Népsport, 1949. október (5. évfolyam, 196-217. szám)

1949-10-02 / 196. szám

SSSSSSSSSmm „ , , , , IL Jf Előfizetés egy hóra 14 forint ©I­ f­illárt W V. évfolyam, 196. szám. Sm Külföldre----------25 forint |j|f 8131öl fi sport békéjét is védad, jövőjét építed, ha Tervkölcsönt jegyzel! Az NB I vasárnapi műsora: Két mérkőzés az­­illei-útim, népv összecsapás vidéken A. MATEOSz állt közelebb a győzelemhez MATEOSZ-Kispest 1:1 (1:1) ! !"Sport­ utca, 10.000 néző. Vezette: 'Sípos (Szepezdi, Bereczki). ii Góllövő: Borbély, Babolcsali. " Kispest: Rúzsa — Rákóczi, Patyi, Tóth Ivi — Bozsik, Bányai — Horváth, Gyu­lai, Budai, Puskás, Babolcsay. MATEO­S­z: Grosits — Bagoly, Szabó IX ,Rigó — Fürjes, Zakariás — Szabó I, Vi­rág, Borbély, Zsolnai, Bártfai. A Kispest veszélye támadásaival tel­­nek el az első percek, Puskás mellé lő. A 4. percben gólt ér el a MATEOSz. Zakariás Borbélyhoz játszik, a közép­­­­csatár mintegy 17 méterre a kaputól váratlanul lő. A léc alá tartó lövést J­örtuzea öklözni akarja, de a labda­­ mellé üt és az mellette a hálóba­­ esik. 1:Úrra vezet a MATEOSz. f (Rúzsa a labdát a baloldalra várta,­­ oda is helyezkedett és így későn in­dult el. Borbély lövése jól eltalált labda volt.­ Változatos, jó iramú a mérkőzés. A Kispest lassan feljön. Budai kicselezi az eléje kifutó Grositsot, átvágja a labdát, Gyulai lövése azonban a kapu fölé száll. Egymás után öt szögletet ér el a Kis­pest. A 33. percben Szabó II. gyengén hazaad, Grosits kiindul a kapujából, rajta van a labdán, Gyulai azonban elpöccinti előle Babolcsay elé, a Szélső hetesé húzódik s közelről az üres kapuba lő. 1:1. (Szabó II könnyelműsködött, Grosits sem volt eléggé határozott. Ketten „ hozták össze“ a gólt.) A 18. percben Grosits kezéből kipattan a labda szögletre. Három perc múlva Virág­­ szökése góllal kecsegtet, az összekötő lövése azonban mellé száll. Patyi lyukat rúg, de szerencséjére .Rú­zsa gyors és Borbély elől kifutással ment. Szép helycserés támadásokat ve­zet a Kispest. Rúzsa a szöglet után fel­tűnően ellöki magától Borbélyt, ezt a játékvezető azonban nem látja. A 30. percben Zsolnai labdája Rákóczin akad meg. Ezután egymásután Bártfai, majd Zsolnai lövését kell Rúzsának védenie. A 38. percben Budai fej­jel Puskás elé játszik, az összekötőt Szabó II szépen szereli. A másik oldalon Virág elől csípi el Rákóczi a labdát A csatár ide­geskedése elrontja a jó helyzetet. Az utolsó percekben inkább a MATEOSz támad. A MATEO az öltözőjében lelkes a han­gulat. — Csak úgy játsszatok fiúk, mint az első félidőben — biztatják a játékosokat. A Kispestben minden játékosnak kü­­lön-külön ad utasítást Puskás edző. A II. FÉLIDŐ Szünet után kiegyenlített a játék, mindkét csapat veszélyes­­támadásokat vezet. A 4. percben Puskás hét méterről leadott lövését Grosits nehezen védi. A 7. percben Zakariás nagyszerű kereszt­­labdájára jó ütemben érkezik Bártfai, de lyukat in­g. Egy perc múlva­ Szabó I szökteti Borbélyt, de a középcsatár ki­tűnő helyzetben a kifutó Rúzsába lő. A 11. percben nem sokkal a félpályán túlról Horváth ivel középre egy sza­badrúgást, Budai félfordulattal kapás­ból vágja a bőrt kapura, Grosits már verve van, de a balkapura ment. Továbbra is jó iramú, változatos és szép a játék. A 18. percben azon derül a közönség, hogy Puskást Grosits messze kifutva szereli és cselezve majdnem egé­sz­.Ö­n a félpályáig hozza előre a labdát. A 20. percben a 16-0­­on belül Gyulai Horváth elé perdíti a labdát, a jobb­szélső nagy lövést zúdít a kapu bal fölső sarkába, de Grosits ragyogóan húzza le a labdát. A másik oldalon Vi­­rágh­ szökteti Borbélyt, de Tóth III az utolsó pillanaban ment a középcsatár elé. A 29. percben Zsolnai kiteszi Bártfait, a szélső éles szögből bombáz a bal alsó sarokba, de közben a játékvezető lesz fütyül. Utána Borbély emel kapu fölé jó helyzetben. Ebben a játékrészben a MATEOSz enyhe fölényt harcol ki. A­ 33. percben Zsolnai 18 méteres szabadrúgá­sát Rúzsa vetődve védi- A játék az utolsó percet jelző sípszóig igen izgalmas, változatos, érdekes. Szögletarány 11:7 (8:4) a Kispest javára. NYILATKOZATOK: Hermann Imre, MATEOSz: Jobbak voltunk, győzelmet érdemeltünk volna. Puskás Ferenc, Kispest: Szép játék vol igazságos eredménnyel. BÍRÁLAT: Nagy áramban kezdődött a játék, amely nem csö­kkent az utolsó percig sem. A feljavult MATEOSz váratlanul kemény ellenfélnek bizonyult, s meg kell állapítani, hogy valamivel közelebb állt a győzelemhez, mint a Kispest. A fuva­ros csapat lendületesen, jól és lelkeseb­ben játszott. A Kispestnek egy-két se­bezhető pontja volt (főleg Puskás). A küzdelem végig sportszerű keret­es­ kö­zött folyt le, s a mutatott játék alapján az eredmény igazságos. Grositsnak több jó védése volt, de a gólnál súlyosan hibázott. A hátvédhár­masban ezúttal Bagoly volt a legjobb, jól fogta Babolcsayt, gyors volt, közbe­lépései is jól sikerültek. Szabó II. játé­kán látható volt a sérülése, a jó meg­mozdulások mellett azonban sokszor bi­zonytalankodott. Rigó igyekezett, de nem tudta tartani Horváthot. A fedeze­tek közül Zakariás volt a jobbik, jól szerelt és sok jó támadást indított el Fürjes a védekezésből vette ki inkább a részét. A támadósor legjobbja ismét Zsolnai volt. Sokat mozgott és kitűnően osztogatott. Borbély tehetséges középcsa­­tár, gólja dicséretes. Hibája, hogy túl nagy hely kell neki a játékhoz. Virágh­­tól csak helyenként láttunk valamit, több nagy gólhelyzetet kihagyott, Bárt­fai élvezetes harcot vívott Rákóczival, többször jól el is ment mellette. Szabó I-et teljesen elhanyagolták. Ruzsin nem volt olyan labdabiztos, mint máskor, főleg a mérkőzés elején adódtak gyenge pillanatai. Rákóczit szemsérülése zavarta a játékban, igye­kezett Bártfai­t lefogni, ami nehéz fel­adatot jelentett számára. Patyi gyenge kezdés után feljavult. Tóth III jól helyezkedett, igyekezett emberhez adni a labdát. Bozsik szokott nagyvonalú játékát nyújtotta. Bányai jól passzolt, a közelharcban azonban sokszor alul­maradt. Horváth hullámzó teljesítményt nyújtott, Gyulai a mezőnymunkáját tökéletesen ellátta, kapu előtt az esély azonban hiányzott a játékából. Budai volt a kispesti csatársor legjobbja, jól osztogatott és még Szabó II elől is sok­szor elfejelte a labdát. Puskás csaló­dást keltett, kedvetlenül mozgott. Babol­­csay sok szép támadást vezetett, kapu előtti szemfülessége is dicséretet érde­mel. Sípos játékvezető komolyabb hibát nem vétett. Az NB I állása 1. Kispest 6 4 2 — 14: 2 10 2. MTK 5 4 1 — 15: 6 9 3. Dorog 5 3 — 2 18:10 6 4. Ferencváros 5 3 — 2 10: 7 6 5. Soroksár 4 2 2 — 8: 6 6 6. Debrecen 6 2 2 2 14:24 6 7. Vasas 4 1 3 — 10: 3 5 8. MATEOSz 6 2 1 3 20:15 5 9. Csepel 5 2 1 2 9: 7 5 10. ETO 5 1 3 16:85 11. Szombathely 5 2 — 3 10:12 4 12. Újpest 5 — 4 1 8:11 4 13. SzAC 5 1 2 2 7:10 4 14. Salgótarján 3 — 2 1 6: 7 2 15. Olajmunkás 5 — 2 3 7:15 2 16. Előre 6 — 1 5 9:28 1 n­b­n S. Vasas—Hatvan H VSK 1:9 (MHL). Sal­gótarján. V: Szalfján. S. Vasas: Szoó — Balázs, Kojnok, Vélhezi Kleibáai, Szoj­k­a — Hangár, Bodon, Rolzsinszki, Nagy, Rudinszki. HVSK: Berényi — Robotika, Körtvélyesi, Csányi — Varga, Rékási — Pogonyi, Petre, Fülöp, Szabó, Pusztai. Az első félidőben még tartotta magát a vendégcsapat, szünet után azonban igen nagy fölénybe került a Vasas és csak a hatvaniak elszánt vé­dekezése gátolta meg a nagyobb arányú győzelmét. G: Langar, Jó, Szof­ka (a mezőny legjobbja), Klejbán és Langár, illetve Körtvélyesi és Pogonyi. Tartal­ék bajnokság MTK II—Dorog II 3:2 (2:1). Hungária­­körút, 500 néző. V: Tölgyesi. MTK: Verseczi — Faragó, Szamosi, Major — Bendek, Mészáros — Nemes, Galgóczi, Forgács, Bodola, Lengyel. Dorog: Kama­rás — Perjési, Laczkó, Dermák — Bako­nyi, Horváth — Kárpáti, Varga, Meszes, Bankó, Gramsch. Az MTK jobb csatár­­játékkal megérdemelte a győzelmet. G: Bodola, Forgács, Mészáros, illetve Meszes és Bankó. Jó: Faragó, Szamosi, Nemes, Bodola, illetve Cermák, Bakonyi, Varga és Meszes. Igazi tömegverseny volt szombaton a Szabadságharcos Szövetség „Motorosok a békéért"-terepversenye Békésen lengésnek­­ az őszi napsütés­ben • az­ enyhe szellő,­­lobogtatta n­emzet­i­­­színű, vörös és szabadságharcos zászlók szombaton délután a Farkasihegyi rrepü­lő­téren. Ahogyan felülről, a repülőtér kat­lanába lenézünk, megkapó látvány tárul elénk: 300 motoros ál a katlan közepén rajtra készen. A kipufogott gázok hal­­ványkick felhőt fonnak a­ verseny részt, vevői köré­ lemegyünk a verseny rajt helyéhez. Ali­g halljuk egymás hangját a számtalan motor berregésétől, amelyek között legtöbb a 300 as CsePel. örömmel fedezzük fel az indulók aközött Csal­a Csillát, az Autó taxi N*V TMői motorosát, aki megtartotta az ígéretét é­s elindul a versenyen. Mosolyogva és büszkén mond­á: — Remélem hogy megállom a helyemet a férfiak között. . . Az indulók közt megtaláljuk a magyar élversenyzők köz­ül Szabó Lászlót, Puhony Nándort, ifj. Gál Ferencet é­s Wégner Mihályt. Közt­em megérkezik Drab­as Lajos az országgyűlés elnöke és helyet foglal a nézők sorában. Fél 3 órakor magasba lendül a rajt­­zászló, megkezdődik a verseny. Először a 100- as Csepelek indulnak, a tizes csopor­tokban hogy megtegyék a 12 km-es kört. Az útvonal megvan nehéz. Éles ka­nyarok, sziklás meredek részek tarkít­ják. Motor és ember alaposan próbábra van téve. A 100-as kategória (160 induló) után a 3®5-ös (30 induló), a 250-es (60 induló), a­­350-68 (50 induló),­ az 500-as­ (18 induló) és az éld­alkod­is motorosok (16 induló) álltak a rajthoz. A verseny legfiatalabb iodulója a 14­­éves sátoraljaújhelyi Szent­­mihályi László volt. A versenyzők megfutották az előírt időket. A 100-as futamban néhány ver­senyző a nehéz terep miatt kény táren volt feladni a versenyt. Nagy meglepe­tésnek számít a 250-as futamban Rú­zsa­ A­tt (Járva) győzelme Szabó László és ifj. Gál­ Ferenc fölött. A 350-es fu­tamban Puhony Nándor futott be első­nek a célba. Ezek az eredmények azon­ban még nem végeredmények, mert a te­rep egyes szakaszain felállított pálya­biztosok jelentése csak a késő esti órák­ban futnak be a rendezőséghez. Lapunk zártakor az oldalkocsis motorok verse­nye folyik. BLASz-bajnokság I. osztály SzRTC —­ Kispesti Postás 5:2 (2:1). Rendessy-telep. V: Táncos. G: Kiss (3), Borbély, Hu­racsek, ill. Gölöncsér és Makó.­­ ■ III. osztály Krolupper—Nyomorék SE 6:1 (4:0). Félbeszakadt. Erzsébet királyné­ útja. V: Wunderlich. G: Németh (3) és Sagádi (3 , illetve Orskó (ll-eabol). A játék­vezető a 79. percben — sötétség miatt — a mérkőzést lefújta. Kábel II—Dohány­gyári Lendület II 5:2 (1:1). Kábel-pálya. V: Lengyel. G: Balázs (3), Magyaríts és Nében, illetve Burghardt (2). VFSE­— FMSE 3:1 (6:1). Elmaradt a Törökőr—Vasbeton mérkő­zés, mert a játékvezető nem jelent meg. IV. osztály Lamport—VSC 2:0 (1:0). KSSE—CsMSE 3:2­­(1:0). Vénfi vk-bajnoksága.. Csepel—Igazság­ügyi KASE 7:0 13:1. Csepel. V: Solti. G: Csurgó (3), Fenyvesi I (2), ■ Uitz és Benkő I. * Ez a helyzet a Totóban! 40. hét 7. Előre—D­ebrecen x (3:3) 8. MATEOSz—Kispest x (1:1) 12. M. Dinamó—Szpartak 1 (5:4) A Nemzetközi Békenap nagy ünnepére készül Magyarország is. Vasárnap délelőtt a Szabadság­téren rendezendő nagygyűlésen Révai József népművelésügyi miniszter mond beszédet, ugyanakkor Hódmezővásárhelyen, Sopronban, Salgótarján­ban, Kecskeméten és Pécsett is megünneplik a béke ügyének nagy nemzet­közi megmozdulását. Szerte az­ egész világon ezt a napot annak szentelik, hogy tovább erősítsék és tudatosítsák a békére vágyó embermilliókban a béke megvédésének fontosságát, a béke cselekvő védelmét, a béke erőinek növelését a háborús uszítókkal szemben. A sport is csak békében virágzik, összpontosítsa tehát a sport is az erejét a béke érdekében! Találkozzék egymással a világ ifjúsága a sportpályákon és ne a harctereken! Legyen küzdelem a játéktereken, a salakpályákon, az uszodákban és ne a lövész­­árkokban! Legyen az ifjak kezében a kard sporteszköz és ne harci fegy-­­ver! Céltáblára és ne élő célokra lőjjenek! Dobjanak diszkoszt és ne kézi­gránátot! De éppen ahhoz, hogy nyugodtan dobhassanak diszkoszt — kell tudniok kézigránátot is dobni! A diszkoszvetés a béke tevékenysége, ezt a békét azonban csak diszkosszal nem lehet megvédeni. _ A _béke _ akkor tekinthető biztosítottnak, ha van erő a megvédésére. Emlékezzünk rá hogy mit mondott Rákosi Mátyás pénteken: „Nem először hangoztatjuk, hogy az amerikai imperialisták és láncos kutyáik számára valóságos csábítás egy fegyvertelen ország. Rajta leszünk, hogy ez a csábítás minél gyorsab­ban megszűnjék, hogy az ilyen provokációs veszélyekkel szemben ne csak szövetségeseinkre, de nem utolsósorban a saját erőnkre is támaszkodjunk.“ Ez a válasz arra, hogyan lehet megvédeni a békét, azt a békét, amelyben a sport is békésen virágzik és halad előre. 8:0-ra győzött a szovjet birkózóik B) csapata a csehszlovák B) csapat ellen — Távbeszélő jelentésünk — (Moszkva, október 1). Tbilisziben a grúz szovjet köztársaság fővárosában folynak a Szovjetunió teniszbajnoksá­gai. Az időjárás nem nagyon kedvez a bajnokságnak s így lassan haladunk előre. Az egyesben már az elődöntőbe való jutásért folytak a küzdelmek Ha­talmas küzdelem volt Novikov, a tava­lyi bajnok és a jó formában lévő Kor­csáéin között. A háromórás játék után Novikov került ki győztesként. Ozerov könnyen győzte le Belitz-Germant. A legjobb tíz teniszező tornájának győz­tese Andrejev, az első játszmától elte­kintve, simán győzte le a feltörő Novi­kov Ivánt. Fridland,, az ukrán bajnok nem tudott ellentállni a rutinos Nyeg­­rebeckijnek. A nőknél az esélyesek győztek. Eredmények: Férfi egyes ne­gyeddöntő: Novikov B.korcsagin 7:5, 4:0, 0:0, 0:2; Andrejev—Novikov I. 7:5, 0:0, 6:4; Nyegrebeckij—Fridland 0:0, 6:1, 8:6; Ozerov—Belitz-Golman 6:2, 6:2, 0:1. Női egyes negyeddöntő: Korovina— Gringaut 6:1, 6:0; Nalimova—Kondratjeva 6:0, 0:3; Kalmikova—Boriszova 0:1, 0:2; Betonenko—Leó 6:0, 6:2. Dnyepropetrovszkban befejeződött a szakszervezetek atlétikai bajnoksága, amelynek során 14 szakszervezeti és 4 országos csúcs született. A csapatbaj­nokságot a Bolsevik nyerte meg 50.944 ponttal a Medika (48.274) és Nauka (47.976) előtt. Pénteken Moszkvában a szovjet és a csehszlovák birkózók B)-csapatai küz­döttek egymással. Ez a mérkőzés a szovjet B)-csapat fényes , 8:0-ás győ­zelmét hozta. Sz. S. Gyenge játék, igazságos eredmény Elire-Debreceni Lokomotív 3:3 (1:0) Sport­ utca, 5000 néző. V: Soós II (Ráday, Dezső G.). Góllövő: Krajcs, Komlósi, Kóczián (11-esből), Jakab, Rácz, Krajcs (11-esből). A pálya két oldalán, a­­vörös­ sala­kon, hatalmas, fehér betűkkel a kö­­vetkező feliratok olvashatók: — Tervkölcsönjegyzéssel védjük a békét! — Biztosítsd sportunk jövőjét! — Építsd a szocializmust, jegyezz Tervkölcsönt! A Debrecen öltözőjében Polócz boldo­gan újságolja ,hogy pénteken feleségé­nek fia született. Az Előrében a mér­kőzés előtt Jakab próbarúgást végez és utána vállalja a játékot. A két csapat összeállítása: Debreceni Lokomotív: Palócz — Mol­nár, Csárdás, Szabó I. — Tisza, Teleki — Komlósi, Rácz, Kóczián, Szép, Vihar. Előre: Szabadkai — Kelemen, Lévai, Tunyogi — Hernádi, Sződi — Meder, Krajcs, Jakab, Kerekes, Jéger. Enyhe debreceni fölény van az első percekben. Tunyogi először a balössze­kötőbe sodródott­­Rácz, majd Vihar elől­­ment nagyszerű keresztezéssel. A 3. perc­ben Jakab jól teszi ki Médert, a hoszú labdára, egyszerre fut a szélső és a kapujából kiinduló Palócz. A 10-es sarká­nál összecsapnak. Méder véletlen­ül meg­rúgja a labdára vetődő Polócz fejét. A kapust ki kell vinni a játéktérről­. Kó­czián áll a kapuba. Kitűnően mutatkozik be: először egy szögletet húz ki, majd Jakab fejesét védi. A 13. percben Polócz visszatér és elfoglalja helyét a kapuban. Az Előre is feljön, támad. Mind­két tá­madósornak van gólhelyzete, de a csa­tárok igen gyengén játszanak. A 32. percben Kóczián lövését védi Sza­badkai, a 37. percben Komlósi beadását Szabadkai kiejti, majdnem baj lesz, de végül Sződi felszabadít. A 41. percben gólt ér el az Előre: Jéger áthúzódik a jobbszélre, a szög­letzászlótól bead, a védőkről lepattant labdára Krajcs jó ütemben érkezik és 7 méterről a kapu közepe táján Palócz mellett nagy lövést küld a hálóba, 1:0 az Előre javára. (A felszabadító rúgás rövidre sike­rült, Krajcsra nem ügyeltek a debre­ceni védők.) Szünet után az Előrében Jéger és Krajcs helyet cserél. A 8. percben Tisza a félpályáról szép, hosszú labdával fut­tatja Vihart. A balszél­sőt Kelemen nem tudja szerelni, már 12 méterre van a kaputól, amikor Szabadkai kifut, de Vihar mellette elgurít és a labda a jobbkapufa tövénél jut túl az alap­vonalon. A 14. percben egyenlít a Debreceni Lokomotív. Az Előre kapuja előtt, a 11-es pontnál, Lévai forgolódik a labdá­val. Nem tudja, hogy hazaadjon-e , vagy a parton túlra rúgja-e a labdát. Vihar ráfut, megzavarja, a labda elpattan a középhátvédtől és Komló­­sihoz kerül, a jobbszélső feltalálja magát és a kiinduló Szabadkai mel­lett a bal alsó sarokba gurít. 1:1. (A gól kizárólag Lévai hibájából szü­letett.) A gól után a debreceni csapat­támad­ás a 23. percben újabb gólt ér el. A 16-oson belül egy felpattanó labda Lévai kezét éri, a játékvezető habozás nélkül 11-est ítél. A büntetőt Kóczián nagy erővel vágja félmagasan a j­o­b­­sarokba, 2:1 a Debrecen javára. (Lévai keze­zése­ nem volt szám) A 35. percben egy elő­re­vágott bó­déra Molnár és Krajcs egyszerre fut rá. Molnár testtel igyekszik tartani a szélsőt, hogy közben Palócz felszedhess® a labdát. A kapus azonban nem jön ki. Krajcs Jakab elé pöcköli a labdát, aki két méterről a jobb alsó sarokba gurít. 2:2. A következő pecben Rácz a félpályáról viszi fel a labdát. Senki nem támadja, hirtelen lövésre szánja el magát s a jól eltalált labda bombaként vágódik a jobb felső sarokba. 3:2 a Debreceni Loko­motív javára. (Ragyogó lövés volt, Szabadkai nem védhette.) . A 40. percben Hernádi a kapu elé íveli a labdát, Polócz a mezőnybe öklözi vissza, közben a játékvezető sípol és 11-est­ ítél. Krajcs a jobb alsó sarokba lövi a labdát. 3:3. (Később derült csak ki, hogy egy né­hány másodperccel előbb történt kava­rodás során látott a játékvezető sza­bálytalanságot. Az ítéletnek kétségtele­nül szépséghibája, hogy meglehetősen későn következett be. Ha a játékvezető valóban úgy látta, hogy valakit m­eg­­lyogtak a 16-oson belül, kár volt várnia az ítélettel.) Nagy izgalmak közepette ér véget a mérkőzés. Szögletarány: 6:1 (3:1) az Előre javára. Nyilatkozatok: Soós II játékvezető: Azért ítéltem 11-est, mert miközben Her­­nád­i labdája a kapu elé szállt, a földön fekvő Szép, kétszer is belerúgott Jakabba. Németh Géza (Előre): A fiúk kiengedték kezükből a győzelmet 1:0 állásnál. Palotás István (D. Lokomotív): Semmi okot nem láttam a mérkőzést eldöntő 11-es megadására. BÍRÁLAT: Gyenge iramban, lanyhán kezdett a két csapat. Eleinte egyik együttes játé­­kában sem lehetett sok tervszerűséget felfedezni. Csapkodás, gyenge egyéni vállalkozások jellemezték a játékot. A II.­­ félidőben­­ az­ egyenlítés után, egy kis­­ időre fellángolt a debreceni csapat, de ez nem tartott sokáig. Az Előre át­vette a kezdeményezést és sikerült egyenlítenie. Az eredmény igazságos. Az Előrében Szabadkai a gólokat nem védhette. _ A hátvédhármasbó­l Kelemen tűnt ki jó szereléseivel, tér­tölelő rúgá­saival. Lévai lad­angmentesen, jól­­lát­szott. Tü­nyögi kicsit lassú volt. Sződi a támadásban is a védekezésben is meg­felelő volt, de a mérkőzés vége felé visz­szaesett. Hernádi sokszor előrehúzódott. A csatársorban Kerekes volt a legjobb. Jól épített, de a lövésekkel adós maradt. Jákob hosszú pihenő után tartózkodóan játszott, de így is nyeresége a csapatnak. Jéger összekötőben hasznosabb vol. Krajcs igyekezett. Méder gyenge napot fogott ki. Palócz sérülése ellenére jól védett. A hátvéd hármasban Molnár volt a leg­jobb. Gyors és jól szerel. Csárdás kö­ny­­nyen fogta a szétesően játszó Előre belsőhárrmást. Szabó I vég­e egyenlete­­­sen, megbízhatóan játszott. A fedezet párban Tisza és Tel­eki egymást múlta felül. Minden jó támadás­ tőlük indult ki. Tisza ■ hosszú l­abdái és Teleki rövid, pontos adogatásai voltak hasznára a csapatnak. A csatársorjátékba Kóczián vitt életet. Fejjel és lábbal egyaránt jól irányított. Rácz gyenge kezdés után fokozatosan feljavult ,sokat dolgozott a mezőnyben. Szép is inkább a mezőny­­munkában jeleskedett. Vihar több jó d­­­u­­­áss­al, beadással mu­tatta, hogy ,for­mában van. Ko­nlósi kevés labdáját nagy igyekezet­tel"s játszotta meg. A játékvezető­­gyengén vezette a mér­kőzést. Sok fordított ítélete volt.