Népsport, 1977. augusztus (33. évfolyam, 182-206. szám)

1977-08-01 / 182. szám

Birkózó kötöttfogású OB Három új név a győztesek között­ ­ Szombaton lapunk zárta után még sok izgalmat értünk meg az országos kötöttfogású birkózó­­bajnokság küzdelmein a székes­­fehérvári Jaki József Szakközép­iskola tornacsarnokában. Székesfehérvár városa és a Szondi SE figyelmesen készült fel a rendezésre. Hazánkban elő­ször kaptak bajnoki övet a győztesek. Gyönyörű tiszteletdí­jak egész sora örvendeztette meg a résztvevőket. A katonazenekar, a mérkőzéseket követő ütemes tapsorkán, a versenyzőket biz­tató szavalókórusok mind azt bi­zonyították, hogy jó helyen ke­rült sorra az idén a kötöttfogá­sú bajnokság. Az ünneplés természetesen a győzelmi dobogó körül volt a leghangosabb. Annak legfelső fo­kára a tíz súlycsoportban há­rom olyan birkózó került, aki korábban még nem volt felnőtt bajnok. Közöttük akadt egy ju­nior versenyző is. Bodó Antal, a Bp. Honvéd százkilósa, aki a „sűrű” mezőny ellenére bizton­ságosa­n küzdött, már felhasznál­ta a Las Vegasban, a junior vi­lágbajnokságon nemrégen szer­zett tapasztalatait. Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy a baj­noki címhez végül is úgy jutott, hogy az esélyesebb Farkas még szombaton egy méltánytalan ket­tős leléptetéssel súlyos hátrány­ba került, így Bódénak elég volt, hogy rendre lehátrált a szőnyeg­ről Farkas ellen. A két másik újonc bajnok a nehézsúlyú Nagy József, a ta­valyi felnőtt EB bronzérmese és a 68 kg-os Gaál Károly, az idei EB újonca. Évek óta az élboly­ban küzdenek mindketten. Gaál súlycsoportjában Barát és Torna Ferenc is esélyes volt. Torna hamar elbúcsúzott, Péter­től kikapott az első fordulóban, majd a folytatásban klubtársá­tól, Baráttól tussal kikapott. Ez­után Barát „fennakadt” a diós­győri Németben, s a DVTK versenyzője ezzel felverekedte magát a dobogóra. A nehézsúlyban Nagy József bajnoki aranya még érdekeseb­ben született. Rovnyai, a nagy esélyes csak pontozással győz­te le Kovács Józsefet (Bp. Hon­véd), Nagy viszont tussal La­jost, így az ötödik fordulóban az egri versenyzőnek Rovnyai ellen már a kettős leléptetés is elég volt a végső győzelemhez. A többi súlycsoportban így alakult a helyzet. 48 kg-ban Seres Ferenc — Sánta távollétében, 90 kg-ban (Folytatás a 4. oldalon) A­z 11 kg-osok küzdelmét — némi meglepetésre — Tóth István (felül), a Ganz-MÁVAG birkózója nyerte. Képünkön az újdonsült­­ bajnok Réczi Lászlóval mérkőzik Meglepetések nélkül fejeződött be a szolnoki kajak-kenu válogató Új VERSENYNAP kezdődött vasárnap reggel az ország min­den részéből Szolnokra, az el­ső kajak-kenu válogatóra se­reglett versenyzők számára. Méghozzá kora reggel kezdő­dött. Már fél nyolckor rajthoz szólították az első versenyzőket. Ilyen korán kellett ugyanis kez­deni a napot ahhoz, hogy „be­leférjen” az időbe a legrövidebb olimpiai számok összes futama és a hosszútávú versenyszámok küzdelme is. A délelőtt folyamán az első döntő rögtön rá is cáfolt a pa­pírformára. A válogatott keret legutóbbi „időre menésén” Csapó ugyanis 500 méteren is a legjobb időt érte el. Ezúttal is jól rajtolt, a táv felénél még minimális előnnyel, de vezetett. A­­ rövidebb olimpiai távon azonban Sztanity nem adta fel a küzdelmet, 400 méternél már ő evezett az élen, és előnyét a célig még fokozni is tudta. A harmadik helyért Deme, Fá­­(Folytatás a 7. oldalon) LABDARÚGÓ KÜLÖNKIADÁS! Augusztus első napj­án, hétfőn este, Budapes­ten 2,5 forintért már megvásárolható a Népsport 12 oldalas labdarúgó különkiadása, amely vidé­ken kedden reggeltől csak az újságárusoknál kapható. A TARTALOMBÓL: • Bemutatjuk az NB I, az NB II és az NB III csapatait, klubelnököktől a játékosokig • Mit várnak a bajnokságtól a vezetők, az edzők és a labdarúgók? • Érdekességek a nyitány előtt Különkiadás! Gazdag tartalom! Népspor, AZ ORSZÁGOS TESTNEVELÉSI ÉS SPORTHIVATAL LAPJA N­ÉTFŐ, 1977. AUGUSZTUS 1. • Áff 1.20 forint** XXXIII. ÉVFOLYAM, 182. SZÁM. Kupaküzdelmekre készül a 18 NB I-es csapat Három középhátvédjelölt a Vasasban • Egy sereg „új” fia bemutatkozik: Kovács II, Paróczai, Kőhalmi, Varga, Onhausz, Hegedűs P., Fehérvári, Tuli­pán, Gottdiener, Hámori, Repka, Pál, Füle dr., Gulyás, Hangai, Vad és mások 9 Új edző — új elképzelés: Németh Lajos (Kaposvár) 9 Látogatás­­ Szombathelyen, a Haladás edzésén • 15 nap Tunéziában 9 A Totó Kupa eredményei Szorgalmasan készül a Tatabányai Bányász labdarúgócsapata a Balaton Kupára. Fotóriporte­rünk akkor kapta lencsevégre a kék-fehér játékosokat, amikor éppen a test test elleni játékot gyakorolták. Előtérben Gálhidi és Halász, Nédert vette „prés’” alá, hátrább Hegyi Szabóval kakaskodik (Koppány György felvétele) (Cikkeink és tudósításaink a 2. és a 3. oldalon.) A TOTO 31. HETI EREDMÉNYE 1. Borsodi B.—Papp J. SE 1—8 1 2. Síküveggy.—Gyöngyös 3—1 1 3. Pásztó—Lehel SC 2—3 2 4. Hatvan—Recsk 2—3 2 5. Gyula—Szegedi Dózsa 1—2 2 6. Ilódmezővé_Szabó SE 2—1 1 7. Auras SE—ESMTK 2—5 2 8. ÉPGÉP—Balassagy. 0—2­­ 2 9. Bakony—Péti MTE 0—0 x 10. Sopr. Tex.—Kőszeg 2—3 2 11. Táncsics SE—Bauxitb. 1—0 1 12. CVSE—Sze­­MÁV 2—2 x 13. SZVSE—Pécsi VSK 3—0 1 +1 14. Sülysáp—EMG Sash. 1—1 x Bolívia elleni mérkőzések időpontjai: október 29. és november 30. Az AFP j­elentése szerint a bolíviai labdarúgó szövetség La Pazban hivatalosan közzétette: elfogadták az MLSZ aján­latát a Magyarország—Bolívia VB-selejtezőkre vonatkozóan. Eszerint a két ország közötti első válogatott mérkőzésre októ­ber 29-én Budapesten kerül sor, míg a visszavágót a két csapat november 30-án La Pazban játssza. (MTI) ­­i KÖZÖNSÉGSIKER! A Pannónia Kupa igazolta a reményeket Van egy tévhit, miszerint bi­­­zonyos sportágaknak — így a súlyemelésnek is — nincs közönségük Magyar­­országon. A legutóbbi hét vége bizonyította: csak a rossz, érdektelen, jelenték­telen versenyekre nem láto­gat senki, de az olyan ran­gos, sok világklasszist fel­vonultató, izgalmakat sem nélkülöző eseménynek, mint a legutóbbi Pannónia Ku­pa, van — és a hasonlóknak a jövőben is lesz — nézője. A 153 kilós Aszlambek Jenatgyiev az ólomsúly új csillaga A nap eredményeiből Asztalitenisz Oláh Zsuzsa, a román Ferencivel az oldalán, bronzérmet nyert Vichy­­ben, a fiatalok Európa­­bajnokságán. ★ Atlétika A magyar lányok győztek, a fiúk minimá­lis arányban vereséget szenvedtek a csehszlo­vákok elleni ifjúsági via­dalon.★ Cselgáncs A Bp. Honvéd pont­vesztés nélkül szerezte meg a csapatbajnoki cí­met Kecskeméten. ★ Fogathajtás Bárdos (Gyöngyös) volt a legjobb az OB máso­dik fordulójában Apaj­­pusztán. ★ Kézilabda A Bp. Spartacus itt­hon tartotta az OKISZ Kupát. Debrecen város Nagydíjában a Debre­ceni Dózsa végzett az élen. ★ Motorsport Három forduló után Sziráczky (Borsodi Vo­lán) vezet a salakmotor­­bajnokságban. ★ Műugrás Szovjet sikerek a Nagy Károly nemzetközi em­lékversenyen.­­ ★ 1 Tenisz : Ifjúsági bajnokok: Túri Zs., Kuhárszky és a Gulyás, Kuhárszky fiú­páros.