Népsport, 1985. május (41. évfolyam, 104-130. szám)

1985-05-02 / 104. szám

AZ ORSZÁGOS TESTNEVe­­Sa ÉS SPORTHIVATAL LAPJA CSÜTÖRTÖK, 1935. MÁJUS 2. Ár­a: 2,30 forint • XLI. ÉVFOLYAM, 104. szám. A-csoprortos jégkorong WH Kölcsönkenye visszajár! Csehszlovánia—Egyestült Államok 11-2 PEPA, a prágai A-csopor­­tos jégkorong VB kabala­­oroszlánja új arcot kapott. Az eredetileg komor tekinte­tű figura most teli szájjal nevet. Néhány kézügyesség­gel megáldott csehszlovák szurkoló hudek Bukoc le­génységének sikerein, felbuz­dulva áttervezte északi szom­szédaink kedvenc állatkáját. Persze szigorúan ön­szorga­­lom­ból . . . Amikor a VB első körében sorra veszítette pontjait a ha­zai gárda, amikor senki sem gondolta, hogy a rájátszás­ban minden másképp lesz, s egy fordulóval a előtt a csehszlovák befejezés váloga­tottnak áll majd a zászló. Pedig ez történt, Ruzickáélk a VB nagy esélyeseivé lép­tek elő, joggal nevet Pepa, joggal örül a rendező ország közönsége. Azt követően, hogy­­. Cseh­szlovákia a rájátszás hétfői nyitányán 2-1-re diadal­­m­asko­dot a világbajnoki cím védője, a szovjet gárda fe­lett, a szakértők egységesen arra voksoltak: a hazaiak megszerzik a két pontot a szerdai, Egyesült Államok el­leni találkozójukon is. De, hogy olyan jelentős különb­séggel nyernek, mint aho­gyan sikerült, arra senki sem gondolt. — A kölcsönkenyér vis­­­szajár — hajtogatták a cseh­szlovák—amerikai összecsa­pást követően a Fucik-park stadion lelátóján helyet fog­lalók. Egyértelműen arra utaltak, hogy a VB negyedik versenynapján elszenvedett 3-1-es vereségért törvénysze­rű a visszafizetés. AZ ELSŐ harmad még ki­egyenlített küzdelmet hozott. (Folytatás a 12. oldalon.) VÍZILABDA OB / Bajnokjelöltek szomorú szerdája Az OB I 19. fordulójának nagy meglepetései: a bajnok­jelöltek közül a Vasas veresé­get szenvedett Tatabányán, a a BVSC pedig pontot vesztett Tungsram ellenében. Az egriek sorrendben az ötödik, a szentesiek a harmadik győ­zelmüket érték el a tavaszi fordulók során. A Honvéd le­génysége — a dózsások ve­resége nyomán — előbbre lé­pett a tabellán. A tatabá­nyaiak — részben váratlan győzelmükkel — a szövetke­zetiek elé kerültek. A hatodik tavaszi fordulóban sem szer­zett pontot — egyedül a csa­patok közül — a SZEOL AK együttese, a szegedieknek csak két negyedre telt az ere­jükből. Tungsram SC—BVSC 11-11 (4-3, 3-2, 2-2, 2-4) Komjádi-uszoda, 600 néző. V: Marjai, Kiss O. Tungs­ram: Ha­jmássy — Halmai, Tóth E., Nyárádi 2, Keszthe­lyi 1, TÓTH I. 5, GYÖN­GYÖSI 2. Cs: Csizmadia, Pe­­thő, Dankó 1, Nemecz, Ko­vács. Edző: dr. Martin György, Gulyás Zoltán. BVSC: Bors — Németh, HELTAI 1, Kiss 1, TÓTH S. 5, Epp­el 1, Szileczky 2. Cs: dr. Lutter, Petlyánszky, Petz 1. Edző: Gyarmati Dezső, Molnár Endre. Gól — emberelőnyből: 10/5, ill. 168. Négy méteresből: 2,2, ill. 2/2. Emberelőnyből Szileczky szerezte meg a BVSC veze­tő gólját. Ezután a Tungsram következett: két perc lefor­gása alatt­ négy gólt lőtt­ Bors hálójába, és máris 4-1 az eredmény. Fokozatosan dolgozta hátrányát a BVSC, és a má­so­sodik­­ negyed első percében sikerült kiegyenlítenie. Sok helyzet maradt kihasználat­lanul. A gyáriak lőttek pon­tosabban és a második ne­gyed végére kétgólos lett az (Folytatás a 8. oldalon.) Az MNK döntőjében: Tatabánya—Bp. Honvéd Bp. Tatabánya—MTK- VJM 1-0 Honvéd—Diósgyőri­TK 1-0 (Tudósításaink a 3. oldalon) * VB-selejtező mérkőzésen Hollandia—Ausztria 14 (0-0) (12. oldal) A szögletarányban a vendégek voltak a „jobbak”, ám nem tudtak élni lehetőségeik­kel. Felvételünkön egy szögletrúgás után a Barabás nyakába felugró Lőrincz fejeli el a labdát. Boda, Gróf és Tepszics csak szemlélője a jelenetnek (Koppány György felvétele) Forró hangulatú májusi seregszemle A szél és a hideg ellenére kétszázötvenezren a Felvonulási téren (Összeállít­ásunk az 5. oldalon)