Új Néplap, 2000. augusztus (11. évfolyam, 178-203. szám)

2000-08-13 / Vasárnap Reggel 33. szám

10 is LABDARÚGÁS ★ 2000. augusztus 13. VERETLENEK MARADT­AK A dunaújvárosi Tököli a BL-meccsek után az NB I-ben is eredményes ILYEN VOLT Iram Bárcsak minden bajnoki ilyen lenne. Színvonal Jobbára ilyet kellene kifognia a TeleSportnak. A két gól kétségtelenül ide tartozik. Szegény Pomper hibája sem volt semmi... Hangulat Ha kevesen is voltak, a táborok kitet­tek magukért. Játékvezető Amikor Vincze gyanús körülmények között elesett a büntetőterületen be­lül, nem értették a szurkolók így osztályzunk mi l­ ha beadják egy lónak, belepusztul 2= izlandi másodosztály szintű ! 3= sokat erről sem beszélünk *= itthon meglepően jó 5= ujjé, feltámadt a magyar foci 6- ütötte a vb-döntőt Lombard-Dunaferr 1-1 (0-1) Tatabánya, 4000 néző, vezette: Sápi Lombard: Gelei - Hornyák, Szabó V., Árki, Varga L. - Zirakadze (Jeremejev, a szünetben), Kovács A., Goncalves, Zsivóczky (Bajkusa, a szünetben) - Nagy S., Vincze I. (Tüske, 66.). Edző: Kiprich József. Dunaferr: Rabóczki - Molnár, Pomper, Éger, Kiss Gy. (Kóczián, 25.) - Zavadszky (Mozgovoj, 60.), Lengyel, Bagoly, Rósa - Nicsenko (Nagy T., 85.), Tököli. Edző: Egervári Sándor. Gólok: 0-1 Tököli (19.), 1-1 Vincze I. (52.) Kiállítva: Rósa (67.) A Dunaferr 34, a Lombard FC Tatabánya pedig 16 forduló óta volt veretlen a Nemzeti Baj­nokság első osztályában. Eb­ből adódóan nagy várakozás előzte meg az összecsapást. Csak egy probléma adódott: meglepően kevés szurkoló lá­togatott ki a tatabányai stadi­onba, a hangosbemondó szin­te minden nézőt név szerint köszönthetett volna... Pedig a csapatok eredményeik alapján rászolgáltak arra, hogy ne a te­levízió előtt, hanem a nézőté­ren buzdítsák őket. Papa, melyik a Tököli? Nagy lendülettel kezdtek az együttesek, s az első percben Vincze átadása után Nagy Sándor találhatott volna a há­lóba, ám olyan szerencsétle­nül lőtt, hogy a labdát „meg­jelölhette” volna egy légy is, amíg az Rabóczkiig elért. Mi­közben a csapatok derekasan harcoltak, egy kisfiú a lelátón azt kérdezte papájától: „Papa, melyik a Tököli?” Mintha ezt az újvárosi gólgyáros is meg­hallotta volna, s a 19. percben villant egyet, s első helyzetét kihasználva 12 méterről szép gólt lőtt a jobb alsó sarokba (0-1). Ezután többet birtokol­ta a labdát a Tatabánya, s Ko­vács Attila percei jöttek el. Háromszor próbálkozott lö­véssel, ám a középpályás a kaput képtelen volt eltalálni. Jó a Pilu a háznál Térfélcsere után fáradtnak látszott a nemzetközi poron­don is vitézkedő Dunaferr­­legénység. Az 56. percben Pomper saját térfelének köze­pén rálépett a labdára, így Vincze gyújthatta be a rakétá­kat.­ Pilu és Rabóczki farkas­szemet nézett, majd a tatabá­nyai csatár 10 méterről oko­san a bal alsó sarokba gurított (1-1). A játékrész derekán Rósa rugdosódott, csak hát éppen ellenfelét találta el, nem pedig a labdát. A magá­ról megfeledkezett újvárosi fi­únak Sápi játékvezető piros lappal adta tudtára: hideg víz­zel hűtse le magát a zuhany­zóban. Szolid öngyújtódobálás A hajrában gőzerővel támad­tak a tatabányaiak a győztes gólért. Igaz, csak akkor ugrot­tak fel a nézők a helyükről, amikor a lecserélt Nicsenko a Lombard kispadja felé rúgta a labdát. Válaszként pfujoltak a nézők, s egy öngyújtó is top­pant a dunaújvárosi kispa­­don, így hát a két csapat meg­osztozott a pontokon, s a fe­lek azzal is tovább büszkél­­kedhetnek, hogy megmaradt a veretlenségük. Kovács László A gól előtti pillanat: Vincze Pilu egálba billenti a Tatabányát Magyarok fekete napja a Bundesliga rajtján A Bundesliga nyitó for­dulójában megégtek a magyarok. A Lisztes­féle Stuttgart Freiburg­­ban kapott egy né­gyest, míg a Cottbusi kolónia 3-1-re veszített Brémában. A stuttgarti meccs 30 perc alatt el­dőlt, a Ferencváros egykori kedvence ezt kezdőként szenvedte el, sőt Lisztes a 12. percben még sárgát is kapott. A bolgár Bala­­koval együtt irányítot­ták a brigádot, és bár többet támadtak, a Freiburg remekül érté­kesítette kevéske hely­zetét. - Nagyon rosszul in­dult a meccs, a harma­dik percben már gólt kaptunk - mondta meccs után közvetle­nül telefonon utolért Lisztes. - Az Auxerre elleni hétközi kupa­­mérkőzés miatt fárad­tak voltunk, míg a Freiburg jóval frisseb­ben futballozott. A má­sodik gólt közvetett szabadrúgásból kap­tuk, Zeyer 14 méterről bombázott a kapunk­ba. Utána rohantunk az egyenlítésért, ebből adódóan persze kinyíl­tunk, s jöttek a kont­rák. Meg két bekapott gól. Edzőnk igencsak kiakadt a meccs után, de hát ez érthető, hi­szen nem ilyen nyi­tányt várt. Ráadásul jö­vő héten a Leverkusen jön hozzánk, ellene ja­vítanunk kellene. Re­mélem, jobban nyi­tunk, mint tavaly, mert akkor két forduló után nulla ponttal álltunk. A másik magyar ér­dekeltségű együttes, a Cottbus jól kezdett Bré­mában. Miriuta Laci a 16. percben gólt szer­zett, ám 20 perc múlva egyenlített a hazai gár­da, majd a félidő vége előtt Bödé góljával már vezetett. Mátyus János kezdőként brusztolt, a Cottbus egyik legjobbja volt, míg Horváth Fe­renc az 50. percben cse­reként lépett pályára. A berlini Hertha Ki­rállyal a kapuban, lap­zártánk után a Bayer Münchennél vendé­geskedett. Dárdai Pál ellenben hiába játszott biztatóan az előkészü­leti meccseken, torok­­gyulladás miatt nem utazott a csapattal. (Szabó) Az 1. forduló ered­ményei: Werder Bre­men-Energie Cottbus 3-1, Freiburg-VfB Stutt­gart 4-0, Bayer Lever­­kusen-VfL Wolfsburg 2-0, Hamburger SV- 1860 München 2-2, 1. FC Kaiserslautern­VfL Bochum 0-1. Lisztes (22) négy nappal ezelőtt még Intertotó-kupameccsen lépett pályára a Auxerre ellen, ezúttal kevés öröme akadt A Fradinak újabban nem megy az Üllői úton Mit süt Szűcs? Van, hogy minden ellenke­ző híreszteléssel ellentét­ben igen gyorsan meghal a remény. A Fradi-szurkolók a kapott gól nélküli Ma­gyar Kupa-meccsek és a Haladás elleni 4-0-s bajno­ki rajt után bizakodni kezd­tek. Már az új nagycsapat­ról elmélkedtek. Erre a zöl­dek a múlt héten simán 3- 1-re kikaptak otthon a Győrtől. Két napja pedig csupán Plókai öngóljával raboltak pontot a Kispest­től (2-2) az Üllői úton. Szűcs Mihály duplán kínlódik: nemcsak a csapat teljesítménye, hanem amiatt is, mert a győriek elleni meccsen részleges izom­szakadást szenvedett. - Az alapozás elején nagyon messze voltam attól, hogy ismét kezdőben léphessek pályára, de a rajton és a második meccsen is ott voltam. Sajnos pont ekkor sérültem meg. De egy hét múlva már edzhetek, a szeptember 6-ai, Dunaferr elleni meccsen ellen­ben már játszani akarok. »- Szó se róla, elkelne egy biz­tos pont a védelemben, az Üllői úton lassan csak az nem rúg gólt, aki nem akar: két meccs­­­et kapott gól... - Akárhogy keveri a mester a csapatot, a 16 játékosból szinte mindenki betlizik. Lipcsei és Csiszár, a csapat két meghatározó játékosa is tompább. A váz meg­bomlott, hiszen a Honvéd ellen például Kristonnak kellett bal­­bekket játszania, Tóth Misi mel­lett mégis tán ő volt a legjobb. - Nem a legjobb előjel, holott a jövő héten Nyíregyházára utaz­nak, ahol tavaly...­­ ...simán kaptunk egy hár­mast. És ahol, remélem, vége szakad a rossz sorozatunknak. Ha csúnya játékkal is, de győznünk kell. Szurkolóink ugyanis már most kezdik elveszíteni a türelmüket, nekünk pedig vissza kell őket csalogat­nunk a lelátóra. Tehát épp itt az ideje, hogy ezt elkezdjük. (Schiller) ki a kis Csank edző szigorú tekintettel nézi a hazai botlásokat %m NB I, 4. forduló Pénteki eredmény: A csoport Ferencváros-Kispest 2-2 A csoport Sopron-Nyíregyháza 2-1 (1-1) Sopron, 3000 néző, vezette: Ábrahám Sopron: Borsi - Vincze, Szabados, Salagean - Perger, Lippai (Kovács I. 64.), Tóth, Somogyi, Kulcsár Á. (Takács 78.) - Sira, Preisinger. Edző: Reszeli Soós István. Nyíregyháza: Celeszki - Ács, Szatke, Lilik - Turóczi, Kondora, Bessenyei (Gerliczki 61.), Dican (Károlyi 77.), Karkusz - Csernijenko (Fülöp 68.), Kulcsár S. Edző: Őze Tibor. Gólok: 0-1: Szatke (20.), 1-1: Sira (34.), 2- 1: Preisinger (93.) Haladás-Győr 0-3 (0-1) Szombathely, 3000 néző, vezette: Kiss B. Haladás: Takács - Nagy G., Seper, Juhász, Simon Z. - Kaj (Bodor, 71.), Somfalvi, Andre (Tóth P., 71.), Halmosi - Győri, Reinaldo (Sipos, 71). Edző: Vincze Géza. Győr: Posza - Bognár, Győri, Bajusz, Vasas - Mracskó, Kiser (Böjte, 82.), Erős G., Rósa D. (Sütöri, 63.) - Nagy L. (Majchrovics, 80.), Kenesei. Edző: Garami József. Gólok: 0-1: Erős (40.), 0-2: Kenesei (65.), 0-3: Kenesei (70.) B csoport Debrecen-Nagykanizsa 3-0 (1-0) Debrecen, 4000 néző, vezette: Hanyecz DVSC: Fekete - Bernáth, Alekszics, Turján, Szatmári - Flick, Vadicska, Sándor Cs. (Schmidt, 64.), Böőr - Kerekes, Bajzát. Edző: Komjáti András. Nagykanizsa: Gelencsér - Pálfi (Koller, 46.), Toleszki, Svélecz (Kovács 57.), Zahorecz - Farkas, Popovics, Nagy Cs., Usvat (Mikler, 57.) - Lukács, Kocsis. Edző: Mihaly­cz István. , Gólok: 1-0: Bajzát (40.), 2-0: Bajzát (48.), 3- 0, Kerekes (54.) Zalaegerszeg-Videoton 1-4 (0-1) Zalaegerszeg, 2000 néző, vezette: Kassai ZTE: Túri - Kocsárdi, Rósa, Strasser, Kónya - Nagy L., Szabó II. (Bonchis, 46.), Balog, Róth (Gaál, 64.) - Sabó (Balázs, 73.), Waltner. Edző: Glázer Róbert. Videoton: Milinte - Gáspár, Szalai Cs., Lé­vai - Szalai T. Fodor, Zombori, Csató (Csordás, 20.), Németh - Földes, Ilea (Csehi, 46.). Edző: Csongrádi Ferenc. Gólok: 0-1: Gáspár (2.), 0-2: Földes (52.), 0-3: Földes (81.), 0-4: Lévai (84.), 1-4: Waltner (85.) AZ NB I ÁLLÁSA A Pécs-Vasas mérkőzést ma 17, míg az MTK-Újpest találkozót 19.30-kor rendezik. A CSOPORT B CSOPORT Az 5. forduló párosítása A csoport: Kispest-Tatabánya, Nyíregyhá­­za-FTC, Győr-Sopron, Dunaferr-Haladás. B csoport: Videoton-Debrecen, Újpest-Zala­­egerszeg, Vasas-MTK, Nagykanizsa-Pécs.