Sztár Sport, 2002. január-március (5. évfolyam, 1-13. szám)

2002-03-13 / 11. szám

A 9. Kristályvíz Csúcsfutás , mely az Ifjúsági és Sportminisztérium Sport 25 akciójának eseme 2600-an a csúcson G­yerekek, felnőttek, szeniorok hegymenetben búcsúztatták Budapesten a telet. Igaz, az időjárás már korántsem téli jellegű volt, ám a vasárnap megrendezett 9. Kristályvíz Csúcsfutás - mely az Ifjú­sági és Sportminisztérium Sport 25 akciójának eseménye - hagyományo­san a futók télbúcsúztató ünnepe. A 2600 futó négy futamban, kor­osztályonként rajtolt el a Szabadság híd pesti hídfőjétől, hogy aztán a 2,5 kilométeres táv és a 125 méteres szintkülönbség leküzdése után átha­ladjon a Gellért-hegyen felállított cél­kapu alatt. Az egész hegy fehérben pompázott, ám ezúttal nem a hó ta­karta el, hanem a futók hada, amíg az egyik futam mezőnye futott fel a Gellért Szálló mellett, az előző futam célbaérkezői lefelé ballagtak a hegyi lépcsőkön. A leggyorsabbaknak a célba érés­hez kevesebb mint kilenc perc kel­lett, ám a többi futóra sem kellett sokat sokat várni, 13-15 perc alatt felértek a Citadellához. Volt, aki úgy gondolta, a táv és a szintkülönbség nem elég kihívás szá­mára, ezért hátrafelé futva teljesítette a versenyt. 25 perc után ő is magához vehette a jól megérdemelt Gellérthe­gyi Kristályvizet a célfrissítőben. A Budapest Sportiroda következő­­ tavaszi idénynyitó - versenye a Ma­­táv-Vivicittá és Minicittá lesz április 6- án, amely 12, valamint 3,6 kilométe­res távjaival a felkészültebbeknek és a kezdőknek is egy remek futási lehe­tőséget nyújt. SZTÁR Sport 36