Szabad Szó, 1979. október-december (36. évfolyam, 10749-10827. szám)

1979-10-02 / 10749. szám

2. oldal ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Szabad Szó SPORT 0 SPORT 0 SPORT 0 SPORT 0 SPORT 0 SPORT 0 SPORT 0 SPORT A temesvári férfi kosárlabda­csapatok jó napja A temesvári Olimpia sportcsar­nokban vasárnap két B-osztályú férfi kosárlabda-mérkőzésre ke­rült sor, amelyeken a helyi csa­patoknak sikerült felülmúlniuk ellenfelüket. Az első mérkőzésen a Voinţa és a Kolozsvár-napocai Universi­tatea második csapata küzdött a pontokért. A temesvári együttes­nek — dacára annak, hogy ál­landóan vezetett — nem volt könnyű feladata, mert a Sza­­mos-parti csapatból Mihalache és Vidican jó formában játszott. A Voinţának szünetig csak egyszer sikerült tíz pontnál nagyobb e­­lőnyt szereznie, a 19. percben, a­­mikor 55:43 arányban vezetett. A Vointa a mérkőzés folyamán, a második félidő kezdetén ját­szott a legjobban A vendéglá­tók, Socol révén, kétszer 14 pon­tos előnyhöz jutottak- a 26. perc­ben 67:53, a 29. percben pedig 73:59 arányban vezettek Az u­­tolsó tíz percben az Universita­tea II irányította a küzdelmet, s a 36. percben két pontra (79:77) csökkentette hátrányát. A Voinţa végül is 94:90 (55:45) arányban győzött. A temesvári csapatból Socol (37), Ondrejkovits (15), Csordás (14) és Bratiloveanu (14), a kolozsvár­ napocaiból pedig Mi­­halace (37), Vidican (30) és Pet­­rovan (12) volt a legeredménye­sebb. A második mérkőzésen a Te­mesvári Universitatea a vártnál könnyebben, 98:57 (46:28) arány­ban múlta felül a Bukaresti Car­­paţi együttesét. Az első tíz perc­ben mindkét csapat sok hibát vé­tett és pontatlanul dobott kosár­ra. Ezután az Universitatea át­vette a kezdeményezést és biz­tosan haladt a fölényes győzelem felé. A temesvári csapatból Co­­păceanu (34), Mânzat (19) és Szabó (15), a bukarestiből pedig Rusu (13), Ioneci (12) és Popovici (12) dobásai voltak a legponto­sabbak. Oprea Alexandru Mérkőzések, események A B-osztályú rögbi bajnokság vasárnapi fordulójában a vendég­látó Electrotimis 48:0 (24:0) ará­nyú fölényes győzelmet aratott a Lupényi Minerul felett. Az A-osztályú teniszcsapat-baj­­nokságba jutásért kiírt bukaresti versenyen a Temesvári Electrica végzett az első helyen, amely le­győzte mindhárom ellenfelét: a Galati-i Constructorult 9:0, a Sod­ronyipart 5:4, az UTA-t 7:2 a­­rányban. Az országos ifjúsági és iskolai röplabda-bajnokság második for­dulójában, a Temesvári Iskolai Sportklub mindkét csapata Ka­­ránsebesen a helyi Iskolai Sport­klub együttese ellen játszott. A fiúk 3:2, a lányok p pedig 3:0 ará­nyú vereséget szenvedtek. Az A-osztályú férfi kézilabda­bajnokság Marosvásárhelyen meg­rendezett harmadik teremszaka­szán a Temesvári Politehnica a Szebeni Independentát 20:19 a­­rányban legyőzte, a Rákói Stiin­ta ellen 13:13 arányú döntetlent ért el, a Nagybányai Minaurtól pedig 23:15 arányú vereséget szenvedett. A magyarországi NB I-es lab­darúgó-bajnokság nyolcadik for­dulójának eredményei: Vasas — Ferencváros 1:1, Újpesti Dózsa — Honvéd 1:2, Debrecen — ZTE 0:0, Békéscsaba — Videoton 2:1, Rába ETO — MTK-VM 3:2, PMSC — Volán 2:2, MÁV Elő­re — PVSK 3:0, Diósgyőr — Du­naújváros 2:1, STC — Tatabá­nya 0:1 Az élcsoport: 1 Ferenc­város 12, 2. Honvéd 12; 3. Rába ETO 11. Labdarúgó-pályákról jelentjük UTA—UMT 3:0 (0:0) A mintegy 9000 főnyi közönség előtt lezajlott mérkőzésen az UMT csak a szünetig védekezett eredményesen. Caraivan kapus az első félidőben biztosan hárította Csordás és Váczi lövéseit. Az UMT a 19. percben Roşu révén veszélyeztette Iorgulescu kapuját, aki biztosan védte az erős lövést. A 26. percben Tisza a kapufát találta el. A 30. percben Bodea 25 méteres szabadrúgása után a labda túljutott az aradi védel­men, Muşat azonban tétlenke­dett, s Iorgulescunak lehetősége nyílt a védésre. Az UTA mezőnyfölénye miatt, a második félidőben az UMT nem tudott gólhelyzetet kidol­gozni. A 48. percben Váczi 20 méteres szabadrúgása után a labda a védőfalról Csordás elé került, aki megszerezte az első gólt. A 72. percben Tisza fakép­nél hagyta a védőket, s nem hi­bázott. A 84 percben Leac—Giur­giu—Váczi volt a labda útja, s utóbbi beállította a végered­ményt. A csapatok a következő összeállításban játszottak UTA: Iorgulescu — Gáspár, Bitea, Gáli, Giurgiu — Tisza, Leac, Iova — Csordás, Váczi, Coraş (Cuza). UMT: Caraivan — Crapciu, Strizu, Cuteanu, Marsai — Muşat (Guruli), Faragó, Bo­dea — Stefanovici (Mara), Giu­­chici, Roşu. Fett Helmuth Electromotor—Dévai Minerul 2:2 (1:1) Az alacsony színvonalú mér­kőzésen a dévai csapat játszott szervezettebben Az Electromo­tor védői többször bizonytalan­kodtak, csatárai pedig jó gól­helyzeteket hagytak ki A 30. percben Taugner vezetéshez jut­tatta a temesvári együttest. A félidő utolsó percében azonban Szabados, a leálló védelem mel­lett, könnyedén egyenlített. Az Electromotor szünet után idegesen, kapkodva kezdett. Az 59. percben Golda góljával a Minerul jutott vezetéshez. Mi­után Cioca a 82. percben egyen­lített, a játékvezető tizenegyest ítélt az Electromotor javára, a büntetőt Panici a kapufára rúgta. Az Electromotor a következő összeállításban játszott: Sehi­­hovski — Boboiciov, Văduvă, Szász, Gáspár (Dăiescu) — Nagy, Cioca, Batki — Tangner Sarka­­di, Panici, Márton István Nadrági Laminorul—Temesvári CFR 1:0 (0:0) A csúszós pályán a Laminorul játszott jobban, és nagyobb gól­arányban is győzhetett volna. Az első félidőben kétszer Báthori, egyszer pedig Dósán mentette meg a hálót. Stănescu a 36. perc­ben, Caragea pedig a 44 perc­ben a kapufára rúgta a labdát. A második félidő 2. percében a kapust kicselezni akaró lánca a CFR legnagyobb gólhelyzetét hagyta ki. Az 53. percben Bátho­ri kiütötte Caragea erős lövését, s a szemfüles Stănescu megsze­rezte a pontok sorsát eldöntő gólt. A csapatok a következő összeállításban játszottak. Laminorul: Novák­ — Lumi­­nosu, Bînea, Tănăsescu, Lucian — Tudor, Păcăţean (Zenici), Ne­meş — Caragea, Stănescu, Cîrţu. CFR: Báthori — Androvici, Bo­­canici, Chimiuc, Dusan — Truţi, Dusan, Mirza — Cincu (Iancu, Tompa), Bălan, Petrescu. BAJNOKI TÁBLÁZATOK A-osztályú tekézök vetélkedőib-osztály, ill. csoport A következő forduló: Sodrony­ipar — Gyulafehérvár, Someşul— UTA, Újmoldova — Brad, înfră­ţirea — Resicai FCM, Orăştie — Beszterce, Kadzsir — Anina, Strungul — Kolozsvár-napocai CFR, UMT — Corvinul, Kapnik­bánya — FC Bihor, C-OSZTÁLY, IX. CSOPORT A következő forduló: Resicai Gloria — Vörösacél, Vulturii Textila — Ghelar, Petrozsényi Ştiinţa — Sziméria Oravica — Nadrági Laminorul, Dévai Mine­rul — Temesvári CFR, Karánse­bes— Dévai Explorări, Kalán — Vulkán, Electromotor — Boksán. A következő forduló: Belényes — Margitta, Kolozsvár-napocai TCI — Sonkolyos, Nagyősz — A­­radi Rapid, Nagyváradi Voinţa — Nagyszentmiklósi Unirea, Zilahi Armătura — Nagyváradi Alumi­na, Aradi CFR — Szalonta, Bo­rosjenő — Dés, Dr. Petru Groza városi Oţelul — Zilahi ELCOND. 1. FC Bihor 15: 512 2. UTA 17: 6­10 3. Beszterce 18: 88 4. Brád 12: 88 5. K­vár-napocai CFR 11: 78 6. Gyulafehérvár 9: 98 7. Resicai FCM 8: 57 8. Corvinul 10: 87 9. Anina 9: 87 10. Kapnikbánya 9: 97 11. Orăştie 8:127 12. UMT 5:117 13. Strungul 7: 66 14. Sodronyipar 11:136 15. înfrăţirea 7:106 16. Someșul 7:134 17. Kudzsír 5:154 18. Újmoldova 4:194 c-osztály, VIII. CSOPORT 1. Temesvári CFR 14: 5 9 2. Vulturii Textila 12: 9 8 3. Vörösacél 12:10 7 4. Electromotor 8: 6 7 5 Ghelar 10: 9 7 6 Laminorul 16:11 6 7. Sziméria 12: 8 6 8 Dévai Minerul 9: 5 6 9. Vulkán 7: 7 6 10. Oravica 6: 8 6 11. Boksán 7:16 6 12. Resicai Gloria 11:13 5 13. Karánsebes 4: 7 5 14. Explorări 6:11 5 15. Kalán 6: 7 4 16. Ştiinţa 6:14 З 1. Aradi CFR 10: 310 2. Dés 16:109 3. K­vár-napocai TCI 9: 58 4. Nagyősz 8: 47 5. Szalonta 6: 47 6. Voinţa 9:117 7. Aradi Rapid 8: 46 8. Armătura 6: 66 9—10. Margitta 5: 66 9—10. Belényes 6: 76 11. Borosjenő 10:126 12. ELCOND 7: 65 13. Nagyszentmiklós 9:115 14. Alumina 4: 73 15. Sonkolyos 3:103 16. Oţelul 3:112 Támad az Universitatea a Hidrotehnica elleni kézilabda-mér­kőzésen EREDMÉNYJELZŐ­ ­-osztály, III. csoport (7. forduló): Beszterce — Újmoldova 6:0, FC Bihor — Orăştie 4:0, Kapnikbánya — Corvinul 2:1, Resi­­cai FCM — Szatmári Someşul 4:0, Anina — Strungul 1:0, UTA — UMT 3:0, Brád — Nagyváradi înfrăţirea 2:0, Kolozsvár-napocai CFR — Gyulafehérvár 2:1, Sodronyipar — Kudzsír 4:0. C-osztály (6. forduló) — VIII. csoport: Electromotor — Dévai Minerul 2:2, Nadrági Laminorul — Temesvári CFR 1:0, Boksán — Resicai Gloria 3:2, Vulkán — Lugosi Vulturii Textila 1:0, Szimé­­ria — Karánsebes 4:0, Vörösacél — Petrozsényi Ştiinţa 4:1, Ghe­­lar—Oravica 2:0, Dévai Explorări—Kalán 2:0. IX. csoport: Dés — Kolozsvár-napocai TCI 2:2, Zilahi Armătura — Zilahi ELCOND 2:1, Belényes — Nagyszentmiklósi Unirea 2:1, Szalonta — Sonko­­lyos 3:0, Aradi Rapid — Aradi CFR 0:1, Borosjenő — Dr. Petru Groza városi Oţelul 5:0, Margitta — Nagyősz 1:0, Nagyváradi Voinţa — Nagyváradi Alumina 2:0 Megyei bajnokság (7. forduló) — I. csoport: Belinc — IRA 3:1, Temesság — Temeşti 3:0, Lugosi SMTCF — Gyarmata 2:0, Cukorgyár — Auto 1:2, Buziási SC — Electrotimis 0:2, Temesvári Progresul — Lugosi Constructorul 1:1, Temesvári Şoimii — Mo­dern 4:1, Marzsina — Electrobanat 2:1, Friesăd — Buziási Şoimii 2:1. II. csoport: Dudeştii Vechi — Gátalja 14:0, Csákova — Zse­­bely 0:2, Nagyszentmiklósi Voinţa — Grabác 5:2, Újpécs — Szerb­­szentmárton 2:1, Zsombolyai Unirea — Textila 0:3, Tehnolemn — Dettai Furnirul 5:0, Parac — 13. Construcţii 2:1, Mărişarul — IAEM 0:3, Dacia IMP — Zsombolyai Ceramica 2:5. Az A-osztályú női tekecsapat­ba­jnok­ság harmadik fordulójá­ban, Temesváron a két helyi csa­pat, a Voinţa és a Textila mérte össze erejét. A versenyen a Voin­ţa szerepelt jobban, és 171 fával ütött többet ellenfelénél. Végered­mény: 2390,2219 a Voinţa javára. A két csapat a következő össze­állításban játszott (zárójelben az ütött fák száma). Voinţa: Elisabeta Dragomir (386), Ana Pirlea (390), Maria Michnic (411), Marioara Daviţo­­iu (397), Eugenia Mera (392), E­­milia Ebei (414). Textila: Ana Băutoiu (324), Lenuţa Şteanţă (373), Valentina Dumitrescu (400), Rodica Ghindăoană (364), Rodica Crăiniceanu (368), Teleki Mária (390). Az A-osztályú férfi bajnokság­ban is a harmadik for­duló mér­kőzéseit bonyolították le. A ven­déglátó Temesvári CFR-nek a Petrozsényi Jius volt az ellenfele, amelyet izgalmas küzdelemben 4985:4930 arányban múlt felül. A temesvári együttesből Gheorghe Niţă (886), a petrozsényiból pe­dig Ion Pop (861) volt a legered­ményesebb. PRONOSPORT A szeptember 30-i verseny e­redményei: Ascoli—Catanzaro x Avellino—Torino 2 Cagliari—Milan x Fiorentina—Napoli x Internazionale—Lazio 1 Juventus—Pescara 1 Perugia—Udinese 1 Roma—Bologna 2 Medgidia—Constantai FC 2 Fogaras—Brassói FCM 2 Moreni—Autobuzul X Kapnikbánya—Corvinul 1 UTA—UMT 1 KÉZILABDA Temesvári U — Constanţai Hidrotehnica 14:9 (6:6) Az A-osztályú női kézilabda mérkőzésen jelenlevő mintegy 56 főnyi közönség színvonalas kü­delmet látott. Mindkét félidőben az egyetemi csapat irányította játékot. A tengerparti együttes csak az első félidő végén tudta néhány percre szorossá tenni a küzdelmet. Az Universitatea a 4. percben 3:1, a 16. percben 6:3 arányban vezetett. A második félidő az Universi­tatea nagy fölénye jegyében zaj­lott le. A Popa-Székely Teréz által irányított egyetemi csapat nyolc gólt szerzett a Hidroteh­nica három góljával szemben. A temesvári csapatból Iepure kapus jól védett. Vişan a véde­kezésben, Cojocaru, Popa-Székely és Ştefanovici, a támadások ér­tékesítésével tűnt ki. A constan­ţai együttesből a válogatott Io­nică, Frincu, Hobincu és Lăcus­tă játéka tetszett a legjobban. Az Universitatea góljait Cojo­caru (4), Popa-Székely (3), Şte­fanovici (3), Popăilă (2) és Lu­­ţaş (2), a Hidrotehnicáét pedig Frincu (4), Hobincu (3) és Lăcus­tă (2) szerezte. Az Universitatea a következő összeállításban játszott: Iepure — Lutaş, Popa-Székely, Cojocaru, Ştefanovici, Vişan, Popăilă (ját­szott még: Gebauer és Cosmes­­cu), Iztók Ferenc Hazai és nemzetközi sakkversenyek Aradon véget ért az országos női egyéni sakkbajnokság elő­döntő szakaszának vetélkedője. Az első helyen Margareta Mu­­reşan nemzetközi mester, a Te­mesvári Medicina csapatának tagja végzett, aki a lehetséges 13-ból 12 pontot összesített. Ligia Jicman, az Electromotor ver­senyzője 11,5 ponttal harmadik lett Temesvárt az országos dön­tőn Margareta Mureşan és Li­­gia Jicman, valamint az előző évi versenyen való jó szereplé­séért hivatalból benevező Baum­stark Gertrud és Dana Nuţu képviseli. ☆ Az országos férfi egyéni sakk­bajnokság Herkulest­erdén lebo­nyolított elődöntő szakaszának első helyén Şerban Neamţu, a Temesvári Medicina csapatának tagja végzett. Az országos döntő B­ csoportjának versenyén Te­mesvárról Şerban Neamţu, Emil Ungureanu, Ion Bib­escu, Neboj­­sa Ilijin és Ion Mărăşescu vesz részt. * A Rio de Janeiróban folyó női zónaközi versenyen öt forduló után Nana Joszeljani (Szovjet­unió) vezet 5 ponttal. Elisabeta Polihroniade 2 ponttal a 7. he­lyen áll. Szerkeszti: DUDÁS JÓZSEF