Népsport, 1968. június (24. évfolyam, 107-127. szám)

1968-06-02 / 107. szám

A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA VASÁRNAP, 1968. JÚNIUS 2. ^­iSI­ 90 fillér XXIV. ÉVFOLYAM, 107. SZÁM Varjú 19.56-tal ismét az európai súlylökőrangsor élén• Biztatóan futottak az 1500-asok! A Bp. Vörös Meteor Csömöri úti pályája a pénteki nagy eső ellenére kitűnő állapotban várta szombaton az atlétákat. A nagy műsorú, országos versenynek több örvendetes eseménye volt. A bevezető 20 km-es gyaloglás­ban a tatabányai Kiss ugyan lábsérülése miatt féltávnál fel­adta, de a verseny folytatása már biztatóan sikerült. Az első nagy eseményt a súly­lökés jelentette. Varjú hosz­­szabb szünet után kitűnő for­mában állt a körbe, nagyszerű sorozatot ért el, pedig a dobá­sok befejezése még nem egészen sikerült. Utolsó kísérletével így is az idei legjobb európai ered­ményt érte el, és hat centire megközelítette rekordját. A sú­lylökés alatt bátor, szín­vonalas 1500-as versenyt lát­hattunk. Kapás, Stoll, majd 720- tól kezdve Honti vezetésével fu­tott az élboly, s már ekkor fel­tűnt, hogy a kaposvári Kovács milyen kitűnően tartja magát. Mecser fokozatosan zárkózott fel negyediknek. Kapás 1200 m után előretört, de a kanyarban Honti már előzte, a célegyenes elején azonban Kovács nagy hajrájával őt is meglepte. A pécsi futó szí­vós küzdelemben vívta ki a győzelmet, mindketten alaposan megjavították legjobb idejüket. Kapás görcs miatt feladta. Munkácsi biztatóan mutatko­zott be idei első­ 400-as verse­nyén, majd a diszkoszvetők kö­vetkeztek. Fejér, szélcsendben ismét 58 m-en felül dobott és meggyőző volt Kleiberné soro­zata, a győztesen kívül 56.94-es és 55.90-es dobásokkal! A férfi 100-as döntőt (elő- és középfutamok után) Hajdú tisz­tán nyerte. 400 m-en Bátori jó erőbeosztással, végig vezetve csak egy tizeddel maradt el leg­jobb eredményétől. A Spartacus­­pályán szoros versenyt vívtak a rúdugrók. FÉRFIAK: 100 m: 1. Hajdú (TFSE) 10.5, 2. Gyula, (BEAC) 10 6, 3. Rozs­nyai dr. (Bp. Spartacus) 10.6, 4. Bodor (Vasas) 10.7. Bánhidi (Eg­ri Tanárképző) feladta. 400 m: 1. Bátori (Csepel) 47.6, 2. Zem­ka (Bp. Honvéd) 48.6, 3. Horváth L. (Újpesti Dózsa) 48.6, 4. Benkő (U. Dózsa) 49.6. 1500 m: 1. Honti (PVSK) 3:40.1, 2. Kovács G. (Kaposvári Dózsa­) 3:43.2, utánpótláscsúcs-beáll­ítás (csúcstartó: Szekeres, 1959), 3. Mecser (SBTC) 3:44.8, 4. Szabó J. (Bp. Honvéd) 3:45.4, 5. Pamu­ki (K. Dózsa) 3:46.8, 6. Mohácsi (MTK) 3:47.6, 7. Rózsa (Vasas) 3:40, 8. Suba­i DVSC) 3:50.3, 9. Kőhalmi (Bp. Építők) 3:51.2, 10. Benedek (Vasas) 3:52.5. Részidők: 57.8, 1:59.2. 2:00.6. 3000 m: 1. Halmai (SZMÁV) 8:32.4, 2. Vasas (Csepel) 8:37.6, 3. Ita (P. Dó­zsa) 8:38. 200 m gát: 1. Mélykúti (Bp. Spartacus) 24.2, 2. Oros (U. Dó­zsa) 24.9, 4. Déri (Bp. Sparta­cus) 25.2, 4 Balaton (BEAC) 25.3. 20 km Gyaloglás: 1. Göri (DEAC) 1:35:19.8, 2. Antal (SZVSE) 1:37:00.6, 3. Merényi (BE­AC) 1:40:44.2, 4. Kovák (SZVSE) 1:42:40.4. Súly: 1. Varjú (KÖZÉRT) 19.56, 2. Nagy Gy. (BEAC) 16.63. Varjú sorozata: 19.38, 19.02, 19.13, 10.42. ki. 19 58. Diszkosz: 1. Fe­jér (Bp. Honvéd) 58.34, 2. Mu­rányi (MAFC) 51.40, 3. Nagy Gy. 45 34. Rúd (a Bp. Spartacus pá­lyáján): 1. Tamás (Bp.,Spartacus)­­150, 2. Kalmár (Bp. Spartacus) 450, 3. Gagyi (Vasas) 440, 4. Schumak (Vasas) 440. (Folytatás a 4. oldalon.) Egy tucat gól és döntetlen az FTC-OSC vízilabda-rangadón . A várakozásnak megfelelően nagy érdeklődés mellett rendez­ték meg szombat délután a Sport­uszodában az FTC-OSC rang­adót, amely nemcsak a 8. for­duló, hanem az egész bajnoki küzdelemsorozat leghevesebb összecsapását ígérte. Végered­ményben a pontosztozkodás hűen tükrözte a játék képét. FTC—OSC 6:6 (2:1, 2:3, 2:1, 0:1) Sportuszoda, 3300 néző. V: Ná­­dai. FTC: Ssteinm­etz — Bolváry, Kásás — Felkiai — Laukó II, Szí­vós, Kárpáti dr. Csere: Kövecses. Edző: Gyarmati Dezső. OSC: Sza­tmáry — Csikós dr., Oláh — Bodnár I — El­ek, Kon­rád I dr., Konrád III. Csere: Kovács K. Edző: Szívós István. A gólok sorrendje: Elek, Fel­kai (4 m), Fel­kai (4 m), Bodnár I, Konrád III (4 m), Felkai (4 m), Konrád III (4 m), Felkai (4 m), Felkai (4 m), Konrád III (4 m), Felkai (4 m). Elek. A büntetőpontok száma: FTC 4, OSC 7. OSC támadással hangonkán kö­zepette indult a rangadó. Kon­rád I­II-t Szívós vette őrizetbe. Viszont, amikor az FTC-hez ke­rült a labda, Szívós semlegesíté­sét Konrád III vállalta. Az első OSC roham végén Bodnár I jól eltalált lövését Steinmetz szög­letre védte. Közvetlen utána Bodnár I keresztlabdája Elek­hez szállt, s bár Kárpáti dr. víz alá nyomta a csatárt, Elek a víz alól pompás, gyors felsősarkos lövéssel az OSC-nek szerzett ve­zetést. 0:1. A középkezdést követően Szí­vós úszott fel Szathmáry kapuja elé. Konrád III akadályozta, egye­nes négyméteres, amelyet Felkai váltott gólra. 1:1. Kásás ívelé­sét húzta le Szathmáry, majd a másik oldalon Konrád I dr. csa­varját Steinmetz védte. Az orvos­­egyetemiek­ hamarosan megkap­ták a harmadik büntetőpontjukat és a megítélt n­ágyméterest Fel­kai lőtte be. 2:1. A befejezés előtt Bolváry nagy erejű lövése pattant a kapufán. A második öt perc kez­detén az orvosegyetemiek sze­rezték meg a labdát, egy gyors Konrád I dr. — Bodnár I támadás során, nyolc méterről a válo­gatott fedezet a bal felső sarok­ba zúdította a labdát. 2:2. Húsz másodperccel később újabb gól­ páros büntetőpont-ítélet követ­keztében az FTC is elérte a har­madik büntetőpontját, az OSC négyméteresét Konrád III vág-­­ ta a hálóba. 2:3. A köv°tkező FTC támadásá­t:sz- ] fa­­ szereléssel Csikós dr akadá­lyozta meg Az ellentámadás vé- i­gén Konrád HJ lövésébe azonban '• jól' tette be a kezét Kásás Hé- i­rom bün­tetőpont után Ismét 1 négyméteres, ismét Felkai és — 3:3. . Változatos, bár dulakodások­­­kal tarkított — heves csatározás alakult ki a továbbiakban is. Büntetőterületen belül Konrád Ill­at fogták ketten is közre, négyméteres, és az OSC váloga­tottja ezúttal sem hibázott. 3:4. A negyed befejezése előtt Felkai négyméteresből egyenlített. 4:4. A szünetben cseréltek a csa­patok, az FTC-ben Laukó II. helyére Kövecses, az OSC kapu­jába pedig Kovács K. állt be. Kásás az FTC-nek vitte el a lab­dát, Szívós azonnal előretört, Konrád III követte, majd a kapu előtt visszahúzta, és az újabb négyméterest ismét Felkai bom­bázta a hálóba. 5:4. Nagy erővel támadott az OSC, de két alka­lommal is pontatlan átadás miatt akadt el a támadás. A második percben Konrád III Felkait ,,ci­pelte be” a kapu elé, ez is négyméteres, és Konrád III most sem hibázott. 5:5. A közés kikezdés után Felkai t ér­vény­téten gólját követően, Kár­páti dr.-t rántották vissza,­­ Fel­kai négyméteresével 6:5. A gól után a Ferencváros zónavédeke­­zésre tért át. Az utolsó öt perc az OSC fölénye jegyében folyt le. Az első percben Konrád III báty­jához játszott, Konrád I dr. ka­­párs lövésre azonban "elsuhant" a bal kapu­ fia mellett. Az FTC el­leni t­ám­adása végén Szívódnak si­került kifordulno­m, de közben, a víz alá vitte a labdát. A­ sza­baddobás után Konrád I dr. Bod­nár II et indította, a válogatott fedezet a tisztán ha­gyott Elekhez továbbított, és ő egy váratlan gyors húzással 6:6-ra egyenlí­tett. A negyedik percben Fel­kari visszahúzása után, Szívós lőtt négym­é­terest, de Kovács nagy bravúrral védett. Kitűnt: Szívós, Felkari, Kásás, i.M. Bodnár­­, Elek, Konrád III. Újpesti Dózsa—Eger 5:2 (2:1, 1:0, 0:1, 2:0) Újpesti uszoda, V: Vaszek. Újpesti Dózsa: Lukász — Mayer, Max — Sárosi ■— Dömötör. Mer­tül, Rusorán I. Csere: Császár, Hanák. Edző: Szittya Károly. Eger: Rüll — Ringelhann dr., Pé­csik — Katona J. — Bolya, Frank, Kovács R. Csere: Denk. Edző: Baranyai György. A gólok sorrendje: Sárosi, Kovács R., Dömötör, Dömötör, Pócsik (4 m), Sárosi (4 m), Dö­mötör. A büntetőpontok száma: Új­pesti Dózsa 4. Eger 5. A Mayer—Pócsik párharc vé­gig élvezetessé tette a mérkő­zést. Csepel Autó—BVSC 3:3 (1:0, 0:1, 1:0, 1:2) Szőnyi út, 300 néző. V: Rákos. Csepel Autó: Hohl — Brinza, Kiss A. — Katona — Cera, Ru­során II, Hausherr. BVSC: Pál­ffi — Gyere I, Gyer­o II — Zsol­dos — Németh II, Togyeriska II. Faaragó. Csere: Hecsei. Ed­ző: Ke­mény Ferenc. A gólok sorrendje: Kiss A., Togyeriska II, Rusorán II, Kiss A. (4 m),­­Togyeriska II (4 m), Togyeriska II (4 m). A büntetőpontok száma: Cs. Autó 3, BVSC 2. A végig élénk, változatos ira­mú m­érkőzésen ,a hazaii csapat megérdemelten harcolta ki a dön­tet­lent ez esélyese­bb csepe­liekkel szemben. Kitűnt: Hohl, Brirazia, Kal­oma, IB. Gyere II, To­­gyierenka II, Faragó. Bp. Honvéd—Bp. Spartacus 5:5 (2:2, 10, 1:2, 1:1) Sportuszoda. V: Kőnigh. Bp. Honvéd: Kökény — Vedlik dr., Görgés­yi — Papp — Konrád II dr., Tóth, Martinovics. Csere: Ku­csera. Edző: Brandy Jenő. Bp. Spartacus: Molnár — Mezővári, Mohácsi — Szlamka — Szőlgyé­­mi, Csillag, Lehóczky. Edző: Sa­mu Miklós. A gólok sorrendje: Tóth, Le­hóczky. Konrád II dr., Csillag (4 m), Martinovics (4 m), Csillag (4 m), Tóth, Csillag (4 m), Szlem­­ka, Martinovics (4 m). A büntetőpontok száma: Bp. Honvéd 1. Bp. Spartacus 8. A forduló legélvezetesebb, leg­változatosabb találkozóján vívta a két együttes Jó: Tóth, Konrád II dr., Hl. Csillag, Lehóczky. A vízilabda OB I állása: 1. FTC9 8 1—63:21 17 2. OSC8 5 3—51:38 13 3. Honvéd9 3 5 144:41 11 4. U. Dózsa9 3 4 239:34 10 5. Sport­8 3 2 333:358 6. Szolnok8 3 2 339:468 7. Cs. Autó8 1 4 332:386 8. BVSC8 2 1 529:435 9. Eger 9 1 2 633.474 10. Vasas 8— 2 625.452 Az I. félidőben három gólt rúgott, de a másodikban volt jobb a Vasas. Soroksárott két balszélső rúgta a két gólt Vasas—Pécs 4:0 (3:0) Fáy utca, 10 000 néző. Vezette: Magyar Z. (9), (Losonczi, Eger­vári). Vasas: Bolemányi (8) — Ihász (7), Mészöly (8), Fister (7), Ma­­thesz (9), Müller (7), Puskás (8), Radics (7), Farkas (7), Menczel (7), Korsós (7). Edző: Illovszky Rudolf. Pécsi Dózsa: Rapp (7) , Her­nádi (7), Móricz (7), Kincses (6), Köves (6), Konrád (7), Rónai (6), Györkő dr. (6), Tüske (8), Dunai dr. (6), Török (7). Edző: Kovács Imre. Csere: Györkő dr. helyett Já­nosi (a szünetben). Góllövő: Korsós (2 p.), Radics (33. p ), Puskás (41. p.), Farkas (87. p.). Szögletarány: 9:6 (5:4) a Vasas javára. Viharos Vasas-támadások ve­zették be a játékot, és már a 2. percben gólt ért el a hazai csa­pat. Puskás a jobbösszekötő he­lyéről 16 méterről kapu elé lőtte a labdát és a berobbanó Korsós 6 méterről, estében a kapuba to­vábbított. 1:0. A gól után is pa­rázs jelenetek adódtak a pécsiek kapuja előtt. 10 perc után enge­dett fel a haz­aiak nyomása, ez­után a pécsiek is támadgattak. Györkő távoli lövését védte Bole­­mányi, majd a 12. percben Her­nádi beívelése az ötösön elpat­tant Töröktől. A 14. percben ugyancsak Török lőtt 15 méter­ről mellé. Aztán Korsós beadását Rapp a levegőben úszva csípte el a csatárok elől. A másik oldalon a 17. percben Török nyesett szöglete a jobb kapufa sarkáról pattant az alap­vonalon túlra. Ebben a játék­részben nem volt túlságosan nagy iram. A 22. percben Ró­nai került helyzetbe, de Ihász elrúgta előle a labdát és végül Belemár­yi merész belsvetődéssel tisztázott. A 30. percben Rapp mentett Radics elöl bravúrosan. A 33. percben Rapp feleslegesen futott ki és Mészölyt a 16-os sar­káig üldözte, aztán visszaszaladt, közben Mészöly a kapu elé ívelt, P­app belenyúlt, de kiperdült a kezéből a labda Radics elé, aki 7 méterről befejelte. 2:0. A 41. percben Mal­tér ügyesen gurí­totta vissza a labdát Puskás elé, aki 24 méterről hatalmas csavart bombát zúdított a kapura, Top­pot meglepte a labda, vetődött ugyan, de már csak beljebb tud­ta segíteni a labdát a bal kapufa mellett a sarokba. 3:0. SZÜNET UTÁN a 48. percben izgalmas Jelemet adódott a Vasas kapuja előtt. Bo­­lemiányi nem tudta elütni Jánosi elöl a labdát, kavarodás támadt, a védők csak nehezen tisztáztak. Lendületesebb lett a Vasas játé­ka. A 47. percben, Puskás 25 méterről küldött rangyerejű lö­vése jutott a ka­pu felé, majd Korsós elöl tisztáztak n­e­­ezen a védők. Az 54. percben Jánosit Ihász nehezen szerelte szögletre. Egy perc múlva a fiatal csatár három védőt is kicselezve kitű­nően tört kapura, de végül 15 méterről fölé durrantott. Az 58. percben Menczel 15 méterről a jobb kapufa tövét találta el. A Vasas irányított. A 67. percben Korsós adott be ügyesen, Farkas 15 méterről nagy bombát zúdí­tott kapura, Rapp óriási bravúr­ral beledobta magát a lövésbe, és végül a labda a lábáról pat­tant a kapu fölé. Egy perc múl­va Korsós beadását Puskás lőt­te 6 méterről az oldallhálóba. Él­vezetes volt ekkor a játék. Far­kas lövése kapu mellé jutott, majd a 78. percben­ Rónai 16 mé­teres lövését csípte el jó érzék­kel Bolemányi. A 87. percben gyors, korszerű Vasas-támadítás újabb gólt hozott. Radics Farkas elé fejelt, aki 10 méterről a kapu bal oldalába vágta a labdát. 4:0. ★ ★ ★ ★ Nagy lendülettel kezdett a Vasas, egymásután futottak a gyors, lendületes, korszerű tá­madások a pécsi kapu felé. Már a 3. percben hazai gólnak tap­solhattak a nézők és ekkor úgy festett, nehéz 90 perc előtt áll a vendég lila-fehér gárda. Tíz perc után azonban elkényelme­­sedett a hazai csapat, noha ekkor is vezetett több veszélyes támadást, a pécsieknek jórészt sikerült lelassítani a játékot. Ebben a játékrészben is lénye­­­gesen veszélyesebb volt a ha­zai gárda, a vendégek a me­zőnyben ügyesen adogattak, csatársorukban azonban nem volt átütőerő. Szünet után élén­kült az iram, ekkor a piros-ké­kek nagy fölénybe kerültek, és különösen akkor voltak veszé­lyesek, amikor a széleken bon­takoztak ki a rohamok. Első­sorban a jobbszélen Puskás volt az, aki sokszor a védelem mögé került, de a többi csatár is elég sokat mozgott ekkor, gyorsan szabadultak a labdá­tól és gyakran vállalkoztak lö­vésre. A pécsi támadások a 16- osnál elvesztették erejüket, és a hazai védők biztosan rombol­ták őket. Végeredményben a Vasas időnkénti könnyed, kor­szerű játékával biztosan sze­rezte meg a két pontot. A Vasas kapujában a® újonc Bolemányi bemutatkozása sikeres vo­lt,­­akadt néhány ügyes közbe­lépé­se. A védelemből Mathesz impo­náló, nagyvonalú játéka emel­kedett ki. Elegánsain, biztosamn szeneit, labdán pedig pontosak voltak. Mészöly is megtette a magáét, sokszor előre is tört. A másik újonc, Müller az első fél­időben nehezen telid­ült játékba, szünet után viszont alaposan fel­javult, szépem szerelt és jól dob­ta támadásba társait. Menczel a középpályán szorgoskodott,­ Pus­kás volt a legjobb csatár, gyors vol­t, robbanékony és nemcsak társait szipdigálta ki, hanem k­ötlt egy nagy gólt is. Farkasnak is akadt több szép megoldása Ra­dics és Korsós időnként ügyes dolgokat produkált. A Pécsi Dózsa kapujában Rappnak több bra**­vúros védése is akadt, a­ má­sodik gól előtt viszont feleslege­sen hagyta el kapuját. A hátvé­dek közül Móricz játéka volt a leghasznosabb, sokszor lépet­t közbe jó ütemben. Hernádi is több támadást akasztott meg. Köves és Konrád váltakozó tel­jesítményt nyújtott, elől a szü­net után beállt Jánosi volt a legveszélyesebb, mozgékony volt, jól cselezett, lövéseit azonban nem kísérte szerencse. Rajta kí­vül még Török néhány megoldá­sa érdemel említést. Tüske, aki 9-es számmal hátra von­tan ját­szott, volt a pécsiek egyik leg­jobbja, sokat szorgoskodott, nagy terü­leten játszott. Magyar 7. játékvezető jól ve­zette a sportszerű mérkőzést. NYILATKOZATOK Ilovszky Rudolf: A II. félidő­ben játszott csak igazán jól a csapat. Ilyen arányban is meg­érdemeltnek tartom a győzelmet. Kovács Imre: A Vasas győzel­me nem vol­t vitás, de a gól­arányt túlzottnak tartom. Várkonyi Sándor Szombathely—Egyetértés 1:1 Cl s 01 Soroksár, 3000 néző. Vezette: Kamarás dr. (6). (Somlai, Soós J.). Szombathely: Szarka (8) —■ Pék (6), Komolya (7), Mester (5), Soproni (6), Halmosi (3), Szabó S. (6), Gyarmati (7), Iszak (7), Rátkai (5), Gangl (7). Edző: Tát­rai Sándor. Egyetértés: Landi (6) — Sátori (7), Mátrai (7), Varga (6), Ga­lambos (7), Józsa (7), Halápi (6), Laczkó (6) Vári (6), Pál (7), Ha­rangi (7). Edző: Komorettó Béla. Csere: Sátori helyett Németh L. (a sízsüne­tben). Góllövő: Gargl. (40. perc), Ha­rangi (06. perc). Szögletarány: 6:4 (3:2) a Stzivan­­barthely javára. A fehérben játszó vendégcsa­pat kezdte a játékot és az első támadóét is a Szombathely vezet­te. Az alacsony, fürge balszélső, Gangl távoli lövése azonban még nem okozott izg­almat. Az umal­­­rt 3S mezőnyjátékot legelőbb Mes­ter, a­ kemény kötésű balhátvéd unta meg, előretört, lövése azon­ban elkerülte a kaput. Iszak tá­voli lövése után pedig lepattant a labda. A 8. percben alakult ki az első veszélyes gólhelyzet. Iszak a 16-oson kapta a labdát, Mátrai kivárt, a középcsatár vi­szont egyből lőtt, Landinak sze­rencséje volt, a kezéről a kapufa élére és onnan a mezőnybe pat­tant a labda. Az első kapufa fő­leg a Szombathely csapatára volt jó hatással. Egy perc múlva Gyarmati ugrott ki, a védők les­re vártak, de erről szó sem volt és a csatár a kifutó Bandiba lőtt. Érdekesebb lett a játék és a 11. percben a piros mezes Egyetér­tés is szóhoz jutott. Józsa mint­egy 20 — 22 méterről a jobb felső sarokra küldött lövését Szarka csak­ szögletre tudta védeni. Szöglet­ után is Józsa került helyzetbe, de közeli lövését a ka­pus könnyen védte. Landi vi­szont bizonytalannak tűnt. Iszak, Szabó, majd Gyarmati lövése után öklözte a labdát vissza a mezőnybe. A 17 percben szép támadást vezetett az Egyetértés. Józsa a jobbszélen futtatta Harangit, majd beadása után új­ra a gömbörhajú fedezet közel­ről fejelt, de Szarka védett. Sz­arl­a a következő pklomátok­ban." i­s bizonyíthatta jó formáját. A Szombathely egyre veszélye­­s­ebb támadásokat vezetett. A ki­ugró Iszakot Soós partjelző inté­sére tévesen állította meg Kama­rás tír­. játékvezető. A 40. percben jobb oldali tá­madás után került középre a labda, Gangl elé, a balszélső mintegy 20 méterről középma­gas lövé­st küldött a bal sarokra, az eddig is sokat bizonytalanko­dó Landi kezéről, a labda a ka­puba pattant. 1:0 a Szombathely javára. A vál­asz­ támadás végén Ha­rangi, Szarka, kezébe emelt. SZÜNET UTÁN gyengén, az I. félidőben szét­­esően játszott. Ami feltűnt: Landival az élen a védelem is sokat bizonytalankodott. A II. félidőre kicsit javult a csapat játéka, de a csatársor ekkor sem boldogult a szombathelyi vé­delemmel. Ráadásul néhány el­lentámadással a Szombathely még ekkor is zavarba tudta hozni őket. A Szombathely védelméből ezúttal is Szarka tű­nt ki. B’­asco'S kézzel hárított minid­ ön lövésit, a gólt az előt­te á­llóktól nem láthatta. A kiét S'Zélsőh'átvéd egyszerű eszközök­kel­­igyekezett megoldani felada­tát. Középen Homolya és Sopro­ni különösen a Levegőben tűnt ki, fej játékuk hóbátlnai volt. A középpályán láttuk Halmosi sze­mélyében, a csapat és a mezőny legjobbját. A zömök labdarúgó úgyszólván­­ mindenütt ott vo­­t, több támadásra i­s futtatta erejé­ből. A csatárok közül Szabó S. kissé félénken játszott. Gyarmati és Rátkai inkább a támadások építéséből vette k­i a részét, a kapura Iszak és Ganal jelentett igazi veszélyt. Gang­ sok m­oz­­g­ással, gyorsasággal korszerű szé­lsőtjátékot nyújtott. gesítették. Pál és Laczkó leadá­saiba több hiba csúszott. Hararv­ginak akadt néhány jó megmoz­dulása. Kamarás dr. játékvezető a dancsok és a lesek megítélésénél többször tévedett, döntő hibát nem vétett. NB I TARTALÉKCSOPORT Szombathelyi Haladás —Egyet­­értés 2:1 (0:0). Soroksár, 1000 néző. V: Neuber dr. Szombat­hely: Sáli (MunsLbs) — Szabó, Szőke, Varga, Gerencsér, Kul­csár, Jankó, Bokor, Berke, Far­kas, Tóth Z. (Bogát­). Egyetértés: Kiss — Page­La, Pere­csi, Fi­cze­re, Szántai, Simon, Géber. Gór, Vasas, Kirá­lyhe­gyi (G­yarma­ti), Horváth (Geda). Élénk iramú, változatos játék.A 87. percben Bokort kiállították. G: Botkor, Farkas, ill. Horváth. Jó: Kulcsár, Bokor, Tóth Z. Bo­gáti, LH. Pagel­La, Simon, Királyhegyi, a haz­ai csapat cserélt, a sérült Sátori kiállt, Galambos húzódott hátra a helyére, míg a jobbfede­zett posztjára Németh L. került. Talán nem is annyira a csere, hanem inkább a , ,fejmosás” használt, s az Egyetértés vette át az irányítást. Az 50. percben Pál jól helyezett lövését ütötte ki Szarka, majd Laczkó beadása után Halápi fejese szállt a kapu mellé. Támadott az Egyetértés, de a támadásokban nem volt elé­g átütőerő. A Haladásból csak Sza­bó S. és Iszak és olykor Gang­ tartózkodott elől. A 66. percben Halápi balszélen tört előre. A 16-os oldalvonalával egy magas­ságban szabálytalanul akasztot­ták. A szabadrúgást Varga ível­te a 11-es pont tájára. A védők egymást zavarták, a második kö­zéphátvédet játszó Soproni­ól Harangi elé pattant a labda, a fiatal balszélső habozás nélkül lőtt. Szarka a védőktől semmit Landi ezúttal indiszponált volt, sokat bizonytalankodott. Az I. félidőben Mátrainak is volt né­hány megingása. A II. félidőre feljavult. Sátori a félidő derekán megsérült. Varga kemény játé­kába néhány szabálytalanság is csúszott. Galambos és Józsa so­kat volt játékban. Józsa játszott hasznosabban. A csatárok közül Halápi csak a II. félidőben vé­tette észre magát. Várit őrzől ezúttal csaknem teljesen semle­sem látott, s az félmagasan a bal kapufa mellett jutott a háló­ba. 1:1. Kiegyenlített az Egyetértés és újabb helyzet az új­abb szabad­rúgás után alakult ki. A 71. perc­ben Gyarmati jobbról ívelte elő­re a labdát, de Szabó S. fölé lőtt. A 75. percben Harangi jobbról adott be. Vári közeli fejesét Szarka védte Ezenkült az inam, a Szombathely egymás után két szögletet rúgott, majd a 83. perc­ben Halápi közeli lövését védte Szarka. Izgalmas hajrá követke­zett. Mindkét kapu előtt adódott helyzetekkel fejeződött be a ta­lálkozó. ★ ★ Izgalom tulajdonképpen csak utolsó 10 percben akadt. Nyolcvan percen át csak oly­kor egy-egy támadás során élénkült meg az iram. Az I. félidőben a Szombathely irányí­totta a játékot. A vendégcsa­pat annak ellenére, több táma­dást vezetett, többet kezdemé­nyezett, hogy védelmét megerő­sítette és csatárai lényegében emberhátrányban voltak. A so­­katmozgó Iszak és Gangl azon­ban sok veszélyes helyzetet tu­dott teremteni. A Szombathely a II. félidőre védekezésre rendez­kedett be, az I. félidőben szer­zett előnyét azonban nem tudta megtartani. Az Egyetértés ezút­tal hazai közönség előtt is Tátrai Sándor. Az egyik pe­rv­­ót fel­tét­lenül meg­érdemeltük, de úgy érzem, hogy a mutartott játék alapján akár a máind a kért pontot i­s elvihet­tük volna. Csa­patom lelkesen.. az I. félidőben jól játszott. Komorettó Béla: Ez az elveszí­tett pont különösen, fáj. A hé­tem hat sérültünk volt, ez meglát­szott a csapaton. Az I. félidőben­­nagyon gyengén játszo­ttünk. Az Egyetértésben NYILATKOZATOK Vad Dezső Csehszlovákia is bejutott CSEHSZLOVÁKIA — SZOVJETUNIÓ 3:0 (2:0) Ostrava, 22 000 néző. Vezette: OTtOW (walesi). Csehszlovákia: Vencel — Pi­varzak, Jarabek, Plass, Hág­a­na, Polák, Tesár, Strunc, Junkán­in, Bartalsky, Capkovic. Szovjetunió: P­sevivleá­ny­ikov — Isztomin, S­esz­ty­er­nyov, Hurcilava, Kapucenij, Anyicskin (Malofejev), Logofet Csiszlenko, Banyisevszkij, Madi­ja, Jevrjuzsihin. Góllövő: Polák (21. perc), Pivartsik (25. p.) Capkovic (71. p.). Szögletarány 7:4 (6:9) a csehszlovákok javára Nehéz talajú pályán került sor a labdarúgó olimpiai selej­tező visszavágójára. A szovje válogatott kezdett ugyan jobban erősen támadott, de a c®eheizzko­­vákok fokozatosan támadásba­­ lendültek és gyakran hozták zavarba a szovjet védőiket. A két­-,gyors gól után a szov­jet já­­­­tékosok még idegesebben játszott­­­tak, akciói­k nem sikerültek. Az­­ első­ félidő vége felé Csiszlenko­ megsérült, s végig statisztált. Szünet után a szovjet válogatott s­­okat kezdeményezett, de a be­fejezések nem sikerültek, alig lőttek Vencel kapujára. A 71.­­ percben egy jobb oldali támadás­­ után, a cs­ehszslová­kok kihasz-­­­nálták Psenyicsnyikov hibáját és belőtték e harmadik gólt. A csehszlovák válogatott ez­zel a győzelemmel, 5:3-as össz­­gólarámnyal bejutott az olimpiai torna tizenhatos mezőnyébe