Nógrád Megyei Hírlap, 2008. július (19. évfolyam, 151-177. szám)

2008-07-28 / 174. szám

12 SPORT T­U­B.mv Fantasztikus verseny a ceredi hegyekben LOVASSPORT Megyei nyílt kettesfogathajtó-bajnokság, negyedik forduló Az ország valamennyi részéről, sőt határon túlról is számos fogat és látogató érkezett a tegnap - vasárnap - immár második alkalommal megrendezett ceredi versenyre, amelynek fővédnöke Becsó Zsolt, a Nógrád Megyei Önkormányzat közgyűlésnek elnöke, ország­­gyűlési képviselő volt. A jól sikerült fogathajtónapot idén is a 2007-ben alakult helyi lovassport-egyesület szervezte, amelynek célja megőrizni és fenntartani a lovashagyományokat, népszerű­síteni a versenyeket. A szervezet tömöríti a lovassportok szerel­meseit, valamint mindazokat, akik kedvelik a legnemesebb négylábúakat. A tagok elhiva­tottságát jelzi a gyönyörűen ki­alakított pálya, amelyet egy év­vel ezelőtt maga a Koren család és az akkor alakult egyesület kezdett el építeni és tart fenn a mai napig. A verseny a megyei fogathajtó-bajnokság negyedik fordulója volt, az ös­szetett győztest, a megyebajnokot az utolsó fogathajtóversenyen, Szandán hirdetik ki az eddig el­ért összpontszámok alapján - tudtuk meg Koren Csabától, a helyi verseny szervezőjétől, aki fiával, ifjabb Koren Csabával együtt maga is indult szűkebb hazánk versenyén. Mint kide­rült, a rendezvényt a Cserhátvidéke Takarékszövet­kezet, a Credithill, Cered, Szilaspogony és Zabar község önkormányzata, valamint szá­mos helyi és környékbeli vállal­kozás, illetve vállalkozó támo­gatta. A bajnoki futam szépszá­mú közönséget vonzott a sokak számára eddig az autó- és motor­­versenyekről, valamint művész­táborairól ismert településre és a szervezők remélik, hogy ha­gyományt teremtenek a fogathajtóverseny megrendezé­sével. Hiszen ezen a napon fia­talok és idősek, családok és egyedülállók is ellátogattak a fa­lu szélén kialakított pályára, hogy gyönyörködjenek a szebb­nél szebb lovakban és szurkolja­nak a versenyzőknek. Termé­szetesen mindenkinek megvolt a maga kedvence, de a verseny ideje alatt mindenkinek egyfor­mán szurkolt a közönség. A ti­zennyolc versenyzőnek és se­­gédhajtóiknak több kilométeres pályán kellett bizonyítaniuk ügyességüket, akadály-, illetve maratonhajtásban. Ló és lovasa összesen öt akadályon mérhette össze az erejét a többi verseny­zővel és bizony ez sokszor nehe­zen ment néhány résztvevőnek, hiszen az idő mellett sokszor ön­magukkal is meg kellett küzde­niük. A jelenlévő egyes-, illetve kettes fogatok délelőtt a maratonhajtásban, a délután fo­lyamán pedig a bóják között, az akadályhajtásban versenyeztek. A rendezvény kommentátorá­nak köszönhetően a jelenlévők megismerhették az egyes lovak fajtáit, sőt a „pacik” történelmé­be is bekukkanthattak. Mint ki­derült, egyre inkább népszerű­ségnek örvend valamennyi lovas sportág, hiszen a különféle ver­senyekre látogatók természetes környezetben csodálhatják eze­ket a pompás állatokat, amelye­ket talán mindig is hozzánk, ma­gyarokhoz csatoltak a történe­lem során. Hiszen évszázadokon keresztül lovas nemzetként em­lékeztek meg rólunk és szeren­csére a mai rohanó világban is egyre többen foglalkoznak lo­vakkal. A verseny mellett kira­kodóvásár és büfé, valamint lo­­vaglási és sétakocsikázási lehe­tőség várta az érdeklődőket a gyerekek nagy-nagy örömére. A hivatalos végeredmény lap­zártánkig nem érkezett meg, így azt keddi számunkban találhat­ják olvasóink. £ 7 au 2. forduló 1. Hány olimpiai aranyérmes labdarúgója van megyénknek, kik és mikor álhattak a dobogó legmagasabb fokára? 2 volS QQP 2. Ki, mikor, hol, és hány számban volt az újkori olimpiák első magyar aranyérmese? 3. Ki, mikor, hol és melyik számokban szerezte a legtöbb aranyérmet egy olimpián? Beküldő neve:................ ............................. Címe:........................................................................................... Beküldési határidő: augusztus 4. Címünk: Nógrádi Média Kiadói Kft, Salgótarján, Alkotmány út 9. Sastret koronázták Párizsban Tour de'France. Miután múlt Evans lett a második, hatalmas szerdán a királyetapon, a Col du meglepetésre pedig az osztrák Galibier és L'Alpe d'Huez jégén­ Bernhard Kohl a harmadik, dás hegyi emelkedőin a spa­nyol Carlos Sastre pár másod­perccel több mint 2 perc előnyt szerzett, már csak a szombati időfutamon kellett nagyon vigyázni, hogy üldö­zői ne kerüljenek veszélyes közelségbe hozzá, és így meg­nyerje a világ legnagyobb becsben tartott kerékpáros körversenyét, a Tour de France-ot A tegnapi záróna­pon ugyanis párizsi „körme­neten” már csak „ülnie” kel­lett a megmaradt 1 perces elő­nyön, melyet könnyen meg is tett, így első ízben nyerte meg a Tourt A CSC spanyol kerekese mögött az ausztrál Cadel SPORTTURMIX Náluk csak négy az öt öttusa Négy érmet szereztek a magyarok az ifjúsági öttusa Eb-n Svédországban. Győzött a Kovács Sarolta, Tóth Adrienn, Horváth Anita összeállítású női csapat, míg a dobogó 3. fokára állhatott fel Kovács és Bíró Sza­bolcs egyéniben, illetve a Bíró, Demeter Bence, Demeter Ger­gely trió Ebben a korcsoportban a versenyzők négy számban küzdenek meg, lovaglást nem rendeznek. Újra feljövőben súlyemelés Két bronzérmet szerzett a súlyemelők ifjúsági Európa-bajnokságán Gábor Ró­bert, a Szegedi Lelkesedés SK 17 éves tehetsége a franciaor­szági Amiens-ben a plusz 94 kg-osok kategóriájában előbb szakításban ötödik lett (125 kg), majd lökésben (170 kg) és összetettben (295 kg) is a har­madik helyet érdemelte ki ma­gyar csúcsokat is érő gyakorla­taival. A válogatott legeredmé­nyesebb női versenyzője a plusz 69 kg-ban indult Tukarcs Viktória lett, aki az összetett­ben 162 kg-mal a 6. helyet érde­melte ki, 77 kilós szakításának (5. hely) és 85 kilós lökésének (7. hely) köszönhetően. Olimpia 2008 NÖVEKVŐ TENDENCIA Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke 30-40 dopping­esetre számít a pekingi játéko­kon­­ Többen buknak majd le, mint négy éve Athénban” - mondta.­ „Növeltük az ellenőr­zések számát, melyek ráadásul minden eddiginél szigorúbbak lesznek, és 4500 tesztet végez­nek el az olimpia idején - ígér­te. Sydneyben még csak 2500 doppingellenőrzés volt. A 2000- es játékokon 12, négy évvel ké­sőbb Athénban 26 doppingoló bukott le. Német siker labdarúgás A német csapat nyerte a Csehországban rende­zett U 19-es labdarúgó Eb-t, miu­tán a fináléban 3-1-re legyőzte az elődöntőben a magyarokat búcsúztató olaszokat. NB I-es eredmények LABDARÚGÁS A labdarúgó Soproni Liga 1. fordulójának eredményei: Pénteken játszották: Gabona Trans-Kaposvár - MTK Buda­pest 3-1. Szombat: DVSC-TEVA - ZTE FC 2-1, REAC - Diósgyőri VTK 1-1, Szombathelyi Haladás - Győri ETO FC 2-1, BFC Siófok-FC Fehérvár 1-0, Újpest FC - Nyíregyházi Spartacus 1-0. Hétfő: Kecskeméti TE-ERECO - Paksi FC. Kedd: Budapest Hon­véd -Vasas A totó 30. heti eredményei 1. Honvéd-Sturm Graz 1-2 2 2. FK Riga-Elsborg lapzártánk után 3. Napoü-Panionios. 1-0 1 4. Aston Villa-OB Odense 1-0 1 5. Rosenborg-NAC Breda lapzártánk után 6. Csernomorec B.-Grasshoppers 0-1 2 7. VfB Stuttgart-Szatum M. lapzártánk után 8. Braga-Sivasspor 30 1 9. Tavrija Szimferopol-Rennes 1-0 1 10. SC Vashii-Neftschi Baku 24­ 1 11. Austria Wien-Ried 3-1 1 12. Mattersburg-Rapid Wien 0-1 2 13. Kapfenberg-Salzburg lapzártánk után 14. FF Malmö-Kalmar lapzártánk után