Népsport, 1948. november (4. évfolyam, 209-230. szám)

1948-11-01 / 209. szám

10% Mm ^mmemmKamtmern. Előfizetés fflfMMv JW ^ ^ egy hóra IV. évfolyam, 209. szám ^t­ 01 Mm (Külföldre 13 n) ,(S3) Szünet után hengerelt a Vasas Vasas-V. ETO 5:0 11:01 Cölöpő: Tóth VI, Kubala, Szi­lágyi I, Berzi, Kuba­la. Ülői­ út, 8000 néző. Vee: Bánkuti. A Vasas öltözőjében­­ nyugodtan készülőd­nek a játékosok. A csapat jó erőben és jó hangulatban, egyenesen a rejtekhelyről jött ki a pályára — Siklósi, sérülése miatt Póta a barkát vé­­dtünk — m­on­ja Gallowich Tibor edző. , — A sérüléséből felépült Marik játszik bal­­fedezetet . .. — Fiúk, nagyon komolyan vegyétek ezt a mérkőzést...is !— mondja a játékosoknak Kot­tár István r­aliosztályvezet­ő — Tudjátok, hogy a tavaszi idényben éppen az ETO-nek leadott egy ponnt fosztott meg benn­ünket a bajnokságotál A győriek”öltözőjében nem valami jó han­­y­orulatban készülődnek a játékosok. — Hárs. Hiba II.. Czécsány és Józsa véle­l­ül kell kujlannunk — mondja Haró­ti Lajos edző. — Tartalékos csapatunktól is tisztes­ség­es eredményt várunk Hárs belátogat az öltözőbe. Mint mondja, délutánra kikéredzkedett a Sportszanatórium­ból hogy megnézze a mérkőzést. Vasas:­ Bájvó — Lóránt. Pósa­­— Szilágyi II.. Moór, Marik —­ Illovszky. Ivubala Szi­­lágyi I. Berzi Tóth ITT. V­ETO: Nagy — Kiss II.. Bányik — Fe­hérvári, Kovács I., Göcze — Dombos, Dö­­bör­hegyi, Ivartesi Horváth. Kovács II AZ I. FÉLIDŐ Negyed 3 után 5 perccel kezdenek. A Vasas kezdi a játékot és már az elető percben Kuba­la elől Nagy cssak szeren­­csével ment.. A 2. percben pomp­ás Ku­bal­a—Marik—Szilágyi I—Illovszky:táma­dás fi­t­­ér­fiek végén Illovszky 1 4 méter­ről élesen kapu fölé lő Változatos a já­ték. Az 5. percben Kovács II elől Moór hazaadással tisztáz. A 7. percben Hor­váth beadását Kert­esi tisztán kapja 15 méterre a kaputól, lekezeli a labdát, de gyen­ge lövését Bakó biztosan fogja. Illovi­czk­y jó cselezés után rosszul adja le a labdát Kubalának A 10. percben Tóth ill­at szerelt Kiss II. A berú­gás után mokáig pattog a­ labda a gy­őri kapu előtt, végül Nagy tisztáz. Élénk a­ a Iram, továbbra is igen jó a játék. A 13 percben az előrehúzódott Gőcze 25 méter­ről magasan a kapu fölé lő. Szilágyi­­ pompásan ugratja ki Berzit, a közép­cm­atárt közben lökték és Bánkuti hely­­telenül fütyül, nem alkalmazván az előny, szabályt. Egy perc múlva Szilágyi II ve­zeti­ a labdát, vagy 25 méterről hirtelen rálő s a labda a bal kapufa felső sarkán csattan! A­­14. percben szögletet ér el a Vaeae. Erry perc múlva a remek iram­ban futó Bembe* elől Moór csak szög­ Jetre tudja vágni a labdát. (Közben már Bakó is kifutott a kapuból.) Tóth ITI éles beadását Szilágyi I a 18. percben­ a bal sarok mellé fejeli. A 20. percben veszélyes Dombos—Kér* te$i—Dombos támadásból szöglet lesz. Dombos saökletrúgását Iver lesi a kapu fölé Tejeli. Tóth XII beadását Kubait­ jóval fütty után lövi a hálóba. A 22. percben újból az ETO támad. Kovács II elfut, beadott labdája Kertesin keresztül Domboshoz kerül, de a játék­vezető lesz fúj Lóránt valami meg­­ségverést tett, ezért, szabadrúgáshoz jut az ETO. Tóth a labdájával Kubala a balszélen cselez a 21. percben­ .Tó beadását Berzi lövi kapura a labda Bányik lábáról szögletre kerül. A 25 percben Gőcze remek, hosszú kereszt­labdájával­ Dombos szélvészként nyar­­­gal el a jo­bbt­éren A 16-oson belül kicselezi a­­ráfutó Lórántot is, de a 11 pontról — óriási helyzetből — pontosan Bakó ölébe lő Egy perc múlva szögletet harcol ki a Vasas. A 2*8. percben a Vasas csatársorának jobbszárnyúá­ál van a labda. Kubájától Sziláv­yi T-en keresztel Tterr’hez kerül Berzi rögtön kiperdíti Tóth TTT eTa: Tóth ITT birte­n ^ódülctes erejű lövést ereszt meg­ nehéz­szögből a 16-os oldal­vonaláról és a labda Nagy kezéről a jobb felső sarokba , vágódik, 1:0-r­a vezet a Vasas A 31. percben­­ Bányik az utolsó pillanat­­ban tisztáz, a„ kiugró Szilágyi I. elől. Most a Vasas többet,, támad. A 32. percben Szi­lágyi 1 lesről lő a hálóba. Kubala jó lab­dát ad Illovszkynak a szélső túl előre si­került beadását Nai­v kifelé vetődve védi. Az­ cső hol szemerkél, hol eláll, aztán me­­gönt rákezdi. A 36 percben Berzi jobb sa­rokra tartó éles lövését remek vetődéssel, hárítja el Nagy. Marik 30 méteres­ szabad­rúgása nyomán a kapuháló tetejére esik a labda. Kubala labdájával Illovszky elfut, beadását Kubala lövi, de Nagy véd. Kiss II. levegőt rúg a 4. percben. Tóth III. elfut, de beadását Kovács 1. 1 kifejeli Berzi lábá­ról kitűnő helyzetben elpattan a­­labda a fi­oson- Kertesi és Döbörhegyi helyet esé­­ré­. Dombos veszélyes beadását remek ki­ve­tődéssel védi Bakó. A 43. percben Kubala lövéséből szöglet lesz. Illovszky szögletrugás­­ét Berzi Nagy kezébe fol­a. Szilágyi II. labdáját a 45. percben Kubala keresztben ellövi a kapu előtt Tóth Hl. elcsípi de el dancsolják Szünetben a Vaentl öltözőjében Gafio­­wich arra hívja fel a figyelmét, h hogy jobban húzz­.­k sziít ez ETO védelmét A vezetők a játék­vezetőre panaszkodnak. A győri öltözőben­ Kovács I­I, vérző lábát mutatja. Azt mondja, hogy Tótih III ráírta meg. A 2. FÉLIDŐ győri támadásokkal Indul A 2. percben Lóránt ..életveszélyesen’* ad haza Ko­­vács TI időt s Bakó csak nehezen, lábbal tud menteni A 3 percben Kovács T­sz-Vgk Jetre mentc Illovszky elöl. A. ev.öglptrajz59 után Tóth TTT kapádból magazán fizé lő, Kertesi és Duib­orhegy­­ vsszacserél. Kovács II elől Moór hazaad. A­ 7. perelvén Pósa szögletre rúvja a l°bdát Dombos elől A 8. percben Szilágyi I a betold?li part­vonal mellett vezeti a labdát,­ Fehérvári m­egál, mert azt hiszi, hogy a labda túlju­tott ? partvonalon. Szilági na­gy r­ep­r­üt­éttel fét el a balzélen, majd befelé kanyarodik és okosan középre ad. A j° t­or érkező Kubala jobb belsővel laposan a háló közepébe Tört labdát, mintegy 8 méterről. 2:0. A 9. percben középen fut a Vasas tám­a­­dósa Szilágyi II-től Kubain k°pja a labdát, rögtön leadja a tisztán álló Szilágyi I.nek­­ A középcsatár a 11-es pont tájáról lő és a labda a Vésőn vetődő Négy keze és a kapufa között a Hal sarokba grurul. 3:0. A 14. percban Kiás­i beletalpal Tóth Ill.ba s ezért a játékvezető Kiss T.-t lekül­di a pályáról Kertesi húzódik a helyére A 19. percben Illovszky ballal mellé lő. A 22. percben Kovács J. és Mavik közös erő­vel buktatj­a az­ tisztán kitörő Szilágyi Let a 11-es ponton. Tizenegyes járna érte, de a játékvezető Imm­ fuj Kubala remek labdát ferdít Tóth III.f­elé, a­ szélső lövését azon­ban Nagy fogja. A 27. percb­en Kubala sza­badrúgása a sorfalról szögletre pattan Egy perc múlva Tóth TIT. beadásából Szilágyi I óriási erővel lő és a labda ■ Nagy kezéről szögletre pattan. A 555. percben Szilászví I elől ebével sízeszi méig a labdát N­­gy Al­an Ar­nn P Variéig túrnod. A Vy. percben Szilágyi II a partvonal mel­lől hosszan ível előre és a kaputól mirtegry Ifi méterre álló Berzi a bal sarokba fejez, 4:0. Na­cry nem i­s mozdult a labdáért. A 41. p­^rcbe Ti Kitbítla 20 méterről váratlanul lapo.­5Vr kapura lő és a labda a srud ívoló Narry kezei között a hálóba csúszik 5:0. Naigry potyag­ó 1. A háttlévő időben a Vcsae tám­od. Szögletarány: 8:3 (5 :2) a Vasas javára Nyilatkozatok: Gallowich Tibor (Vasas): örülök, hogy a csapat tartja kitűnő formáját. Második fél­­időbeli nagy fölényünk alapján több góllal is győzhettünk volna. — Ba­rót­ Lajos ETO: Kiss II kiállítása teljesen igazságtalan volt, így az­után 10 emberrel a tartalékos csapat nem lehetett egyenrangú ellenfele a jó Vasasnak, a győrieket. A második félidőben meg­­fogyatkozott és­­egyébként is erősen tar­­talékos ETO játékosai csak a küzdőszel­­lemükért dicsérhetők. A második félidő­­beli nagy fölények alapján a Vasas ebben az arányban is megérdemelte a győzel­met. Bakónak nem volt­ túlságosan sok dolga, néhány esetben azonban — főleg jó kifutá­­sokkal, és labdalehúz­ással — bebizonyította, hogy jó formában van. Lóránt biztosan rú­gott, jól fejelt és lépett közbe, egy.két eset­ben kön­nyel müsködött. Moór ' főleg, fejjátó, kiért, és kitűnő helyezkedéséért érdemel di­cséretet^ leadásai rendszerint jó helyre men­tek Pósa nagyszerűen küzdött, jól szerelt, de a gyors Dombos néhányszor, elment mel­lette^ Szilágyi II a védelemben és a tá­madásban egyaránt igen jó teljesítményt nyújtott. Marik még nincs formában. Az utolsó félórában, feljavult, általában azon­ban sokáig viszi a labdát leadásai sem ,si­kerültek. Illovszky lendületes és győri­ volt, lőtt is és ezúttal önzetlenül játszott. Kubala nemcsak nagyszerűen épített, hanem karmra is veszélyes volt. Szilágyi I nagy kedvvel játszott ..hol a jobb... hol a balszélen tűnt fel, a lövésekkel azonban nem volt szeren­­céje Berzi ronpant hasznosan dolgozott, nagy­­mezőnymunkát végzett, lövései azonban nem sikerültek, Tóth II néhány villámgyors elfutással jó beadásokkal és egy remek góllal igazolta jó formáját. Nagytól egy-két jó védést láttunk ugyan, de három gólban hibázott Kovács I­­­vett a hátvédhármas legjobbja. Nem­csak­ fejeseivel, ha­nem biztos rúgása­ivel kitűnt, gyakran a másik két hátvéd helyett m­ 5 mentett ki93 0­ nem bírt Tóth Ur­mal, rúgásai ugyan jók, de he­­lyezkedése és gyorsaságba kifogásolható. Bányik jól fejel és j­­ól rúg, de nem jól helyezkedik. Fehérvári fúl ezúttal nem so­kat láttunk. A támadót teljesen elbány­­gtolta. Döczének nehéz dobra volt Kabalá­val ffz?ríml­en d© még így is c.yapata eg^ik w-?obbja volt a neki szokatlan helyen. Dombos volt a csatársor legvesyégenebb tavi­. Gyors, jól rsploz. jól lő. Döbönhegyi igyekezett, de .csak a védel­emb*n való regft.sé^—« temfft é^éW; né­­hány kitörést láttunk cwk. általában véve n©m volt veszélye.'* a Yrsais kamijára. Horrvth teljesen eltűnt, a mezőnyben. Kő­vé c© nf­ a roásHxsik félidőben egészen viSz- Srn^ett­. Bánkuti több hibát vétett. as ©WnA-*s»a.Mlv­akalmazásá­ban hibázott. SIROT BÁNTIIT 1 Röplabda­felszerelés (labda, háló, cipő) Asztalitenisz felszerelés (versenya­sztal, ütök, labdák, mezek) STRAUB SPORT V., József Attila-U. 16. T: 185-278 BIRÁLAT: Elejétől végig jóiramú, helyenként, szín­­vonalas mérkőzést láttunk. Az­­első fél­időben az EISO még teljesen eg­yenrangrú ellen­fél volt és számos veszélye­s támadást vezetett.. Szünet után a Vasas cityje in­­kább átvette a játék irányítását, s biz­tosan őrölte fel a győri védelmet. A pir­rns-kékek csatársora pompás helyi verés támadásokkal közelítette meg a győri ka­­put, védelme biztosan verte elseba a tar­tilékos győri csatársor, má­sodik fél­idő­beli ggér tám­adásait.. A Vaeus tartja jó formája . Játékosai labdakezerésben, gyorsaságban és erőnlétben felülmúlták S­ÍKÓBA-r' ballon-, lódon-, át látszókabá­ CSOK PORTRAHÍZET-n­ál Bajcsy Zsilinszky-út 13 Andrássy-út ,sarok PTC-pálya IX. Üllői-út 121) November 1-én, hétfőn délután negyed 3 órakor Ferencváros-I. ETO NB I mérkőzés Előtte fél 1 órakor FTC—V. ETO Ifj. bajnoki mérkőzés A Népsport legközelebbi­ ­, Ferencváros!—ETO mérkőkzés telé­­sítéséval hétfőn délután 5 órakor jelenik meg­. ..... —­ — Az NB I állása 1. Ferencv. 7 7 —■ — SS: 3 14 2. MATROSz 7 5 1 1 20: 6 11 3. MTK 7 5 1 1 20:8 11 4. Kispest 7 5 — 2 19: 8 10 5. SzAC 8 4 2 2 12:12 10 6. Vasas 7 4 — 3 16: 9 8 7. Újpest 7 3 2 2 18:14 8 8. TSC 8 4 — 4 14:24 8 9. Soroksár 8 3 14 13:19 7 10. Csepel 8 3 — 5 18:25 6 11. ETO 7 3—4 12:21 6 12. Szegred 8 2 2 4 11:22 6 13. GSE 7 2 14 10:14 5 14. Sal BTC 8 2 1 5 11:18 5 15. Szombathely 8 12 5 12:21 4 16. Kistext 8 1 1 7 8:26 1 EZ A TALÁLATOS ! ám SZELVÉNY ! Budakalász—Hitelbank 7:0 (2:0). Millená­ris V. Kőhalmi A sok tartalékot szerepel­tető Hitelbank ellen ilyen arányban is megérdemelten győzött a vendégcsapat. Gy. Kiszely (3) Arsenovits ‘(2)... Sel­neczy -,((1-es— ből) es Híres. a K?szély-.• Gál .Selipeszy. il). — a sok sitál­­y­­a: T­itelBan­k védelme Tatabánya—Ferencv. 2 MATEC Sz.—Szeged 1 Soroksár—Haladás 1 MTK—SzAC x Vasas—ETO 1 CsehszlovAusztria 1 Debr. DSE—Wolfner 2 Dol­lári Sör—Elek­tr. x Nk. UTE MAORT 2 Misk. MTE—Misk VSC 2 Chelsea—Arsenal 2 Birmingrham—Derby 2 (0:5) (3:1) (3:2) (3:3) (5:0) (3:1) (2:3) (2:2) (2:3) (2:7) (0:1) (0:1) Közöljük a 12 találatos Totó-szelvényt! Hétfőn: Ferencváros—ETO A december 26-ra kisorsolt bajnoki mér­kőzéseket egymásután hozzák előre, így ke­rül sorra, hétfőn délután XII7 órai kezdettel az Üllői­ úton a Ferencváros—ETO mérkő­zés. A Ferencváros 60 százalékos sikerrel szerepelt az elmúlt két bajnoki évben M ETO ellen. Budapesten győzött, Győrött pe­dig kikapott. A mérkőzés esélyese a Ferenc­­város Jóslatunk: 3:1 a Ferencváros javára. A második félidőben erősen feljött a Ferencváros Ferencváros—Tatabányai SC 5:0 (0:0) Gólövő: Budai, Deák, Kocsis,Deák­, Deák, Tatabánya, 12.000 néző. Vezette: Dorogi. Tatabányán és környékén óriásii érdeklődés nyilvánult meg a Ferenc­város vendégszereplése iránt. Már fél 2-kor több, mint 10.000 ember volt­ a nézőtéren. A tatabányaiak nyugodtan­­k­ész­ülődnek. Csak az okoz izgalmat, hogy­­ Bálla — sérülése miatt — nem vállalhatja a játékot. Helyette Lázár les­z a középcsatár. „Ha a Ferencváros nem fog ki igen jó napot akkor meg­lepetés is lehetséges”, mondja Székely Béla edző. A zöld-fehéreknél a tervezett c­sapat készülődik. Itt Molnár Béla újságolja. ..November 16-án az FTC Malmö szere­pel Budapesten a Ferencváros ellen A közönség körében nagy sikert arat, amikor, a­ két csapat játékosai mezbe, öltözőt­len a. ..Szabad Nép“-et terjesztik a lelátón. Zászló estere után így áll fel a két csapat: Ferencváros: Henni — Rudas, Szabó — Kéri. Csanádi Lakat — Budai, Kocsis Deák, Mészáros Cs­ibor. Tatabánya: Fertői — Triff-Árkosi, Szabó — Láng Kónya­­fi. Majtány­­ Dóra, Berki, Lázár, Nagy, Zsidóly. AZ I. FÉLIDŐ A TSC kezdi a játékot Az első perc­­ben Henni szögletre ment Zsédely elől A Ferencváros­­tám­ad többet az első per­­esikben. A 7. percben a ferencvárosi Szabó szögletet vét, a beívelés után Lá­zár a kapu mellé fejel. Kéz­ labdájával Budai fut el, de rosszul ad be. A 11 percben Deák lövését Fertői kiejti de a berohanó csatárok elől még idejében megszerzi a labdát Aztán szép Kéki— Kocsi*—Budas támadás fut a pályán de Budai ismét rosszul fejezi be a táma­­dást. Feljön a hazai csapat és többet támad­ A Ferencváros nem­ tudja földre vinni a labdát. A 16 percben Rudas nehezen szereli Dórát. A 26. percben Berkit a 16-oson felvágják, a szabadrú­gást. Hepni szögletre öklözi. Szorongat a hazai csapat. A 28. percben Mészáros bombája alig kerüli el a felső sarkot. A zöld-fehérek nem tudnak ki­bontakozni a TSG védelme remekül áll a lábán Kü­­lönösen T­iff-Árkosi játtszik kiválóan. A tatabányai Sz­abó nehezen tisztáz egy jobboldali ferencvárosi támadást. Veseleü­lyen volt a helyzet, mert­ Fertői közben elhagyta kapu­ját Az utolsó percekben a Ferencváros támad. A 44. percben Deák Mereit lő , ez természetesen érvénytelen Szüntet­ben a ferencvárosi­arcnál T­nkat pa- Tveezkodik. ..A csatárok nem tudják a földön tartani a labdát.­­ 9:1 A tatabá­­­nyaiak­nál nagyon bizakodó a hangulat. A H. FÉLIDŐ Ferencvárosi tám­adásokkal indul a második félidő. Kocsis elől Fertői kifutással ment. Állandóan a vendég­csapat támad Deákot buktatják, a szabadrúgást Szabó mellé lövi. A 8. perc­ben gólt ér el * Ferenc,­város: Deák az alapvonalról ad de Fertői rajta van a labdán, de kiejti a a befutó Budai közvetlen közelről az ellenkező sarokba lövi a labdát, 1*0 a Ferencváros javára. A gól aztán Berki elől nehéz helyzetben tisztáz Szabó. A 10. percben megszületik a Ferencváros második gólja. Kocsis a félpályáról indul el, a TSC vé­­dők lesz n vitatva leállnak, a ját­­ék­vezető to­vábbengedi a játékát. Kocsis kapura húz, mellette int Deák is. Amikor Fertői ki­mozdul kapujából. Kocsi d öntetlenül Deákhoz gurít s a középcsatár két méterről az üres há­lóba 10. 2:0. A Ferencváros most már laposan ját­szik és nagy fölénybe kerül A 22. percben Lakat íveli előre a labdát a Krzely Koc­­is előtt esik­­. A csatár háttól áll a kapunak, ez azonban nem zavarja. 8 méterről a feje fölött áthúzza a labdát s a két­ön eszmélő Fertői mellett a jobb felső sarokba 7-5. 3:0 Azután Dóra bteadás közorűi lövését­­ védi N­em­i Most, már igen nagy a ferencvárosi n­yom­ás. Berki lövőit Henni könnyen védi. A 28. percben Sz­abó—Kocsis—Deák a labda útja s a középcsatár 6 méteres lövése a későn vetődő Fertői hajó alatt a jobbsarokba jut. 4:0 a Ferencváros ja­vé­ro fán Deák lejáróit lő. A 80. percben Kontó:« a jobbszél a húzódik, bepolétót Deák 3 ló pékről előrevetődve Cim­kísséje.* s.el küldi a bal sarokba. 5:0. Szoszlefaváry. (félidőben 5:3 a Fe­­rencváros javára) Nyilatkozó ok: Székely Béla: A gólarány túlzott. Lyka Antal: A má­sodik ' félidőben kijött a lépés. Úgy érzem, hog'”hett,hn az ETO fi­­lm nem kell változtatni az összeállí­táson. BIKAIÉT: A nagyszerű talajú tatabányai pályán igen szép, jóramú mérkő­zést lá­thatott a közönség. Az első félidőben a tatabányai csapat nagy­­szerűen tartotta magát. A Ferenc­város ekkor is több alátámadott, de a hazai védelem, élén­ Kónyával és Triff-Á­rk­oss­al­­, jól verték vissza a rohamokat. Kónya ekkor ig­en jól semlegesítette Deákot. A TSC-nek az els­ő félidőben támadásokhoz is volt ereje. Veszélyesen támadtak a hazaiak, de nem volt átütőerő a csatársorban. Balla nagyon hiány­zott ebből a sorból. Szünet után a zöld-fehérek lapok­ban játszottak s ekkor sikerült meg­törniük a TSC védelmének ellenállá­sát. Technikában és taktikában is felülmúlta a F­erencváros ellenfelét s rászolgált a győzelemre. A második félidőben különösen a két fedezet és a két összekötő feljavulása adott­ lendületet a ferencvárosi támadá­soknak. A helyi csapat nem játszót,­ alárendelt szerepet s m­ég sok borsot fog törni a­­ nagycsapa­tk orra alá. Her­ni néhány na­gysz­erű védést muta­tott be Jók, voltak kifutásai és közbe­lépései is. Jrudas válogatott, formában játszott. Úgy látszik,, teljesen ki i­ heverte sérü­l­ésé­t. Gyorsasága érvényesült ra­gyogóan rúgott é­s szerelt. Szabó mm maradt és sodrat mögötte. Családi hal­ványabban játszott mirt általában meg­szoktuk tőle A II. félidőben azonban ő is feljött A két fedezet gyengébb kez­­dés után feljavult és különösen a táma­dásban tűnt ki. Sok labdát kaptak tőlük a csatárok. Budai igen gyer.­.. Jól húz kapura. Első góljával, megtört© a jeges , így komoly rész­e van a nagy győzelem­ben. Kocsis peréig jól játszott a kapu előtt veszélyes volt. Deák tartja jó for­máját Sokat mo­zgott Nagy kerü\ővel játszott és a gólokkal sem maradt adós. Mészáros különösen a II. fél­dőben nyúj­tott kiválót, ő volt az aki elsőként fel­ismerte a Tatabánya ellenszerét, a földre vitte a labdát. Czibor gyors, de nes­él­ dolga volt T­iff-Arkosival szemben. A TSC-ben Fertői­­ ezúttal gyenge volt. Többször kiejtette a labdát két gólban is benne volt. A hátvédhrmasban Szabó nagyszerűen szerelt és rúgott Kónya II. az első­ félidőben játszott jól. A gyors Triff­­árkosi sok szép dolgot csinál!­, de látszik rajta, hogy nincs egészen rendben A fede­zetek közül Majtány a jobbik f-iáig jóval gyengébben szerepelt A csatársorban Berki megfelelt. Lázár jó kezdés után visszaesett, kiütközött lassúsága. Nagy a mezőnyben jól épített, de a kapu előtt nem volt veszélyes, Zsédely számára túl kemény dió volt Rudas Dóra gyorsaságával tűnt ki és néhány jó beadása zavarba hozta a ferencvárosi vé­dőket. Dorogi kitűnően mködött . Csehszlovákia—Ausztria 3:1 (0:1) Pozsony, 25.000 néző. Vezette: Kamarás. A pozsonyi Bratslava­­pályán került sor vasárnap délután a mérkőzésre. AZ első félidőben az osztrákok támadtak többet s a 16. percben Stroh révén gól értek el, 0:1. Szünet után a 10. percben Kernele egyenlített, 1:1. A 24. perc­ben Subert átadását Hemele lőtte a hálóba, 2:1. Nagy fölénybe­­ ke­rültek a csehek s most akár több gól is lőhettek volna. A 40. percben Trnak—t,udí—Hlavacek tá­madás végén az utóbbi volt eredmé­nyes. 3:1. Kamarás, mindkét fél, megelégedésére, nagyvonalúan, ve­zette a mérkőzést. Mi II SzMTE—Makói VSE 2:0 (1:0). 500 néző. V: Szaffián. SzMTE: Cserhalmi — Kerekes­, Hödör — Buda, Palatínus, Vi­rág — Király, Csáki, Bánáti Konti, Nyári III. MVSE: Far­­gó — Tóth dr., A. Kiss — Szegedi, Szabó, Terez — Murza, Kádár, Ve­res, Varga, Kiss Gy. Az egységesebb SzMTE megérdemelten győ­­tt. G: Nyári KI és Csáki Jó, Hédor, Palatin­us és Király, ill. Szegedi, Sznkó, Hercz és Veres. KMTE—MÁV Komáromi AC 5:2 (2:1) Kaposvár, 800 néző. V: Eteyei. KMTI­: Karcagi — György, Libtr — Horváth, Lukics, Hanga — Boldog, Ditrói, Kiss, Kertész, Szellő. MÁV KIAC: Szőke — Kányas, Mosor­yi — Dián Pintér. Séta — Hársfalvi. Jakab. Olaj. Lovász. Tótru G: Kisis (2). Boldog, Kertész. Szellő. illetve Hársfalvi.l ?Olaj’ Jó, György, Luká(?s. lírnya. Kertész, illetve Szöke.­­Vácsonyi Lovász. Gázgyár—Dunakeszi VSE 3:0 (0:0). Duna­­keszi. 800 néző V: Goós IL Gázgyár: Mezőlaki — Fekete, Brbzrinyi — Wild, Vi­rág, Rigó — Bodzsár, Mohácsi, Száva, Fűzi, Horváth. Dunakeszi. „ Szekeres — Agócs, Csuti — Mohárcsi."-'Fiit'rik, Páncél — Sahi­n, Jeszmás, Szabadi, Kiss, Gulyás. G: Száva (2), Fűzi 12) és Fekete. Jó: Fekete, Virág, Rigó, Bodzsár. Száva, és Füzi, ill. Csuti, Mohácsi, Patrik és Jeszmá­s. kokig Kalap és FINOM ÚRI DIVATCIKKEK :SZ­V##/.f JJózsef-kö­rút 23. VS9– Erzsébet­ körút 48•