Népsport, 1980. szeptember (36. évfolyam, 212-236. szám)

1980-09-01 / 212. szám

I.V . // US-313. Őszi nyitány a kézilabda MB I-ben A középpontban: Őri Péter — a képen és a Bp. Honvéd—Bp. Spartacus mérkőzésen egyaránt. Balról: Stiller (háttal, 4-es mezben, Őri, Jánovszki (10). (Bajnoki tudósításaink az 5. oldalon) RAJT ELŐTT Szél­sikló VB, Tihany A Senior Kupával kezdődik Tenisz OB, Budapest Hetvennyolc nevezést fogadtak el (A két, hétfőn kezdődő jelentős eseményről lapunk 2. oldalán adunk előzetes információkat.) De nehéz az iskola­táska!... Keddtől már csakugyan cipelni kell, hiszen hétfőn az ország iskoláiban megkezdő­dik az új tanév. A hétfői ünnepi beszédekben bizonyá­ra jelentős helyet kap majd a kis és nagy „táskacipe­­lők” testnevelése és sportja. Az új tanév előtt mi is utánajártunk, hogyan készül tanár és diák, építőipar és iskolai sportmozgalom az el­következő tíz hónapra. Azért is, hogy az a bizonyos táska ne legyen annyira nehéz egyetlen fiatalnak sem! (Összeállításunk a 7. olda­lon.) Lutz Lötzsch és a Spartak Dubnica a Mecsek Kupa győztese Nyolcvanan vágtak neki pén­teken a háromnapos, ötszaka­szos Mecsek Kupa nemzetközi kerékpáros országúti verseny­nek és vasárnap a mecseki kör­pályán 22-en fejezték be a ver­sengést. Pedig vasárnap még 66-an szálltak nyeregbe. A leg­többen az esővel, a csúszós út­tal vívott csatában maradtak alul, mert míg szombaton a nagy meleg állította külön erő­próba elé az indulókat, vasár­nap a szemerkélő eső. Így az­tán a kanyarokban gyakori volt a bukás.­­ Már az első körök után a nézők egy része ezekhez a ka­nyarokhoz ment, és igen csa­lódottak voltak, ha nem csapta oda magát valamelyikünk az aszfalthoz — mondta nem kis kritikával Kiss Péter, a Ganz- MÁVAG kerékpárosa. — A legrosszabb az volt, hogy csak szemerkélt az eső, így az­tán nagyon csúszott az úttest — említette az egyik legilletéke­sebb, az FTC-s Gábor András, aki ugyancsak bukott. (A men­tőktől szerzett értesülés sze­rint súlyosabb sérülést senki sem szenvedett.) Sajnos, ezeknek a bukások­nak az egyik szenvedő alanya éppen az összetett versenyben az NDK-beli Lötzsch előtt 16 mű­(Folytatás a 2. oldalon) ’80 HHI. (TKCSÉKfe KUPA Nepspor AZ ORSZÁGOS TESTNEVELÉSI ÉS SPORTHIVATAL LAPJA HÉTFŐ, 1980. SZEPTEMBER 1. Ára: 1,70 forint •­xxxvi. évfolyam, 212. szám. (Koppány György felvétele) Az eső „elmosta” a gólokat Az NB II-es forduló egyik jel­lemzője volt az eredménytelen csatárjáték, a nagyon kevés gól. Képünk is egy olyan talál­kozón készült, amelyen érintet­lenek maradtak a hálók. Jele­net az Építők SC-Kecskemét összecsapásról, munkában a vendégek védelme. (Tudósítá­saink a 4-5. oldalon) ATLÉTIKAI OB Paróczai és Koleszár második bajnokságát nyerte A­ fiatalok újabb sikerei • Ha kosi a 17 m közelében A bajnokság befejező nap­ján arra sem lehetett hivatkoz­ni, hogy a szemerkélő eső ijesztette el a közönséget, hi­szen az előző napokon jó idő­ben sem volt néhány száz ér­deklődőnél több a hatalmas Népstadionban. Pedig a vasár­napi program látványos küzdel­meket ígért. Az idei ranglistavezető Jakab volt a női 3000 m esélyese, de riválisa, Ladányiné a rajt után az élre állt, és végig vezetve biztosan győzött. Jakab a táv végére elfáradt és az ifjúsági Felsőbüki megelőzte. A férfi 400 m gáton két if­júsági versenyző, Szalai és Csapó volt az esélyes. Szalai az első gáttal vezetett, és könnyedén nyert. A célegyenes­ben Takács I. jól hajrázott, s megszerezte az ezüstérmet. Ezután következtek a nagy érdeklődéssel várt 800-as dön­tők. A nők vetélkedése csak az utolsó métereken dőlt el. A csepeli Váczi nagyon bátran, erős iramban kezdett és nagy előnnyel fordult a célegyenes­be. Koleszár üldözőbe vette a bajnoki cím védőjét, fokozato­san megközelítette, sőt az utolsó métereken kis különb­séggel meg is előzte, s a 20 éves nyíregyházi atlétanő meg­szerezte második bajnokságát is. A férfiak küzdelmében Szabó Zsolt gondoskodott az iramról, a csengetés után Takács állt az élre, az esélyes Paróczait bezárták, s az utolsó kanyar­ban csak a 7. helyen futott. A címvédő a célegyenesben szo­kásos nagy hajrájával állva hagyta ellenfeleit és biztosan szerezte meg második bajnoki elsőségét. Látványos küzdelmet vívtak a 4x100-as váltók. A nőknél a Bp. Honvéd csapata szerzett ve­zetést az U. Dózsa előtt, a lila­fehérek befutója, Orosz azon­ban ismét ellenállhatatlan volt. A férfiak küzdelmében a DMVSC vezetett, Tatár ferge­teges futásával azonban győ­zelemre vitte a Bp. Honvéd csapatát. A 400-as váltók tűzbe hoz­ták az ázó­fázó nézőket. A nőknél a Bp. Honvédnek Hid­­véginé szerzett nagy előnyt, ezt Elek és Szigetiné tartani tud­ta a nyíregyháziak előtt. A fér­fiak küzdelme nagyon szoros versenyt hozott, csak a cél­egyenesben dőlt el az elsőség az U. Dózsa javára. Paragi távollétében a mont­reali olimpia bajnoka, Németh Miklós 82 méteren felüli do­bással kezdett a gerelyhajítás döntőjében, másodikra kilépett, s mivel fájt a térde, többet már nem is dobott... A negyedik sorozatban Temesi 46 centimé­terre megközelítette, de később megelőzni nem tudta, így Né­meth hét év után ismét magyar bajnokságot nyert. A kalapács­(Folytatás a 2. oldalon) A nők 800 méteres versenyében emlékezetesen nagy küzdelemben győzött a nyíregyházi Koleszár Éva (balról) a tavalyi bajnoknő, Váczi előtt. (Záhonyi Iván felv.)