Szabad Szó, 1968. április-június (25. évfolyam, 7190-7266. szám)

1968-04-02 / 7190. szám

2 Nebéz helyzetben a kudzsiri kapus SPORT # SPORT # SPORT $ SPORT Megerősítette vezető helyét a Vagongyár és a Crisul A gyenge játék majdnem megbosszulta magát A temesvári főiskolások múlt vasárnapi gyenge játéka a helyi CFR ellen, most a Kudzsiri SE elleni mérkőzésen megismétlő­dött. Az együttes technikai és taktikai felkészültsége sok kí­vánni valót hagy maga után. A játékosok többsége rosszul kezeli a labdát, ami a hibás átadások­ban, a pontatlan kapuralövések­­ben nyilvánul meg. A Május 1 stadionban jelen volt közel 5000 főnyi közönség az egész 90 perc alatt mindössze három egészséges akciót láthatott a Politehnica ré­széről. Az elmondottakhoz hozzá kell fűznünk azt is, hogy Surdan, Popa kapus, Rotaru és Gutuli kivételével a többiek még lélek­­telenü­l is játszottak. A Kudzsiri SE bemutatkozása nem sikerült, játéka nem érte el a B-osztály színvonalát. A csapat védek­ezésre rendezkedett be ,­s ez a taktipavi- mint már sokszor bebizonyosodott­,­ nem h­alt be. Az, hogy az együttes p­nak az utol­só negyedórában késztette el a mérkőzést, közvetlen védelmének, elsősorban Solomir kapusnak, de főleg a Politehnica rosszul játszó csatárainak köszönhető. Politehnica-támadásokkal in­dult a játék és a 11. percben Regep, majd a 23. percben Do­­bîndă hagyott ki kecsegtető helyzetet. A 33. percben a játék­vezető vitatható l-est ítélt a vendégcsapat ellen, ám Surdan helyezett lövését a kapus szöglet­TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Nagyváradi Crişul—Medgyesi Gazm­e­tan 1:0 (0:0); Aranyosgyé­resi Sodronyipar—Kolozsvári CFR 1:1 (1:1); Vajdahunyadi Metalul— Nagyváradi Olimpia 1:0 (0:0); Nagybányai Minerul—Aradi CFR 2:0 Vagongyár—Resicai MSK 1:1 (2:0). re hárította. A főiskolások „vér­szegény“ támadásai rendre ela­kadnak az olykor 10 emberrel is védekező kudzsiri játékosok­ban. A 37. percben Dobrado 10 méterről az üres kapu mellé küldte a labdát. Szünet után folytatódtak a fő­iskolások meddő rohamai. A 54 percben Regep beadását Surdan öt méterről a léc fölé fejelte. Már-már úgy látszott, hogy a kudzsiri csapatnak sikerül egy pontot elcsípnie, amikor „meg­tört a jég". A 76. percben Popa­­nică, kihasználva a védők této­vázását, I­zzelrel megszerezte a vezetést. 1:0. Egy perccel a mér­­kőzés befejezése előtt Popanică, Guţuli, Surdan szép akciója után, utóbbi erős lövése a hálóban a­­kadt meg. 2:0. Szilágyi Zoltán nagyváradi já­tékvezető túl szigorúan ítélt 1-est a kudzsiri csapat ellen, viszont a második félidőben ugyanolyan szabálytalanságot nem torolt meg a vendégek javára. A mérkőzés befejezése után el­beszélgettünk a Politehnica két volt játékosával, akik a követke­zőkben nyilatkoztak: BRINZEI OCTAVIAN: Annak idején velünk is előfordult, hogy gyengébb napot lógtunk ki, azonban lelkesedéssel küzdeni­akarással igyekeztünk e hiányos­ságunkat pótolni , győzelemre törekedtünk. Sajnos nem ezt ta­pasztaltam utódaink mai szereplé­se során. SBIRCEA ION: Egy ilyen gyengén játszó csapat legyőzése saját pályán, nem lehet problé­ma tárgya. Hogy mégis az volt, az a Politehnica játékosain mú­lott, akik mutatott játékukkal e­­légtelenre vizsgáztak mind lelke­sedésből, mind győzniakarásból. Kátai Bálint Vereség Siebenben Lehajtott fővel távozott a pályáról a Temesvári CFR, amely vasárnap 2:0 (1:0) arányú veresé­get szenvedett Szebenben a hely­beli MSK-tól.A mintegy 8000 fő­nyi közönségül buzdított vendég­látó együttes megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet, mert min­den szempontból jobban játszott ellenfelénél. A CFR véd® nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak. Gyorsa­ságban és labdakezelésben állan­dóan alulmaradtak az MSK csa­táraival szembeni küzdelemben. Mindkét gól védelmi hibából e­­sett. A 25. percben Lausceac 20 méterről kapun lőtt és Tatar ka­pus elnézte a labdát. A végered­ményt Speriosu állította be, aki öngólt vétett. A Szebeni MSK nagyobb a­­rányban is győzhetett volna, ha Vuici, Firchis és Schwartz ki tudja használni a jó gólhelyzete­ket. A CFR kevés támadást in­dított. A temesvári csatárok nem tudták tartani a labdát és ritkán lőttek kapura. A vereségért a támadójátékostól felelősek. H. C. Huszonkétgól­os forduló Az A-osztályú labdarúgó baj­nokság vasárnapi fordulójában is gyenge játékot­ látott a közönség. Ennek ellenére néhány stadionról elégedetten távoztak a szurkolók, mert a labdarúgóknak sikerült gólokkal kárpótolni a technikai felkészültségükben mutatkozó hiá­nyosságokat. A 17. fordulóban, a tavaszi idényben eddig rekord­számba menő góloknak lehettünk tanúi. A hét mérkőzésen összesen 22 gólt lőttek a játékosok, ami találkozónként több mint három gólt jelent. Három stadionban összesen ötször szedték ki a ka­pusok a labdát a hálóból. A vasárnapi forduló mérkőzé­sei iránt országszerte nagy ér­deklődés nyilvánult m meg, mert olyan mérkőzéseket játszottak le, amelyek jelentős változást idéztek elő a bajnoki táblázatban. A rangsorban csak négy csapat (Farul, KotoSiveri Universitatea, Bakui Dinamó és Ploieşti-­ Pet­rolul) tartotta meg a helyét. A Bukaresti Rapid például, a Petro­zsényi Jiáltól elszenvedett 2:1 (1:0) arányú vereség következté­ben, a 6. helyről a 11-re került. E mérkőzésen a bányászegyüttesből Naidin és Z­ibárdi, a bajnokcsa­patból pedig Neagu (11 méteres büntetős­ ligásból) volt eredményes. Az első hely szempontjából két mérkőzés volt nagy fontosságú. Szombaton a Steauának sikerült 3:2 (0:0) arányban legyőznie a Konstancai Farult, amely szin­tén az e­­ső hely elfoglalásának a gondolatával utazott Bukarestbe. Az FC Argeşnak egy döntetlen is elegendő lett volna arra, hogy megtartsa éllovas szerepét. Azon­ban a piteşti-i csapat 1:0 (1:0) arányú vereséget szenvedett a Bukaresti Dinamótól, s így kény­telen volt átadni az első helyet a steauának. A Dinamo gólját Varga lőtte egy elég könnyelmű­­en megítélt 11 méteres büntető­rúgásból. . Az együttesek közül csak az UTÁ-nak sikerült pontot szerez­nie idegen pályán. A textilgyári csapat Marosvásárhelyen játszott, ahol 4:1 (3:1) arányú győzelmet aratott a helyben ASA ellen. Az aradi csapatból Axente (2), Sere­­tor (11 méteres büntetőrúgásból) és Moţ, az ASA-ból pedig Tim­­pănaru volt eredményes. Öt gólnak tapsolt a közönség Craiován is, ahol a helybeli Uni­versitatea megszerezte első idei bajnoki győzelmét. Az olténiai csapat a Kolozsvári Universita­­teát látta vendégül, amelyet 4:1 (1-0) arányban múlt felül. A Brassói Steagul Roşu a Bakui Dinamo 2:0 (1:0) arányú legyő­zésével elhagyta az utolsó helyet,­ amelyre a Ploieşti-en 1:0 (0:0) arányú vereséget szenvedett. Bu­karesti Progresul került. A Petrolul gólját Badea lőtte. Vasárnap négy 11 méteres bün­­tetőrúgást ítéltek a játékvezetők. Ez alkalommal a szokástól elté­rően, a vendégek javára ítéltek több 11z est. Reméljük, hogy ez is az egyik jele annak, hogy a bí­rók igyekeznek a szabályoknak megfelelően, úgy irányítani a mérkőzéseket, hogy az idegenben játszó csapatok is egyenlő esé­lyekkel küzdjenek a győzelemért. Dudás József 1. Bajnoki táblázatok A-osztály Steaua 17 94431:2022 B-osztál­y 1. Vigongyár 17 113 327:1425 C-osztály 1. Electroputere 17 102 530:1522 0.FC Argeș 17 93526:1421 2. Crişul 17 94421:1222 2. Turnu Severin 17 94435:1922 3.Farul 1783627:1819 3. Politehnica 1792 633:2320 3. Kaláni Victoria 1793 532:2321 4.Kolozsvári U. 1774619:2218 4. Temesvári CFR 17 75524:1419 4. Fogaras 1784530:2220­ ­ 5.Bákói Dinamo 1790822:2918 5. Nagybánya 17 74619:1918 5. Temesvári U. 1783 630:23 6.Jiul 1773724:1917 6. Gremetan 17 74620:2118 6. Aninar Minerul 17­83 625:2219­ ­ 7.Craiovai U. 1781824:2217 7. Szebeni MSK 17 65 623:2417 7. Dévai Muresul 17 74 641:24 8.Petrolul 1781818:1717 8. Vajdahunyad 17 64714:1716 8. Br. Tractorul 17 65624:2617 9.Bukaresti Dinamo 17 65619:2117 9. Audi CFR 17 71922:2315 9. Szebeni ASA 17 56 629:2516 10.UTA 1772817:1616 10. Kudzsiri Síi 17 71915:3115 10. Lupényi Minerul 17 64 726:2816 11.Rapid 1776821:2316 11. Resicai MSK 17 54815:1914 11. Tîrgu Jiu 17 72 822:3616 12.Marosv.­helyi ASA 1755719:2815 12. N. Olimpia 1762 917:2714 12. Strehaiai Progr. 17 53 921:3313 13.Steagul Roșu 1753912:2213 13. Sodronyipar 17 45818:2313 13. Corabias Progr. 17421119:3910 14.B. Progresul 17 36816:2412 14. Kolozsvári CFR 17 521028:2912 14. Karánsebesi CFR 17 331122:510 Megye­közi labdarúgó bajnokság Zsombolyai Recolta — Temes­vári Progresul 1:1 (0:1). A Prog­resul minden áron győzni akart, hogy ilymódon megtarthassa az élenjárók csoportjában elfoglalt helyét. A mérkőzés kezdetén job­ban játszó temesvári együttesnek Lupu góljával sikerült is meg­szereznie a vezetést. A második félidőben a vendégek már nem küzdöttek olyan erőbedobással, mint a szünet előtt, s ennek az lett az eredménye, hogy a helye­­sen játszó Recolta, Jurcan góljá­vá­ egyenlített. (Walleth ,Jánis levelező): Nadrági Laminorul — Temes­vári Soimii 3:0 (1:0). Az első helyen álló Soimii csatárai nem tudták megállni helyüket a ke­ményen küzdő hazai védőkkel szemben. Az izgalmakban bővel­kedő találkozón a Laminorul dol­gozott ki több gólhelyzetet. A ha­zai csapatból a legjobb teljesít­ményt Ghinga nyújtotta, aki mes­terhármast lőtt (Paseka László le­velező) Lugosi Vointa — Dettai Furner 2:1 (0:0). A hazai csapat nagyobb arányban is győzhetett volna, ha a csatárok pontosabban lőnek ka­pura. A Voinţa megérdemelte a győzelmet, mert a mezőnyjáték­ban felülmúlta ellenfelét. A gó­lokat Farkas és Ghişe, illetve Ver rúgta. Blau Gábor temesvári játékvezető jól bíráskodott. Kecsai Checeana — Aradi Te­­ba­ 2:1 (1:0). A Teba veresége nagy meglepetésnek számít, mert a kecsai csapatnak 17 mérkőzé­sén ez a második győzelme. A Checeana góljait Mikszics és Dul­­ceanu a Tebaét Bîscă szerezte. Csákóval Progresul — Lippai Luptătorul 3:1 (2:0). A lippai csapat a mérkőzés nagy részében védekezésre kényszerült. A Prog­resul nagy becsvággyal küzdött a győzelemért, amelyet teljesen megérdemelten vívott ki. A mér­kőzés góljait Vraja (3) és Kiszer lőtte. További eredmények: Pécskai Progresul — Temesvári Arta Textilă 3:4; Aradi Gloria — Zsombolyai Ceramica 2:1; Te­mesvári Electromotor — Boksáni Metalul 2:2 (ezt a mérkőzést a déli csoportban játszották le). A BAJNOKI TÁBLÁZAT Recolta 1763 S18:2515 Vi.Pécska 17 431019:3311 13.Lippa 17421115:2810 14.Kécsa. 1.7221311:506 II 1.Şoimii 17n3 338:1025 2Turner 17111536:1623 3.T. Progres.1784 532:2320 4.Lugos 17­84 529:2920 5.Teba 17­91 728:2219 6.Arta Text.1783 628:2419 7.Laminorul1766 526:2018 8.Csákóvá 1782 719:2418 9.Gloria 1773 735:2917 10.Ceramica 1773 727:2817 SIÂBU) SZŐ Eredményes csatárok Vasárnap nyolc f­ort láttunk a C-osztályú UMTI és Szebeni ASA közti labdarúgó mérkőzé­sen. örömünkre a győzelmet a temesvári csapat szerezte meg 6:2 (4:1) arányban El kell azon­ban mondanunk, hogy Androvits Béla edző tanítványai, a sok gól ellenére, elemi lioák egész sorát követték el. Föld a védelemmel volt ba­i. Mindkét gólt védelmi hiba okozta. Különösképpen Ste­­pannak kell figyelmesebben ját­szania. Kívüle,és Codrea­­­nu is biztosabban kell hárítsa a támadások­at. A csatársorral általában meg voltunk elégedve a csapatrészből Chirvăşiţu, Laurenţiu és Peria­­tu érdemel dicséretet. Sajnos nem mondhatunk semmi jót Şeţu játékáról, akinek a helyét át kel­lene adni egy fiatalabb és tehet­séges labdarúgónak. Vasárnap Şeţu sok támadást rontott el és pontatlanul lőtt kapura. Az UMT góljait Chirvăşiţu (2), Laurenţiu, Kovács, Periatu és Popa Mircea (11 méteres büntetőr­­igásból) szerezte. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Targu Jiu — Fogarasi Chimia 1:0; Strehaiai Progresul — Elec­­troputere 1:2; Turnu Severin — Corabia 3:0; Kaláni Victoria — Karánsebesi CFR 7:1; Brassói Tractorul — Lupenyi Minerul 1:1, Dévai Mureşul — Aninai Minerul 3:1. Az új labdarúgóidény elején Augustoval és Simoes­szel e­­gyütt, ismét meghívást kap­tunk az UEFA keretbe. Az Európa-válogatott ellenfele Ju­goszlávia csapata volt- A talál­kozó egész bevételét a szkop­­lje­i károsultak megsegítésére fordították­ ,4 mérkőzést 7:2 arányban megnyertük. Augusto egyet, én pedig négy gólt lőttem. A kö­zönség el volt ragadtatva játé­kunktól, szívből gratuláltak jugoszláv ellenfeleink is. A sajtó nem fukarkodott a di­csérettel. ..A portugálok vol­tak a mezőny legjobbjai. Az UEFA együttesének hét­ gólja hat ötöt, Ők lőttek". A LÁTHATÁRON AZ ANGLIAI VB Az 1964—6­5-ös idény szá­munkra nagyon jól kezdődött November 15-én 2:1-re legyőz­tük a spanyol válogatottat, s góljainkat én lőttem. Bár ez a találkozó barátságos volt, mé­gis örvendtünk a győzelem­nek, mert jó előjelnek számí­tott a sorra kerülő fontos mér­kőzések előtt. Megkezdődtek a selejtezések a VB döntőbe jutásért. Első ellenfelünket, Törökország vá­logatottját, Lisszabonban lát­t­uk vendégül. Portugália a következő összeállításban lé­pett pályára: Costa Pereira — Festa, Arcanjo, Carlos. Gomes — Garca, Colima — Augusto, én. Torres. Simoes. Heves támadásokkal kezdtük a játékot, s a 17. percben Co­lima révén megszereztük a ve­zetést, öt perccel később én voltam eredményes. Az első félidő vége felé a törököknek sikerült szépíteni. Az újrakezdés után Garca gyönyörű bomba góljával ra­gadtatta el a közönséget. A mérkőzés befejezéséig még két gólt lőttem, s így 5:1 arányban győztünk. Áprilisban elutaztunk Tö­rökországba a visszavágóra. Az ankarai Május 19 stadionban mintegy 40 000 ember biztatta csapatát. Megkezdődött a mérkőzés. Az ellenfél veszélyesen támadott, de védelmünk becsülettel állta a sarat. Már úgy látszott, hogy gól nélküli döntetlenre végző­dik a mérkőzés, amikor a 90. percben az egyik török hátvéd szabálytalankodott. Leállítot­tam a labdát, s a vitatkozó tö­rök védők mellett, nagy erővel a hálóba lőttem: 0:1. Egyetlen góllal megszereztük a győzelmet. A közönség elé­gedetlen volt a bíráskodással, s valóságos üvegzáporral fo­gadta a pályáról levonuló já­­t­ékvezet­őt. Szinte csodával határos, hogy nem történt sé­rülés. Másnap a török sajtó részletesen kommentálta a mérkőzést, dicsérte játékomat. ...A mieink nagyon jól ját­­játszottak... de az ellenfélnek volt egy Eusebioja“ — írta az egyik lap. A következő selejtező mér­kőzést Bratislavában játszot­tuk a csehszlovák válogatott ellen. A találkozót Atanasz Sztavrev (Bulgária) vezette. A labdáért folyó párharcban Krasnyák durván felvágta Mendezt, aki nem vállalhatta tovább a játékot, s így tíz em­berrel küzdöttük végig a ta­lálkozót. A 20. percben a középpályán megszereztem a labdát, több ellenfelet kicselezve a 16-os vonal tájékáról nagy erővel lőttem kapura, s a labda a há­lóban kötött ki. 0:1. A vezetés újabb reményeket csillantott fel előttünk: egy­más után három győzelem. A félidő befejezése előtt egy fel­tételezett szabálytalanság miatt a játékvezető 1-est ítélt elle­nünk. A mérkőzés legdrámaibb pillanata következett. Ha e­­gyenlítenek a csehek, új fordu­latot vehet a játék. Weiss, a bal­hátvéd állította le a labdát a 11 -es pontra. Ne­kifutott, s nagy erővel kapura lőtt ,­­ a közönség már ,,gólól­­ t kiáltott, amikor az utolsó másodpercben bravúros vetődéssel Pereira szögletre tolta a labdát. A mérkőzést 1:0 arányban megnyertük, s ez növelte ön­bizalmunkat, hiszen már „fél lábbal“ bent voltunk a VB leg­több 16 csapata között. A NÉPSZERŰSÉG KÖTELEZ Sportsikereimmel párhuza­mosan növekedett népszerűsé­gem is. Elegendő volt megje­lennem valahol, máris körül­vettek a szurkolók, fényképet, autogramot kértek. Kezdetben ez csak Portugá­liában fordult elő, később a­zonban már külföldön is, ahol nem egyszer a rendőrségnek kellett közbelépnie, védel­memre sietnie. A dicsőségnek, a népszerűségnek vannak kel­lemetlen oldalai is. Valahány­szór kimentem sétálni az ut­cára, azonnal körbefogtak cso­­dálóim, akiktől sokszor m­ene­külnöm kellett. Mindez nagyon fárasztó, kihat az ember ma­gánéletére. Nagy gondot okozott a leve­lezésem is. A Benfica titkár­ságára naponta százával érkez­tek a levelek a világ minden tájáról. Sokan jelvényeket, me­zeket kértek, melyeket a klub­tól kaptam, vagy magam vásá­­roltam meg, hogy kielégíthes­sem a kéréseket. Másfajta óhajok is voltak. A szegények anyagi támogatásért fordultak hozzám. A lehetősé­geimhez mérten igyekeztem segíteni, de túl sokan voltak ahhoz, hogy valamennyiük ké­rését teljesíthessem. Nagyon sok házassági aján­latot­ is kaptam. Nemcsak Portugáliából, hanem Olasz­országból, Brazíliából, Spa­nyolországból és Venezuelából örvendtem az ajánlatoknak, de személyesen egyetlen egy­­je­lentkezőt­ se ismertem m­eg közülük. Mint általában a férfiak, fi­gyelmes voltam a nők iránt. De csak egyre gondoltam­­ Flórára, akit feleségül akar­tam venni. (Folytatjuk) ★ Néhány sorban­ ­ Románia ifjúsági labdarúgó válogatottja első idei nemzetközi mérkőzésén 2:0 (2:0) arányi­ győ­zelmet aratott Lengyelország if­júsági válogatottja ellen. A ro­mán csapat góljait Marita és Şte­­fănescu rúgta. •­ Az országos női röplabda bajnokság eredményei: Konstan­­cai Farul — Bukaresti Rapid 0:3, Iasi-i Penicilina — Kolozsvári Universitatea 3:0, Szebeni CSM— Szebeni Drapelul Roşu 3:1: Bu­karesti CP — Craiovai Univer­sitatea 3:0 Egy régebbről elma­radt mérkőzésen a Galaci Politeh­nica 3:0-ra legyőzte a Bukaresti Rapidot. • A férfi röplabda bajnokcsa­patok Európa-bajnokságának elő­döntős keretében április 15-én Bu­karestben a Steaua a Brnoi Spar­­takkal játszik. A Dinamo a Var­sói Legia mérkőzést április 18-án bonyolítják le Bukarestben. • Csütörtökön a fővárosi Dina­mó stadionban a Bukaresti Dina­mo ifjúsági labdarúgó csapata a Szófiai Szpartak ifjúsági csapatá­val mérkőzik. A mérkőzés 16 órakor kezdődik.­­ Uruguay és Brazília olimpiai labdarúgó válogatottjai Bogotá­ban találkoztak a dél-amerikai se­lejtező torna keretében. Uruguay csapata 2:1 (1:1) arányban győ­zött . Több mint 2000 néző jelenlé­tében játszották le Bratislavában a női kézilabda bajnokcsapatok Európa-kupájának döntőjét a Kamnaszi Jalgirisz (Szovjetunió) és a Rostocki Empor (Német DK) csapatai között. A győzelmet a szovjet csapat szerezte meg 13:11 (5:5) arányban. A Alekszandr M­ietreveli szov­jet bajnok nyerte a mentoni nem­zetközi teniszversenyt. Metreveli 7:5, 6:4, 6:4 arányban múlta felül a döntőben a csehszlovák Hole­­ceket. A Ausztrália és Japán labdarú­gó válogatottjai újabb mérkőzé­sen találkoztak Melbourne-ben. Az ausztráliai válogatott 3:1 a­­rányban nyert. Ifjabb Marcel Cerdan fran­cia ökölvívó újabb nemzetközi győzelmet aratott. Betiers-ben technikai kiütéssel győzött a nyu­gatnémet Günther Waltkine el­len, akit a bíró a 4. fordulóban leléptetett­­. Az országos kosárlabda-baj­nokság vasárnapi fordulójának e­­redményei: Férfiak: Galaţi Poli­tehnica — Kolozsvári Universita­tea 72:75, Iaşi-i Politehnica — Bu­karesti Steaua 62:67, Konstancai Farul — Nagyváradi Crişul 64:41, Bukaresti Dinamo — Marosvásár­helyi Comerţul 90:53; nők — Ko­lozsvári Universitatea — Buka­resti Voinţa 65:58, Brassói Vo­inţa — Marosvásárhelyi Mure­şul 41:53, Bukaresti ICF — Nagy­váradi Crişul 44:48. (Agerpres) ­96. április ) m­­érkőzések, eredmények RÖGBI. A Tavaszi Kupában, a Birladon játszó Temesvári Uni­versitatea 11:6 (11:3) arányú vere­séget szenvedett a helybeli Rul­­mentultól. Az UMT és a Temes­vári Politehnica közti mérkőzés a főiskolások 9:8 arányú veresé­gével fejeződött be. KOSÁRLABDA. Az A-osztályú férfi kosárlabda bajnokságban a Temesvári Universitatea 70:67 (39:38) arányú győzelmet, aratott a Bukaresti Politehnica ellen. A B osztályú bajnokságban, a Ma­rosvásárhelyen játszó Temesvári Universitatea női csapata 46:44 arányban győzedelmeskedett a helybeli Voinţa ellen. A Temes­vári Medicina férfi csapata Ara­don játszott, ahol 57:64 arányban maradt alul a Constructorul el­leni küzdelemben. (Levelezőnktől). RÖPLABDA. A B-osztályú baj­nokságban a temesvári csapatok az alábbi eredményeket érték el: Înainte—Electroputere (férfiak) 3:0; Politehnica—Petrozsényi Şti­inţa (férfiak) 3:1; Universitatea­— Brassói Croaţia (férfiak) 3:0; Uni­versitatea—Kolozsvári Medicina (nők) 3:0. Civil a pályán Tudott dolog, hogy a bajnoki mérkőzé­seken a szurkolók­nak a lelátókon a helyük. A szabályok szerint a pálya köz­vetlen közelében csak az arra hiva­tott személyek, a csapat edzői, veze­tői, játékosai, orvo­sok és szakfelügye­lők tartózkodhatnak. Sajnos vasárnap, a Temesvári Universi­tatea és a Bukaresti Politehnica közti A- osztályú férfi kosár­labda mérkőzés ren­dezői megfeledkez­tek a fenti előírá­sokról. .A Sportcsar­nokban jelenlevő mintegy 150 főnyi közönségnek csak a fele tartózkodott a lelátókon. A többi szurkolók a pálya mellett foglaltak he­lyet és kényük-ked­­vük szerint vitatkoz­tak a játékvezetővel, edzőkkel és kosár­labdázókkal. A zsűri asztala körül való­ságos „átjáróház" volt. A mérkőzés rende­zői súlyosan ártottak a szabályoknak. Sze­retnénk emlékeztetni őket arra, hogy a hasonló esetekből már több sportsze­rűtlen cselekedet származott Temes­váron. A jövőben szigorúbban kell el­lenőrizni a jegysze­dők tevékenységét, akik csak a hivata­los személyeket sza­bad beengedjék a pálya mellé. Nagyobb gondot fordíthatnak a Sport­­csarnokban a szur­kolók informálására is. Sok személyt a kíváncsiság hajtott a zsűri asztala mel­lé, mert a teremből hiányzott a hangos bemondó, a játékidő múlását jelző óra, sőt még az eredményt jelző tábla is. Ezen hiányosságok kikü­szöbölésével jelentős mértékben hozzájá­rulhatnának a sport­­találkozók jó körül­mények közötti le­bonyolításához. Póka Imre levelező PRONOSPORT A PRONOSPORT 1968 márci­s 31-i, 13. számú versenyének e­­redményei: 1. Románia—Lengyelország ifjúsági Steaua—Farul Petrolul—Progresul Craiovai U.—Kolozsv. U Jiul—Rapid Marosvásárhely— UT­A Steagul Roşu—Bakó Sodronyipar— Kolozsvári CFR Varese—Bologna Napoli—Juventus Roma—Mantova Spăl—Cagliari Torino—Internazionale 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 2:3 2 2:0 3:2 1:0 4:1 2:1 1:4 2:0­­ 1:1 x 0:0 x 1:2 2 2:2 x 1:0 1