Nemzeti Sport, 1934. június (26. évfolyam, 106-126. szám)

1934-06-01 / 106. szám

12 fillér Péntek 1934 június­­ XXVI. évfolyam, 106. szám. Vegltlenik atrda ét tznwbat ~~kM!e!évet UISDBN SAP SterktttiMo ét Uadóhluatoh ! Buda péti VI Rótta-a. ftl. t 1 el IJ2-44 WI-JSJ Levélcím Budapett SI. pótlallAk !*. Távira!’ címs Scmttlttporl buja péti. Cssntziovákiában i.SO Ko, i.omániában 5 lal, Jugoszláviában 2 V­ din. Ausztriában 10 Gr., Németországban 1 Pf., Svájcban U e., Franciaországban 1 fr. Olaszországban­­.80 I.. Amerikában 4 cent­i ülőfizetési díj. Belfölldre negyedévre 8 P, egy hónapra 2.20 P Ausztriába negyedévre 7 P. Észak-Amerikába 10 P- egyéb kül- Wdra­­ . Ma megismétlik a spanyol-olaszt Csik­lóméteren és 58.8 kilenc 1:2 (0:1) embb­err­el__ 1934. évi futballvilágbajnokság II. forduló A magyar csapat gyenge pontjai ellenére is méltó ellenfele volt Ausztriának, de a bennünket kitartóan kísérő balszerencse, Avar korai lesántulása, Markos indokolatlan kiállítása és a bécsi védelem erőszakossága, meg a bíró megakadályozta eredményességünket Az I. félidő 6. percében Horváth lőtte a ve­zető gólt, a második félidő elején Zischek a másodikat, 11-esből Sárosi szerezte meg a mienket Az első félidőben három gólt is rúghattunk volna, a másodikban tizen, majd kilencen hősi küzdelmet vívtak, az osztrákok állandó időhúzással mentették meg győzelmüket Bologna, 15.000 néző, bíró Mattea — Kiküldött főmunkatársunk telefonjelentése — Elvéreztünk! Nem tehetünk róla, de le kell ír­nunk ezt az avitt, gyűlölt és hazug kifejezést, amely azért hazug, mert sokat visszaélnek vele: tipikus ma­gyar sors volt az, ahogy Bologná­ban a sors kereke alá került a ma­gyar válogatott tizenegy.­­ Egy kis élhetetlenség és gaval­léria már az előkészületekben, hogy Meisl már a rajtnál egy kicsit győztesnek érezhesse magát. Egy kis bizonytalanság és ma­gyarosan belemenés a sötétbe: csapatösszeállítás azzal, hogy hát­ha ... És aztán a magyar élet megszo­kott fekete lovasa a pályán minden egyes játékos mögött. A mérkőzés első percétől kezdve a megszokott régi nóta, sőt régi szimfónia, gyászszimfónia. Amelyben zúg az őserő hangja, szárnyal, csattog az akarat, egeket ostromol a szív és a lélek, de béna már a test, amikorra a lélek teljes erői felszabadulnak. Mikorra nyolcmillió magyar lelke költözik a csapatba, akkorra már csak kilencen vannak a pályán. És magyar sors a mérkőzés igaz­ságszolgáltatása is: miénk az er­kölcsi győzelem, miénk a közönség rokonszenve, az osztrákoké a fütty és­­ az út a további dicsőség, a további érvényesülés felé. . És miénk ismét a balsors. A vak véletlen, amelynek kezében a pal­lós olyan, mint a földkutatóékban a varázsvessző, vakul in megérzi, hol a magyar, hova kell ütnie. Tegnap Bolognában érezte meg TOM-, FUTBALL-, FUTÓ-, TENISZ-, valamint vadász-, vívó-, golf , boxoló-, birkózó-, kerékpáros CIPŐK és mindennemű sportcikkek gyártása Viszortelárusítók legolcsóbb bevásárlási forrása Hungária Sportáruüzem VII. Sip­ulea 19 Talella 424.64 Kérjen árjegyzéket a „vak véletlen”, hol kell sújtania a balsors nemzetét. Emelt fővel tűrjük a csapáso­kat. Emelt fővel, mert nem kell szé­gyenkeznünk. De azért engedtes­sék meg nekünk, hogy egy kissé le­hajtsuk ezt az emelt főt. Mert min­den dicsőség, büszkeség, igazság és tiszta lelkiismeret mellett is fáj egy kicsit a vereség. Ne szégyelljük bevallani! És azért fáj, mert nincsen rá ma­gyar orvosság, nincsen­ magyaráz­kodás. Mindent megtettünk becsü­letesen, nem tehetünk róla. kiadás a LEGJOBBAK ül lé* U&4* Mjh­idlUdZÚU*­, helyettem nyilatkozik az, aki nálam . . készítteti ruháját Számos Gyula úriszabó (IX. KER, TŰZOLTÓ ÉS VIOLA* UTCA SAROK) Nemzeti Sport olvasóinak 10 szá­zalék kedvezmény H&H did­áját állandóan megőrizheti, ha „FR­ANC­K“ -pótkávéval ízesített „KATHREINER"­féle Kneipp malátakávét iszik. Egészséges, mint a mindennapi kenyér