Nemzeti Sport, 1929. július (21. évfolyam, 125-147. szám)

1929-07-01 / 125. szám

Ára 30 fillér Ausztriában Le­vrosbhen Csehországban 2*1, csk. Romániában 15 lej Németországban 30 pfennig Svájcban 40 centimé Franciaországban 2 franc Olaszországban 1'/, líra Amerikában 3 cent EMfizetési dijak: Belföldre egy negyedévre 12 P (egy hónapra 4.50 P)­­Ausztriába egy negyedévre 15 P Egyéb külföldre 18 P Hétfő 1929 július 1. XXI. évf. 125. sz. Megjelenik: csütörtök és szombat kivételére minden nap Szerkesztőség és kiadóhivatal Budapest, VI. k. Tózsa­ utca ill. (Podmaniczky-utca sarok) Levélcím: Budapest 62. postafiók 24. Távirati cím: Nemzeti Sport Budapest Telefon: 112—14 és 251—26 A Vasas 2:1-re legyőzte az Attilát, harmadik osztályozó mérkőzést kell játszani A Hungária vereséget szenvedett a Rapidtől s holt­versenyben második a bécsi jubileumi körmérkőzésen ............................................. A négynapos kerékpáros országúti verseny győztese Thierbach (Németország) m^****»»«i.mit'....... ry «z-- ,'f A^r­r.nr. vkTh­r.n'wiyi^i A Ferencvár 2:1 arányban diadalmaskodott első délamerikai meccsén Ferencváros—Sao Paulo válogatott (0:0) — A Nemzeti Sport kábeljelentése — A Ferencváros, mint ismeretes, tegnap játszotta első meccsét Dél­­amerikában, a brazíliai Sao Paulo állam fővárosában, Sao Pauloban. A Nemzeti Sport kábeltáviratai alapján már készletezte, hogy a délamerikaiaknál mily nagy az ér­deklődés a magyar csapat mérkő­zése iránt. Beszámoltunk arról, hogy a 948.000 lakosú Sao Paulo­ban nem kevesebb, mint 40.000 jegy kelt el elővételben. A Nemzeti Sport minden lépést megtett, hogy hasáb­jain a zöld-fehérek nagyjelentőségű mérkőzéséről már másnap hajnal­ban beszámoljon, noha ez nem is oly könnyű feladat. Tudni kell ugyanis azt, hogy Délamerika és Magyarország között lényeges elté­rés van az időszámításban, úgy hogy a mérkőzés kezdetére csak akkor kerül sor, amikor idehaza a bé­kés polgárok úgy tíz óra tájban már lefeküdni készülnek. A Nemzeti Sport éjfél után kettő­kor tartván lapzártát, időre csak akkor jöhet meg a kábeltávirat, ha végig az egész hosszú és bonyolult, Londonon át vezető vonalon sehol sincs zavar­ó táviratunk egy közbe­eső állomáson sem fekszik sehol egy pillanatig sem. Ez azonban szinte lehetetlenség, s így csaknem csodával határos, ha már a meccset követő hajnalban beszámolhatunk az eredményről. (A telefonössze­köttetés ugyanis Sao Paulóval még nem nyílott meg.) A késő éjjeli órákban — éjfél után egy órakor — érkezett a Fe­rencvárostól a következő távira­tunk: Sao Paulo, június 30. Délután 6 óra. (Középeurópai számítás szerint fél 11­ — Szerk.) A hatalmas aréna zsúfolásig tele, nagy zsibongás, csapatunk közben az öltözőben készülődik. Kissé ideges a hangulat, de bízunk. A rendezők fogadóbizottsága éppen most fogadja a bejáratnál Preszes Gyula dr.-t, Sao Paulo államának elnökét, aki nagy kísérettel érkezett. Vecaro montevideói bíró vezeti a meccset. Ferencváros. Lapzártakor fut be a zöld-fehérek második távirata, mely a félidő ered­ményét közli és így szól: Sao Paolo, jún. 30. Ötvenezerre szállt fel a nézők száma, mire a bíró jelt ad a kez­désre. Csapatunk így állt fel: Amsei — Takács I., Hungler II. — Lyka II., Bukovay, Obitz — Táncos, Takács II., Turay, Toldi, Kohut. Az első félidő óriási iramban fo­lyik, de csapatunk nehezen ismeri fel ellenfelét és a pályát, gól nem adó­dik. Félidő 0:0. Ferencváros. Végre jóval záróránk után meg­érkezik a végeredmény. A lapot már nyomják, meg kell állítani a gépe­ket, új kiadást készíteni, melyben immár benne van a Ferencváros első mérkőzésének végső ered­ménye : Sao Paulo, jún. 30. A második félidőben rendkívül magas nívójú játék. Az 5. percben Feiticao fejessel megszerzi Sao Paulo állam váloga­tottjának a vezetést. Kiegyenlítő gólunkat kapásból lö­vi Takács II. a 77. percben. Izgalmas küzdelem után, a 82. percben, szép összjáték után Bu­­kovay átadásából Takács II. meg­szerzi győzelmünket. Komerarány 10:9, a sao pauloiak javára. Takács II. a 15. percben könnyeb­ben megsérült, de tovább is nagysze­rűen játszott, mellette Amsei, Obitz, Bukovay, Turay és Hungler II. a csa­patunk legjobbjai. Mérkőzés után az ünneplés egész a szállodába érkezésünkig tartott. Ferencváros. t W­eek-end-re Ny­aralásra űri divatcikkek fehérneműek . KERTÉSZ PÁL CSÁSZÁRI ÉS KIRÁLYI UDVARI SZÁLLÍTÓ VI., TERÉZ-KÖRÚT 12. MODIAKO leprés­ian csak GRÜNWALD ÖDÖN úri szabónál, VI. Vasvári Pál­ utca 9. sz. öltözködhet, ahol 130 pengőért méret után legszebb kivitelű férfiöltönyt kapja. I