Népújság, 2003. november (55. évfolyam, 256-280. szám)

2003-11-17 / 269. szám

4 NÉPÚJSÁG FC-osztály, 11. forduló A legkisebb kock­ázat nélkül állítható, hogy ami a feljutás kérdését illeti, ebben a csoportban a bajnokság befejezettnek tekinthető. Az éllovas FC Nagyszeben közvetlen követőjének legyőzé­sével tilencpontos előnyre tett szert, ami gya­korlatilag behozhatatlannak tűnik, noha még a bajnokság első fele sem fejeződött be. A maros­vásárhelyi Gaz Metán megpróbálta a lehetetlent Nagyszebenben, ugyanannyi gólt rúgott a házi­gazdák hálójába, amennyit azok a korábbi tíz forduló alatt összesen kaptak, de a találkozó hosszabbításában az eredmény végleg a házigaz­dák javára alakult. Ilyen körülmények között a figyelem a kiesés övezete felé fordul, ahol - saj­nos - több Maros megyei csapat is ér­dekelt. A szászrégenieket saját vezető­jük meggondolatlansága sújtja, hisz a négyfordulós felfüggesztés következté­ben az utolsó előtti helyig süllyedtek. Nem lehet nyugodt azonban szombati ellenfelük, a Chimica, vagy a Székelyudvarhelyen pontot szerző Szováta sem. Ami pedig a CS Armatát illeti, szintén hosszú út vár rá, különö­sen a játék minőségén kell javítania. A forduló legnagyobb „meglepetése” Tordán született, ahol a házigazdák a kényesebb helyzetű megyebeli kollégá­jukon „segítettek”. Emlékeztetjük olva­sóinkat, hogy Maros megye hat csapat­tal szerepel ebben a csoportban, közü­lük legalább négyet veszélyeztet a kiesés réme. A forduló eredményei: Nyárádtő - Somex Gaz 1- 0; FC Nagyszeben - Gaz Metán 3-2; Avántul 2002 - Chimica 0-0; Budvár - Mobila 0-0; Arietus - Alsójára 1-3; Balánbánya - Gloria II 2- 2; CS Armata - Universitatea Nagyszeben 2- 0. A következő forduló (november 21.) műsora­: Gaz Metán - Somex Gaz; Chimica - FC Nagy­szeben; Mobila - Avántul 2002 Szászrégen; Al­sójára - Budvár; Gloria II - Arietul; Universitatea Nagyszeben - Balánbánya; CS Armata - Nyárádtő. Ennyi volt A bajnokság állása 1. FC Nagyszeben 11 10 1 0 22-4 31 2. Gaz Metán Műhely 11 7 1 3 21-12 22 3. Arietul Torda 11 5 2 4 18-13 17 4. Unirea Nyárádtő 11 5 2 4 12-8 17 5. Minerul Balánbánya 11 4 4 3 12-15 16 6. Minerul Alsójára 11 4 3 4 10-8 15 7. Somex Gaz Bethlen 11 4 2 5 13-14 14 8. CS Armata Műhely 10 4 1 5 14-15 13 9. Universitatea N.szeben 11 4 1 6 10-13 13 10. Mobila Szováta 11 3 4 4 9-15 13 11. Chimica Dicsősztm. 11 3 3 5 14-16 12 12. Budvár Sz.udvarhely 11 3 3 5 12-14 12 13. Avántus 2002 Szászrégen 11 3 2 6 6-15 11 14. Gloria II Beszterce 10 2 1 7 11 - 22 7 vb-osztály, 12. forduló Hódít a „nagyváradi divat” Megyénkben is hódít a nagyváradi divat”. Mezőméhesen - talán a bákóiak nagyváradi ese­téből ihletetlen - a radnótiak csupán hat játékos­sal maradtak a pályán, így a találkozó idő előt ért véget, a meccset a hazai csapat kapja meg 3- 0 arányban. Radnót azonban megspórolta a já­tékvezetőnek három játékos kiállításának fára­dalmait (mint ahogy Nagyváradon történt), s eleve csak hét fővel jelent meg a mezőségi nagy­községben, s csodák csodája egyikük rövid idő múltán megsérült. Ezzel a csapat elkerülte a meg nem jelenéssel járó pontlevonást, de a súlyos vereséget is. Amúgy a forduló legfontosabb találkozó­ját Segesváron játszották, ahol a szombati vendégeik helyére pá­lyázó házigazdák csak egy dön­tetlent tudtak elérni a tabellát vezető Marosludas ellen. Ha a visszavágók során a két csapat továbbra is hasonlóan eredmé­nyesen játszik a többiek ellen, akkor a feljutás eldöntésének kérdése a rájátszásra marad. A mostani fordulót követően Ludas előnyben... A forduló eredményei: Trans-Sil - Sticla 1-1; Kerelő - Marosoroszfalu 2-7; Segesvár - Marosludas 0-0; Mezőméhes - Radnót 3-0 (a vendégek hat játékossal maradtak); Gliga Companies — Erdőszentgyörgy 1-0. A Muresul állt. A következő forduló (november 22.) műsora: Sticla - Kerelő; Marosoroszfalu - Segesvár; Marosludas - Mezőméhes; Radnót - Gliga Companies; Muresul - • Trans-Sil. Erdőszentgyörgy áll. A bajnokság állása 1. Marosludas 11 9 2 0 33-7 29 2. Segesvár 11 8 -2 1 38-9 26 3. Gliga Companies 11 7 2 2 29-10 23 4. Marosoroszfalu 11 7 1 3 21-18 22 5. Sticla Dicseszt.márton 11 4 5 2 18-12 17 6. Mezőméhes 11 5 2 4 28- 25 17 7. Trans-Sil 11 4 3 4 24-14 15 8. Erdőszentgyörgy 11 3 1 7 13-26 10 9. Radnót 11 3 0 8 13-31 9 10. Kerelő 11 0 1 10 11-40 1 11. Maretgól_______________10 0 1 9 2-39 1 F C-osztály Nem­esen gól a székely derbin Budvár Székelyudvarhely - Mobila Szováta 0-0 A székely anyaváros lakosságának nem a foci áll élete középpontjában. Ezt az állítást támasz­totta alá a foghíjas lelátók látványa, mintegy 150 udvarhelyszéki gondolta úgy, hogy megtekinti a két szomszédvár labdarúgóinak összecsapását, s ezek jó része is Székelykeresztúrról érkezett, hogy a két csapat keresztúri kötődésű szereplőit megtisztelje. Szépséghibája a dolognak, hogy a vendégeknél, bár Fodor János vezetőedző ott ült a kispadon, a játékmester Lőrinczi sérülése miatt csak a lelátóról vette ki részét a küzdelemből. Eltiltások és sérülések miatt a szovátai csapat meglehetősen bizarr felállításban lépett pályára, igaz, a hazaiaknál is voltak hiányzók. Hogy mégiscsak volt közönség, az a szovátai autó- és buszkaravánnak volt köszönhető, habár a fürdő­városban rendezték meg a Régen - Chimica mérkőzést, mégis legalább kétszáz szovátat gon­dolta úgy, hogy kedvencei mellett a helye. Mivel a két csapat nagyon jól ismeri egymást, az edzők különösebb meglepetéssel nem tudtak előruk­kolni. A semleges néző alighanem végigunat­­kozta volna a mérkőzést, kombinatív, tudatos elemekből összetett játékról aligha beszélhet­tünk, a kapuk nagyon ritkán­­forogtak veszély­ben. Mindkét csapat gyorsan átjátszotta a kö­zéppályát, a védelmek biztosan romboltak, a támadók csak vergődtek. A találkozón a hazaiak középhátvédje, a marosvásárhelyi illetőségű Szőcs Loránd volt a legveszélyesebb, többször felzárkózott a támadásokhoz, de lövései nem találták el a kaput. A hazaiak közül kitűnt még Csorna Alpár is, aki nagyon meg akarta mutatni nevelőegyüttesének, hogy ő jó játékos, többször veszélyesen nyeste be a labdát a kapu elé, sőt a 69. percben tizenegyesgyanús helyzetben terült el a tizenhatoson belül, de csak egy sárga lapot érdemelt ki a sípmestertől. Szováta egyetlen helyzetét Takács 57. percben leadott lövése je­lentette. Az idő múlásával egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a két csapat elfelejtett góllövőcipőt húzni, a szovátaiak elégedetten zsebelték be a pontot, amiért harcba szálltak, az udvarhelyiek feje felett pedig egyre jobban gyűlnek a viharfel­hők. Székelyudvarhely, Városi stadion, kb. 350 néző, hűvös, csapadékmentes idő. Vezették: Nastasa, Urzica (mindketten Piatra-Neamt) és Morari (Brassó) — jól. Székelyudvarhely: Foaltin - Bajkó, Szőcs Lo­ránd, Sárbu - Nagy, Modoranu, Bálint (58. Jere­miás Zoltán), Csorna, Kandó - Albert (27. Csíki Szabolcs), Miklós (65. Szőcs László). Szováta: Péter - Virág, Györgyi, Jeremiás András - Gáli, Bruzlea, Török, Takács, Novac - Aura? (90. Farca?, 91. Pataki), Fábián. F C-osztály Nyögvenyelősen CS Armata Marosvásárhely -Universitatea Nagyszeben 2-0 (0-0) A kellemes késő őszi időben, elfogad­ható (itt-ott azért kissé lágy) talajú pá­lyán, mintegy 2-300 néző előtt a hazai csapat rendkívül nehezen szerezte meg a győzelmet, s a velejáró három pontot. Az első félidőben a házigazdák játszottak mezőnyfölényben, ám a nagyobb helyze­tek Tapasztó kapuja előterében adódtak, míg a fegyelmezetten védekező vendégek ellen a piros-kék csatársor nem találta a gólhoz vezető utat. Ebben a játékrészben a CS Armata kizárólag csak néhány távo­li lövéssel tudta zavarba hozni a szebeniek védelmét. A játék aspektusa nem változott utóbb sem, annyi különb­séggel, hogy egyszer mégis megingott a vendégvédelem, majd a kapott gól után a szebeniek kissé bátrabban próbáltak épít­kezni. Ez lett a vesztük, mert a hosszab­bítások alatt újabb gólt kaptak. Unalmas találkozó volt, kevés kapujele­nettel. Az első lehetőségük a vendégeknek a 3. percben van, amikor Hodor lyukat rúg, a labda Táraséhoz kerül, de Tapasztó szög­letre ment. A 9. percben Cráciun törhet egyedül kapura, de Porav a tizenhatos vo­nalán utoléri és szereli. Túloldalon a 15. percig kell várni, amíg veszélybe kerül a vendégkapu, Mihály távoli lövése süvít el a felső léc fölött néhány centivel. A 21. perc­ben a harmadik vendéglehetőség, Marcu erős lövését Tapasztó nem tudja megfogni, szerencséjére azonban senki sem követi a labdát. Ötvös és Cazacu (27.), ismét Cazacu (31.) és újra Ötvös (43.) lövései érdemelnek még említést, de vagy mellészáll a labda, vagy Schervenca lép közbe. A félidő utolsó percében Vancea lábáról jó helyzetben le­csorog a labda. A szegényes első félidő után a második még fukarabb, ami a helyzeteket illeti, az első az 52. percben azonban gólt is eredmé­nyez: Pop Alex tör be a bal oldalon az ötös sarkáig, beadását p pedig Pop Dobrin fejeli közelről a léc alá. Ezek után a CS Armata meghátrál, s az Universitateán a sor, hogy támadja Tapasztó kapuját. A 65. percben a vásárhelyi kapus nehezen fogja Popa patto­gós lövését, a 69. percben pedig Marcu elől Oláh ment az utolsó pillanatban, összessé­gében azonban ezek a lehetőségek meg sem közelítik az első félidőbeliek veszélyességi fokát. És nagyjából ennyi... Pedig a pálya állapotára nem panaszkodhatnak a labdarú­gók. Végül a 93. percben az egyenlítés után rohanó vendégek szabálytalanságot követ­nek el egy támadás során, Kovács végzi el egész hosszan, Szabó veszi át egyedül, s a kapus alatt a hálóba továbbít: 2-0, talán több, mint amennyit a CS Armata megérde­melt ezen a meccsen. CS Armata: Tapasztó - Mihály, Pop Alex (57. Olteanu), Cazacu, Hodor, Porar, Kovács, Ötvös, Vancea (67. Szabó), Oláh, Pop Dobrin. Universitatea Nagyszeben: Schervenca - Sabau (77. Bucurenciu), Popa, Popeata, Avram, Popa, Tarase, Gherase (83. Hantea), Ganea, Marcu,­­Craciun (68. Társa). Vezették: Nemes Áron - Elekes József, Veres Loránd (mind Sepsiszentgyörgy). F C-osztály Kihasználatlanul maradt kettős emberelőny Avántus 2002 Szászrégen - Chimica Dicsőszentmárton 0-0 A mérkőzésre Szovátán került sor, hiszen mint ismeretes, a szászrégeni együttes pá­lyaválasztói jogát a Román Labdarúgó­szövetség fegyelmi bizottsága 4 fordulóra felfüggesztette. A találkozó mindkét csapat számára nagyon fontos volt, s ezzel együtt a három bajnoki pont megszerzése is, mivel a tabella alsó felében „béreltek” helyet ma­guknak. A házigazdákként szereplő régensek már az első percektől kezdve átveszik a meccs irányítását, s ez két elég jó gól­szerzési lehetőségben nyilvánul meg. Pascu, az akciók főszereplője, előbb az 5. percben ígéretes szögből mellé lő, majd öt perccel később erős közeli lövését Pop elég körülményesen hárítja. A 18. perc­ben a vendégek veszélyeztetnek David révén, akinek remekül elvégzett jobb ol­dali szögletrúgásai pánikot keltenek, ám Nalati kapus biztosan lép közbe. A talál­kozó lassan-lassan kiegyensúlyozódik, nagyon jó iramú, a csapatok pedig rendre megosztják a területi fölényt. A 26. perc­ben a vendéglátók óriási gólhelyzetet puskáznak el, talán a legnagyobbat. "Enyedi ajtó-ablak helyzetben néhány mé­terről nem lő kapura, hanem inkább pasz­­szol, így kimarad a lehetőség. A szászrégeniek elég tetszetősen játszanak (ehhez nagymértékben hozzájárult Enyedi és Zsigmond visszatérése a csa­pathoz), ám az igazán veszélyes helyze­tek nem mutatkoznak. A 45. percben Curticapean erős lövése kevéssel száll Nalati kapuja fölé. A dicsőiek végig jól, szervezetten védekeznek, s ellentámadá­saik során néhányszor igazi zűrzavart okoznak a hazaiak kapujának előterében. A második játékrész is Avántus­­helyzettel indul, ekkor Truta bődületes erejű bombáját Pop kitűnő reflexszel hárítja. Az 56.­­ percben bekövetkezik a mérkőzés fordulópontja: Didier egyedül tör a régeni kapura, ám pár méterről sem boldogul. A kipattanó labda azonban is­mét hozzákerül, amit balszerencséjére csak kézzel tud átvenni, így Marian Salomir nemzetközi játékvezető két sárga lap miatt kiállítja. Ezután a vendéglátók elszánt, ám elgondolás nélküli támadá­sokba lendülnek, így nem okozva különö­sebb gondot az egyébként remekül helyt­álló vendégvédelemnek. A 69. percben Cil­an 25 méterről láadott lövését Pop bravúrosan menti szögletre. A 73. perc­ben kettős emberelőnybe kerülnek a szászrégeniek: Dumitri utolsó védőként 20 méterre a kaputól lerántja Enyedit, s Salomir gondolkodás nélkül küldi idő előtt zuhanyozni! Tehát 11 kontra 9 - es semmi... Az Avantul csak támad, támad, ám nem tudja érvényesíteni a kettős em­berelőnyt sem! Az akciók zöme kaotikus, a beadások túlnyomó része pedig a kapu háta mögött landol! Eközben a Chimica játékosai higgadtan védekeznek, s akár­mennyire hihetetlennek tűnik, a játékon nem látszik a kettős emberhátrány! Az egyetlen valamirevaló hazai helyzet a 88. percben adódik, amikor Enyedi pontos beadása egyedül találja 6 méterre Cib­ant, de a csatár nemes egyszerűséggel mellé lő. A 90+1. percben a vendégek közel állnak a három pont megszerzéséhez is, de Coliu jól helyezett szabadrúgás­lövését Nalati hárítja. A dicsőszentmártoniak győzelemmel felérő, teljesen megérdemelt döntetlent ér­tek el, míg a szászrégeniek kínkeserves har­ca szánalomra méltónak bizonyult, amivel az Avántul tett még egy kis, de biztos lépést a D-osztály felé... Vajon hányfős ember­előnyre lett volna szükség a győzelem meg­szerzéséhez? A kolozsvári Marian Salomir sípszavára a következő együttesek léptek pályára: Avantul 2002: Nalati — Musca, D. Rázván (77. Bucsu), Grama, Nagy, Halatiu, Zsigmond, Enyedi, Pascu (46. Bancsi), Truta, Savu (46. Cibean). Chimica: Pop - Dumitra, Szőke, Moldovan, Dragulin, Maier, David, Cociu, Curticupean, Didier, Balea (80. Tepus). ►►Szabó Antal 2003. november 17., hétfő