Népsport, 1949. január (5. évfolyam, 1-21. szám)

1949-01-03 / 1. szám

Ara: W Jw ÉM Előfizetés egy hóra 14 forint 1­11*1511 V. évfolyam, 1. szám iss Külföldre------------35 forint | Ilii SJI & „Hogyan viselkedjék a közönség?" pályázatiak határideje: január 19. Nagyszerűen játszott az Újpest a barátságos visszavágó­s rangadón­n Újpest—Ferencváros 6:2 14:1) Góllövő: Fejes, Szusza, Deák, Vesm­­ny i, Bódis, Bódis, Deák, Egr­edi, Ullai,út, 8000 néző. Vezette: Berdó. Vasárnap ismét megnyitotta kapui­­at , A-bánya. A Ferencváros—Újpest serleg­­mérkőzés iránt meglepően nagy érdeklődés mutatkozott. Egy Fradi—Újpest találkozó­ra nem is megy a bajnok’’ pontokéi!, min­dig sporteseménynek szám­t. A hóval borí­tott, csúszós pályán előbb az újságírók és a rádiósok vívják harcukat A közönség in­kább a zöld-fehér mezben játszó­ újságírók., nak szurkol, de hiába A rádiósok jobbak A Ferencváros öltözőjében nemcsak Ki­. Tétért látjuk „civilben*4, hanem Ként, Cser­nádit és Mészárost is. C­sanád­nak húzódé­k van. Körinek a lába. Mészárosnak a torka fár Lyka edző úgy dönt, hogy Káldy lesz a középhátvéd. Hernádi a jobbfedezet és Horváth a balösszekötő. Tihanyi is vetkő­zik, ő a tartalék. A játékosok először futócipőt húznak és a tornaterembe vonulnak ,­­ végzik el a szokásos bem­elegít­őt Lyka Henriz veszi kü­lön „kezelés* alá Az újpartiaknál Szűcs mondja: — Fáj a térdem nem vállalhatom a já­tékot. Szűcs mint intéző tevékenykedik az új­­pestieknél (­ tölti ki a meccs­könyvet — hi­básan. Laborcnot véletlenül balszédőnek írta be: — Fólián játszik kullancsot — mondja Balogh István edző­­— s Bódis lesz a közép­csatár. Tóth György a kölcsön kapus látható örömmel készülődik legújabb újpesti be­mutatkozásai a Nádas A­de is az FTC vezetője látogat be ' ’ ' ' • —:k* Ismét sportszerűen küzdjenek — Hiszen csak barátságos mérkőzés lesz •— mondja — De egy kis Fradi-verés nem jönne rosszul — vágja rá Szuszt Fél 12 előtt 10 perccel így állnak fel * csapatok: Ferencváros: Henni — Rudas Szabó — Hernádi. Küldi Lakat — Budai. Kocsis. Deák. Horváth Czibor. Újpest: Tóth — Balogh N­., Laborcz — Horváth. Fábián. Kirádi — Egresi. Szusza Bódis, Fejes. Várnai AZ I. FÉLIDŐ Az Újpest kezdi a játékod. Az első percek a,...at telnek el, hogy a játékosok ismerkednek a Vékony jéggé, fagy­ott hóréteg fedi a pályát és a játé­kosok bizony nehezen­ tudnak rajta megállni A Ferencváros kap előé­­er lábra. A 4. percben Horváth jól teszi ki Kocsist, de az összekötő 10 mnéter,ől a kapu fölé bombáz. Az 5. percben Várnai Szusza labdájával jól ugrik ki, beadása teljesen üresen találja Bódist és Egresit de mind a két csatár e­lcúszik A 9. percben Kocsis Deákot szökteti, a kö­­zépcsatár estében mellé lő A 10. perc­ben ferencvárosi e­cigiét után hosszú ideig ott pattog a labda az újpesti kapu előttt, végül Fábián felszabadít. Többet támad a Fradi. Egresi elfut Szabó és a keresztező Rudas melllett, de 6 méterről az oldalhálóba ló A 13 per­cben gólt ér el az Újpest Szusza a felező vonalnál Fejeshez adja a labdát. Az összekötő remekül ugrik ki és egészen a hatos sarká­n viszi a la­bdát Ott fölnéz, majd nagy erővel a jobb alsó sarokba lő 1:0 az Újpest javára. A következő percben baloldali támadás után a kaputól, mintegy 18 méterre ásó Szuszához kerül a labda. Szusza lő Henni azt hiszi hogy mellé megy a labda s csak a személ­yet követi, de a labda a bal léc mel­­lett félmagasan a hálóba vágódik 2:6. Még ugyanebben a percben gólt lő a Ferencváros Kocsis labdájával Budai elfut, beadását a szabadon, hagyott Deák 10 méter­res fordulás­­ból nagy erővel bombázza a léc alá 2:1. Nagy az iram. Az Újpest veszélyesebb. A 20. percben egymásután két szögletet érnek el a zöld-fehérek. A 22 percben Budai átcselezi m­agát La­bo­rezem, Tóth rosszul fut ki a kapu­ból és a­ szél-ö beadása az üresen ha­gyott kapu előtt csúszik el. Deák és Horváth lekésett a labdáról. A 24. percben Szusza—Horváth—Szusza a labda útja Az összeköti átadását Fejes átlépi és a labda a kaputól mintegy 12 méterre álló Várnaihoz kerül. Henri biizonytalanul jön ki és Várnai jobblábas lövése nyomán a bal felső sarokban köt ki a labda 3:1 Szusza 25 méteres bombája a felső lécet Oi­iju­td csúszik a kapu­jaögé . Ferenc­város sokszor próbál lesre játv­ani, de úgy li.­tsz­ik, ezt a taktikát Káldy meg n­em érti eléggé Lelkesebben játszana­k a 11 la-fehérek. Kisüt a nap és egyre több apró víztécsa csillog a pályán. A 32. éve-eben Rudas ezegletre .•­7-el elti Büdöst, a­ztán kétszer egymásután az újpesti csa­­társor. helyet­t a játékvezető ugrik be a fe­­renc­városi les taktikának. Kiegyein®ii lyozo­tt X-&9.7 a játék­ megjön a ferencvárosi közön, cég hangja A 3­5. percben Czibor lövését Tó­h c**ik Balogh N­­eeptségérel iménti. Feltűnik, h'­gy Szusza milyen nagy kedv­­vel és irályon hasznosan játszik. A 39. percben a ferencvárosi Horváth jól ugrik ki és a kétségbeesetten kifutó Tóth mel­lett a bal kapufa mellé lő­. A 40. percben Egresi szögletet harcol ki, de kapu mögé uyavacja a labdát. A 42. percben Czibor a felezővonaltól vágtat el középein és F­­materről mellé lő. A 45 percben Fejes a félpályánál indít el támadt­­. Bódist ugratott ki, s a ferencvárosi védők lest vitatva le­állnak (nem volt les) és Bódis rövid megtorpanás után kapura húz. Kicse­lezi a kifutó Heniit is és 6 méterről a jobb első sarokba lő. 4.­ SZÜNETBEN a Ferencváros játékosai izgatottan vonulnak be az öltözőbe. Azt mond­­hogy a második és a negyedik ifo, lesből es i­tt. Henrii arra int pa­­­naszkodik, hogy a kapu,e­ lőtér tiszta jégpálya, nem tud rajta megmoz­dulni. Kocsisnak a combját és kezét kötözi be az orvos. Lyka edző úgy dönt, hogy Czibor helyett Tihanyi játszik balszélset a II. félidőben. Az újpestieknél úgy határoznak, hogy Balogh II a H. félidőben nem játszik (egy kissé még mindig érzi a sérült lábát). Fábián lesz a jobbhát­véd, Horváth a kullancs és Nagy­marosi a jobbikedezet. — Még nem nyertük meg a mér­kőzést —­ mondja a játékosoknak Balogh edző. A II. FÉLIDŐ A Ferencváros vezeti az ekő támadást. Kocsis elől Tó­­h előre vetődéssel kapa-, vill­ja m­eg a labdát. Az Újpest támad..­­ A 7. percben Bódis a balsz­íre ve ele­szi magát, Isáldy hiába támaddá, el­­h­úz mellette, befelé kanyarodik, Henai eléje fut, de Bódis melle­te üres kapuba teszi a labdát. 5:1. Fábián lyukat rúg, Deák azonban írem tudja kiha-Tridb­r a helyzetet. Farcekig a mezőnyben folyik a játék, azután is­mét az Újiposit jön fel. Ványi beadását, Henri elcsípi. A 8. percben gólt ér el a Ferenc­város: Deák tör a kapu felé, Tóth eléje fut, de megcsúszik és a közép, csatár jobbal, mintegy 10 méterről a babérokba lő. 5:2. A 21. percben Deák lövése emberben akad meg. Utána Budai sapariot­t a h­átrahúzódott Kés is vágja ki Újabb Budai-szögletet Tóth a fejekről öklöz le. A játék kissé ellaposodik- Budai most a balszélen tűnik fel. Horváth csajó szabálytalanul tudja akasztani." Tihanyi szabadrúgása Tito kö­ről szö"'elre .perdül­ A ferencvárosi Horváthot az újpesti Horváth szépen szeren .. perecén* a o.n. percnén Várnai elhúz Rudas m­elre, a lapos beadás Szuszához kerül, de a csatár éppen az előre vetődő Heni­ibe lövi a labdát A másik ol­dalon a Deák lövése csúszik el a jobb ka­pufa mellett. Lakai előreívelt labdáját Deál fordulá­ba perdíti Kamira T-'th .-»r-b en a-apja a lövést. A 36. percben­­Lakat labdáját Hor­váth Kap­ a­ l­ abián azonban b­ztosan szere :« Nem tudnak kibontakozni a Ferencváros tá­­madátai. Az újpesti idők mindig idejében lépnek közbe­­A 39 percben Bódis tör a kapu felé, F.frre­r'cz adja a labdát. Ffr­edi üre­sen áll. Szabó későn avatkozik bele a játékba. Egy fél mintegy 10 méterről remekül eltalált lövéssel Henni és a bal kapufa között a hálóba lő. 6:2 A Ferencváros nem adja fel. A 43. percben Budai rossz partdobásával az Újpest indul rohamra, de a már megakasztja a labdát. Az utolsó percben Tóth kétszer is kiejti a lab­dát, de még idejéig­ javítani tud. Szöuld­arang Seo (k .!) a Ferencváros javára. N­YILA­T­­Í OKA­TOK: Balogh István (Újpest): Jobban játszott a csapat, megérdemeltük a győzelmet. Lyka Antal (Ferencv­áros): A ixmz talaj és a sok sérült éreztette hatását a csapat játékán. Barátságos mérkőzés volt... BIKALAT: Nem bánta meg az aki erre a ..kihíváson’ visszavárná merkőz'­.r*! kiment. A jeges. c.a_ Sz.es pályán, c.esésűl­ végi'­­■ dekes. változa­tos. jó játékot láthatott Az Újpest kitűnően futballozott, de a tartalékos zöld.fehérek vé­gig méltó ellenfélnek bizonyultak. A­z újpesti támadósor régen látott jó játékkal mutatko­zott be Formás, "A".an felépített támadáso­kat vezetett s végig nagyvonalúan működött. A mérkőzés sorsát , fedezet­párok közötti különbség döntötte el. Az uj­pesti fedezetpár sokkal több használatú labdát adott előre, mint a ferencvárosi kettős. A zöld-fehérek csatársora nem kapott a fedezetektől elég tá­mogatási, de így is sokat támadott és sok­­szor veszélyes tudott lenni. Döntő volt az is, hogy az Újpest összekötői pompásan végezték feladatukat A zöld-feb.'rék csapatában csak !Kocsis játszott kitűnően ... összekötők közül »f '*-ip­íM. ............. .. b­dal, pontosan passzóltak, a csúszós talajon biztosan álltak a lábukon. A ferencvárosiak magas labdákkal próbál­v­ak. A csúszós ta­lajon külön gondot okozott az, hogy a lab­dát birtokukba tudják venni. A ferencváro­siak támadósorából nagyon hiányzott Mészá­ros, az irányító Nem volt, aki helyzeteket teremtsen a többiek számára. Az újpestiek csatársorában Szusza régen látott nagy kedv­vel és akarással kérdőst s ez erősen növelte az újpesti támadókor játékerejét A csúszós talaj magyarázat arra, hogy miért eselt ilyen sok gól. Ezen a talajon a kapusoknak nehéz feladatuk volt. Az első félidőb­e sokkal jobb volt az Újpest, szünet után azonban erősen feljött a Ferencváros.. A játékosok minden dicséretet megérdemel­nek, hogy egy fárasztó idény után, ilyen ta­­lajú pályán sportszerűen küzdöttek és nagy* szerűen­­ átszőttak. Tóth. a .,kocs*a kapus** néhány esetben biztosan védett, bír hibák is csúsztak be a játékába, Balogh II csak egy félidőt ját­­szott — kitűnően. A csúszós talajon bizto­, ean rúgott, nagy­ szö­ren szerelt és helyezke­dett Laborcz nehezen lendült játékba for­dulás után azonban már sokkal biztosab­ban mozgott. Fábián az I. félidőben kul­­lancsot játszott, szünet után Balogh II. helyére került Vé­gig megbízhatóan végezte munkáját, tehetséges játékos Kirádi pom­pás formában van Nagyszerű labdákat adott csat­árainak és a védelemben is nagy munkát végzett. Horváth egyenletes játé­kot mutatott Ami ki­ jobbf­edezetet ját­­szott, jobb volt mint amikor a kullancs he­­lyén volt Nagymarosi is csak egy félidőt játszott. A csúszós talajon könnyen boldo­­gult pompás technikájával. Egresi régen játszott ilyen kitűnően. Szélsebes lefutáso­kat vezetett s a kapura is nagyon veszé­lyes volt Szusza azt csinált , a labdával amit akart Nagyszere labdákat adott szél­sőjének, nagy lövéseket küldött a kapura Bódis efogadható középcsatárnak bizonyult. Gyorsasága jól érvényesült a nehéz talajon. Fejes feltűnően jól játszott mint építő­csatár. Munkabírása óriási. Várnai az idény végére nagy formába lendült. Gyors, bizto­san­ húz kapura és okosan teszi középre a labdát, iletnti sokat bizonytalankodott. Labda fogába és helyezkedése nem elégített ki. Rudas volt a csapat kimagasló játékosa Elejétől végig nagy kedvvel harcolt kitűnően rúgott és he­lyezkedett. Szabón látszott a kényszerpihenő hatása. Eleinte sokat bizonytalankodott, szü­­net után erősen feljavult. Káldy még nem érett meg az ilyen nagy feladatok elvégzésé­­re. Sokat dolgozott de helyezkedése és fej­­játéka még nem kielégítő a­lakkal kielégített, de sokáig tartotta a­ labdát, rávitte a csatá­­r­a,..ra,,.­.Beadásai sem mindig sikerültek. Herm nádi gyengén játszott, csak nagy akarását dicsérhetjük Czibor az első félidőben játszott , pompásan Gyors, kitűnően bánik a lab­dával, beadásai pontosak. Budai különösen, szünet után játszott megbízhatóan. Hibája, hogy sokáig tartja a labdát s nem mindig az alkalmas pillanatban válik meg tőle. Kocsis is"-y csák­­ szünet után mutatta meg igazi tu­­dását. Ekkor ötletesen játszott és irányított. Deák lendülete — sokszor a csúszós talaj miatt — nem hozot­ 4 sikert, hiányos labda­­kezelése jeresen kiütközött Horváth semmit sem fejlődött Nincs áttekintőképessége, lassú és a kapu előtt nem veszélyes. Tihanyi csak a II. félidőben­ játszott s jóformán semmit sem mutatott. A játékvezetőnek nehéz dolga volt a csúszós talajon. Jól működött. Egyetlen hibája, hogy kissé lassú s nem követi eléggé a játékot. Az Újpest ezzel a győzelmével meg­nyerte a Földes László ország­gyűlési képviselő által err© a mérkőzésre felaján­lott értékéé ezüstetérleget Dolgozók fiakciója! Síléc szereléssel, botokkal 90•• és 90*- Ft Sportsterkereskedelmi N. V. Vh, Andrássy-út 21­­ fióküzleteinkben is: V., Hagy Sándor-u. 6, Vil.,Rákóczi-út 67 [volt Cserészboltok] Közöljük a 12 találatos Totó-szelvényt! Tízezres emelkedés 18 Totóban! Szombaton este 224.096 darab be­küldött szelvényt számoltak meg a Lottójövedéki Igazgatóságon. A szel­­vényeket másodszor vasárnap este számolják meg. Némi kis eltérés le­hetséges, de nagyobb nem. A 224.000 darab szelvény azt jelenti, hogy 10.000-rel emelkedett a beküldött Totó szelvények száma. Ez az emel­kedés különösen azért jelentős, mert nagyobb ünnepnapokon általában visszaesés szokott lenni, no meg az idén télen ez volt az első olyan szelvény, amelyen hazai labdarúgó­­mérkőzés nem szerepelt! Az 1. számú szelvénnyel kapcso­latban tehát 869.750 forint kerül felosztásra a nyertesek között. Mind­rzen csoportban 123.250 forint. A 12 találatot elérőknek tehát 123.250 fo­rint jut. Január B: Országs Sí Nap Budapesten és IS vidéki városban! A Magyar Sí Szövetség a demo­kratikus tömegező övezetek rész­vétel­ével vasárnap ,január 9-én az ország különböző hely­ségeiben ,,Országos Sí Napot" rendez. Az első Országos Sí Nap, a magyar rfi. sport ünnepe, hatalmas köreg.ce­mié amely ne.n versenyzőket, hanem s kezei le.k ismeretlen sie­lt mozgat meg akik hatalmas felvonulással tesznek bi. zony'r ágat amellett, hogy a legegészsé­­gesebb lé­­­cport, a honvédelmi szem.­pontból is oly t'o­r.tcy síelés ma már nem a kivátságosak kis résészeii*i'2k. hamerh^ a d­emokratikut? népi tömegeknek a sportja tehát igazi tömegsport. . . . A Unapot Budapesten a broDaa nagy hegyen és egyidejűleg 15 vidéki város­­ban, mégpedig: Beesett. Kősze­gen, Sorbonban­. Pápán. Esztergomban- Salgótarjánban Gyöngyösön,­­ Miskolcon Sárosspatakon. Debrecenben. Kcs/Jhe­yen/ Zalaegerszegen. Szombathelyen Egerben és Magyaróváron rendezik meg. A sí­­na non a Szakr-z­er v©z&t©k, a Szabadság­­harcos Szövetség. MN­DSz, MM­Sz, M­EFESz Diákszövetség, EPOSz. SzJ’i és az Úttörők minden tagja indulhat korra é­s nemre való tekintet nélkül. A 16 helységben egy 6-8 km honzú, enyhe, szin­tkülönbségű, túrajell­egű pályát­­jelölnek ill. A feladat ennek a pálya­­nak a megfixása bármilyen idő alatt A tömegszer­vezetek benevezett tagjai csoportosan vonulnak a rajthoz, majd a sí szövetség versenyfőinek ki­sé­rét­ében teszik meg a­z útvonalat a célig. A sínap előkészítését és lebonyolítását a síszövetség tömegsport-bizottsága végzi Ba­r­­tos Gyulának, a MÁVAG művezetőjének irányítása mellett a töm©gszervezettekkel szoros együttműködésben. Vidéken a lebo­nyolítást a szövetség megbízottai végzik a tömegs­zervezetek helyi csoportjaival. A ne­­v©zé-.i lapokat a síszövetség m­á' ^ szétküld­te a tömegszervezetek központjaiba és ezek jut­­tatják el azokat alapterveikhez. Minden szerező,si lap két­ példányból áll az e­^yik pédányt a résztvevő csoport ^ vezetője » rajtnál a versenybírónak adja át, a másik példányt magával viszi, a célbírónak ellen­­őrz,és végett felimattat­ja és megőrzi. Az Or­szágoss­ti N­ap ve.,amien­nyi részt­vevője oklevelet kap Az okleveleket a töz­­megszervezetek helyiségeiben Ünnepélyes keretek között os­ztják már ki. JÉGSPORT Gyorskorcsolyázóink nagy sikere Prágában , a három város viadala*' első napján Tizedkotoras~ késésnél, ' Járy,azt­.­­után érkeztek meg gyorkorcsolyázóink a csehszlovák fővárosba ahol január 1-én a Budapest—Prága—Bé©3 városok közötti gyors­­kor­csolyázó versenyen vettek részt. Prágá­ban igen szívélyesek, fogadták fiainkat. A verseny előtt Prága város polgármestere üdvözölte őket A verseny nem a legjobb jégviszonyok kö­z­ött folyt le A hirtelen melegre fordult időjárás elrontotta a jeget: kásás és tapa­dás volt a jég. Az igen erős szél is befolyá­­solta az időket. Budapest csapata ennek ellenére kivágta a rezet s az első nap a pontversenyben hatalmas előnyre tett szert. Eredmények: 500 méter: 1. Pajor 48.7, 2. Kilián 49.1­­3 Kolár (Prága) 49 5. 5000 méter: 1. Pajor 9:37, 2. Merényi (II) 9 :59 2, 3. Kolár 10:02, 4 Ladányi. Az eredményekből is kitűnik, hogy a ma­gyaroknak csak az időjárás és a jég volt az ellenfelük. Nagy meglepetés, hogy a f­iatal Merényi 5000 méteren megelőzte a csehszlovák bajnokot A három város pontversenyében az elő nap után: 1 Budapest 27 pont, 2. Vi­rága 15 pont, 3. Becs pont nélkül. Nemzetközi junior versenyt rendeltek 500 méteren Ez is magyar sikert hozott. Győzött Petik 53 mp-el. 2 Petko (Prága), 3. Potecz (Prága) sIKER POSTÁS (BUDAPEST) 4:3 (4:0, 0:0, 0:3) Műjég. Vezette: Ujfalussy és Végh. A vasárnap délelőtt lejátszott mérkő­zés első harmadában a BITE ötlete sem­­látszott és gyors csatársorával komoly előnyre tett sz©rt. Később esett a játék színvonala , inkább birkózás folyt e pályán. Néhány játékvezetői tévedés még­ jobban felidegesítette a játékosokat. A harmadik harmadban a Postás remek hajrát, vágott ki. Gólütő: Vágyóczki (2), Gubó ás Gazdik, illetve Bardóczi, Fehér é­s Grimm. KÉZILABDA Békéscsabai VSE—Kistext 2:1 11:1) Vezette: Pintér. BVSE: Gajdács — Le­­hóczki, Harmati — Balázs, N­ .— Urbán, Bohun, Balázs ! Kistext: Kapitány — Si­mon J., Szilvágyi — Babér, Kövér, Keszt, Aolyiné Tárai Csere: Stifoli 1­ Az első pil­lanattól az utolsóig nagyiramú, változatos küzdelem. Keszthelyiné ragyogó svédcsavar­jával vezet a Kistext Egy perc múlva szép csabai támadást BoHus remek lapos góllal fejez be. 1:1. Szünet után a Kistext tá­mad, de Gajdács nagyszerűen véd Az 5. percben Balázs II­ tízméteres bombája Kapi­tány *feje felett vágódik a* hálóba. 2:1 a BSE javára. Potyagól. Ezután a Kistext elkeseredetten tám­ai, széthúz­za a csabai védelmet S Keszthelyiné üresen áll a hetesen, de a kapusba lö A hajrában a csabai csa­pat kerekedik felül de Kapitány ezután ragyogóan véd A békéscsabai csapat meglepően gyors én mozgékony volt. A győzelmet egyéb erényei mellett nagy lelkesedésének köszönheti. A Kistext halványan játszott. Gólzsákja, Keszt­­helyiné, mereven és félénken mozgott, gól­helyzeteit rendre elidegeskedte Kapitány komoly hibát csinált mezőny legjobbja Gaj­dács. Kitűnő még Balázs II. és Bohus, ill. Kapitány és Kövér. Hazai Fésűs—Gázgyár 5:3 (2:2) NB II, férfi V: Sz:öllősi­ Gd: Dorogi (2), Sinko­­vits, Bánfi Borsos illetve Láng (2) 6* Tóth, Lárig (Gázgyár) agyr­ázkódást «5sen védett­ A Ganz VUII—GSE mérkőz­ésre a­­ GSE nem jelent meg. Ganz TE-V­A­OS* 2:0 (1:0) NB II női V: Kőműves Gd: Szöl­lesi (2), 1 —---------------------------------------------------------------------------­ A SZIKRA IRODALMI ÉS LAPKIADÓ, NYOMDA RT-ból megnövekedett feladatköre folytán az alábbi három önálló vállalat alakult meg:­­Szabad­ság. LAPKIADÓVÁLLALAT Budapest, Vili, József-körút 5 SZIKRA KÖNYVKIADÓ Budapest, V. Vörösmarty-tér 4 SZIKRA NYOMDAÜZEMEK Budapest, V. Honvéd­ utca 10­­ Az új önálló SZABADSÁG LAPKIADÓ a következő­­. lapokat adja ki: SZABAD NÉP PAJTÁS SZABAD FÖLD TARTÓS BÉKÉÉRT — világosság népi demokráciáért LUDAS MATYI ÚJ VILÁG ... Bármilyen, a fenti lapokra vonatkozó ügyben tehát ezentúl SZIKRA helyett a rS­abadián lapkiadóhoz i­­s.'C Budapest, Vili, József­ körút 5 kell fordulni ._______________________________________|