik ágon viszont Navratilova- McNeil-csata folyt. Vagyis hárman a tavalyi elődöntősök közül most is nyeregben ma­radtak, csak McNeil „helyettesíti” Novotná. Sabatini ugyanis változatos meccsen 6:1, 3:6, 6:4 arányban nyert Jennifer Cap­riati ellen, McNeil pedig 3:6, 6:3, 6:2-re le­győzte a favorizált Conchita Martinezt. COURIER ELSŐ MARADT A férfi mestertorna csoportküzdelmei után kiderült, hogy Jim Courier a világ­­ranglista első helyén várja be az új idényt. Egyetlen riválisa, Edberg ugyanis 6:4, 6:0- ra veszített Beckertől. Mivel az elődön­tőben Courier a Sampras-meccs lesz, kiderül, csökken- e Courier előnye vagy sem. A má­sik ágon Ivanisevic és Becker lett elődöntős. A csoportküzdelmek utolsó eredmét Megejtették az ifjúsági labdarúgó VB sorsolását A sorrendben VII. ifjúsági labdarúgó­világbajnokságot a jövő év március 3-a és 20-a között rendezik meg Ausztráliában 16 válogatott részvételével. A Sydneyben meg­ejtett sorsolás után a négy csoport összeté­tele a következő: A csoport (Sydney): Ausztrália, Kolum­bia, Oroszország, Afrika 2. képviselője. B csoport (Melbourne): Dél-Korea, Anglia, Törökország, USA C csoport (Adelaide): Mexikó, Norvé­gia, Brazília, Szaúd-Arábia. D csoport (Brisbane): Portugália, Né­metország, Uruguay, Afrika 1. képviselője. nyer: Becker-Edberg 6:4, 56:0, Courier- Chang 7:5, 6:2, Ivanisevic Krajicek 6:4, 6:3. Az elődöntő első meccsén: Becker-Iva­­nišević 4:6,6:4, 7:6 (9:7). 10. SAKKCSAPAT EURÓPA­­BAJNOKSÁG, DEBRECEN Kaszparov elégedett a szervezetekel A jugoszláv válogatott asztalhoz ülhetett az első fordulóban, de további szereplése bizonytalan . Színpompás megnyitóval kezdődött, s pénteken este Debrecenben a 10. sakk-­­ csapat Európa-bajnokság. A megnyitó­­­ünnepségen felszólalt Gari Kaszparov világbajnok is, aki rendkívül elégedet­ten nyilatkozott a szevezésről, s hason­lóképp értékelt Florencio Campoma­­nes, a Nemzetközi Sakkszövetség elnö­ke is. A FIDE vezetősége és a szervezők számára egyébként ezt követően ke­mény éjszakai műszak következett. A megnyitó ünnepség után ugyanis éjfél­kor kezdődött a technikai értekezlet, amelyen a horvát, boszniai és szlovén küldöttség követelte a FIDE csapat né­ven induló jugoszlávok kizárását, vagy legalább azt, hogy ne kelljen megmér­kőzniük. A tárgyalások egész éjjel foly­tak, sőt folytatódtak, Campoman és haj­­­­nalban Sanghajba történő elutazása után­­. Szombaton délelőtt újabb tech­nikai értekezlet kezdődött, amelyen im­már 17 válogatott követelte a jugoszlá­­vok kizárását, s csupán a magyar, spa­nyol, olasz, ukrán, csehszlovák, moldá­viai és azerbajdzsáni csapat jelentette ki, hogy hajlandó megmérkőzni a FI­DE csapattal. Az ülés a délutáni órákig húzódott, majd közvetlenül a játékidő megkezdése előtt végleges döntés nél­kül szakadt félbe azzal, hogy az első for­duló párosításán nem lehet változtatni. 15 órakor tehát Ivkov és Markovic gár­dája asztalhoz ülhetett a csehszlovák férfi, illetve a magyar­­ női csapat el­len, de hogy ezt követően játszhatnak-e majd tovább, az a forduló közben, lap­zártakor a lázasan folyó diplomáciai tárgyalások végén derül majd ki... ! JÉGKORONG - SZÖVETSÉGI LIGA Meglepetés a nyitányon Belgrád: D­ zvezda-Vojvodina 3:5 Az országos bajnokság megnyitó mér­kőzésén meglepetés született, az újvidékiek a második harmadban játszottak igen jól, amikor behozhatatlan előnyre tettek szert. OSZLÓ.­­ A norvég fővárosban meg­kezdődött torna első fordulójának eredmé­nyei: Ausztria-Franciaország 6:0, Norvé­­gia-Lengyelország 4:2. Magyar Szó 1992. november 22.. vasámoD LABDARÚGÁS-I. LIGA Mint legutóbb is Vojvodina-Proleter 1:1 (0:1) Újvidék, Városi Sportközpont stadi­onja, 2000 néző, vezette: Jokic (Belg­rád). Góllövők: Vukov az 54., illetve Jo­lic a 33. percben. Vojvodina: Brzakovié 5, Vujović 6, Szabó 7 (Drljača -), Jezdimirović 6, Šau­­la 6, Trivić 6, Vukov 7, Govedarica 5, Kuntić 5, Mihajlović 6, Samardžić 5 (Karié -). Proleter: Bilde 7, Srdić 6, Koberski 6, Babić 6, Luburić 7, Vasié 6, Zakić 6, Todorović 6 (Lukié -), Zelenović 5 (Ko­­vačević -), Jovanovié 6, Jolié 7. Megismétlődött a két héttel ezelőtti újvidéki eset: a Vojvodina ezúttal is alig mentette meg az egyik pontot egy olyan ellenféllel szemben, amelyről az volt a vélemény, hogy nem sok keresnivalója van a tartományi székvárosban. Leg­utóbb az OFK Beograd, most pedig a Proleter tört borsot az újvidékiek orra alá. A hazaiak jól kezdtek, de negyedó­rás fölény után érthetetlenül visszaestek. A zrenjaniniak lelkesen játszottak, és második ellentámadásukból megszerez­ték a vezetést. Josicot szöktették hosszú labdával, Brzakovic teljesen fölöslegesen messzire kifutott kapujából és a vendé­­ek csatárának nem volt nehéz fölötte a­álóba küldeni a labdát. Nagy lendülettel kezdte a Vojvodina a második félidőt, és tízperces erőlködés után sikerült egyenlítenie. A baloldali beadást Bilde röviden öklözte ki, Vukov ráfutott a labdára, és bombagólt ragasz­tott a léc alá. Két perccel a befejezés el­őtt Kuntic kicsikarhatta volna a győzel­met csapatának, szemtől szembe került a trenjanmi kapussal, de belelőtte a lab­dát. (V) Rad-Spartacus 1:0 (1:0) BELGRÁD, a Rad pályája, 500 néző, vezette: Andelkovic (Krulevac). Góllövő: Riznic a 9. percben Rád: Ševo 6, Glogovac 6 (Gole 6), Talevski 6, Acimovié 6, Gvozdenovié 6, Vasié 6, Miladinovié 6, Riznié 6, Drinéié 5 (Obradovié), Rmandié 6, Čampara 6. Spartacus: Kujundzsity 6, Dulié 5, Radinovié 5, Mikulié 5, Popovié 6, Mi­losevic 6, Szabados 5, Vilotic 6, Jovano­vié 5, Durovié 6, Bognár 5, Sivié 6. Gyenge színvonalú mérkőzésen a belgrádi Rad újabb vereséget mért a sza­badkai Spartacusra. Már a 9. percben Vasils Riznic kitűnő kombinációja után vezetéshez jutott a hazai csapat. A máso­dik félidőben felélénkült a játék, a 49. percben Drinaćnek, a 62. percben Riz­­nicnek volt nagy helyzete. A szabadkaiak csak az utolsó húsz percben ébredtek fel. A 72. percben Popovic fejese centi­méterekkel a kapufa mellett szállt el, hat perccel később pedig Durovic kapáslö­vése a kapufán csattant, így ezt a legna­gyobb alkalmat is elszalasztották a sza­badkaiak. Z.R. Zimony, Zemun-Radnički (I) 1:0 (0:0) II. LIGA Verbász: Vrbas-Dinamo 4:0 (1:0) Csatorna menti pálya, 500 néző, vezet­te: Ćirkovič (Belgrád). Góllövők: Ninic a 36., M. Knežević az 50. és a 76., valamint D. Knežević az 56. percben. Vrbas: Drinéié 7, Ćorluka 7, Ninic 8, M. Knežević 8, Kulié 8, Kaplanovié 7, M. Knežević 9, Šćepanović 7, Vukoslavcević 7, Rác 9 (Braun -), Síojisavljević 7 (Krimié 7). Dinamó: Kolarié 5, Aničić 5 (Lazinica -), Cekovié 6, Čurčić 6, Bajovié 7, Pet­kovszki 6, Matijašević 6, Radosavljevié 5, Nedeljkovié 5, Janjié 5, Anic 5. Tündöklően játszott a Vrbas. A múlt heti fiaskót teljesen feledtette. A csapat mintha megújhodott volna, nagyon hajtott mind a 90 percben. Volt még esély, de a játékosok immár elégedettek voltak, lát­ták, hogy a nagy győzelmet most már sem­mi sem veheti el tőlük. V. B. Belgrád: Obilic—Timok 2:1 III. LIGA Radnički-Trudbenik 4:0 (1:0) Radnicki-pálya, 200 néző, vezette Krstic (Krijaca). Góllövők: Savic a 4., Iva­­novic a 75. és a 78., Vukovic a 85. percben. Radnicki, Tarana 8, Dupor 7, Visinka 8, Guteša 8, Milosevic 7, Mojsic 7, Aleksic 7, Savic 7, Ivanovic 8, Komar 7, Vukovic 9. Trudbenik: Bukarica 5, Milanovic 6, Stojanovic 7, Ilic 6, Babev 6, Popovic 7, Sutuljic 5, Topalov 6, Momirov 6, Naki­­jevski 5, Radosavljevic 5. Az őszi idény legjobb és legeredménye­sebb játékával búcsúztak szurkolóiktól a Radnicki labdarúgói. Az igazság kezdvéért azonban el kell azt is mondani, hog­y a ta­lálkozó sorsa tíz perc alatt dőlt el, amikor a zrenjaniniak háromszor találtak a fővárosi együttes kapujába. Sz. B. Zombor: Radnički-Sinđelić 2:1 (2:0) Városi stadion, 200 néző, játékvezető: Gobelic (Belgrád). góllövők: Pa­vic a 15. (ti­zenegyesből) és a 30., illetve Joksic az 52. percben. Radniéki: Stoiljkovié 7, Dedié 6, Ko­­mazec 6, Pavié 8, Lázié 7, Stojanov 7, Ga­­gié 6 (Gojkovié -), Baéié 6 (Mancié -), Go­­lubovié 6, Zorica 6, Knežević 6. Sinđelić: Maksim ovié 6, Ninković 6, A. Ristić 6 (Lojanica -), N. Ristić Prvulović 6, Obadović 6, Joksié 7, Pe­rié 6, Jović 7, Sušnjar 6, Radosavljevié 6 (Gruber -). A Radnicki végre teljes sikert aratott. Igaz, a győzelem szerencsés körülmények között született, mivel a vendégek már a 15. percben emberhátrányba kerültek. Ezt a hazaiak kihasználták, és valameny­­nyire eltávolodtak az alsóháztól. D.J. BÁCSKAI LIGA Szivác: Polet-PPK Kupa 4:0 (1:0) Polet-pálya, 150 néző, vezette Bogda­­novic (Szabadka). Góllövők: Simin az 5., az SZABADKAI UGA Szabadka: Bratstvo-Krivaja 1:2 (1:2) Góllövők: Puhalák a 6., illetve Aleksic a 26. és Cvencanin a 31. percben. Bratstvo: Stantié 6, Ottó 4, Kojié 6, Koré no vié 7, Tikvicki 5, Kovács 6, Sken­­derovié 5, Bubnjevié 5 (Vukovié I. 5), Bo­ros 5 (Vukovié II. 5), Puhalák 7. Krivaja: Josipovié 8, Čagalj 7, Pešut I. 7, Čeran 7, Cuturilo 7, Aleksié 7, Peiut II. 8, Koljevié 7, Marié 7, Cveüéanin 8 (Bese -), Dragovié 7 (Damjanovié 7). Minden fontosabb dolog már az első félidőben megtörtént. A három gól is a szünet előtt esett. Jól kezdett a Bratstvo, Skenderovic két védőt is kicselezett, Puha­lák elé játszotta a labdát, aki zavartalanul rúghatta a hálóba. Csakhamar egyenlített a Krivaja. Majd néhány perc múlva a veze­tést is átvette. Cvetičanun mintegy 18 mé­terről állt neki, hogy elvégezze a szabadrú­gást. A labdája szépen ívelt a léc alá. A mérkőzés vége felé Puhalák tört át a ven­dégek védelmi vonalán, már csak a kapus állt előtte, elgáncsolta, a bíró sípja azonban néma maradt. Ifik: Bratstvo-Krivaja 1:0 (0:0). A.G. Zenta: Zitopromet-Obilié 1:3 Karađorđevo: Napredak-Sloga 3:1 Sokolac: Sokolac-Tavankut 1:1 50. és a 75., valamint Damjanovié a 86. percben. Polet: Jurilic 7 (Živković -), Plavšić 7, Rončević 7, Kostić 7, Leković 8, Golubo­­vić 7, Koković 7, Zindović 7, Simin 9 (Božović -), Soković 8, Damjanovié 7.. PPK Kula: Vujmiiović 6, Španjević 6, Vojvodić 6, Bjedov 6, Vještica 6, Kastrato­­vić 6, Georgievszki 7, Slavković 6, Pisku­­lić 6, Branković 6, Vujačić 6 (Živanović -). A szomszédok korrekt mérkőzést játszot­tak, melynek első félidejében a hazaiak fölé­nyüket csak egyetlen góllal koronázták. A folytatásban aztán még jobban rákapcsoltak, és magabiztosan tették fel a pontot az i-re. V. P. Karavukova: Polet-Zorka 2:1 Mohol: Bácska-Sloboda 1:1 Tudósítóink figyelmébe! Tekintettel arra, hogy hétfőn, no­vember 23-án nem lesz Magy­ar Szó, ér­tesítjük sporttudósítóinkat, hogy a mai mérkőzésekről, sporteseményekről kül­dött szokásos jelentéseiket nincs hol kö­zölnünk. Ma tehát nem kell (nincs mi­ért) jelentkezniük . Reméljük, ez a kényszerszünet nem­­ lesz tartós, és eddigi együttműködé-­­­­­sünk zökkenőmentesen folytatódhat. Köszönjük megértésüket! !