Magyar Szó, 2002. március (59. évfolyam, 50-76. szám)

2002-03-23 / 69. szám

2002. március 23., szombat RÖPLABDA A Vojvodina karnyújtásnyira a döntőtől A második újvidéki meccs előtt 2:1-re vezetnek a piros-fehérek a B­ rivijera ellen A Vojvodina a szövetségi liga ráját­szása harmadik elődöntős mérkőzésén 3:1-re verte a Budvanska rivijerát, és ez­zel 2:1-re elhúzott a három győzelemig tartó páros viadal második újvidéki ta­lálkozója előtt. Mint Slobodan Galesev, a vajdasá­giak vezetőedzője a csütörtöki mérkő­zés előtt már óvatos bizakodással el­mondta, csapata azzal, hogy Budváról a lehetséges két pontból egyet meg­szerzett, nagy lépést tett a döntőbe ju­tás felé. Az ebből származó önbizalom az első szett kivételével meg is látszott a Vojvodinán. A nyitó játszmában a ven­dégek kiválóan játszottak, magabizto­san és sikeresen támadtak, és a sáncuk betonfáiként magasodott a háló fölé, amin a bizonytalankodó Vojvodina csak ritkán találta meg a repedéseket. Ellenben a második fölvonástól for­dult a kocka. A vendéglátókat magával ragadta a két és fél ezer szurkoló frene­tikus buzdítása, aminek következmé­nyeként följavult a védelmük, és az el­lenfél sáncán az első szettben csak rés­­nyi hézagokat Goran Mariénak, Dra­gán Risticnek és Gabrijel Rádiónak kö­szönhetően lassan, de biztosan komoly lyukakká tágították. Ez a lendület a vaj­daságaik legnagyobb örömére a mér­kőzés végéig tovább erősödött. - A tökéletes szervezés, a spektáku­lum, és az ehhez illő játék nem új a Vojvodina számára - kezdte a győztes csapat dicséretét Veselin Vukovic, a budvaiak edzője a találkozó utáni sajtó­­tájékoztatón. - Bármit is mondok a Vojvodináról, nem fogok tódítani. Ez a meccs a második budvaira hasonlított, azzal, hogy vendéglátóink még jobbak voltak. A Vojvodina jobban áhította a győzelmet, és jobban összpontosított, a mi játékunk pedig a viszonylagosan könnyű első játszma után nagyot esett. Az összecsapás nagy részét korrektor nélkül voltunk kénytelenek végigküz­deni. Ezzel a győzelemmel a Vojvodina nagy lépést tett a döntő felé. Hétfőn arra fogunk törekedni, hogy a mainál jobban játsszunk, és megpróbálunk ki­egyenlíteni. Slobodan Galesev egyetértett bud­­vai kollégájával abban, hogy a találko­zó azon dőlt el, hogy a Vojvodina sem­legesíteni tudta a vendégek korrekto­rát. - A Rivijera nagyon összeszokott csapat, ami meglátszott az első szett­ben, amikor a pontok általában ellen­­támadásból születtek. Ebben a játék­részben a tapasztalatuknak köszönhe­tően a vendégek nem voltak annyira idegesek, mint mi, és ezt ki is használ­ták, de utána rendeztük a sorainkat, és megfordítottuk a meccset - magyaráz­ta Galesev. Az elődöntő negyedik összecsapá­sát hétfőn játsszák fél hétkor a Vojvo­dina Sport- és Üzletözpont kistermé­ben. A rájátszás elődöntője harmadik mérkőzésein született eredmények, férfiak: Vojvodina-B­­rivijera 3:1, Par­­tizan-Buducnost 3:0. A női mezőnyben ismert a rájátszás döntőjének mindkét résztvevője. A baj­­noki címért a Crvena zvezda és a Je­­dinstvo küzd meg. Az elődöntőben a belgrádiaknak és az uziceieknek is csak három találkozóra volt szükségük a to­vábbjutáshoz. A rájátszás elődöntője harmadik mérkőzésein született eredmények, nők: D­ zvezda-Radnicki 3:2, Luka Bar-Jedinstvo 1:3. Az 5-8 helyig: Kolubara-Postar (B) 3:1. GEROLD Ákos Dragán Ristic TENISZ Mónika Martinezzel kezd Ismert Szeles Mónika második fordulós ellenfele Key Biscayne-ben. Az ötödik kiemelt kilencszeres Grand Slam-bajnok, aki áprilisban a Fed Kupa első forduló­jában Jennifer Capriatival, Lisa Raymonddal és Meghan Shaughnessyvel vállvetve védi majd hazája színeit Ausztria ellen, Conchita Martinezzel kezd a rangos mia­­mi-i viadalon. Az egy wimbledoni győzelemmel büszkélkedhető spanyol verseny­zőnő az amerikai Hopkins legyőzésével érdemelte ki a Mónikával való randevút. Leszerepeltek a magyarok. Mandula Petra, a világranglista 51. helyezettje nagy meglepetésre 68 perc alatt kikapott az amerikai Brie Rippnertől, aki csak 305. a ranglétrán. A hazai versenyző négy, míg Mandula öt alkalommal veszítette el ado­gatását. A magyar teniszező több nyerő ütéssel (28:22) tűnt ki, de az önhibák (38:28) tekintetében is „jobb” volt. Sávolt Attilának sem volt több szerencséje, bár becsületére legyen mondva, ő magánál magsabban rangsorolt vetélytárstól szenvedett vereséget. Az 1 óra 58 per­cig tartó küzdelemben a 78. helyen jegyzett Sávolt a spanyol Albert Montanestől (54.) kapott ki három játszmában. A 45 perces első szettben a magyar teniszező kétszer nyerte el ellenfele adogatását, de a folytatásban már egyszer sem. Ez dön­tőnek bizonyult, mert Montanes 3 breakkel fordított, s jutott a legjobb 64 közé. KEY BISCAYNE. A 3,575 millió dollár összdíjazású férfitorna 1. fordulójának eredményei: Srichaphan-Chang 7:6, 2:6, 7:6; La-Press 6:2, 6:1; Blake-Blanco 7:6, 7:5; Sanguinetti-Koubek 6:3, 6:4; Nieminen-Acasuso 6:4, 7:5; Gonzalez-C. Roc­hus 6:1, 6:2; Horna-A. Martin 7:5, 6:3; Philippoussis-Pioline 7:5, 6:4, 6:3; Mir­­nyij-Labadze 6:1, 7:5; Björkman-Kiefer 7:5, 7:6; Vicente-Dupuis 6:3, 6:4; Squilla­­ri-Nalbandian 2:6, 6:3, 6:4; Morrison-Verkerk 6:7, 6:1, 6:4; Vacek-Ulihrach 6:4, 6:2; Montanes-Sávolt 3:6, 6:3, 6:2; Bürgsmüller-Sluiter 6:3, 7:5. A 2,82 millió dol­lár összdíjazású női torna 1. fordulójának eredményei: Danilidou-Kurnyikova 7:5, 6:3; Arn-Frazier 6:4, 6:2; Rippner-Mandula 7:6, 6:3; Müller-Harklerroad 6:4, 6:4; Hrdlickova—Avants 6:1, 6:1; Prakuszia—Sucha 7:5, 7:5; Mikaelian—Husarova 6:4, 7:5; Szmasnova-Lamade 6:4, 6:1; Foretz-Adr. Serra Zanetti 6:4, 6:3; Sua­­rez-Oremans 5:7, 6:4, 6:2; Pisnik-Gersi 6:1, 6:3; Black-Matevzic 6:0, 6:4; Lihovce­­va-Garbin 6:4, 6:1; Marrero-Star 6:2, 6:2; Reeves-Talaja 3:6, 6:2, 6:2; Marti­­nez-Hopkins 7:5, 6:2, G. A. KOSÁRLABDA Kiesett a címvédő A címvédő francia Bourges csa­pata nem jutott el a női kosárlabda BL négyes döntőjére, hisz két mecs­esen veszített az olasz Parmától. A másik három pár jövő csütörtökön játssza döntő meccsét a mostani ven­dégek otthonában. Eredmények, negyeddöntő, má­sodik meccsek: GYSEV-Ruzombe­­rok 87:68, Pécs-Orchies 59:55, Par­­ma-Bourges 72:57, Como-Gdynia 78:73. Magyar Szó LABDARÚGÁS, KUPASORSOLÁSOK Madridban és Münchenben sem örülnek A Real Madrid és a címvédő Bayern vezetői sem örültek annak, hogy a két csapat már a negyeddöntőben összeke­rült egymással a labdarúgó Bajnokok Li­gájában. - Ennél rosszabbul nem járhattunk vol­na - mondta Emilio Butragueno, a Real Madrid egykori válogatott játékosa. - A Bayern Európa egyik legjobb együttese, a döntőben szerettünk volna találkozni vele. Franz Beckenbauer, a Bayern elnöke előrehozott döntőről beszélt: " Európa két legjobb klubcsapata már a nyolc között találkozik egymással. A spanyolok most talán jobb formában vannak nálunk, de mi vagyunk a címvé­dők és a fontos meccsekre mindig össze­szedjük magunkat. Mellettünk szól, hogy a madridiak ellen a legutóbbi hat mérkőzésünkből ötöt megnyertünk. Alex Ferguson, a Manchester Uni­ted vezetőedzője annak ellenére örült a La Corunának, hogy csapata az első csoportkörben otthon 3:2-re, idegen­ben 2:1-re kikapott a spanyol együttes­től. - Elégedett vagyok a párosítással, most megmutatjuk, hogy mit tudunk. A két vereségből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni, hiszen a to­vábbjutásunkat akkor nem fenyegette veszély, most egészen más a helyzet. Javier Irureta, a La Coruna szakveze­tője is elégedett a sorsolással: - Kiváló formában vagyunk, senkitől sem kell tartanunk. Ebben a szezonban már kétszer nyertünk a manchesteriek el­len, miért ne győzhetnénk le őket újra. Rick Parry, a Liverpool klubigazgató­ja szintén nem volt szomorú: - Csak azért szurkoltunk, hogy ne a Manchester Unitedet kapjuk. Ezen a szinten már nincs könnyű ellenfél, de a Bayernél kaphattunk volna sokkal nehe­zebb riválist is. Klaus Topmöller, a leverkuseniek szak­vezetője szerint is a Liverpool a favorit: - Nagyon örülünk neki, hogy ilyen erős csapattal, az UEFA-kupa-győztessel találkozunk. A papírforma nem mellet­tünk szól, de ez nem jelenti azt, hogy a Liverpool jut tovább. Az első meccsen taktikázhatunk, nyugodtan kivárhatjuk, hogy az ellenfél hibázzon, otthon pedig bárkit képesek vagyunk legyőzni. CHAMPIONS LUSUt Bayern-Real-rangadó A BL-ben a címvédő Bayern a négy közé jutásért a Real Madriddal találkozik. Bajnokok Ligája, negyeddöntő: 1. Panathinaikosz (görög)-Barcelona (spa­nyol), 2. Bayern (német)-Real Madrid (spanyol), 3. La Coruna (spa­­nyol)-Manchester United (angol), 4. Liverpool (angol)-Bayer (német). Az első mérkőzéseket április 2-án és 3-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik. Bajnokok Ligája, elődöntő: 1. mérkőzés győztese-2. mérkőzés győztese, 3. mérkőzés győztese-4. mérkőzés győztese. Az első felvonásra április 23-án és 24-én, a visszavágókra egy héttel később kerül sor. UEFA-KUPA Az UEFA-kupa elődöntőjében: Inter (olasz)-Feyenoord (holland), Milan (olasz)-Borussia D. (német). Az első mérkőzéseket április 4-én, a visszavágókat 11-én rendezik. A döntő május 8-án lesz Rotterdamban. LABDARÚGÁS - UEFA-KUPA Herrera szelleme a Mestallán járt Nem derülhetett ki, hogy a milánói kedvezőtlen 1:1 után az Inter milyen fel­fogásban szándékozott boldogulni Va­lenciában az UEFA-kupa negyeddöntő­jének visszavágóján, mert a bóbiskoló hazai védelem mellett mindössze két­­percnyi játék után Nicola Ventola mes­teri gólt lőtt, amely meglepetésre a vé­gén elég lett a továbbjutáshoz is. A góltól kezdve a kék-feketék­­ nehéz eldönteni, hogy tudatosan-e, vagy kény­szerből­­ csak a védekezéssel törődtek, felidézve a híres-hírhedt Helenio Herre­ra találmányát, a „catenacciót”, amely év­tizedekkel ezelőtt a futball legdestruktí­vabb fázisa volt. Szurkolói zsargonban szólva, felbillent a pálya, hiszen a fekete­fehérek szinte állandóan a vendégek ka­puja előtt tanyáztak, de vagy kihagyták helyzeteiket, vagy pedig a válogatott Francesco Toldo csillogtatta képessége­it. Az idegesség, kapkodás mellett Fortu­na sem volt a Valencia csapatának szövet­ségese, miközben azt a körülményt sem tudta kihasználni, hogy az utolsó hat percben a mezőnyjátékos Farmos védte az Inter hálóját, mert Toldo két sárga lap miatt a kiállítás sorsára jutott. Ennyi parázs jelenet, sortüzek a ka­pura, ritkán adódnak egy ilyen rangú mérkőzésen, de a sors úgy akarta, hogy az olasz képviselő jusson tovább, ami a látottak alapján tipikus futball-igazságta­­lanság. Drámai küzdelemben harcolta ki az elődöntőt a holland rangadón a Feyeno­­ord is. A hajrában vezetést szerzett ugyan a PSV, és a rotterdamiak min­dent, vagy semmit hazárdjátéka alatt or­dító helyzetei is voltak, de az időpótlás harmadik percében Pierre van Hooij­­donk kiegyenlített, s aztán pszichikai előnyben lőtte a ti­zenegyeseket a Feyenoord, amelyekkel beverekedte ma­gát a legjobb négy közé. Vitat­ható bírói ténykedés közepet­te túljutott a Milan is a Hapo­­elen, míg a Borussia a Westfa­len stadionban az első félidei tapogatózás után a folytatás­ban lesöpörte a pályáról a li­­bereci Slovant. A dortmundi­­ak esetében tehát messzeme­nően beváltak a jóslatok. A negyeddöntő eredmé­nyei: Valencia-Inter (M) 0:1 (Ventola 2. - az első meccsen 1:1), Feyenoord-PSV 1:1 - 5:4 (Van Hooijdonk 90., illetve Van Bommel 76. — 1:1), Milan-Hapoel 2:0 (Rui Costa 5., Gerson öngól 45. — 0:1), Borussia (D)-Mslovan (L) 4:0 (Amoroso 51., Koller 57., Ricken 70., Ewerthon 90. - 0:0). (V) Koller (balról, 8-as számmal) 2:0-ás vezetéshez juttatja a Borussiát SPORTLÖVÉSZET, LÉGFEGYVERES EB Sidi Péter aranyérmes Sidi Péter aranyérmes lett Szaloniki­­ben a sportlövők légfegyveres Európa­­bajnokságán. A légpuskások között sze­replő magyar versenyző 700.7 körös eredménnyel nyert. Sidi a tavalyi spanyolországi Eb-n két tizeddel kapott ki a győztes holland Boschmantól, ezúttal ugyanilyen kü­lönbséggel bizonyult a legjobbnak. Pe­dig a hatos döntő előtt még 2 körös hát­ránya volt a későbbi ezüstérmessel szemben. - Sikerült teljesen ráhangolódnom a fináléra, amelyben életem egyik legjobb teljesítményét nyújtottam - mondta Sidi. Férfiak, légpuska, Európa-bajnok: Sidi Péter 700.7 kör (alapverseny: 596 kör, döntő: 104.7), 2. Rolland (Norvé­gia) 700.5 (598, 102.5), 3. Debevec (Szlovénia) 699.9 (596, 103.9). GOLF Bajban az „egykezű bandita” Larry Alford amerikai profi gol­fozó nem tud játszani, mivel el­lopták az autóját. A kocsiban volt ugyanis a versenyző 25 ezer dollárt érő speciális karprotézise is. Alford 1991-ben egy autóbaleset­ben vesztette el bal karját. Azóta Te­xasban az „egykezű bandita” néven ismerik, s kizárólag a számára készí­tett különleges műkéznek köszönhe­ti, hogy részt vehet a tornákon. - Nem érdekel az autó, tartsa meg, de a golfhoz nélkülözhetetlen karomat adja vissza! - üzente Alford a tolvajnak. LABDARÚGÁS, VB 2002 Ronaldo igen, Romario nem Savicevic 14 légióst hívott zászló alá Dejan Savicevic, a jugoszláv labdarú­­­gó-válogatott szelektora 20 játékost hí­vott meg a március 27-ei Brazília elleni barátságos mérkőzésre. A keretben 14 légiós, és hat „hazai” kapott helyet. Kapusok: Jevric (Vitesse), Zilic (Sam­­id), védők: Mirkovic (Fenerbahce), Dzodic (Montpellier), Mihajlovic (La­zio), Krstajic (Werder), Stefanovic (Vi­tesse), Dmitrovic (GAK), középpályá­sok: Jokanovic (Chelsea), Lazetic (Fe­nerbahce), Dordevic (Olimpiakosz), Koroman (Dinamo Moszkva), Krivoka­­pic (Vojvodina), Duljaj (Partizán), Ilic (Partizán), Boskovic (C. zvezda), csatá­rok: Mijatovic (Fiorentina), Milosevic (Zaragoza), Kezman (PSV), Lazovic (Paruzan). Luiz Felipe Scolari, a brazil labdarú­gó-válogatott szövetségi kapitánya 22 fős keretet jelölt ki. A szakvezető meghívta Ronaldót az Inter sztárját, viszont a vete­rán Romarióra továbbra sem számít. Ri­valdo, a Barcelona légiósa térdszalaghú­­zódás miatt nem utazik haza a Fortalezá­­ban sorra kerülő mérkőzésre. A brazil keret: kapusok: Marcos (Pal­­meiras), Ceni (Sao Paulo), védők: Ro­que Júnior (Milan), Lúcio (Bayer), Ed­­milson (Lyon),Juan (Flamengo), Polga (Gremio), középpályások: Cafú (Roma), Roberto Carlos (Real Madrid), Junior (Parma), Belletú (Sau Paulo), Emerson (Roma), Djalminha (La Coruna), G. Silva (Atléüco Mineiro), Kiéber (Atlético Paranaense), Kaká (Sao Paulo), Juninho Paulista (Flamen­go) csatárok: Ronaldo (Inter), Denilson (Beds), Ronaldinho (PSG), Luizao (Gremio), Edilson (Cruzeiro). Ronaldo ott lesz a kékek elleni meccsen SPORT 13