Népsport, 1959. február (15. évfolyam, 22-41. szám)

1959-02-02 / 23. szám

JwépjPoff A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORT TANÁCS LAPJA HÉTFŐ, 1959. FEBRUÁR 2. Ara: 1 forint XV. ÉVFOLYAM, 23. SZÁM Mindhárom magyar versenyző túl­jutott az előmérkőzéseken a milánói Sprenfico párbajtőrvívó emlékversenyen ■» Távbeszélő-jelentésünk, m (Milánó, február 1.) Eléggé fárasztó utazásban volt részünk. Hálókocsi nél­kül, átszállással 30 óra hosszat utaz­tunk egyfolytában. Pénteken délben érkeztünk meg Milánóba, ahol olasz barátaink nagy szeretettel fogadtak. Délután lepihentek a fiúk, este rövid sétát tettünk a városban, majd korán aludni tértünk. Szombaton reggel elindultunk a Circolo Del Giardinoba, a Spreafico­­verseny színhelyére. Nagy meglepeté­sünkre üresen találtuk a termeket, mert az olaszok az eddigi gyakorlat­tól eltérően nem reggel, hanem csak szombaton délután kezdték meg a ver­senyt. Erre kis bemelegítő mozgást vé­geztek a mieink, majd ebéd után újra visszamentünk a terembe ,ahol akkor­ra már összegyűlt a nagy mezőny. Összesen 199 indulója van a verseny­nek, köztük 50 külföldi. Érdekes, hogy még ez az ötvenes nagy létszám sem foglalja magában a teljes nemzetközi élvonalat, így például nem jöttek el a szovjet vívók és a lengyelek, s az ola­szok közül is egy-két élversenyző, mint például Pavesi, Bertinetti és Pellegri­­no nem indult. Ennek ellenére nagyon erős a mezőny, az olaszokon és a mieinken kívül itt vannak a francia, a svéd, a svájci, a nyugatnémet, az osztrák, az angol, a tuniszi és a spa­nyol párbajtőrözők is. Nem hiányzik Hoekyns, a világbajnok sem. Az első fordulóban a külföldiek nem indultak. Este került sor a második fordulóra 18 csoportban. Itt kezdtek a mieink. Valamennyien simán vették az első akadályt, Sákovics vereség nél­kül került tovább, Gábor és Bárány pedig egy-egy vereséggel, de szintén biztosan. Az állva maradt 72 vívó vasárnap reggel folytatta a küzdelmet. Tovább­ra is jól vívtak a mieink. Sákovics öt győzelemmel, veretlenül, Bárány pedig 4 győzelemmel ugyancsak veretlenül került a harmadik fordulóba. Tovább­jutott Gábor is 3 győzelemmel, egy vereséggel. A vereséget az olasz Del­finóval szemben szenvedte el. A megmaradt 48 vívó 6 csoportban folytatta a küzdelmet. A versenynek erre a részére már ebéd után került sor. Most, amikor telefonálok, a küz­delem még folyik, de a mieink sorsa már eldőlt, mind a hárman tovább ju­tottak. Bárány 5 győzelemmel, veret­lenül. Gábor 4 győzelemmel, 1 vere­séggel, Sákovics pedig 3 győzelemmel, 2 vereséggel. 32 vívó maradt állva ez után a for­duló után, innen kezdve már kieséses rendszerben folyik tovább a küzdelem, tehát egy vereség a versenyből való végleges kiesést jelenti. Délután kerül sor az első kieséses­ fordulóra, majd este a döntő küzdelmekre. Vass Imre A­z FTC birkózói szerepeltek a legjobban Bud­apest ifjúsági szabadfogású bajnokságán — Gyönyörködni akarsz a birkózás­ban? — Ifjúsági versenyekre menj ell Lassan már kézihellyé válik ez a mon­dás, de mindig újból és újból bebizo­nyosodik igaza. Az Egyesített Tiszti Is­kolán megrendezett 1959. évi ifjúsági szabadfogású Budapest-bajnokság min­den várakozáson felüli sikert hozott a sportágnak. 157-en indultak e­. A nagy­­váltomúnyban gyűlt össze a legnépesebb mezőny, ahol­­13-an­­) küzdöttek a baj­noki Ciliiért. Még a legöregebb birkózó­­vezetek sem emlékeznek arra hogy egy súlycsoportban ilyen sokan léptek vol­na szőnyegre. De nem volt hiba a színvonal te­kintetében sem. A l­egörvend­etesebb észrevétel ez volt, hogy a fiatalok kor­szerű szabadfogást mutattak be. Bátran mentek lábra, és a különböző lábkulcsos, lábolt,de fogáso­kat is ügyesen alkalmazták. Valam­eny­­i,a­ mérkőzésen sok akció volt és ennek megfelelően mágiáé volt a kétvállas győzelmek százaléka is. A küzdelmek kiegyensúlyozottságára jellemző, hogy több tavalyi Budapest-baj­nok már a se­lejtezők során kiesett a küzdelemből. Egyénileg Giczi (PTC) nyújtotta a leg­jobb teljesítményt. Valamennyi mérkő­zését főétvára­ nyerte. Sok tapsot kapott Szigetvári is, aki hét kétvállas és egy pontozásos győze­lemmel nyerte a nagy­­váltósúlyt.­­ A pontversenyben az FTC birkózói szerepeltek a legjobban. 25 pontot gyűj­­tettek össze. 2. BVSC 16, 3. Bp. Honvéd 11 ponttal. Külön meg kell még emlékez­ni a ver­seny rendezőiről. Hatalmas munkáju­kat nagy körültekintéssel, ügyesen ol­dották meg, általában jó volt a bírás­kodás is. Részlet­es eredmények: Lepkesúly (6) induló. Döntő mérkőzé­sek: Borsi—Alkar döntetlen. Szabó— Accer kétváll. Bajnok: Szabó László (Vasas), 2. Alker (31. sz. ISK), 3. Borsi (PTC). Légsúly (15). Döntő mérkőzések: Sztancsik—Németh kv. Hajdú—Nyúl kv. Bajnok: Hajdú Imre (31. sz. ISK), 2. Sztancaijc (MAFG), 3. Németh (Vasas). Pehelysúly. (13.) Döntő mérkőzések: Törzsök—Horányi pontozással, Törzsök —Paróczai pt. Bajnok: Horányi Károly (BVSC), 2. Törzsök (VTSK), 3. Paróczai­­ (Törekvés). Könnyűsúly. (11.) Döntő mérkőzések:­­ Vajda—Radván­,­ pl.: Lugosi—Hallván­.I pt. Bajnok: Vajda Zoltán (Bp. Honvéd), 2. Lugosi (Testvériség), 3. Radványi (VTSK). Kisváltósúly. (19.) Döntő mérkőzések: Mecsek—Czibere pt. Macsek—Dongó pt. Bajnok: Macsek Ottó (FTC), 2. Dongó (Bp. Honvéd), 3. Czibere (Testvériség). Nagyváltósúly. (33.) Döntő mérkőzé­sek: Urbanovics—Szigetvári kv., Szi­getvári— Jehoda kv. Bajnok: Szigetvári Árpád (FTC), 2. Jehoda (Bp. Honvéd), 3. Urbanovics (FTC). Kisközépsúly. (18.) Döntő mérkőzések: Krinyán — Báhner döntetlen. Bakonyi— Báhner pt. Bajnok: Bakonyi István (MTK), 2. Krinyán (Csepel), 3. Báhner (Ganzvagon). Nagyközépsúly. (16.) Döntő mérkőzés: Kalatovics—Cserhalmi kv. Bajnok- Bor­­dás Lajos (BVSC), 2. Kalatovics (FTC), 3. Cserhalmi (Előre). Félnehézsúly (11). Döntő mérkőzések: Giczi—Váli kv. Váli —Pintér pt. Bajnok: Giczi Jenő (FTC), 2. Váli (II. Dózsa), 3. Pintér­­(BVSC). Nehézsúly (9). Döntő mérkőzések: Szabó—Georgiades kv. Szabó—Ksb­et Bajnok: Szabó Antal (FTC), 2. Geor­­giades (MTK), 3. Kiss (Ganzvagon). Nagy és színvonalas küzdelem a kardvívó válogató-verseny előmérkőzésein Vasárnap reggel a Pasaréti úton kezdődtek meg az idei első kardvívó válogató-verseny küzdelmei. A nagy érdeklődéssel várt verseny már elő­­mérkőzéseiben megfelelt a várakozás­nak. Meglepően sok néző gyűlt össze már a koradélelőtti órákban, s mind a nézőtéren, mind a pástokon parázs hangulat izzott. Mindenki elindult, aki benevezett, csupán Kardosnak a Va­sas vívójának kellett visszalépnie, mert kézsérülése miatt az orvos nem en­gedte indulni. És nem állt rajthoz há­rom idősebb vívónk sem, közülük azon­ban Kovács Pál legalább nézőnek meg­jelent, és tanácsaival segítette a fiata­lokat. A 36 indulót 6 csoportba osztották. A selejtező küzdelmeiben végig a pa­pírforma érvényesült. Egyetlen meg­lepetés, hogy Kovács Attila már itt el­vérzett. 18 versenyző kezdte meg a közép­döntőt a három csoportban. Ez a mezőny már igen erős volt, minden tagja esélyes volt a döntőbe jutásra Mivel azonban csak a fele juthatott tovább, igen kemény és igen színvo­nalas küzdelem alakult ki. Nagyon ré­gen volt például olyan válogató­ver­seny, amelyen annyi 5:4-es győzelem, illetve vereség adódott volna. Az első csoportból Bakonyi, Horváth Zoltán és Szerencsés harcolta ki a döntőbe ju­tást. Kiesett: Mayer (Vasas), Bartos (Vasas), Petre (BVSC). A második cso­portban még szorosabb volt a küzde­lem. Annyira, hogy a három tovább­jutónak csak három győzelmet sikerült szereznie. Mendelényi (Bp. Honvéd), Keményvári (Bp. Honvéd) és Enyedi (BVSC) került tovább, kiesett a három fiatal: Pézsa, Lotz és Dávid. A harmadik csoportban Palócz és Delneky simán továbbjutott, a harma­dik helyen azonban Demeter és Rostás holtversenybe került. Újra megmér­kőztek, Demeter 5:2-re győzött, így ő jutott a döntőbe. Meszéna (Vasas), Rostás (Bp. Vörös Meteor) és Dodek (BVSC) esett ki. A döntőt délután 5-kor kezdték meg. Lapunk zártáig alig néhány cser­ét bonyolítottak le: Demeter—Kemény­vári 5:2, Palócz—Enyedi 5:4, Horváth —Enyedi 5:2, Bakonyi—Delneky 5:4. Lapunk zártakor a verseny még tar­tott. Nyolcvankét induló Budapest ifjúsági cselgáncs-bajnokságán Szombaton és vasárnap délután a Sportcsarnok nagytermében nagy ér­deklődés mellett került sorra Budapest 1959. évi ifjúsági egyéni cselgáncs-baj­noksága. Az első taps, amit a cselgán­­csosok kaptak, a nevezők számának be­jelentése után csattant el. 82 fiatalt mér­legelt, és ez a szám csúcseredmény. Hat egyesület indította el ifjúsági ver­senyzőit. Közös megegyezésre ezen a versenyen nincs döntetlen eredmény. Egy mérkőzés ideje öt perc, s ha ez alatt egyik fél fölénye sem mutatható ki, hosszabbítan­ak. A mérkőzések változatos, általában színvonala® küzdelmeket hoztak. Négy válogatott kerettag is szőnyegre lépett. Galambos, Protzner, Fülöp és Dávid kü­lönösen szép mérkőzésekkel örvendez­tette meg a szakértőket és a szurkoló­kat. Vasárnap a döntőik a késő délutáni órákban kezdődtek. A leghamarabb a váltósúlyban fejeződött be a vetélkedés, ahol ezen a napon az első és második helyezés eldöntéséért folytak a küzdel­mek. A válogatott Galambos csak pon­tozással tudta legyőzni Cser­vákot. Váltósúly. Bajnok: Galambos Nándor (MTK), 2. Cserfák (XVII. ker. Sport­iskola), 3- Debreceni (II. Dózssa). A verseny lapunk zártakor még tart A Totó eredménye 5. ha 1. Alessandria— Torino x 0:0 2. Bologna—Bari x 1:1 3. Internazionale—Udinese 1 5:0 4. Juventus—Spal x 1:1 5. Lanerossi—Fiorentina 2 1:2 6. Napoli—Genoa x 2:2 7. Roma—Padova x 1:1 8. Sampdoria—Lazio 2 1:2 9. Triestina—Milán x 2:2 10. Catania — Novara x 0:0 11. Simmentlial — Messina 1 1:0 12. Modena—Atalanta 2 0:1 A Kilius, Bäumler-kettős nyerte a műkorcsolyázó Európa-bajnokság páros számát Itt Távbeszélő-jelentésünk.­­­(Davos, február 1.) Vasárnap délben a páros műkorcsolyázással megkezdőd­tek a küzdelmek az Európa-bajnoki cí­mért. Nagy érdeklődés nyilvánult meg a páros szám iránt, amely igen kelle­mes időben került sorra. Szombaton este Davos polgármestere fogadást rendezett az EB résztvevői tiszteletére, majd megtörtént a páros és a férfi bajnokság sorsolása. Tekintettel arra, hogy most már a páros végeredményé­ről számolhatok be, nem közlöm a részletes sorsolást. A férfiak közül az esélyesek a következő sorrendben fut­ják a kötelező gyakorlatokat: Mihaj­­lov (szovjet) harmadiknak, Felsinger (osztrák) ötödiknek, Giletti (francia) tizediknek, Divin (csehszlovák) tizen­negyediknek, Calmat (francia) pedig tizenhatodiknak indul a tizennyolc résztvevő közül. A Kilius, Baumler-kettős nyerte az Európa-bajnokságot. S mindjárt hozzá­­tehetem, megérdemelten. Szép, egyen­letes volt a futásuk, összmunkájuk is harmonikus volt. Majdnem hiba nél­kül futottak, ugrásaik és emeléseik is jól sikerültek. Négy első és három második helyezési számot értek el a bíráknál. Az EB meglepetése a Zsuk-házas­pár szereplése volt. A tavalyihoz képest sok akrobatikus elemet kihagy­tak gyakorlatukból, de még így is maradt benne néhány. Tartalmilag talán a legerősebb gyakorlatot mutat­ták be, a kivitelezésben azonban Kiliusék mögött maradtak, így is két első helyezést kaptak és a legrosszabb helyezésük is csak a harmadik volt. Az angol kettős ugyanazt a kűrt futotta, mint tavaly Bratislavában. A gyengébb mezőnyben sikerült megtar­taniuk tavalyi harmadik helyüket. A pontozóknál egy első helyezést szerez­tek — természetesen az angol bíró­nál. Az 1959. évi páros műkorcsolyázó Európa-bajnok Marika Kilius, Hans Jürgen Bäumler (NSZK) 11 helyezési számmal, 11.1 ponttal, 2. Nyina Zsuk, Sztanyiszlav Zsuk (Szovjetunió) 14 h. sz., 10.8, 3. Joyce P. Coates, Anthony F. Holles (Anglia) 20.5 h. sz., 10.7, 4. Göbel, Ningel (NSZK) 34.5 h. ez., 10.4, 5. Blumenberg, Mensching (NSZK) 40 h. sz., 10.2, 6. Dvoráková, Vocatko (Csehszlovákia) 44 h. sz., 10.1, 7. Be­­louszova, Protopopov (Szovjetunió) 47 h. ez., 10.1. Tizenkét pár indult. Az eredményhirdetéskor a közöns­ség melegen ünnepelte a győztest és a helyezetteket. A délutáni órákban ke­rült sor a férfiak kötelező gyakorla­taira. A bajnokságban a IV. csoport 26., 23., 25., 20., 40. és 39. figurája szerepel. Az első kettőt vasárnap dél­után, a másik kettőt hétfőn délelőtt, míg a hátralévő kettőt hétfőn délután futják le. A szabadton választott gya­korlatok bemutatására kedden kerül sor. Terták Elemér dr. Takács Kató szombaton is győzött a zágrábi nemzetközi úszóversenyen Távbeszélő-jelentésünk:­­* (Zágráb, február 1.) Szombaton­te teljesen megtelt a zágrábi fedett uszo­da. A víz ezúttal alacsony volt, a hullámfogóig sem terjedt, s ez befo­lyásolta az eredményeket. A mieink közül Takács Kató ismét győzött, még­pedig ezúttal is biztosan. Aradinak csak a második hely jutott Lazzari mö­gött. Aradi 150 méterig még együtt tudott haladni az olasz versenyzővel, de aztán visszaesett. Lantos rossz tak­tikával versenyzett, ő így történt meg, hogy három jugoszláv is megelőzte. Erősen kezdett, rosszul osztotta be ere­jét. 150 méterig az élen volt, de aztán erősen visszaesett. Eredmények, 100 m férfi pillangó: 1. Volcsenjec (jugoszláv) 1:08.2. 100 m női gyors: 1. Takács (magyar) 1:10.2, 2. Sann­paolo (olasz) 1:11.4, 3. Zeferic (jugoszláv) 1:11.4. 200 m gyors: 1. Kicsovics (jugo­szláv) 2:14.7, 2. Musajek (jugoszláv) 2:15.1, 3. Jeger (jugoszláv) 2:15.1, 4. Lantos (magyar) 2:16. 100 m női mellúszás: 1. Matekale (jugoszláv) 1:18.2. 100 m férfi hátúszás: 1. Lombardi (olasz) 1:08.6. 200 m férfi mellúszás: 1. Lazzari (olasz) 2:40,2, 2. Aradi (magyar) 2:46,3, 3. Jecev (jugoszláv) 2:49. Vágó Sándor Brazília nyerte a kosárlabda VB-t A Szovjetunió és Bulgária eredményeit törölték Chile fővárosában, Santiagóban szom­baton este, közép-európai idő szerint vasárnap hajnalban befejeződtek a III. férfi kosárlabda-világbaj­nok­ság küz­­­delmei. A hetes döntő utolsó napján csak egy mérkőzést játszottak. Brazília a várakozásnak megfele­lően 73:49 (37:21) arányban le­győzte Chilét és ezzel megnyerte a világ­bajnokságot A második találkozó elmaradt. Bulgária ugyanis a Szovjetunióhoz hasonlóan nem állt ki a csangka Jsekista Tajvan, éltem mérkőzésre. Nyugati hírügynökségek jelentése szerint a nemzetközi szövetség 6:2-s szavazataránnyal úgy döntött, hogy a Szovjetunió és Bulgária csapatának dön­tőben elért eredményeit — mivel a Tajvan elleni mérkőzésükre nem álltak ki — törli és a két csapatot utolsónak helyezi, így a világbajnokság sorrendje a következőképpen alakult: Világbajnok: Brazília, 2. Egyesült Államok, 3. Chile, 4. Portorico, 5. Taj­van.* Amint azt már előző számunkban is megírtuk, a Szovjetunió csapata azért nem állt ki Tajvan együttese ellen, mert a csangkajsekistákat nem ismeri el a kínai sport képviselőinek. A Szovjetunió ezt a véleményét még szeptemberben közölte a Nemzetközi Kosárlabda Szö­vetséggel (FIBA) és a chilei világbajnok­ság során ezt újból leszögezte. Ugyan­ilyen értelemben foglalt állást Bulgá­ria is. A szovjet és a bolgár csapat ezért nem állt ki Tajvan ellen, s ezzel nemcsak két-két pontot áldozott fel, hanem a Szovjetunió feláldozta világbaj­noki elsőségét, Bulgária pedig kedvező helyezését. A FIBA azonban nem elége­dett meg azzal, hogy a Szovjetunió és Bulgária elvesztette a két pontot, s ezzel a világbajnokságon nem az őt meg­illető helyet foglalta el, hanem a Tajvan elleni ki nem állásért, mindkét csapatot törölte a küzdelemből. Ez teljesen indo­kolatlan, s a nemzetközi kosár­labda ­életben eddig elő nem fordult eljárás. Meglepő fordulatot vett ezzel a chilei kosárlabda-világbajnokság, amelynek végeredménye nem lesz azonos a pá­lyán kivívott eredményekkel, s erre min­den kosárlabdát szerető ember emlé­kezni fog, még akkor is, ha a chilei III. férfi kosár­labda-világbajnokság „hi­vatalos’’ eredményei mást rögzítenek. Szoros küzdelemben vereséget szenvedett a budapesti női teremkézilabda-válogatott a dánoktól is Távbeszélő-jelentésünk. » (Bukarest, február 1.) Az edd­ig­iek folyamán veretlennek bizonyult két együttes találkozójára sűrű sorokban érkezett a közönség a Floraesca sport­­csarnokiba. A mérkőzés megkezdése előtt már zsúfolásig megtelt a nézőtér. A Zágráb válogatott a Bukarest után­pótlás válogatott találkozón, amelyen­­a román csapat jó küzdelemben 4:4 ará­nyú döntetlent ért el és ezzel megsze­rezte első pontját, már erősen megjött a közönség hangja. HG Koppenhága —Budapest válogatott 10:6 (6:4) A román Popescu sípjelére a követ­kező összeállításban lépett pályára csa­patunk: Horváthné — Csicsmányiné, Jóna, Arany, Béres, Gesztiné, Végi­. Csere: Gardó, Tóth, Tarló, Cserhátiné. Góllövő: Jóna 5, Arany 2 és Gesztiné. A dán csapat kezdte a játékot és mindjárt az első percekben gólt is ért el Horváthné hibájából (1:0). Közvetle­nül ezután Arany egyenlített (1:1). Az iramra jellemző volt, hogy még ugyan­ebben a percben a dán csapat megsze­rezte a vezetést (2:1). Gyorsan pereg­tek az események, változatos, erős ira­mú volt a mérkőzés. A 7. percben az addig kitűnően játszó Tóth kisebb sé­rülést szenvedett, ennek következtében kénytelen volt kiállni. Helyére Csern­áti­­né jött be és bemutatkozása jól sike­rült, mert átadásából Jóna átlövéssel megszerezte az egyenlítést (2:2). Ezután 3:2-re, majd egy újabb Jóna-góllal 3:3- ra alakult az eredmény. A játékvezető ekkor két olyan hibát vétett, amely szerintem döntő kihatással volt az ered­mény végső kialakulására, ugyanis két szabályos, elzárásból lőtt gólunkat sza­bálytalannak minősítette. A két gól meg nem adása eléggé letörte a ma­gyar lányokat,­­ ennek következtében a dánok voltak kétszer eredményesek (5:3). A 13. percben Aranyt gólhelyzet­ben k­etten is a földre rántották, a já­tékvezető elpja azonban néma maradt. A 16. percben 7 méteres büntetőhöz ju­tott a dán együttes, ezt azonban Gardó nagyszerű érzékkel hárította. Az iram, ha lehet mondani, még fokozódott. Gesztiné góljával sikerült felzárkóznunk 5:4-re. Már-már úgy látszott, hogy si­kerül kiegyenlítenünk, a dán lányok azonban egy villámgyors bejátszásból lőtt góljukkal újra kétgólos vezetéshez jutottak, így alakult a félidő eredmé­nye 6:4-re. Azt lehetett várni, hogy az első fél­időbeli nagy iram megbosszulja magát és a játékidő második felében majd nem bírják a csapatért erőnléttel a mérkőzést. Ennek azonban az ellentéte következett be, mert még nagyobb iramban kezdett mindkét együttes. Jé­nának a 4. és 5. percben belőtt góljá­val sikerült egyenlítenünk (6:6). Ekkor azonban a játékvezető Bérest — véle­ményem szerint indokolatlanul — ki­állította és emberhátrányban levő együttesünk ellen a dánok a 7. é® a 8. percben gólt értek el (8:6). A 9. perc­ben Arany góljával 8:7-ra alakult az eredmény, de a dánok ismét gólt tud­tak elérni, bár előtte erősen vitatható módon akadályozták védőinket a he­lyezkedésben, így ismét két góllal el­húztak (9:7). A 15. percben Jénának egy remekbe szabott átlövése a felső sarokban kötött ki (9:8) A 17. percben Koppenhága csapata ismét 7 méterest dobhatott ellenünk, de Horváthné hárí­totta a lövést. A 18. percben a labda az oldalvonalon kívülre került úgy, hogy utoljára dán játékost érintett. Magyar bedobás következett volna, he­lyezkedési harc indult meg a pályán, ennek következtében egy dán játékos és Jóna egymásnak szaladt, s dán já­tékos a földre került. Annak ellenére, hogy a labda nem volt még játékban, a játékvezető szabaddobást ítélt a dán csapat javára, ebből gólt értek el és ezzel a góllal be is állították a vég­eredményt, 10:8-ra. Egyöntetű vélemény szerint ez volt a torna eddigi legszebb és legizgalmasabb mérkőzése. Sajnos, a nem megfelelő játékvezetés erősen befolyásolta a­z eredmény végső kialakulását, bár tárgyilagosan meg kell állapítanom, hogy a­­ dán válogatottal szereplő Koppenhága igen jó csapat. Kitűnő az erőnlétük, gyorsak, labdabiztosak, jobb- és balkézzel egyformán jól passzolnak és igen jól lőnek kapura. Játékukra jellemző a nagyszerű technikai és tak­tikai felkészültség. Rendszerint két be­­állással tomná­dnak és nagyon jól játsza­nak be. Védekezésben a svédektől látott ,"billentyűs-zónát alkalmazzák — igen jól. Ennek ellenére a magyar csapat nem­ maradt el tőlük, mert lányaink eddigi legjobb teljesítményüket nyújtották. Mindenki átlagon felül játszott, közülük is kitűnt azonban Gardó, Béres — és sérüléséig — Tóth. Véleményem szerint reális körülmények között nyerhettünk volna, így, sajnos, meg kellett eléged­nünk az ekölcsi sikerrel. A technikai bizottságnál tiltakozást jelentettem be játékvezetői műhiba miatt, mert játékon kívül levő labdánál nem ítélhető sza­baddobás és mi 10. gólunkat ennek övetkeztében kaptuk. A technikai bizottság helyeselte ugyan véleménye­met, az idő rövidségére való tekintet­­■il nem rendelte el a mérkőzés egyéb­ként jogos újrajátszását. Vasárnap este Zágráb válogatottjával játszunk. Ezt a mérkőzésünket a tele­vízió is közvetíti. Bizakodva tekintünk ez elé a mérkőzés elé, annál inkább is, mert Tóth sérülése rendbejött, így már ő is játszhat. A további eredmény: Zágráb váloga­tott—Olympia Bukarest 7:6 (4:4). A torna jelenlegi állása a következő: 1. HG Koppenhága 3 3 — 1 36:23 6 2. Budapest vál. 3 2—1 22:22 4 3. Zágráb vál. 3 1 1 1 17:23 3 4.0. Bukarest 3 1 — 2 22:19 2 5. Bukarest u. vál. 4 — 1 3 21:32 1 Varga József dr. (A Zágráb válogatottja elleni mérkő­zés lapunk zárta után kezdődött.)