Népsport, 1962. április (18. évfolyam, 63-84. szám)

1962-04-01 / 63. szám

V v • /'* ; A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORT TANÁCS LAPJA VASÁRNAP, 1963. ÁPRILIS 1. Ára: 60 fillér ★ XVIII. ÉVFOLYAM, 63. SZÁM A harminckét éves labdarúgó VB (IV. rész) Beszélgetés az olvasóval Csalódást hozott az ausztrál férfi atlétikai bajnokság A csehszlovák ökölvívókról Tavaszi beszélgetés Földeákon Bp. Honvéd—Dorog 0:0 Kispest, 15 000 néző. Vezette: Müncz (Hont, Major I.). Bp Honvéd: Takács — Marosi, Józsa. Dudás — Nógrádi, Kotász — Nagy. Bozsik, Tichy, Komora. Katona. Edző: Babolcsay György. Dorog: Ilku — Fellegi. Lakat. Fodor — Fürtös. Prohászka — Oláh. Pálmai. Monostori. Kertes. Cseri. Edző: Buzánszky Jenő. Szögletarány: 12:2 (5:1) a Bp. Honvéd javára. Tíz eseménytelen perc eltelte után az első izgalmat az okozta, hogy a 11. percben Fodor fel­lökte Nagyot a 16-os oldalvona­lánál, a játékvezető azonban to­vább engedte a játékot. Feljött a Honvéd. Nagy, majd Katona lö­vése csúszott el Ilku kapuja mel­lett. Ezután mintegy 20 percen keresztül ismét a két 16-os közt folyt a játék, meglehetősen sok átadási hibával. Ebben a játék­részben a hazaiak rendre ma­gas labdákkal próbálkoztak be­törni a dorogi kapu előterébe, de a jól fejelő dorogi védőkkel szemben rendre alulmaradtak. A 39. percben Bozsik Katonát ugratta ki, Ilku azonban gyors kifutással hárított. A másik ka­punál Cseri maradt le egy jó átadásról. Az utolsó negyedórá­ban valamit élénkült az iram, a Honvéd-támadások azonban egy­más után elakadtak a jól játszó dorogi hátvédhármason. A félidő befejezése előtt két perccel Pál­mai lőtt a 16-osról, Takács azon­ban hárított. Az első játékrész egyetlen komoly akciója a befe­jezés előtt egy perccel adódott: Bozsik 16 méterről leadott ha­talmas lövése a felső lécről vá­­gódott a kapu mögé. A II. FÉLIDŐBŐL még csak egy perc telt el, s máris nagy helyzet maradt ki dorogi részről. Kertes az 5-ösön egy hajszállal maradt le Monos­tori beadásáról. Hét perc múlva Monostori ügyetlenkedett el hely­zetet a 11-es ponton. A másik oldalon Bozsik lövését csak nagy üggyel-bajjal nyomta szögletre Ilku. A játék képe az első 45 percéhez viszonyítva mit sem változott. Kevés volt a tervszerű­ség a támadásépítésekben. A 63. percben Bozsik nagy lövést zú­dított kapura, Ilku azonban men­tet­t. Egy perc múlva Ilku Nagy elől hárított bravúrosan. Roha­mozott a Honvéd. Katona lövé­sét Ilku szögletre ütötte, majd Tichy próbálkozott sarokkal ka­­puralőni, a labda azonban ki­csúszott a jobboldali léc mel­lett. A vendégek szórványos el­lentámadásaiban csak 2 —­3 csa­tár vett részt. Két perccel a be­fejezés előtt Bozsik ragyogó cse­lekkel játszotta tisztára magát, de 8 méterről Ilku kezébe vágta a labdát. Egyik csapatnak sem volt oka különösebb izgalomra a mérkőzés kimenetelét illetően, s ezért idegességtől mentes, jó játékot várt a találkozótól a szépszámú nézősereg. A tét­nélküliség azonban az ellen­kező végletbe csapott. Végig gyenge iramú és színvonalú játék folyt, a 90 perc alatt jó­formán egyetlen formás, át­­gondolt támadás sem gördült egyik kapu felé sem. A mérkő­zés nagy részében a hazaiak irányítottak ugyan, ötösfogatuk azonban átütőerő és lendület nélkül sok hibával épített, s a jól záró dorogi védelmet alig tudta fellazítani. A vendégek a fősúlyt a védekezésre fektet­ték, s gyors ellentámadásokkal kísérleteztek. Ezek azonban nem lehettek sikeresek, mert a csatárok igen nehézkesek, kö­rülményesek voltak. Végered­ményben a mutatott játék alap­ján az eredmény igazságosnak mondható. A Honvéd kapujában Takácsnak kevés dol­ga akadt, a 90 perc alatt egyet­len lövést kellett hárítania. A hátvédh­árma­sból Józsa játéka emelkedett ki, de a két szélső­­hátvéd is kielégítően játszott. A fedezetek közül Kotász végig higgadtan, körültekintően műkö­dött, sok támadást indított. Nóg­rádinak sok pontatlan átadása akadt. A csatársorból egyedül Bozsik játéka érdemli meg a di­cséretet, sok pontos labdát adott társainak, s ő vállalkozott a leg­többször lövésre is. A dorogiak kapujában Ilk­u jól látta el fel­adatát. Mindhárom hátvéd végig egyenletesen, megbízhatóan ját­szott. A fedezetpárból Prohászka rengeteget dolgozott, szerelései rendre sikerültek, sok támadást indított el. A csatársor vala­mennyi tagja átlagon alul ját­szott. Sokat körülményeskedtek és lassúaknak bizonyultak — különösen Oláh­ Müncz játékvezetőnek voltak tévedései, ezek azonban nem befolyásolták a végeredmény ki­alakulását. Várkonyi Sándor A labdarúgó NB I állása A Bp. Honvéd és a Dorog 23— 23, a többi csapat pedig 22 mér­kőzést játszott. 1-2. U. Dózsa 14 4 4 48,24 32 1­ 2. Vasas 13 2 5 46:23 32 3. Tatabánya 11 4 7 33:24 26 4. Ferencv. 9 7 6 32:24 25 5. Honvéd 9 6 8 39:33 24 6. Dorog 9 6 8 27:29 24 7. MTK 10 3 9 44:35 23 8. Pécs 9 2 11 31:33 20 9. Győr 6 7 9 25:37 19 10. Ózd 8 3 11 33:49 13 11. Szeged 6 6 10 26:34 18 12. Salgót. 5 7 10 27:35 17 13. Komló 5 6 11 25:38 16 14. Csepel 5 5 12 28:46 15 S­ét országos csúcs a felszabadulási emlékversenyen Négy lőtéren folytatódtak szombaton a sportlövők idei első nagy versenyének küzdel­mei. A nagyöbű sportpuskások versenyét Szentendrén és Nagy­tétényben bonyolították le. Ki­emelkedik Zele Ferenc álló test­helyzetben elért országos csúcs­­eredménye. Mind az egyéni, mind a csapatversenyekben sze­lős eredmények voltak. Nagyöbű sportpuska 120 lö­vés. 40 lövéses fekvő: 1. La­esni (Bp. Honvéd) 392, 2. Zele (U. Dózsa) 392, 3. Holup (U. Dózsa) 391, 4. Farkas (Bp. Honvéd) 390, 5. Jakosits (U. Dózsa) 390, 6. Steltzammer (Bp. Honvéd) 389. Csapatban: 1. U. Dózsa (Ádor, Holup, Jakosits, Zele) 1560, 2. Bp. Honvéd 1557, 3. MHL Köz­ponti Klub 1530, 4. Egyesített Tiszti Iskola 1499. 40 lövéses térdelő: 1. Jako­sits 380, 2. Lacsni 379, 3. Sán­dor (MHL Kp.) 374, 4. Ador 374, 5. Farkas 373, 6. Stelczammer 373. Csapatban: 1. U. Dózsa (Ador, Holup, Jakosits, Zele) 1487, 2. Bp. Honvéd 1479, 3. MHL Kp. 1447, 4. Egyesített Tiszti Iskola 1219. 40 lövéses álló: 1. Zele, 366 országos csúcs (régi csúcs: 364 Krebs), 2. Sándor 361, 3. Szabó (Bp. Honvéd) 357, 4. Steiczam­mer 352, 5. Lacsni 348, 6. Ho­lup 344. Csapatban: 1. Bp. Hon­véd (Lacsni, Farkas, Stelczam­mer, Szabó) 1392. 2. U. Dózsa 1385. 3. MHL Kp. 1331. 4. Egye­sítés Tiszti Iskola 1197. 120 lövéses összetett: 1. Zele 1128. 2. Sándor 1123. 3. Lacsni 1119. 4. Stelczammer 1114. 5. Jakosits 1113. 6. Holup 1098. 7. Farkas 1098. 8. Szabó 1097. Csapatban: 1. U. Dózsa (Ador, Holup, Jakosits, Zele) 4432. 2. Bp. Honvéd 4428. 3. MHL Kp. 4258. 4. Egyesített Tiszti Iskola 3915. A Marczibányi téren rendezték meg a sportpisztolyo­sok versenyét, itt Kelemen (U. Dózsa) kitűnő eredménnyel győ­­zött, az U. Dózsa csapata pedig 18 körrel javította meg az általa tartott csapatcsúcsot. Sportpisztoly, 60 lövés: 1. Ke­lemen (U. Dózsa) 554, 2. Nagy­károlyi (Bp. Honvéd) 544, 3. De­csei (U. Dózsa) 543, 4. Miklós (MHL Salgótarján) 540, 5. Balogh (U. Dózsa) 539, 6. Rakonczai (MHL Kp.) 538, 7. Pleibász (MHL Kp.) 533, 8. Bárány (MHL Kp.) 533. Csapatban: 1. U. Dózsa (Ba­logh, Décsei, Toímvay, Kelemen) 2158, országos csúcs (régi 2140, 1­­. Dózsa), 2. MHL Kp. 2121, 3.­­ Bp. Honvéd 2119, 4. Egyesített Tiszti Iskola 2044. Ifjúságiak, 30 lövés: 1. Moór (Bp. Honvéd) 262, 2. Kakas (MHL Kp.) 251, 3. Rosenberszky (MHL Kp.) 243, 4. Sinkulák (U. Dózsa) 241, 5. Papp (Bp. Honvéd) 241 Csapatban: 1. Bp. Honvéd (Moór, Papp, ifj. Kisgyörgy) 726, 2. MHL Kp. 093, 3. Egyesített Tiszti Iskola 640, 4. U. Dózsa 595. A margitszigeti koronglövő­­pályán a 200 korongos verseny első részét bonyolították le. A vártnál előbb történt sötétedés­­ miatt azonban csak 75 lövésig jutottak el a 100 helyett. Ebben a­­ számban Árvainak, az U. Dózsa­­ versenyzőjének kitűnő szerep­­­lése a meglepetés. Mindössze két­­ korongot hibázott, s így 73 kör­­­rel vezet. Száltáblás sal-csapatverseny felszabadulásunk 17. évfordulója tiszteleére A Magyar Néphadsereg Köz­ponti Klubjának parancsnoksága és a Bp. Honvéd sportegyesület tömegsport-osztálya hazánk fel­­szabadulásának 17. évforduló­ja tiszteletére ötödször rendezi meg a Budapesti Helyőrség— Csepel Vasmű száztáblás baráti sakk-csapatversenyt. A verseny április 1-én 9 óra­kor kezdődik a Magyar Néphad­sereg Központi Klubjának Bp. V. ker., Váci utca 38. sz. alatti helyiségében. (MTI) Első mérkőzésén győzött a magyar női tőrcsapat A magyar—olasz —román női tőrcsapat-verseny prospektusát lapozgatva, közvetlenül a ver­seny megkezdése előtt néhá­­nyan egyszerűbb számtani mű­veletekbe feledkeztek, majd en­nek végén némi jóslásokba is bocsátkoztak. Az eddigi három verseny során ugyanis Buda­pesten 25 egyéni győzelemmel, La Speziában 18, Konstantában pedig ugyancsak 18 egyéni győ­zelemmel lett első a magyar csapat. Most többen azon töp­rengenek, vajon sikerül-e a megfiatalított magyar együt­tesnek a győzelemhez minimá­lisan elegendő 16 egyéni győ­zelmet megszereznie. Annál is fogasabb kérdés volt ez, mert a papírforma szerint a román együttes látszik a leg­erősebbnek, bár egyik vezető­jük, Pellegrini a verseny előtt kijelentette: Sajnos, két versenyzőnk, Viccol és Lázár nem egészséges, s így győzelmi esélyeink csök­kentek. A program szerinti első mér­kőzést a román és az olasz együttes vívta. Románia-Olaszország 11:5 Gy: Orbán 4, Ene 3, Lázár 2, Sachelarie 2, Vico!­0, ill. Tarzoni 2, Sanguinetti 2, Ragno 1, Colom­betti 0. Már a találkozó első csörtéje is meglepő eredménnyel végződött. A román csapat leg­fiatalabb versenyzője, az ifjú­sági bajnok Ene legyőzte Colom­­bettit, az olaszok neves verseny­zőjét. A meglepő kezdést azután a várt folytatás követte, hiszen nem volt kétséges, hogy a román együttes nagyobb erőt képvisel, mint ellenfele, s végeredmény­ben győzni fog, így is történt. Az első forduló után ugyan még 2:2-re állt a mérkőzés, a második négy csörte levívása után vi­szont már 5:3-ra vezettek a ro­mánok. A harmadik fordulóban a román együttes csak tartani tudta előnyét, így lett 7:5, majd a hátralévő négy csörtében el­lenállhatatlanul romakoztak a román nők. Lachelarie Ragnot verte 4:2-re, majd Orbán San­guinetti felett aratott pillanatok alatt parádés 4:0-ás győzelmet. Ez egyben már a győzelmet is jelentette a román együttes szá­mára. Utána Lazar-Colombetti 4:1, Enes Tarzoni 4:2. Az első találkozó elhúzódása miatt nem volt szünet, rögtön kezdődött a következő mérkőzés. Magyarország—Olaszország 10:6 Gy: Juhász 3, Gulácsi 3, Sáko­­vicsné 2, Marosi 2, 111. Colom­betti 2, Sanguinetti 2, Ragno 2, Tarzoni 0 gy. Rendkívül jól indult számunk­ra a mérkőzés. Gulácsi nagy­szerű vívással 4:1-re győzte le Tarzonit az első csörtében, a következőben pedig Juhász ver­te Zagnot 4:2-re. Ezután egy igen szép csörte következett. Colom­­betti és Sákovicsné vívott. Az eredmény, sajnos, az ola­szok részére kedvező. 4:2-re Colombetti győzött. De sokáig ez maradt az olasz együttes egyedüli győzelme. (A követke­zőt csak a hetedik csörtében pástra lépő Ragno szerezte Ma­rosi ellenében ugyancsak 4:2-re.) A következő csörtében Sáko­­vicsné a szépen és jól vivő San­­guinettit verte 4:2-re. 6:2-re alakult tehát a mérkő­zés állása. Majd két magyar győzelem következett: Juhász — Colombetti 4:0, Marosi —Tarzowi 4:2. Ezután Gulácsi 3:1-es veze­tés után vesztett Sanguinetti el­lenében. A várakozás ellenére még a következő csörte sem döntötte el a mérkőzés sorsát. Sákovicsné ugyancsak 3:1-es ve­zetés után alul maradt Ragnó­­val szemben és ezzel 8:4-re ala­kult az eredmény. A soron következő két csör­tében újabb két olasz győzelem született: Colombetti simán 4:1-re verte Marosit, majd Sanguinetti nagy küzdelem után 4:3-ra győzött Juhász ellen. Ezzel 8:6-ra alakult a mér­kőzés állása. A győzelmet jelentő csőr­ét végül is Sákovicsnén­ak sikerült megnyernie, aki Tarzonit győzte le 4:2-re. Ezzel 9:6-ra alakult az eredmény. Majd Gulácsi Ragno ellen elért 4:1-es győzelmével ért véget a mérkőzés. A magyei-román mérkőzés lapunk zártakor még tart. -------------------­ A Slovan Bratislava Budapesten Kellemes „csemegével"’ lepte meg a jégikorongozás híveit az Újpesti Dózsa, amikor az idény végére a Slovan Bratislava jég­­korong-együtte­ ,­sőt, a csehszlo­v­­vák iskola egyik líwikáló ISL kiváló képviselő­jét hívta meg. VgVyMH A bratislavaiak *» vw péntek esti be •T—*» mutatkozása S~’ nagyszerű volt. Különösen az első harmadban adtak ízelítőt a jég­­korongozás magasiskolájából. Remek korcsolyázás, kifinomult bottechnika, nagyszerű cselek egész sorozata, a hátvédektől gyors és időben történt indítá­sok, finom csatármegoldások, erős és veszélyes kapuralövé­­sek — mindezt megcsodálhatta a kétezer főnyi nézőközönség. Nemegyszer csattant fel a taps a nagyszerű megoldások láttán. Kijutott azonban a tapsból, az elismerésből a magyar együt­tesnek is. A három játékossal megerősített Újpesti Dózsa méltó ellenfélnek bizonyult. An­nak ellenére, hogy az első har­madban a bratislavaiak 4:0-ra vezettek, az újpestiek előtt is nyílott gólszerzési lehetőség, Dzurilla, a csehszlovákok válo­gatott kapusa azonban szikla­­szilárdan állt a kapuban. A ma­gyar együttes időnként kitű­nően játszott, jól védekezett, villámgyors ellentámadásokat vezetett és veszélyes helyzete­ket teremtett az ellenfél kapuja előtt. Valamennyien nagysze­rűen játszottak, mégis ki kell emelni Vedres teljesítményét — különösen a második és a har­madik harmadban —, továbbá a Bánkúti, Rozgonyi, Zsitva-sor jó játékát.­­ Szombaton este szépszámú közönség előtt kezdődött a bra­­tislavai jégkorongozók újabb budapesti ,,bemutatója''. A vil­lámgyors, s ragyogó technikai tudással rendelkező válogatott center, Golonka gólja már az első percben bent volt a Fradi kapujában, a zöld-fehérek ala­posan megerősített együttese azonban jó játékkal komoly erőbedobásra késztette a nagy­hírű vendégeket. Az I. harmad háromgólos csehszlovák előny­nyel zárult. A II. harmad egyes időszakaiban nyomasztó volt a vendégek fölénye. A magyarok­nak nem sikerült a góllövés, pedig egy alkalommal kettős emberelőnnyel játszottak. A III. harmadban rákapcsoltak a zöld-fehérek, csaknem végig kiegyenlített játék folyt, igen sok magyar gólhelyzet is akadt, de a kitűnően védő Dzurilla kapuját együttesünknek csak kétszer sikerült bevenn­ie. Slovan Bratislava — Újpesti Dózsa 7:3 (4:0, 1:2, 2:1) Kisstadion, 2000 néző. Ve­zette: Dombóvári, Rancz. Slo­van: Dzurilla — Gregor I, Be­rek — Starsi, Golonka, Cer­­nicky. Csere: Jendek, Fakó, Gre­gor II, Bubnik, Zabojnik, Michel, Barta, Valach, Gabrich, Miche­letz, Grantner, Kordiák. II. Dó­zsa: Vedres — Patócs Gy., Pa­lotás II — Lőrincz, Palotás I. Boróczi. Csere: Babán, Kertész, Bánkút I. Rozgonyi, Zsitva Klína, Patócs P., Hajek, Zima. Gólütő: Golonka (6. pere), Berek (9. p.), Cernicky (12. p.), Fakó (1­1. p.), Palotás I (27. p.), Barta (291 p ), Patócs P. (40. p.), Za­bojnik (48. p.), Patócs P. (53. p.), Starsi (57. p.). Slovan Bratislava — FTC 12:2 (3:0, 6:0, 3:2) Kisstadion, 3000 néző. Vezette: Richter, Ujfalussy E. A Slovan Bratislava a pénteki összeállításban szerepelt. FTC: Losonczi Gy. — Zádor, Raffa — Balogh, Grimm, Schwalm. Cs: Palotás I, Ziegler J., Zsitva, Roz­gonyi, Bánkuti, Simon, Jakab­házi, Szende, Egri. Gólütő: Golonka (1. p.), Grant­ner (4. p.), Starsi (18. p.) Cer­nicky (22. p.), Kordiák (25. p.), Gregor­­ (31. p.), Cernicky (33. p.), Berek (34. p.), Cernicky (33. p.), Gregor II (47. p.), Grimm (49 p.), Barta (54. p.), Szende (59. p.), Michel (60. p.). A Gulyás-Couder döntő Antibes-ban — Távbeszélő-jelentésünk. —­­ (Antibes, március 31.) Szép­­ napsütéses időben, viszont igen­­ erős szélben folytatódtak a nem­­­­zetközi tenisztalálkozó küzdel­mei Antibes-ban. A férfi egyes elődöntői során Gulyás, illetve Couder biztos győzelmet aratott. Gulyás határozott, kemény elő­készítő ütései nyomán a hálónál is sok értékes pontot szerzett, különösen leütései sikerültek nagyszerűen. A magyar tenisze­ző igen jól játszott, győzelme értékes, hiszen a múlt évben ugyancsak a Riviérán kikapott Alvareztől. A férfi egyes vasárnapi dön­tőjében tehát megismétlődik a Couder- Gulyás találkozó. A spanyol az idén már két verse­nyen is legyőzte Gulyást, aki most visszavágni szeretne. A férfi párosban már nem kí­sérte hasonló siker a magyarok szereplését. A fiatal, meglepően jól játszó hollandok ellen ugyan két játszmában még győztek, de az el­ődöntőben vereséget szen­vedtek a dél-afrikai Sanders, Diepram-kettőstől. Az első játsz­mát a magyarok nyerték, de ké­sőbb már nem boldogultak San­­dersék kemény ütéseivel, jól he­lyezett röptéivel szemben. A mérkőzés folyamán Gulyás a második és harmadik játszmá­ban nem tudta megnyerni ado­gatását, a nagy szélben igen bi­zonytalanul adogatott és ez dön­tően kihatott a mérkőzés ala­kulására. Férfi egyes elődöntő: Gulyás — Alvarez (columbiai) 6:0, 6:2, Cou­cer (spanyol) — Phillips-Moore (ausztrál) 6:1, 6:2. Férfi páros , negyeddöntő: Gulyás, Szikszai — Maris, Scheider (holland) 6:3,­­ 7:5. elődöntő: Diepram, Sanders (d. afrikai)) — Gulyás, Szikszai 5:7, 6:1, 6:1. Grinda, Hows (fran­cia, ausztrál)-Attil­a, Coucer (spanyol) 6:2, 1:6, 7:5. női egyes elődöntő: Catt (angol) - Morales (marokkói) 6:0, 6:4, Schulze (ny.-n ém­el)- Gordigiani (olasz) 6:1, 6:0, 6: 1. MTK-Valencia mérkőzés a VVK elődöntőjében Szombaton este Zürichben tanácskozott a Vásár Városok Kupájában állva maradt négy labdarúgó-egyesület képviselője. Ezúttal sem sorsolták ki az elő­döntők küzdelmeit, hanem közöl­sen megállapodtak a párosítás­ban. Ennek eredményeképpen az MTK a Valenciával, a Crvena Zvezda pedig a Barcelonával játszik az elődöntőben. A 2­­­2 mérkőzést május 1-ig kell lebonyolítani. A döntőre csak a világbajnokság után ke­rül sor. Az elődöntő első mérkőzésén az MTK, illetve a Crvena Zvezda játszik otthon. A Valencia veze­tősége azzal a kívánsággal for­dult az MTK-hoz, hogy az első mérkőzés legyen Valenciában és a visszavágó Budapesten. Az MTK vezetősége fontolóra veszi a Valencia kérését. A budapesti mérkőzést nyugat­német játékvezető-hármas, a valenciai találkozót pedig olasz játékvezető-hármas vezeti. Az iskolák életéből A budapesti ipari tanulók és középiskolások atlétikai területi egyéni és csapatversenyére áp­rilis 15 és 29 között kerül sor. Budapestet négy területre osz­tották. A MAFC-pályán, az út­törő­ stadionban, a Bp. Előre sporttelepén és a Csepeli sta­dionban kerülnek sorra a ver­senyek. A területi versenyeken legjobban szereplő iskolák ke­rülnek a Budapest-bajnokság döntőjébe, amelyre május 7 és 31 között kerül sor. A tízfordulós természetjáró-baj­­nokság 5. túráját bonyolították le március 25-én. A cél Nagyszénás volt. A 6. forduló április 6-án lesz. Az úticél a Vöröskő-szirtla. Ez lesz a budapesti fiatalok fel­­szabadulási emléktúrája. Otthonra talált a TÜKER SC A KPVDSZ — a labdarúgó­­csapat sikeres szereplésének el­ismeréseként — Somfa utcai sporttelepét a TÜKER SC kezelé­sébe adta. A TÜKER SC sportszerető ve­zetősége a sporttelepen levő ho­mokos talajú labdarúgó-pályát a nyári idényben feketefölddel töl­töti fel. A labdarúgó-szakosztály és a KISZ alapszervezete társa­dalmi munkában előregyártott üreges betonfal-kerítést épít a már korhadt fakerítés helyébe Teljesen korszerűsítik a 8 öltö­zőt, a szertárt pedig tatarozzák. Tervbe vették, hogy a nyár folyamán röplabda-pályát építe­nek és a későbbiek során a röp­labda-szakosztályt is felállít­ják. A már működő 7 szakosztály közül a labdarúgó-szakosztály veszi ki legaktívabban a részét a Kilián-mozgalomból. A terveket a vezetőség a játé­kosokkal és szurkolókkal kar­öltve még ebben az évben kí­vánja megvalósítani. A szarajevói nemzetközi sakkverseny 4. for­dulója is a döntetlenek jegyé­ben zajlott le. A magyar ver­senyzők közül Portisch játsz­mája a bolgár Bobocov ellen függőben maradt, míg Bilek­­ jugoszláv Trifunoviccsal döntet­lenül mérkőzött. A versenyen az élcsoportban pillanatnyilag , Gligorics és Osz­­man­agics áll 2.5 — 2.5 pontiak Portischnak 1.5 (1), Bileknek 1.5 pontja van. A verseny 5. fordulójában a legnagyobb érdeklődés a Por­tisch—Gligorics játszmát kísérte. A két nagymester között bonyo­lult hadállás alakult ki, s a küz­delem egyenlő esélyekkel függő­ben maradt. Bilek döntetlenül játszott­ Dargával. Eredmények: Oszmanagics — Bobocov 0:1, Szmailbegovics — Kozomara füg­gő, Bogdanovics-Rejfir függő, Trifunovics — Ivkov döntetlen, Darga Bilek döntetlen, Portisch — Gligorics függő. Az 5. forduló után Gligorics áll az élen 2,5 ponttal, 1 függő­­játszmával. A függőjátszmacékra vasárnap kerül sor. (MTI) Az országos vidéki felnőtt egyéni vívóbajnokság a Sportcsarnok vivó edzőtermei­ben kezdődött el szombaton dél­után. 28 férfi és 13 női tőrvívó küzdött a bajnokságért. A ver­seny igen elhúzódott. Lapunk zártáig csak a két döntő alakult ki. Női tőrben döntőbe jutott: Czakó, Ujszászi és Tamás (mind­három ózdi), Kovács (Salgótar­ján), Sétáló (Pécsi VSK), Kövesdi (Diósgyőr), dr. Sallayné (Debre­cen), Cságoly (SZEAC) és Win­­disch (Keszthely). Férfi tőrben döntőbe jutott: B. Nagy (Szol­nok), Palágyi, Tiszttartó, Lipót (mindhárom veszprémi), Báli (Szolnok), Láng (DVTK), Szepes (PEAC), Bercelli (Szentes). A ver­seny lapunk zártakor még tar­tott.