Népsport, 1972. november (28. évfolyam, 263-287. szám)

1972-11-02 / 263. szám

As élen: Wasas, F Honvéd Népsport. A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA CSÜTÖRTÖK, 1972. NOVEMBER 2. ♦ fax­f forint ♦ XXVIII. ÉVFOLYAM, 263. SZÁM A Vasas —Bp. Honvéd rangadó győztes­ gólja két képben. Az első felvétel azt örökítette meg, amikor Gass jobb oldali beadásánál Bicskei kapus kivetődik a labdára, de azt nem éri el. Annál inkább a magasra felugró Váradi, aki Tajti fölé emelkedve az üresen maradt kapuba fejeli a labdát. A második képen a gólszerző már felemelt karral örül „szerzeményének”, annál lehangoltabb Tajti, valamint a földön Bicskei kapus ... (Geleta Pál felvételei) MmrágB&*Lasszanokok és m­ás­ bzsgnoki helyeseitek a Spertesesmokban Vége a találgatásoknak! Köztudott, hogy az előzetes nevezési listáknak nem nagyon lehet hinni. Többször előfordult már, hogy vártuk az Európa­­bajnokot, és eljött helyette a hazai harmadik. Természetesen számtalanszor megtörtént ennek az ellenkezője is . .. Ezúttal „csoda” történt! Sor­ra megérkeztek a csütörtökön kezdődő VI. belügyi cselgáncs spartakiádra azok, akiket vár­tunk. — A szovjet csapat nagyon erős — mondta Andrássy Lász­ló, a Dózsa-válogatott edzője. — Pehely- és középsúlyban az ez évi voorburgi EB két bronzér­mese: Szergej Melnyicsenko, ille­tve Andrej Csupacsenko in­dul. Könnyűsúlyban az 1969. évi, ostendei EB győztese, Da­vid Rudman, félnehézsúlyban a ludwigshafeni VB ötödik he­lyezettje, Valentin Gucu, míg a nehézsúlyban az idei EB bronzérmese, Szergej Novikov képviseli a Szovjetuniót. — Nagy verseny lesz a szov­jet és az NDK-beli cselgán­­csozók között csütörtökön a csapatbajnokságon — egészítette ki Varga András, a magyar együttes másik mestere. — Az EB-helyezett Lothar Fehre, vagy a tavalyi belügyi spartakiábon győztes Uwe Stock neve ugyan­csak jó hangzású még a leg­nagyobb világversenyeken is. (Folytatás az 5. oldalon) Vasas—Bp. Honvéd 3:1 (1:1) Az első fél órában mérsékelt iramú és színvonalú volt a játék 9 A félidő hajrája már mozgalmasabban alakult 9 Müller szerzett vezetést a Vasasnak, 3 perc múlva azonban egyenlített a Bp. Honvéd 9 A második fél­időben fél óráig még tartott a lendület, akadtak helyzetek is, de csak Váradi Béla talált a kapuba • Szünet után jobb volt a Vasas, megérdemelte a győzelmet Újpesti Dózsa—Szegedi IDL 1:0 (1:0) Nem tisztelte a bajnokcsapatot a hazai együttes • Mozgalmas, érde­kes játék folyt • Juhász Péter fejesgólja döntötte el a két pont sorsát • A második játékrészben sokat rohamozott a SZEOL — eredménytelenül • Vörös a­ mezőny legjobbja MTV-VM Egyetértés 1:0 (0:0) Mozgalmas első félidő, mindkét oldalon kihagyott gólhelyzetekkel 9 Koritár nagy lövéssel szerezte meg a 47. percben a győztes gólt 9 Oborzil volt a mezőny legjobbja, de 11-esét Varga hárította! 9 Megérdemelten nyert a vendégcsapat Peremváros—Tatanhástya 3:1 (3:1) Laczkó öngóljával jutottak előnyhöz a hazaiak, majd Szőke szabad­rúgása jelentette a második gólt • Büntetőből szépítettek a vendégek • Albert,­nár a 30. percben beállította a végeredményt . A második félidő­ben a Tatabánya bátrabban kezdeményezett, meddő támadójátéka azon­ban nem hozott eredményt Zalaegerszegi TE—Salgótarján 3:1 (1:0) A nézőteret zsúfolásig megtöltő közönség az első percektől kezdve heves rohamokra biztatta kedvenceit . A 20. percben megszerezte a veze­tést a ZTE • Az első félidő hajrájában visszaestek a hazaiak . Szünet után ismét a ZTE irányította a találkozót . Az eredmény az SBTC-re nézve hízelgő Rába ETO—Pécsi Dózsa 3:1 (3:0) Fokozatosan lendült játékba az ETO • 45 percen át lendületesen, ötletesen játszott és három gólt ért el . Szünet után lelassult, kényelmessé vált a győriek játéka és Zombori szépíteni tudott • A pécsi csapat válto­zatlanul hullámvölgyben van Videoton-Diósgyőr 3:1 (3:0) A Diósgyőr alaposan megkönnyítette a Videoton dolgát, eleve áten­gedte a játékteret a hazai csapatnak . A székesfehérváriak éltek is a lehetőséggel s nagyobb arányban is győzhettek volna . Az utolsó fél órá­ban „lazítottak” és ez a Diósgyőrnek adott lehetőséget, amelyet igyekezett kihasználni Komlói Bányász-Csepel 0:0 Almos első félidő után élénk küzdelem folyt a második 45 percben , Tresch kapuralövése felvillanyozta a komlóiakat, csatársoruk azonban rendre kihagyta a nagy lehetőségeket . A csepeliek jól megszervezett védő­játékuknak köszönhetik az egy pontot Csak a vízilabdázók... Az olimpia utáni szokásos csend uralkodik a világ úszómedencéinek környékén. Az úszók és a műugrók viszonylagos tétlensége mellett valósággal üdítően hat a vízilabdázók eseménydús őszi-téli programja. A középdön­tők következnek a kontinens hagyományos klubtornáján, a BEK-ben. Eddig néhány kivételtől eltekintve mindig ju­goszláv győzelemmel ért véget ez a jelentős mérkőzés­sorozat. Persze, nemcsak eseményekhez kötődhetnek érdekességek. „Vizes” összeállításunkban, a 8. oldalon erre több bizo­nyítékot is felsorakoztattunk. Statisztikát készítettünk az olimpián közreműködött játékvezetőkről, felelevenítjük a Schwimmhalle mű- és toronyugró versenyeinek egy-két emlékezetes mozzanatát és idézünk néhány külföldi „vissz­hangból”. »»+«« Milena Dudiková, Mexico bajnoknője Münchenben a kötelező ugrások után már-már kezében érezhette ismét az olimpiai aranyat. De azután jött a 15 esztendős svéd Knape és szerte­foszlott a képünkön látható csehszlovák versenyző minden reménye.