Sporthirlap, 1926. január (17. évfolyam, 1-17. szám)

1926-01-25 / 14. szám

1926 január 25., hétfő sporthirlap? ® LEGÚJABB ® Kijelölte a válogatott keret tagjait a szövetségi kapitány. •— Tizennyolc játékost hívott meg egyelőre, de a tréningek után a keret még bővülni fog — Máriássy Lajos dr. szövetségi ka­pitány vasárnap jelölte ki azt a válo­gatott keretet, amelyből összeállítani kívánja a belgák ellen szereplő ma­gyar válogatott csapatot. A keret egyenlőre tizennyolc tag­ból áll, d­e ez a létszám mm végleges, mert a végső kijelölé­seket az UTE—KAC és az MS­K, J­­TC, Vasas, NSO kombinált—­­VÁC mérkőzés után fogja a szövetségi kapitány eszközölni. A válogatott keret tagjai a követ­kezők : Kapusok: Zsák, Fischer. Hátvédek: Fogl II, Grosz II, Dudás, Papp. Fedezetek: Fuhrmar.n, Búza, Zloch. Rebró. Csatárok : Rémay III, Molnár, Takács, Pataki Rémay II., Spitz, Tóth, Szidon. A szövetségi kapitány ezúton kéri a kijelölt játékosokat, hogy ma hét­főn este nyolc órakor jelenjenek meg az MLSz-ben, hogy ott a továbbiakat megbeszélhessék. Ugyancsak ezúton közli­ Máriássy dr. az érdekeltekkel, hogy kedden délután három órakor a Hungária úti pályán tréninget tarta­nak a válogatott keret tagjai. ülföld! fízstoaderedmé­ny­ek. A tartalékos Simmering legyőzte a Viennát. A süwneringiek Aigner és Horváth helyén tartalékkal játszottak­­.— A Wacker döntetlenül játszott a Slovannal, a floridsdorfiak hatalmas győzelme a Rudolfshügel ellen. Bécsi futballeredmények. — Wacker—Kio van 2:2 (0: 7). Biró : Werner. 1Bajnoki.) A Slovan sokkal jobb volt mint ellenfele és csak a csatársor nagy balszerencséje volt a döntetlen eredmény oka. A Slovan csapatában Hanel, Zdarsky, Buresch és Beibl játszottak jól, a Wacker csapatában pedig Brazda, Resch és Machheindl érdemelnek ]a játékukért említést. Az első félidőt a Slovan csatárok támadásai uralják és a 21. percben Hanel, a 30. percben Beibl góljai akadnak meg a Wacker hálójában. A második félidőben a Slovan kissé enged a tempóból. A 29. percben Machhörndl megszerzi a Wackernak az első gólt, a 30. percben pedig Resch által elért szép gól döntetlenné teszi a mérkőzést. Simmering­—Vienna 3 : 1 (2:0). Biró , Braun.­­BajnokiNagy megle­petés a Vienna veresége, amely azon­ban teljesen megérdemelt. A simme­­ringiek Aigner kapus és Horváth he­lyén tartalékot voltak kénytelenek szerepeltetni. 35. percben Juranics gólja pedig be­állítja ez eredményt. H­ilioah­—Admira 1:1 (0:0). Biró, Böhm. (Barátságos.) Az Admira csapatában Jach és Palkó, a Hakoah csapatában pedig Nemes játszott jól. A Hakoah gólját Nemes, az Admiráét pedig Runge lőtte. WRC— WSC 4:2 (2 2) Biró: Kohl­­mann. (Barátságos.) A WAC csapatá­ban nagyszerű összjátékot produkált Schlosser és Hafil. A gólokat Huber, Hafil (2) és Dürr­­schmied (WAC), Stenad és Höss (WSC) lőtték. Herthn.—Brigistemiller 3:0 (1: 0). (Barátságos.) A Hertha csapatában ismét szerepelt a Viennából visszatért Ostricek. OmTIKfil SPORTCIKKEK a MASz. által hitelesítve KERTÉSZ TOPOR-nal, KRISTÓF-TER A győztes csapatban Kurz, Dumser, Danis és Zielbauer nyú­jtottak kiválót. A Vienna csapatában nagyon gyen­gén szerepelt Úridil. A csapat leg­jobb embere Siklóssy volt, mellette Bilim szerepelt jól. Az első gólt Blum öngólja révén éri el a Simmering, amit Zielbauer gólja követ. Az első félidő utolsó percében sikerül a Viennának Bulla révén az első gólt elérni. A második félidő 3. percében Danis háromra szaporítja a gólok számát. Floridát ért­ — Rudolfslinger 7 :3 (4:1). Biró: Andress. (Bajnoki.) A Rudolfshügel nagyon gyengén szerepelt és a floridsdorfiak igen köny­­nyen győztek. A floridsdorfiak erős tempóban kez­denek és a 17. percben Hoffer öngólt vét. A 20. és 30. perben Juranics újabb két gólt ér el, amire a Rudolfshügel a 37. percben az Izda által lőtt góllal válaszol. Az utolsó percben Röhren­­bacher újabb gólt rúg. A második félidőben a floridsdorfiak győzelmüket biztosítva látva, csak fél­gőzzel játszanak és ennek ellenére már a 2. percben ,Seidl góljával 5:1 arányban vezetnek. Az 5. és a 27. percben Pokorny, illetve Konesch góljai szépítenek az eredményen. A Könyv- és zeneműajdonságok megrendelhetők KOMÁROMY KÁROLY­ nál Budapest, I. ker., Krisztina­ körút 81. sz. Spatyclorsiági eredmények. Espagnol—Barcelona 1: 0, Sabadell — SANS i : 0, Gracía—Martinez 9: 2, FC Európa—Tarassa 2 :1. ! Viktória Mmn hatalmas győzelme a Vrsovice ellen. — A Sporthirlap prágai tudósítójának telefonjelentése. — Viktória Zizkov— Vrsovica 13:2 (6 1). Barátságos. — 2000 néző- Bíró­,­­ Kettner. Az óriási gólarányú győzelmet­­ a Viktória Zizkov csapata két legjobb­­ embere, a válogatott Carvan és Fenig nélkül érte el. Góljait Medina (4), Kristall (4), Novak (3) és Jeninek (2) lőtték. A Vrsovice részéről Knizek és Kaspar voltak a góllövők. Olympia, Sparta kombinált—Pra­­ha Vll. 11:1. Slovan VJI—Viktória Zizkov II. csapat 7:2 (5:1). Olaszországi eredmények. Legnano—Udinese 6 : 1, Internatio­nale—Pisa 3: 1, Bologna—Andrea Doria 3 : 2, Juventus—Reggiant 5 : 0, Cremonese—Sampierdarenese 2:1. Belgiumi eredmények. Antwerpen, január 24. Daring Club—FC Tilteur 6:1, ARA Gént—FC Anlwerp 2:0, CS Brugge— Berchem Sport 5 1, FC Anderlecht— FC Brugge 3:1, Racing Gent-Union St. Gilloise 4:2, AC Beerschot-CS I Verviers 7 1, Racing Mechelen—i Standard 6:9. I ­ Szomb­athely M 6:0-ra mic­liasteirán­ éli angolok csapatát. — A Sporthirlap madeirai tudósítójának távirata. — A derék szombathelyi fiúk madeirái diadalul­ja még mindig nem akar végetérni. Madeira szigetén annyira meg­kedvelték a magyar futballistákat, hogy egymásután kapják az új meg­hívásokat s az összes madeirai csa­patokkal való többszöri mérkőzés u­án most már a kombinált csapatokra került a sor. A SzAR pénteken a Madeira szigetén élő angolok váloga­tott csapatával mérkőzött s persze győzött felette 6:0 arányban. Ez az eredmény minden kommentárnál szeb­ben beszél. Tudósítónknak erről a meccsről szóló távirata a következő: Tündiül, január 22. (érkezett szombaton délelőtt.) A SzAK csapata ma külön meghí­vás folytán a Madeira szigetén élő angolok válogatott csapatával, mérkő­zött. A SzAK állandó fölényben játszva, már az első félidőben négy gólt rúgott, amit a második félidőben tetszetős iskolaj­áték után hatra szapo­rított. T Voggenh­uber. A Hudtíersfield gólaránnyal vezet az angol liga bajnokságban. — A vezető csapatok gyászos napja- — A skót kupa első — A Sporthír-lap angliai tudósítójának távirata. — íordulója. -K London, január 23. Az első liga vezető helyen álló első négy csapat közül egyedül a Hud­­dersíield győzött, mig az Arscnal 3 : 0, a Sunderland pedig 4:1 arányú súlyos vereséget szenvedett, az Aston- Vüia_ viszont döntetlent éri el. Ilyen­­tormán a Huűdersfield két nja'tb pont­jával az élre tört és az .trse­­miijét jobb gólarányával, azon­kívül eggyel kevesell > lejátszott mérkőzéssel elragadta az első helyet. A második liga élcsapatai viszont sorra győztek s így a helyezést sor­rend, Dérbv County, Sheffield Wed- I nesday, Chelsea maradt a régi. A skót kupa mérkőzések első for­­: dulója különösebb meglepetést nem j hozott, a tavoritok általában győztek, i Részletes eredmény: Msö liga : Bury—Birmingham 3 : 2. Bolton—Notts Countv 2: 1. Burnley—Westham 2:2 Huddersfield—Cardiff 2: 1. Leeds United—Leicester City 1: 0. Liverpool—A rsenal 3:0. Manchester C.—Manchester U. 6: 1. Newcastle U.—Aston Villa 2:2 Sheffield U.—Sunderland 4:1. Tottenham-Everton 1:1. West Bromwich—Blackburn 1:1. Második liga: Chelsea—Barns'ey 3: 2, Bradford— ' City—Darlington 2:0, Derby County —Blackpool 5: 2, Fulham—Oldham Athletik 2:1, Swansea T.—Middles* brough 3 : 0, Southampton—Notts Fo­­rest 2: 1, Portsmouth—Wolwerhamp­­tón 3 : 0. Port Vale—Hull City 3:1, Sheffield W—Preston NE 3 :Q, South Shiedlds—Stoke 5:1, Stookport Coun« ty—Clapton 3:2. A skót kupa első fordulója: St. Johnstone—Nairn County 6:1, Peebles Rovers—Keith 7; 3, Ahoa—■ Royal Albert 1: 0, Hamilton A.—Cow­­denbeath 2:1, Arbroath—Berwick Rangers 8: 0, Celtic Kilmarnoek 5: 0, Boness—East Fife 2: 1, Clyde—Dum­­ferlinc 3: 0, Hibernians—Broxburn 1 :1, Bathgaíe — East Stirling 5:4, Queens Park—Clydebank 4 : 2. Dum­­barton Bruckie Thistle 1, : 1, Tjird La. nark—Moor Park 7:0, Sohvav Star— Johnstone 2: 2, Partick Thistle— Motherwell 3: 2, Aberdeen—St Ber­­nards 2:1, Albion Rovers—Nitshdals 6:1. Leith Athl —Civil Service Strol­­lers 2: 0, Rangers—Lochgelly United 3: 0, Dundee U.—Hearths 1: 1. Kings Park—Péterhead 5:2, Montrose— Clachnacuddin 4:0, Forfar Athletic— Douglas Wanderers 4:1, Brechin City —Thornhill 12:1, Raith Rovers—Ayr United 3:1, Arthuflie—Armadale 5:4, Stenhousemuir—Vale of Leven 1:1, Queen of the South—Aidrdrie 0 :0, St. Mirren —Mid. Annandale 4:0, Falkirk—Breadalbane 10: 0, Dykehead —Morfon 1: 1. (G. Cs. L ) Fininországji eredményei ! Paris, január 24. Club Francais—CAFG 5:0, Red Siar—US Suisse 6:1, CA Paris— Olympique 4:1, Vitry—Stade Fran­­' caise 4: 1, AC Havre—UF Boulogne 1 2:1. Trr­­ovszky Dezső temetése. Kis­ded, szomorú csoport kísérte el utolsó útjára vasárnap délután a rákos­keresztúri temetőben Tichowszky De­zső­, a BTC első csapatának volt csatárói. Tichowszky sokáig volt kedvenc csatára a piros-fehérek együttesének s nemcsak klubtársai, de ellenfelei körében is szeretetnek örvendett. Amikor azután a BTC nagy csapata szétbomlott, a nehéz viszonyok Tichovszkyt is arra kényszerítették, hogy külföldön keressen boldogulást, így került az olaszországi Modenába, ahol az FC Modena színeiben szere­pelve, sok dicsőséget szerzett csapa­tának és önmagának.Régóta lappangó tüdőbaja azonban arra kényszerítette, hogy szakítson a futballozással és így a múlt év márciusában visszatért Budapestre és súlyos betegségében özvegy édesanyja ápolta mindaddig, amíg a gyilkos kór be nem fejezte romboló munkáját s kioltotta a fiatal sportember életét. A futballtársadalom nagy megdöb­benéssel vette tudomásul, hogy Ti­chovszky elköltözött az élők sorából, mert vele vérbeli, tehetséges sport­ember és szerény, jó fiú távozott el közülünk. A kisegyesületi kollégium elnök­­sége és elnöki tanácsa ma, hétfőn este 8 órakor a börze helyiségében ülést tart. Hälsingborg ünneplése otthon sike­res túrája után. A portugál túrájáról hazatért Halsingborg csapatának örök emléke lesz az a meleg fogadtatás, amelyben hazaérkezésük alkalmával a hazai közönség részesítette. A hajó­állomás előtti nagy térség feketéllett a sokezernyi tömegtől. A város por­tugál konzulja üdvözölte elsősorban a csapatot, majd valóságos diadal­menetként vonult a tömeg a városba. A konzul uzsonnát adott a csapat tiszteletére. A túráról hazahozott cserezászlók, serlegek, érmek és egyéb emléktárgyak ott díszelegtek az egyéb­ként is minden jóval megrakott ven­dégasztalon. A játékosok bevallják, hogy bizony a déliek is tudnak a labdával bánni. Játékuk asszonya gyors és erős. Bro­­messen ezt igazolandó, a mellényzsebé­­ből veszi elő egyik szemfogát, mint a túra „kedves” emlékét. Külön ünnepelték a Göteborg- Kam­­raterna csapatát, amely négy legjobb játékosát kölcsönözte a hulsingbor­­giaknak, hogy a svéd színeket minél eredményesebben képviseljék a kül­földön. | Művészi sportérmek, plakettek,­­ tiszteletdíjak, jelvények a Morzsányinál, Bud­apest IV., fcskij-ut5. n I