Nemzeti Sport, 2003. május (14. évfolyam, 118-147. szám)

2003-05-02 / 118. szám

Szerdán este barátságos mérkőzést ját­szott a magyar válogatott Luxemburg ellen a Megyeri úton. Meglepetésre a Labdarúgás 2-3. oldal ­ Labdarúgás 5-7. oldal A svédek és a lengyelek kikaptak, a lettek nyertek Európa-bajnoki selejtezőket és barátsá­gos mérkőzéseket játszottak szerdán az egész kontinensen. A magyarokkal egy csoportban szereplő Lettország selejtezőn otthon 3-0-ra legyőzte San Marinót, a lengyelek és a svédek viszont kikaptak: előbbiek 3-1-re Belgiumban (képünk ezen a találkozón készült), utóbbiak pedig hazai pályán 2-1-re Horvátországtól Kosárlabda 8-9. oldal A rutinosabb pécsiek ismét az utolsó negyedben kerekedtek felül A PVSK vasárnap bajnok lehet Sopronban is nyerni tudott a PVSK, az összesítésben így 2-0-ra vezet a fináléban, és vasárnap otthon már baj­nok lehet, képünkön Iványi Dalma és Újvári Eszter harcol a labdáért Englert Orsolyával (középen). A férfiak a ne­gyeddöntőknél tartottak. A Körmend ellenfele a Debrecen lesz, a másik ágon pedig a Kaposvár és az Albacomp küzd meg egymással a döntőbe jutásért SOPRONI POSTÁS 4 Nincs kormánygarancia az olimpiára ® 2003. május 2., péntek XIV. évf. 118. szám #87 Ft Mamira 1903-ban i *'aP'tva Dan mBsűSmBMMMm A SZERENCSEJÁTÉK RT. HIVATALOS LAPJA Keresse szerencséjét a Nemzeti Sportban! itlm­­ ,,­­ » » « Tplw tognosst upp&Hf nyerési esc/yon, ooosok A szünet után lett fölényes a győzelem Luxemburg ellen Szabics bizonyított szünetben 1-1 volt az eredmény, ám Gellei Imre szövetségi kapitány ekkor négyet is cserélt, s ezzel sokat javult csa­pata játéka. A félidőben állt be a Sturm Graz idegenlégiósa, a válogatottság ka­puján régóta dörömbölő fiatal Szabics Imre (képünkön jobbra) is, aki két góllal bizonyította, hogy érdemes volt meg­hívni a legjobbak közé. Első találata az újbóli vezetést jelentette, utána Lisztes Krisztián és Kenesei Krisztián kö­vetkezett, s végül Szabics állította be az 5-1 -es végeredményt. Az utánpótlás-vá­­logatott ugyanezt az eredményt hozta, fiataljaink Csehországot győzték le Kézilabda 11. oldal Továbbjutott a Szeged, együtt az MK-négyes Kikapott Újvárosban (25-20), mégis to­vábbjutott a férfi MK-ban a Pick-Szeged (képünkön Mezei Richárd lő kapura), amely az elődöntőben a Fotex KCV-vel, az Orosházával vagy a Csömörrel találkozhat Labdarúgás 2. oldal A Békéscsaba mégsem óv a Kóczián-ügy miatt Meggondolták magukat a Békéscsaba vezetői, és mégsem óvják meg a Video­ton elleni mérkőzést Kóczián Ferenc (balra) vitatott szerepeltetése miatt Tenisz 21. oldal Argentína a következő ellenfél a Fed-kupában Júliusban Argentínában lép pályára a magyar Fed-kupa-válogatott (képün­kön Mandula Petra), amely a Világcso­portba jutásért játszik majd Formula-1 23. oldal A Spanyol Nagydíjon debütál az új Ferrari A hét végén Barcelonában a Ferrari új modelljével, az F2003-GA-val száll versenybe a Spanyol GP-ért, Schumival (képünkön) és Barrichellóval a volánnál