Sporthirlap, 1930. július (21. évfolyam, 74-84. szám)

1930-07-03 / 74. szám

.­­) Csütörtök Budapest, XXI. évi 74. sz. 1930 jőntts 3. JlTCt 20 fillér ISportbioop Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VI. kerület, Rózsa­ utca 111. III. emelet Távirati cím: Sporthirlap Budapest Telefonszám: Szerkesztőség: Automata 196—54. Kiadóhivatal: Aut. 112—44 Egyes szám ára: Belföldön 20 fillér. Ausztriában 30 gr. Jugoszlávia 3 dinár. Csehszlovákia 2 le. Románia 10 lej. Franciaország 1.50 fr. Olasz­ország 1 L. Németország 20 a. pl. Amerika 5 cent. Levélcím: Budapest 62, postafiók 82. előfizetési árak: Belföldre egy negyedévre is pengő (egy hónapra 2 pengő) Ausztriába 6 pengő, Csehszlovákiába 70 ke. Egyéb külföldre egy negyedévre 7.50 pengő. MEGJELENIK HÉTFŐN, CSÜTÖRTÖKÖM ÉS SZOMBATON Szombat Vasárnapfinn—magyar az üllői úti sporttelepen délután 4 órai kezdettel A Vienna megsemmisítő fölénnyel 7:1-re győzött a Fürth ellen s szép játéka folytán a genfi torna első favoritja lett Bologna 4:1 arányú vereséget mért a holland csapatra A Vienna szombaton már az elődöntőben játszik a Slavia-K­an mérkőzés győztesével Újpest ma a Go Ahead ellen játszik, szombati ellenfele valószínűleg a Bologna lesz, s ha ezt legyőzi, úgy a döntőben van és alighanem a Viennával kerül szembe A Sporthírlap kiküldött főmunkatársának telefonjelentése A szerdai nap nagy eseménye a Vienna hatalmas gólarányú győzelme volt a Fürth ellen. A bécsi kupagyőz­tes csapat­ nemcsak felfutott a torna favoritjai közé, de a genfi közvéle­mény ma a leghatározottabban benne látja a döntő győztesét is. Az újpes­tiek ennek ellenére sem csüggednek, mert az ő számukra nem meglepetés a Vienna középeurópai stílusa, mely a fáradt ellenféllel szemben tökéletesen érvényesült és magával ragadta a svájci közönséget. A sorsolás most már határozot­tan az Újpest számára kedvező, mióta Langfelder kívánságára péntek­ről csütörtökre hozták előre az Újpest második meccsét. Ma délután a Go Ahead lesz az Újpest ellenfele, a hollandusok tehát egy kemény mécs­esei a lábukban fognak kiállni a pi­hent Újpest ellen, viszont míg az új­pestiek holnap, pénteken pihennek, akkor meg a Bologna játszik majd a Servette-ve­l és így szombaton megis­métlődik a mai helyzet: az Újpest ki-A Vienna a következő összeállítás­ban állt ki a mérkőzésre: Hore­­schofsky — Blum, Rainer — Kahler, Hoffmann, Mahn — Brosenbauer, Adelbrecht,­Gschweidl, Fogl, Giebisch. Patrick angol bíró vezetésével a németek széllel a házban kezdik a já­tékot, de azonnal az osztrák csapat pihenten veszi fel a küzdelmet kifá­radt ellenfelével.. A szerdai mérkőzésekre szépszámú közönség volt kíváncsi, már az első meccset 8000-en nézték végig s ez a szám később még jelentősen megnö­vekedett, lendül támadásba. Gschweidl mindjárt az első percben ofszájd­ gólt rúg, me­lyet a bíró természetesen nem ad meg. Ezután némi délnémet fölény alakul ki, amely azonban egészen rövid ideig tart, azután Gschweidl remek húzásai felviszik a Viennát. Adelbrecht vi­szont nem sokat segít a centernek, a jobbösszekötő árnyéka önmagának. A 14. percben Gschweidl átverekszi magát a német védelmen, egyér­ játéka gólt is eredményez, igaz, hogy a német kapus is ludas a gólban, mert a labda a kezei­ között merít be a léc mellett (1:0). A németek még támadnak és mert Patrick meg­engedi a testi erő érvényesítését, a kemény belemenések sem ritkák. A németek támadása főként Hore­­schofsky bizonytalankodásai miatt ve­szélyesek. Ez a kapus szinte kirí a bécsi csapatból. A 22. percben Frank, a Fü­rth balösszekötője lő, a labda a kapufáról pattan vissza, Frank megismétli a lövést és másod­szorra kiegyenlít. (1:1). A Vienna nem sokáig hagyja így az eredményt. Gschweidl már a 25. percben be­­teszi Giebisch beadását. (2:1). A németek szélső halljai nagyon gyengék és a centerhalf nem bírja egyedül a nagy munkát, Gschweidl azt csinálja, amit akar. A 32. percben az osztrák balösszekötő kiugrik, a né­metek orszájbót reklamálnak, a bíró nem sípol és közben Fögl belövi a harmadik osztrák gólt. (3:1). A 35. percben ismét Giebisch roha­moz, centerét. Gschweidl védhetetlenül küldi a kapuba. (4:1). Az osztrákok már meghódították a publikumot, csak a kapus és a jobb­szárny gyenge. A németek se dicse­kedhetnek a kapusukkal, aki száztíz kilójával egyszerűen komikus lát­vány. A második félidőt az osztrákok fö­lényeskedve kezdik, de hamar belát­ják, hogy ezzel nem sokra jutnak. Há­rom tiszta helyzetben is hibáznak. HMW.W £>w i i mi............. A kifinomult osztrák stílus megölte a robusztus német futballt Vienna—Fürth 7:1 (4:1) . Elsőrangú külföld: k­énmntrihák zsebbel bármely nagyságban gombos zippzaras 16 P 18 F Dr. Káldor és Fivére Sportház Budapest, VII., Erzsébet­ körút 15 (Az Esttel szemben)