Sporthirlap, 1926. november (17. évfolyam, 172-188. szám)

1926-11-02 / 172. szám

K­edd Budapest, XVII-évf- 172. sz. 1926 november 2 Ava~ 4©Ö0 K j^portV)^0^ | t Szerkesztőség és kiadóhivatai: Bintepeet, VI. kerület, Szondy ucca 34. 1. emelet. Távirati cím: Sporthirlap Budapest. Telefonszám: Lipót 3!16—54 és Teréz 55—74 Előfizetési árak: Belföldön és Ausztriában egy negyedévre 100.000 korona, egy hónapra 40.000 korona Egyéb külföldre egy negyedévre 150.000 magyar korona vagy ennek megfelelő valuta. MEGJELENIK HÉTFŐN, KEDDEN, CSÜTÖRTÖKÖN ÉS SZOMBATON Egyes szám­ára:Belföldön 3000 és 4000 K. Ausztr. 40 és 20 gr. Jugoszl.4 és Sdinár.Csehszlov. 2 és 1­5 fik. Románia 15 és 12 lej. Franciaorsz. 150 és 1 ír. Olaszország 1­50 L. Német­ország 25 a pf. Lengyelország 30 gr. Amerikai c. A Ferencváros és a Hungária nagy győzelmei a Rapid és a temesvári Kinizsi ellen Ferencváros-Rapid 4:1, Hung Ferenc­város-Kinizsi 3:2 A bajnok®mérkőzéseknagy meglepetése a Romxeti hatalmas 3:2" es győzelme a Saharia felött . A Hungária és Újpest biztosan győzték le a Vasasokat és a szegedi Bástyát «*» KispestIL kér* YWAG 2:2 kudarcot, mert vezető csapataink, a Ferencváros épp úgy, mint a­ Hun­gária lépésben nyertek a román sport büszkesége,­ a­ temesvári Ki­nizsi ellen. Ez értékes sikereket meg megkoronázta a Ferencváros­nak az osztrák Rapid felett aratott impozáns győzelme. Ha ezt a tem­pót,­­meg tudják tartani csapataink és kondíciójukat ilyen kevéssé­ vi­selik meg a­ kettős mérkőzéseik, a legszebb reményekkel tekinthetünk a szezon további­ nagy eseményei, főként pedig a küszöbön álló svéd­­magyar találkozás elé. Az őszi szezon legszebb napjai­­közé tartoznak az elmúlt kettős ün­nepnap sporteseményei, melyek baj­nokiakban épp úgy, mint nemzet­köziekben hatalmas sikereit­­jelen­ítik a professzionalista futballnak. Kellemes időjárás, nagy közönsé­gek és mindenekfelett jó sport jel­lemezték a vasárnapot ás Minden­szentek napját. A bajnokiak a fa­voritok biztos győzelmét bírták, ki­vétel talán a, Nemzeti nem várt ha­talmas győzelme a Sabaria felett. A nemzetköziekben sikerült repa­­riálni a még mindig fájó temesvári F­erencváros-Rapid 4:1 (2:1) A fáradt bécsi csapatot tüzes játékával fölényesen­­ győzte le a Ferencváros Ferencváros : Huber — Takács, Hungler II. — Fuhrmann, Sándor, Obitz — Rázsó, Stecovits, Dán, Schlosser, Kohut — Papich, Feigl — Solit, Schrammseis — Richter, Schraistek, Nad­elmayer — Kirbes, Hanel, Wesselyk, Meltzer, Wessely. A halottak ünnepén, az elmúlást jut­tatta eszünkbe Bécs büszke csapatának tegnapi vendégszereplése.­ Elmúltak a sokszoros osztrák bajnok glóriás nap­jai és azok, akik a bécsi zöld-fehérek régi ragyogó csatáin ismételten fellán­goltak, azok másról mint a dresszéről aligha ismertek rá hétfőn a magyar elitcsapatok rettegett ellenfelére. A kritikus, aki nem ismeri az előz­ményeket, azt írná, hogy eg­y harmad­rangú együttes játszott a Ferencváros ellen, a szakember azonban, aki csapa­taink ellenfeleinek szereplését figye­lemmel kíséri, az megállapítja, hogy nem a pályán működő tizenegy fut­ballista, hanem a minden garasért küzdő klubvezetőség kapta a nagy ve­reséget. A Rapid ugyanis vasárnap oda­haza abszolválja esedékes bajnoki küz­delmét, másnap aztán vonatra ültek, hogy a gyorsvonat harmadik osztályá­nak fapadjain tegyék meg az utat Bu­dapestre. A Keleti pályaudvarra me­netrendszerű pontossággal berobogott ugyan a bécsi gyors, de a Rapid játé­kosainak ennek ellenére is alig volt idejük, hogy a mérkőzés kezdetére pontosan kiérjenek a pályára, így alig akadályozhatja meg azt, hogy hasonló teljesítmény megismétlése után Buda­pesten le ne járassák magukat. A prágai bírótestület által delegált Bommel lekéste a vasárnap esti vona­tot és így a Rapid és a Ferencváros Gerő Ferenc bíráskodásában egyezett meg, akinek sípjelére fél három órakor meg­indult a játék. Az első támadást a Ferencváros vezeti s bár a Rapid azonnal riposztozni pró­bál, mégis néhány perc múlva a Rapid kapuja kerül veszélybe. Csakhamar fel­nyomul a­ Rapid és Wessely a kapu mellé helyezi a labdát. A Rapid front­ban marad, Kirkes magasan középreadott labdájára Huber kiszalad. Ta­kács azonban előre elfejeli a labdát, amelybe Wesselyk maga­san beletalpal és a labda az üres kapuba repül. (4. perc.) Az eredmény föllelkesíti a vendégeket, a jobbszárny egy veszélyes támadást vezet, de ezzel mintha mindent kiadott volna magából a vendégcsapat. A Ferencváros veszi át a játék irányítá­sát, erősen támad, de a bécsiek kapusa a lövések egész áradatát teszi ártal­matlanná. Dán­­ Rázsó ésszerű táma­dása után a labda, pontosan az ötös vonalra kerül, majd onnan a kaputól 20 m-re álló Sándor elé, akinek várat­lan lövését Feigl bravúrosan kornerre menti. A sarokrúgást követően Schlosser hatalmas bombáját csavarja a kapu­vonalon túl az elemében levő bécsi kapus, aki az újabb komért most már a mezőnybe öklözi ki. Majd a Rapid indít tetszetős támadást, de a szabadon lévő jobbszélsőt tévesen offszájd miatt lefújja a bíró. Stecovits lövéseit a bécsi kapus korner árán menti. A magyar jobbszárny már, már ered­ménnyel kecsegtető támadását újra kornerre menti a kapus, majd Dán bombája hoz újabb sarokrúgást az egyre támadó ferencvárosiaknak. Rázsó egyéni akcióval próbálkozik, de ívelt lövését Feigl hátranyúlva imponálóan lehúzza. A kirúgott labdával a bécsiek támad­nak, Takács azonban közbelép és most már baj nélkül hátraadja a labdát Hubernek. Végre sikerrel jár a Ferenc­­város egy koncentrikus támadása. A Kohut 20 m.-el a kapu előtt tiszta helyzetbe kerül, a labdát nyu­godtan lövésre állítja be és Feigl nagyszerű helyezkedéssel a balsarokba várja a labdát, amely azonban a közbelépő So­lis lábáról az ellenkező sarokba perdül. (1:1). A kiegyenlítés után kis ideig a bé­csiek támadnak. Kohut ellentámadása komért eredményez. Wesselyk hosszú lövését Huber, Kohut magas centerét pedig Feigl teszi ártalmatlanná. A Ferencváros csatársora fokozza az ira­mot, a bécsi védelem azonban ismét háromszor korner árán akadályozza meg a vezető gól megszerzését, sőt­­csaknem a bécsiek lőnek újabb gólt, mert Hanel lendületes kitörését Hungler csak kornerrel tudja parírozni. A 34. percben Schlosser megsérül, helyét a fiatal Ságer foglalja el. A bécsiek egy támadásánál Takács csúnyán leteríti Schmisteket. A szabadrúgásból Kirbes­­hez kerül a labda, aki pontosan Wesselyk lábai elé teszi, de a magyar védelem résen van és a veszélyes szituáció csu­pán komért jelent a bécsieknek. Újra a magyar csapat támad, 18: m­ely a bécsi kapu előtt az egyik védőjátékos rendszer­­ét, a szabadrúgást Rázsó Dánnak adja, ez szabadra játssza Ságert, aki védhetetlenül a kapuba he­lyezi a labdát. (2:1). A hátralevő időiben Moltzer kerül gólhelyzetbe, Hungler azonban sza­bálytalanul elnyomja, amit­­ Gerő nem büntet. A 44. percben Selmán I Sportemberek csemegéje a „„STÜHHLER" 'spORTCSOKOLÁDÉ | i .........................................i||l,lim mindenütt kanható, n|w»|»«1111 i c­afélímp.;7"[k" éjféli nap Tő éjféli nap O regénye"1'! felv ^ Fesz ^fjHJRaT^PT AKTÉ ^ A cári balett egy csodaszép táncosnőjének regénye s R A cári balett egy csodaszép trn­ncosnőjének regénye ÍR :cf5£ft?akaM 9 *». fősz. laura la ptInte 9 m, fö^laura la fS*te| V Útleírás s felv. A Fésrffogás Texasban _ A hegyek erőd©ge I Buster és Tini legújabb bOfISSZkié votLww R Filmkalend 6 felv. Fősz.: Art Acord. 0-Filmkaland'6'‘felv. Fesz. Jacknoxie -VlElőad.: hétk. negyed 6. fél­ 8. fél 10; vas. és hétfőn fél 4.­fél 6, m Előad.: hétk. 6, 8,10; vas. és hétfőn fél 4, 5, Előad.: hétk. fél 6. fél 8. fél,10; vas. és­­hétfőn negyed-^­S | fél 8, fél 10 órakor. #4 háromnegyed­­, fél 9 és 10 órakor. W9r 51.háromnegye­d 7.,fél 9 és 16 órakor. |