Nemzeti Sport, 1929. április (21. évfolyam, 62-82. szám)

1929-04-02 / 62. szám

Ára 30 fillér flflHBf Kedd H­­H AHt PHr si Egyéb mterre A húsvéti serleget a Hungária nyerte mely legyőzte a prágai Spartát és döntetlenül mérkőzött az Újpestet verő Ferencvárossal — A harmadik helyen osztozik a Sparta és Újpest küzdelmük döntetlenül végződött — Saját tudósítónktól — Az idei húsvét futballprogramjának középpontjában a Sparta részvételé­vel lebonyolított húsvéti körmérkőzés állott a Brüó Alfréd által felajánlott serlegért. Hűvös, igen erősen szeles időben folytak le a mérkőzések, melyek eredményeképpen a díj győztese a Hungária együttese lett jobb góla­á­l. Hungária 2 11 — 2:1 3 2. Ferencváros 2 1 1 — 5:3 3 3-4. Újpest 2— 1 1 4:6 1 3-4. Sparta 2 — 1 1 2:3 1 Ferencváros—Újpest 5:3 (3:1) A Ferencváros több gólhelyzetet tudott gólra vál­tani ezen a barátságos jellege ellenére is izgal­mas és jó sportot nyújtó meccsen Góllövő: Takácsit, Veder, Toldi, Kohut, Veder, Takácsit, Steiner, Takácsit pésről emberbe vágja a labdát. Egy perc múlva Újpest komoréból hasonló nagy helyzet marad kiaknázatlanul. Viost a Ferencváros lendül erősebben bele, két komort ér el a 15. és a 17. percben. Gól azonban csak a 23. perc­ben esik, még­hozzá remekbeszabott. Turay 20 méteres éles lövését Adit próbálja fogni, de a felső kapufáról visszapattan és a befutó Takács II. előredőlve a sarokba fejeli. 1:0. Újpest lesállást vitat, de hiába. Ta­kács II. Turay lövése után ugrott ki a csomóból, nem lehetett tehát off­­szájdon. Újpest nagy hévvel támad, különösen Török foglalkoztatja sokat a zöld-fehér védelmet. Közben Amsei alig tudja fogni Luka sarokra irányí­tott hazaadását. Obitz trü­kkjein nevet a közönség. A 36. percben mintaszerű újpesti csatárakció Veder—Avar— Török lábain keresztül, a beadást Ve­der először rosszul találja, de a labda ott marad nála és közel­ről a sarokba helyezi. 1:1. Két perc múlva Berkessy­­ passzával Koszta szökik, szépen ívelt beadását Toldi jól fejeli, Adit pedig a hasa alatt beengedi. 2:1. Most erősen belefekszik a Ferencvá­ros: Kohut a Turaytól kapott labda­Hungária Kft. Bíró: Csárdás, 10.000 néző. Ferencváros: Amse­ — Kemény, Papp — Berkessy, Lyka, Obitz — Koszta, Takács II., Turay, Toldi, Kohut. Újpest: Adit — Fogoly II., Kővá­gó — Wilhelin, Péter, Enyedi — Tö­rök, Avar, Veder, Jakube, Steiner. Részint a sérültek pihentetése, ré­szint az új erők kipróbálása miatt több tartalékkal állt ki mind a két csapat, de ezt alig lehetett látni a já­tékon, amely nyomban a kezdő fütty után heves iramban indult el. A térfelet választó Ferencváros né­mi széllel hátban operált. Az első perc már előrevetette a változatos játék ár­nyékát. Egy újpesti csatárakcióra nyomban válaszolt a ferencvárosi kvintett. Lövések pattognak, labdán van minden ember, csupa mozgás a két csapat. A 7. percben Turay lövé­sét Adit körtérré üti. A sarokrúgás­ból Újpest megy támadásba, Amsei csak kifutással ment. A 8. percben v­agy újpesti helyzet! Avar három lé­nya révén a Ferencváros előtt. A húsvéti Brito serlegmérkőzések vég­eredményei­val elfut és hiába szorongatja Fogoly II., buldogg-módra rajta van a labdán és , az 5-ös sarkáról védhetetlenül ragasztja be az ellenkező sa­rokba. 3:1. Újpest javíthatna, de Jakube tiszta helyzetben kapufát lő. Szünet után Újpest kap jobban lábra. Remek akció Turay szabad­rúgása, amivel Koszta lefut, beadását Toldi pompásan fejeli, Adit éppen olyan szépen védi. Papp rövidre ad hátra, Steiner nagy helyzetből ke­resztbe félre lő. A Ferencváros egy kornere után Amsei a 15. percben fél­­szegen kiboxol egy labdát, a kornert nem is rúgja jól Steiner, Péter azon­ban javít rajta és Veder közelről gólt lő. 3:2. Egy perc sem telik bele, az újrakez­désből a Takács II. pompásan átcsúszik az újpesti védelmen és máris 4:2! Újpest nem adja meg magát, a 18. percben Obitz felesleges rendsze miatt szabadrúgás van, amit Török erősen lő, a labda Papp lábán falsot kap és nagy ívben perdül hátra a be­futó Steiner elé, akinek csak a lábát kell odatenni: 4:3. Egy ferencvárosi korner után válta­kozó támadások következnek. A 29. percben van jó helyzete a zöld-fehér csapatnak, de Turay fejese kapu mellé kerül. Kohut 20 méteres bomba­­szabadrúgása esemény, majd a 40. percben Török van jó helyzetben, de kapu fölé lő. A 41. percben Kohut egy attakból sántítva tér vissza a pályára. Egy beadását a 44. percben Adit csak bukdácsolva fogja meg. Már mindenki elkönyveli az eredményt, amikor a 45. percben Takács II. egyedül elfut a labdával, karamboloz Fogoly II.-vel, de az övé marad a labda, amit közelről a hálóba helyez. 5:3. mét is igényelheti. A kapott gólok kö­zül az első lesállásból eredt, az utolsó­nál Takács II. hátulról összevágta Fogoly II. bokáját. Sokkal több gól­helyzetünk volt, mint a Ferencváros­nak. Fogoly II. (méltatlankodva): Ha én csinálom ezt, amit a kis Takács csi­nált, kiállítanak és fizethetem a bün­tetéspénzeket. Csárdás, bíró: Az első gólnál Adit érintette előbb a kapufára vágódó labdát, azért szűnt meg Takács II. lesállása, az utolsó gólnál pedig Fogoly II. feltartani akarta Takács II.-t, azonban ő esett el és a labda Takács­nál maradt. Pazar selyem­nyakkendők 1 d a r a b II 3 darab 3.50 10.­pengő II pengő Alapítva 1895"ben KERTÉSZ PÁL CS. ÉS KIR. UDV. SZÁLLÍTÓ VI., TERÉZ-KÖRÚT 12 a) —- •---------' —— Kornerarány 5:2 a Ferencváros ja­vára.­­ Nyilatkozatok: Szigeti Imre, a Ferencváros elnöke: A tartalékok jól beváltak. Tóth István, a Ferencváros trénere: Meccs előtt a bíró felkereste az öltö­zőket és bejelentette, hogy a férfiasan erős játékot meg fogja engedni. Ezt a bírói bejelentést kissé másként ma­gyarázták. A csapattal meg vagyok elégedve. Langfelder Ferenc, az Újpest igaz­gatója: A Ferencváros a Kupa után a Középeurópai „Mázli” győztesi cím Vasárnapi program Üllői­ út: Fél 5 Ferencváros—Va­sas. — Fél 3 III. ker.—Somogy. — Fél 1­ Budai 33-as—Bástya. Újpest: Újpest—Sabaria. Sárkány­ utca: Kispest—Bocskay. Millenáris: Nemzeti—Hungária. MODIANO J r­.- ¡'.* .• __|_____________jól____2_____.__ i