Népsport, 1964. július (20. évfolyam, 130-151. szám)

1964-07-02 / 130. szám

A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA CSÜTÖRTÖK, 1964. JÚLIUS 2. 11 Ára: 60 fillér ír­tx- ÉVFOLYAM, 130. SZÁM Tizedszer nyert öttusabajnokságot a Budapesti Honvéd csapata Az egyéni bajnokság győztese: Török Ferenc dr. Az orvos-meteorológusok nem­hiába beszéltek hétfőn és ked­den rendkívüli frontátvonulás­ról, mert nemcsak a járókelők feje fájt szokatlan mértékben, hanem az öttusázók bajnoki ve­télkedésében is a vártnál gyen­gébb eredmények születtek. A hétfői gyengébb lőeredménye­­ket, a Sportuszodában kedden délután mérsékelt úszóteljesít­mények követték és csak né­gyen szálltak ki az ötven mé­teres medencéből a 300 méter leúszása után 1000 pont feletti eredményt jelentő, 4 percen be­lüli idővel. Jóval elmaradt az előirány­zott eredménytől Nagy és Tö­rök Ferenc dr., bár az utóbbi 4:13-as ideje így is bőven elég volt fölényes vezető helye meg­tartására. Úszás egyéni: 1. Bodnár (Cse­pel) 3:41.9, 1095 pont, 2. Mó­czár (Bp. Honvéd) 3:50.6, 1050, 3. Takács (Bp. Honvéd) 3:54.6, 1030, 4. Török Ottó dr. (Bp. Hon­véd) 3:59.8, 1005, 5. Deák (Új­pesti Dózsa) 4:00.6, 1000, 6. Körmendy (MAFC) 4:04.4, 980.­­ Csapat: 1. Bp. Honvéd II 2930, 2. Bp. Honvéd I 2910, 3.Újpesti Dózsa 2865. Összetett egyéni: 1. Török Fe­renc dr. 3807, 2. Török Ottó dr. 3698, 3. Takács 3669, 4. Móczár 3574, 5. Nagy 3545, 6. Sárfalvi 3529.­­ Csapat: 1. Bp. Honvéd I 10 920 , 2. Bp. Honvéd II 10 605, 3. MAFC 10 140. Szerdán délután javában gyü­lekeztek az esőfelhők, amikor az öttusabajnokság első futója nekivágott a 4000 méteres táv­nak. A Szabadság-hegy tetején, a Normafa környékén jelölték ki a pályát, amelynek nehézségi foka nem haladta meg az előző versenyek ugyanitt rendezett (Folytatás a 2. oldalon.) A Dinamó női és a Buda Hvezda férfi csapata veretlen a röplabda-spartakiábon Kedden Hehitán, a torna pi­henőnapján, amíg a résztvevők szórakoztató nalakk­ induláson vettek részt és a Duna fodros vizén utaztak, addig a Dózsa és a Dynamo túlórázott. A két férfi csapat mérkőzése a néme­tek 2- 1 arányú vezetésénél még szombaton szakadt félbe,­­ utá­na a Dynamo remek sorozatot kezdve, a lengyelek után a tor­na legjobb mérkőzésén a szov­jet csapatot is legyőzte. Jánosiék azonban mégis sikerrel állítot­ták meg a németeket. Nehéz mérkőzés volt. A harmadik, kri­tikus játszma döntött. A lila­­fehérek ezúttal nem kapkod­ták el kínálkozó helyzeteiket, mint például a Ruda Hvezda el­len, a harmadik játszmában, 14:11-es vezetésüknél, hanem izgalmas hajrában maguk ja­vára fordították a játszma, majd az ötödikben a találkozó sorsát. A csapat gépezete azon­ban még mindig akadozott. Node, mindenkit érhet bal­eset ... A hallatlanul ruganyos, sikereket elsősorban remek fi­zikai erényekkel elérő német röplabdások három (a lengyel, a szovjet és a magyar csapat elleni) nehéz, ötjátszmás mérkő­zésen se elfáradtak kissé e egé­szen váratlan vereséget szen­vedtek az eddig nyeretlen bol­gároktól. A torna legjobb küzdelmét hozó férfi mérkőzés — a német —szovjet találkozó — után szer­da délután váltakozó erejű szél­ben, gyakran csepergő esőben láttuk az eddigi legszebb női találkozót. A három válogatott játékosával szereplő Dynamót nagyszerű küzdelemre késztette a Dózsa női együttese. A nyitány után, az első játszmában a ma­gyarok kissé védekezésre kény­szerültek, ritkán jutottak ütés­hez. A másodikban a Dózsa vég­re támadásba lendült. A zuhogó eső sem zavarta Nagy Margitot és Fekete Jutkát, akik rendre vissza­verték a rendkívül jól mozgó német csapat támadásait. A Dózsa egyenlített, vezetést szerzett, majd nagyon fölényes játszmanyeréssel a Dynamo egyenlített. Következett a döntő, az ötödik játszma. . . Ebben különösen jó ejtésekkel és álta­lában erősebb ütésekkel, végig német vezetéssel, fej-fej mellett haladt a küzdelem. A Dózsa 13:14-nél tudta leg­jobban megközelíteni a bor­dó mezes vendégeket, de az egyenlítés, sajnos, nem sike­rült. Mindenesetre vereségük ellenére is dicséret illeti a Dózsa játéko­sait. Igen jól játszottak, s ami örvendetes, a mezőnyjáték terén nyújtottak elsősorban kiváló tel­jesítményt. A jó mezőnyjáték erőteljes támadásokkal párosulva válto­zatlanul döntő a röplabdában. Nagyszerűen tükrözte ezt a csehszlovák—szovjet férfi talál­kozó, ahol a Rudá Hvezda me­zőnyben nagyszerűen játszó és támadásait ötletesen be is fejező csapata simán, 3:0 arányban győzött a szovjet Dinamó ellen, s ezzel nemcsak veretlenségét őrizte meg, hanem a torna el­nyerése felé is döntő lépést tett. Férfi mérkőzések: Dózsa — Dynamo (NDK) 3:2 ( — 7, 6, 15, -11, 11). Vezette: Tzwerzansky (lengyel). Dózsa: Lantos, MA­­YER, JÁNOSI, MOLNÁR, Varga, Gálos, csere: Sárosi, Kovács, Papp. Dynamo: Knescik, MAHN, Kessel, WERNER, Berisch, Effler, csere: Tschalke, Schmalcbauer, Petzold, Langó, Szpartak (bol­gár)—Gwardia (lengyel) 3:2 (—6, 9, —8, 12, 9). Vezette: Or­mai (magyar). Dózsa —Gwardia (Folytatás a 4. oldalon) Csehszlovák döntő a KK-ban Slovan Bratislava-Vasas 2:1 (1:0) Népstadion, 15 000 néző. Ve­zette: Marchese (olasz). Pl: Ka­tona, Vadas Gy. Slovan Bratislava: Schroif — Urbán, Popluhár, Fi­lo — Hor­váth, Molnár II — Pisánk, Tö­menek, Jokl, Molnár I, Cvetler. Vasas: szentmihályi — Nagy, Mészöly, Ihász — Bakos, Fister — Farkas, Nell, Mac­hos, Puskás, Ihes­z Góllövő: Tomanek, Puskás, Mé­szöly (öngól). Szögletarány: 8:2 (4:1) a Vasas javára. Már az első percben vezetést szereztek a vendégek. Slovan­­támadás végén Molnár I lőtt ka­pura, a labdát Szentmihályi ki­ütötte, a Jó ütemben érkező Tömö­rök 14 méterről, élesen a bal sarokba vágta a labdát. 1:0. Szentmihályi rajta volt a lövésen, de nem érte el. Sokat rohamozott a Vasas. A 13. percben Puskás lövését Schroif a gólvonalon kiejtette, de nem volt ott Vasas csatár. A követ­kező percben Machos nagy lövé­sét ütötte ki a mezőnybe Schroif. A 22. percben Jaki nagy lövése ment nek­i. A 28. percben Nell jó labdát tálalt Farkas elé, aki kapu fölé lőtt. Ezután a csehszlovákok sokat szabálytalankodtak. A 30. percben Ihász megsérült, közvetlenül utána Mészöly elő­rejött egy szögletrúgáshoz, ösz­­szecsapott Popluhárral, mind­két játékost egy percig ápolták. Még ebben a percben Horváth a kitörő Puskás után rúgott. Marchese felírta a jobbfedezet számát. Ezután Urbán buktatta Matheszt. A 39. percben Pop­­luhar csúnyán felvágta Puskást. A 40. percben Molnár I nagy lövését védte szépen Szentmihá­lyi. Két Vasas helyzet maradt ki ezután, s Farkas beadá­sát Puskás be­le­lőtte Schro­­ifba, majd pedig Bakos pattogós lövését védte nehezen Schroif. SZÜNET UTÁN a Vasas rohamozott, Matheez jó labdát adott Machos elé, a közép­­csatár nagy helyzetben fölé lőtt. Egymást követték a parázs jelenetek Schroif kapujánál. Szögletrúgás után Mészöly lőtt előre, a döntő pillanatban azon­ban elesett. A 48. percben Far­kas— Mathesz adogatás után a jobbszélső teljesen tiszta hely­zetből mellé lőtt. A sorozatos Vasas-rohamok az 54. percben góllá értek. Nell kitűnő labdát adott Puskásnak, az összekötő nagyszerű cselekkel három védőjátékoson is túljutott, aztán kissé jobbra sodródva nagy gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 1:1. Az 56. percben Puskás ismét ragyogóan tört ki, Machoshoa gurított, akinek lövését Schroif szögletre ütötte. Két perc múlva ismét Puskás szólója követke­zett, Schroif azonban kiütötte lövését. A 63. percben nagyszerű Vasas-támadást láthattunk: Pus­kás—Machos—Puskás adogatás után középre szállt a labda. Nell­­nek csak előre kellett volna nyújtania a lábát, de nem moz­dult. A másik óriási helyzet a 70. percben maradt ki. Puskás egye­dül tört ki, aztán kisodródott bal oldalra, óriási helyzetből az oldalhálóba lőtt. Azután az előre­törő Mészöly lövése az ötösön álló Puskásról pattant ki. A 75. percben Nell—Puskás adogatás után az összekötő kö­zépre Iveit, Schroif a levegő­ben úszva szedte el a labdát­ a berobbanó Machos elöl. A 79. percben Mészöly mentett az utolsó pillanatban, majd Pisarik került jó helyzetbe. A 84. percben Puskás ra­gyogó labdát kapott, kitört, már csak Schroiffal állt szemben, lövése azonban Schroif mellét találta el. Óriási helyzet volt. A 85. perc­ben teljesen ártatlan helyzetből­­ a csehszlovákok vezetést sze­reztek. A 16-os oldalvonaláról­­ Pisarik egy szabadrúgást rúgott­­ a Vasas kapuja elé, nem volt ott senki, Mészöly haza akart adni, lábáról a labda a kapu jobboldalába vánszorgott. 2:1. öngól. Ezután Vasas szögletrú­gás következett, Farkas azon­ban jó helyzetben gyatrán lőtt. Rohamozott a Vasas. A cseh­szlovákok térfelén pattogott a labda, amikor a játékvezető a mérkőzés végét jelezte. Hallatlanul balszerencsés kö­rülmények között mondott bú­csút a Vasas a Középeurópai Kupának. A mérkőzés nagy ré­szét a piros-kékek támadták végig. Az első félidőben húsz percen át, szünet után pedig szinte mindvégig egymást kö­vették a parázs jelenetek Schroif kapuja előtt. Szinte minden tíz percben egy-egy nagy gólhelyzet maradt ki, mert a Vasas-csatárok, főleg Puskás nagy gólt akartak lőni. Állandóan a levegőben lógott a második Vasas gól, és ekkor teljesen váratlanul, ártatlan helyzetből, a Vasas kapujába gurult a labda. Mészöly, aki végig ragyogóan játszőtt, itt súlyos hibát vétett. A Vasas tehát balszerencsés körülmé­nyek között esett ki a kupából, de intő figyelmeztetés ez csa­tárainak, akik miatt nem lehet­nek ott a döntőben. A cseh­szlovák csapat igen jó benyo­mást keltett, kitűnően védekez­tek és jó szélsőik, valamint középcsatáruk révén veszélyes akciókat vezettek. Végül is sze­rencséjüknek köszönhetik a KK döntőbejutást. A Slovan Bratislava védelme óriási munkát vég­zett. Schroif egészen lehetetlen helyzetekben is tisztázni tu­dott. A hátvédhármasban Ur­bán és Popluhár játszott ki­emelkedően, a két fedezet a nagy Vasas-rohamok idején jól támogatta a hátvédeket. Elöl a két mozgékony, gyors szélső, Pisarik és Cvetler, valamint Jokl jelentett legtöbb veszélyt. A Vasas kapujában Szentmihályi a gólokról nem te­het. Mészöly a mezőny leg­jobbja volt, aztán az utolsó percekben az öngólnál súlyos hibát vétett. A két fedezet Ba­kos és Fister szinte minden tá­madásban benne volt. Elöl (Folytatás a 4. oldalon) MTK-Pécs 3:2 (1:2) Napistadiion, 10 000 néző. Ve­zette: Balla B. (Zsolt, Szegedi B.). MTK: Kovánik — Keczei, Dam­­szky, Jenei — Nagy, Kovác® — Török, Vasas, Bödör, Kuti, Ha­lápi. Edző: Volentik Béla. Pécs: Dán­ka — Hernádi, Udvar­ácz, Móricz — Pápai, Halasi — Kin­cses, Csupak, Rádi, Dunai I, Du­nai II. Edző: Orczifalvi István. Gó­llövő: Dunai II. Hernádi (öngól), Dunai I. Kuti, Kuti. Szöcsletarány: 8 5 (6:3) a Pécs jav­ára. A 10. percben esett az első kapuralövés, s ebből mindjárt gól is született. Pápai tört előre, a 16-os oldalvonalánál középre adott, az 5-ösön Készéi röviden fejelte ki a labdát, Dunai II pedig 13 méterre­ nagy erő­vel lőtt a kapu bal oldalá­ba. 0:1. A pécsiek többet és veszélyeseb­ben támadtak. A 18. percben egyenlített az MTK, az előretörő Jenei cselezte be magát a pécsi 16-oson belülre, kapura lőtt, lö­vése azonban gyatrán sikerült, s Danka zsákmánya lett volna, de a menteni próbáló Hernádi berohant és lábáról a labda az ötösről a kapu jobb olda­lába jutott, 1:1. Jóm­amú volt a játék, a pécsiek pontosabban adogattak, gyors, veszélyes támadásokat vezettek. Az MTK-támadások a 16-oson rendszerint elakadtak. A 24. percben Kincses vitte fel a lab­dát a bal oldalon, aztán a 16-osra ívert, Dunai I mellel elvitte Dem­szky mellett a labdát, és 13 méterről félmagasan helye­zett a kapu bal oldalába. 1:2. Az MTK lendült előre a gól után, két szögletet értek el a kék-fehé­rek. A 28. percben nagy helyzet maradt kihasználatlanul az MTK kapuja előtt. Dunai I ívelt jobb oldalról kapu elé. Kincses előrevetődve, 3 méterről Korá­nkba fejelte a labdát. Az kipat­tant a kapusról. Kincses azon­ban nem tudott idejében felkelni és odalett a helyzet. Többnyire az MTK kapuja előtt pattogott a labda az első félórában. A 34. percben Vasas beadását Bödör fejelte 10 méterről mellé, majd Rádi és Dunai II lövése foglal­koztatta az MTK kapusát. A fél­idő utolsó percei a pécsieké vol­tak. A II. FÉLIDŐT is pécsi rohamok vezették be, mégis az MTK ért­­ el gólt a 48. percben: Hernádi és Kuti futott egy labdára a 16-oson belül. A hátvéd késlekedett az elrúgás­­sal. Kuti szerezte meg a labdát. Danka kivetődött, de rosz­­szul, a labda a hasa alatt elcsúszott, Kuti utolérte, és beljebb segítette. 2:2. Az 53. percben megszerezte a vezetést az MTK. Török kapura­­ lőtt, a labda irányt változtatott egy védőn, és úgy látszott, hogy elhagyta a játékteret. Bödör, aki előzőleg túlfu­tott az alapvonalon, most odaugrott, s Kuti elé tá­lalt, aki a hálóba lőtt. 3:2. Mi úgy láttuk, hogy a labda túl­jutott az alapvonalon, de ha nem se gurult át teljes terjedel­mével. Bödör lesen volt. A pé­csiek tiltakoztak, megpróbálok rábírni Ballát, hogy menjen oda a partjelzőhöz Zsolthoz, de Balla hajthatatlan maradt. Csak némi huzavona után folytatódott a já­ték. A gól után keményebbé vált a játék. A pécsiek nagy erővel rohamoztak. Az MTK szívósan védekezett, a meg-megújuló Pé­csi rohamok tömör védőfalba üt­köztek. A 88. percben Rádit Nagy a 16-oson belül elbuktatta, a játékvezető azonban továbbot intett. A tavaszi forduló utolsó mérkőzésén meglepetésre a vendég csapat kezdett job­ban, noha a jobbösszekötő Csupak inkább a védelmet se­gítette, és elől csak három pécsi csatár „kevert”, így is a vendégek támadtak többet. A pécsi játékosok mozgéko­nyak voltak, gyorsan mentek át védekezésből támadásba, átadásaik is rendre emberhez jutottak. A kék-fehérek az első félidőben nemigen tud­tak kibontakozni. A II. félidő­ben is a pécsiek támadtak többet, mégis két gólt kaptak, egyiket védelmi hibából, a másikat pedig játékvezetői té­vedés folytán. A II. félidőben az MTK már jobban megszer­vezte hátsó alakzatait, s el­lentámadásai is olykor veszé­lyesek voltak. A pécsi csapat a látottak alapján legalább az egy pontot megérdemelte volna. Az MTK-ban Kovalik a gólokról nem tehet. A hátvédhármasnak különösen az I. félidőben voltak megingá­sai. Mindkét fedezet a védő­munkában jeleskedett. Nagy né­ha indokolatlanul szabálytalan­kodott. A csatárok közül el­sősorban Vasas érdemel em­- Istéet mezőnymunkájáért. Kutit góljai dicsérik, Töröknek né­hány ügyes elfutása akadt. A Pécsi Dózsa kapujában Danka a második gólnál hibázott. A hátvédhár­mas tagjai elég nehézkesen mozogtak. Különösen Hernádi bizonyult többször is lassú­nak. A fedezetek közül Pápai bizonyult a mezőny egyik leg­jobbjának. A csatárok közül el­sősorban a két Dunai volt ve­szélyes kapura. Rádi a mezőny­ben jeleskedett. Balla Béla játékvezető két esetben is nagy hibát követett el: megadta Kuti második gól­ját és nem ítélt büntetőt Rádi buktatásáért. Várkonyi Sándor NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG MTK —Pécsi Dózsa 0:0, Hungá­ria krt, 200 néző. V: Antal. MTK: Lanczkor — Formaggini, Kántor, Solymosi — Rattmann, Kertai — Major. Bánkút­ (Somo­gyi), Takács, Szűcs, Dinnyés. Pécs: Zengől (Vlaszák­ — Tóth, Kosár, Szűcs (Kozma) Vincze, Csőre — Borovácz Freppán, Vajda Török. Gyürke Jó: Soly­mosi, Rattmann, Kertai, ill. Zen­gel, Vlaszák, Kosár, Vajda. Budapestre érkezett a négy éve veretlen világbajnok japán Még a sportot tekintve is je­lentős forgalmat bonyolított le szerda reggel a Ferihegyi re­pülőtér. Az előcsarnok egyik sarkában birkózók, a másikban kerékpárosok készülődtek újabb külföldi versenyeikre, de a tá­volból is érkeztek sportemberek: szerda délelőtt óta fővárosunk vendégszeretetét élvezi a négy év óta veretlen japán világbaj­nok női röplabda-válogatott. A fehér tűsarkú cipőt, zöldes kosztümöt, fehér blúzt és kék esőkabátot viselő, egytől egyig fekete hajú, mosolygós vidám lányok hamisítatlan, világklasz­­szis sportemberekhez illő sze­rénységgel „tűrték” a virágcsok­­ros fogadók ostromát. A csokor előtt egyforma, piros kézitáskát s két-két híres japán labdát szorongattak kezükben. A világszerte nagy tekintély­nek örvendő csapat a moszkvai VB óta sem sokat változott. Masae Kasai kapitánnyal, a moszkvai világbajnoki torn­a leg­jobb játékosával az élen meg­érkeztek valamennyien. A kapi­tány egyébként mindenben ve­zet, játéktudásban, magasság­ban (174 cm) és — bocsánat az indiszkrécióért — az évek szá­mában (31) egyaránt. A Moszk­vában bemutatkozó két, tizen­hét éves egykori újonc Shino­­zaki és Sasaki is „öregedett” két esztendőt, de a jelenleg hu­szonkét éves átlagéletkorú csa­patban változatlanul a legfiata­labbak. A repülőtértől a városig tartó úton a tíz játékosból álló külö­nítmény egyetlen vezetőjével, Hirofumi Daimatsu edzővel be­szélgettünk. A középmagas, ter­mészetesen fekete hajú fiatal­ember ez évben jubilál. Ponto­san tíz éve vezeti a válogatott edzéseit. Ráadásul a tíz év ki­sebbik felét veretlenül töltötte el ez a nagyszerű csapat. — Hogyan szerepeltek jelen­legi európai körútjuk során? — kérdeztük. — Eddig kilenc mérkőzést ját­szottunk Bulgáriában, illetve Romániában — válaszolta az edző. — Szófiában közvetlenül a megérkezés után két játszmát vesztettünk, azóta összesen egyet. A Romániában rendezett tornán pedig legnagyobb ellen­felünkkel, a szovjet válogatot­tal is találkoztunk. — Hogyan alakul további programjuk? — Ez évben a tavalyihoz ha­sonlóan ismét két csapatunk járja Európát. Tartalékegyütte­sünk jelenleg a Szovjetunióban szerepel. Mi innen a két német államba utazunk. Először Ber­linben, majd Hamburgban sze­repelünk. De az elutazásig még ponto­san egy hét van hátra. Az el­következendő hét nap alatt négy mérkőzésen láthatjuk Magyar­­országon a világhírű röplabdá­­sokat. Dalmatsu leányai csütör­tökön Almásfüzitőn mutatkoz­nak be, majd szombaton Mis­kolcon, vasárnap Szolnokon sze­repelnek, míg kedden Budapes­ten kerül sor a röplabdasport történetének első hivatalos ja­pán—magyar női találkozójára. Közben több közös edzés is szerepel a műsorban. A magyar röplabdázók ugyanis érthetően, minél többet szeretnének tanul­ni világhírű vendégeinktől. V. D. női röplabda-válogatott A Jubiláns edző: Hirofumi Daimatsu Masae Kasai, a kapitány Az NB I 1964. , a _ g­g évi tavaszi „ g «'öS'«fís"li w Idényének ered- f „• « , » 5* 5 2 o&gocsoSüjít­ményei és a 0g2aWegg§S3g$fi £­S .g­e­g­S a tavaszi So* . Ed ›‹ « o £ o­d­K­5­a› o ~ .o­a, « o végeredmény QQ ffi *-9­O­Q › n 0-X. Ferencváros - 2:1­6:1­4:1­2:0­3:2­2:0­3:2­1. 13 11 1 1 34:12 23 2 Bp. Honvéd - 2:1­0:0­2:1­3:0­2:0­5:0 2. 13 8 3 2 28:14 19 3. Tatabánya­­ 0:0 1:1 2:0 5:1 4:1 6:1 3. 13 7 4 2 24:13 18 4. Újpesti Dózsa 3:2 0:0­­ 3:1 1:1 1:0 2:0 4:2 4. 13 7 3 3 23:16 17 5. MTK 3:5 0:0 2:1 - 2:1 2:1 3:0 3:2 5: 13 8 1 4 24:20 17 6. Győr 2:2 2:2 0:1 3:1 - 0:0 3:1 6. 13 5 4 4 17:14 14 7 Vasas 2:1 1:2 2:3 1:1 - 1:0 0:1 7: 13 4 4 5 12:13 12 8. Dorog 2:1 0:2 - 0:0 1 0:0 0:0 2:1 8: 13 3 6 4 10:12 12 9. Csepel 0:2 1:2 0:1 2:0 - 4:2 1:0 3:0 9: 13 5 1 7 14:14 11 10. Komló 1:0 2:1 0:0 1:0 - 1:1 1:0 10. 13 4 3 6 9:20 11 11. Pécs 0:0 0:1 2:2 1:2 0:1 1:0 - 1:1 11: 13 2 5 6 11:14 9 12. Szeged 1:2 1:2 1:2 2:1 2:2 0:0­­ 12: 13 3 3 7 14:21 9 13. Diósgyőr 0:2 1:0 0:2 0:1 0:1 1:0 - 0:1 13. 13 2 3 8 5:16 7 14. Debrecen 0:3 0:3 1:2 0:2 0:0 0:2 0:1­­ 14. 13 1 1 11 4:30 3 A Népstadionban játszott mérkőzések eredményét kövér számokkal tüntettük fel.