Udvarhelyi Híradó, 1997. július-szeptember (8. évfolyam, 51-77. szám)

1997-09-02 / 69. szám

1997. szeptember 2., kedd sport Hargita — Rulmentul Bârlad 1-2 (1-2) Sétatéri stadion, 300 néző A Hargita felállítása: Kiss — Demény, Dénes, Fodor, Kecseti — Bálint, Albert, Lőrinczi, Du­­sinszki — Miklós (Hompóth), Lackovics. Játékvezető: Buturcă Florin - Szatmárnémeti Szövetségi megfigyelő: Turcán Ioan - Vásárhely. A mérkőzés előtt a két csa­­vését a léc alól tornázta ki a pat, valamint a közönség egy perc néma csenddel adózott Csiszár Antal emlékének, akinek élete évtizedeken ke­resztül szorosan kötődött az udvarhelyi sportélethez. Ugyanilyen gyászos han­gulatban folytatódott a talál­kozó is. Fél perc sem telt el, amikor a vendégek megsze­rezték a vezetést: 0-1. Letá­madott a Hargita, Lőrinczi szabadrúgását hárítja a bâr­­ladi kapuvédő, majd Du­si­nszki közelről mellé fejel. A sorozatos támadásoknak vé­gül meglett az eredménye: Dusinszki elcsente a kapus kezéből kiejtett labdát, Bá­linthoz továbbított, aki megszerezte a Hargita első gólját az idei bajnokságban: 1-1. A 39. percben szabályta­lankodnak az udvarhelyi vé­dők, a tizennyolc méteres szabadrúgást értékesítik a bârladiak: 1-2. A második félidőben hely­zetet helyzetre halmozott a Hargita, de gólt nem sikerült elérniük. A találkozó leg­szebb jelenete az volt, amikor egy szemet gyönyörködtető akció végén Albert kapáslő­ és Jakab Árpád barladi kapus. Sokat, de né­hol fejetlenül támadott a Hargita, ennek ellenére megszerezhették volna a győzelmet: előbb Dusinszki hibázza el a jogosan megítélt büntetőt, majd Lőrinczi is hi­báz, azaz védi tizenegyesét a kapus. A forduló további eredmé­nyei: Bákos Letea — Vrancea Focsani 4-0, Dicsőszentmár­­toni Kémia — Csíkszeredai ASA-Rapid 7-0 (!), Szászré­­geni Építők — Vrancart Ad­­jud 2-0, Petrolul Berea — Bucovina Rădăuţi 1-0, Rafi­năria Dărmăneşti — Dorna Vatra Dornei 4-2, CFR Paş­cani — Brassói ICIM 1-0, Metalul Toflea — Minerul Comăneşti 1-4, Brassói Romradiatoare— Laminorul Roman 0-1. A Viktóriavárosi Vi­romet — Cetatea Tg. Ne­amţ találkozót nem játszot­ták le, mivel az ellenfél kiállt a bajnokságból. A táblázatot maximális pontszámmal Roman és Co­­măneşti vezetik, a Bucovina Rădăuţi, a Metalul Toflea és a Hargita pont nélkül az utol­só helyeket foglalják el. A-osztály -----­ Általában a várt eredmé­nyek születtek a hatodik for­dulóban. Az éllovas Calaci Acél megállíthatatlan volt a petrozsényi bányászok elle­ni találkozón, s biztosan őrzi éllovas pozícióját. Pont­veszteség nélkül áll a FC Ar­geș is, mely a vártnál nehe­zebben győzte le moldvai el­lenfelét. A Bukaresti Rapid utolsó percben büntetőből szerzett találattal tartotta ott­hon a három pontot. Javuló­ban Ilyés Robi csapata, a Fo­­resta Fălticeni, mely biztos győzelmet aratott a bukaresti főiskolások ellen. A vasárnap esti rangadón a Steaua le­hengerelte a FC Naţionalt. Eredmények: Foresta Făltice­ni — Bukaresti Sportul Stu­denţesc 4-2, Craiovai UI — Konstancai Farul 4-1, Buka­resti Rapid — Petrolul Ploieşti 2-1, Calaci Acel — Petrozsényi Jiul 7-0, Resicai MSK —Kolozsvári UI 2-0, FC Argeş Piteşti — Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0, Bukaresti Dinamo —­ Dâmboviţa Târ­govişte 4-1, Bákói FC — Besztercei Glória 0-0, Buka­resti FC Naţional — Bukares­ti Kovács László 1i Steaua 1­­-4. I.Galac 5 0 0 20-1 15 2. FC Argeş 5 0 0 8-3 15 3. Steaua 4 0 1 11-6 12 4. FC Naţional 4 0 1 7-4 12 5. Rapid 3 11 7-3 10 6. Resica 3 11 8-6 10 7. Craiova 3 0 2 11-5 9 8. Beszterce 2129-6 7 9. Dinamo 2 0 3 8-7 6 10. Foresta 2 0 3 6-6 6 11. Bákói FC 13 14-6 6 12. Ceahlăul 1137-6 4 13. Petrolul 113­5-8 4 14. Farul 1133-8 4 15. Targoviste 1 1 3 3-11 4 16. Kolozsvár 1 0 4 4-8 3 17. Sportul 1 0 4 6-11 3 18. Jiul 0 0 5 1-23 0 a Tábor negyedi Aranyhordó üzletbe. Érdeklődni lehet a 211534, 217976-os telefonokon, vagy személyesen az üzletben. Nincs már pontveszteség nélküli csapat a B-osztály két csoportjában. I. csoport : Calaci Dunărea — Dunărea Călăraşi 3-2, Politehnica Iaşi — Poiana Câmpina 2-0, Da­cia Unirea Brăila — Metalul Plopeni 7-1, Foresta Fălticeni II — Fogarasi Nitramonia 1 -1 Gloria Buzău — Brassói Me­trom 1-0,­­ Bukaresti Rocar — Brassói FC 2-0, Brassói Traktor — FC Oneşti 2-0, Szecselevárosi Precizia — Astra Ploieşti 0-0, Petrolul Moineşti — AS Midia Năvo­dari 4-2. Az élmezőny: 1. Astra Ploieşti 10; 2. Bukaresti Rocar 10; 3. FC Oneşti 9; 4. AS Midia Năvodari 9 pont. II. csoport eredményei: Dacia Piteşti — Nagybányai FC Maramureş 2-1, Ko­lozsvári CFR — Resicai Glo­ria 2-1, Nagyszebeni FC Inter — Dévai Cetate 1 -0, Minerul Motru — Craiovai Electropu­­tere 1-0, Medgyesi Gazme­­tan — Temesvári UM 3-0, Dési Egyesülés — ARO Câmpulung 2-0, Vajdahu­nyadi Corvinul — Marosvá­sárhelyi ASA 3-3, Temesvári Politehnica — Szatmárné­meti Olimpia 0-1, Gyulafe­hérvári Apullum — Aradi UT 2-0. A rangsort a Marosvá­sárhelyi ASA vezeti 10 pont­tal, a 9 pontos Szatmárnéme­ti Olimpia előtt. és Kovács László D-osztály ---------------------­Budvár FC — Balánbá­­nyai Bányász 2-2 (1-1) A több mint 800 főnyi kö­zönség igazi rangadó mér­kőzést láthatott, melyen kedvencei az utolsó előtti percben biztosították be a döntetlent. A vendégek kel­lemetlen ellenfélnek bizonyul­tak. Már a 7. percben gólt lőnek Negreanu révén, amit Gál 36. percben szerzett gól­jával egyenlít. A találkozó lé­lektani pillanata a 44. percben volt, amikor a kapu előterében Botorokot csúnyán felvágták, de a Csíkszeredai középbíró nem ítélte meg a jogos büntetőt. A második 45. percben szintén a vendégek szereztek vezetést, a 65. percben Cobzaru révén és izgalmas hajrában Dózsának a 89. percben sikerült az egyenlítés. A két csapat felál­lítása: — Budvár FC: Tarcsa­falvi, Szín, Gál, László, Tifán, Kis, Botorok, Kerekes, Farkas (Nagy), Kandó (Rotaru), Imre (Dózsa). Bányász: Pascu, Ba­sarab, Comănescu (a 75. percben kiállították), Marco­­ci, Tătaru, Bercea, Cobzaru, Negrescu, Stupu, Mihăilă, Lăpuşneanu. A találkozó félidejében Rigó Béla edző országos bajnokságot nyert ifi III. ko­rosztályú kézilabda leány­csapata versengett 11 méte­res büntetőrúgásokkal a Frieske Pan által felajánlott torta megnyeréséért. Ezt vé­gül Bató Kinga nyerte meg, csapattársainak szegfűvel és kabalatárgyakkal kedveske­dett az ELEVEN vezetőség megbízott alelnöke. mz Bartha János A PREM Központ, szeptember 1-t­ől újraindítja munkaerő-közvetítő tevékenységét. A munkakeresők továbbra is ingyenesen, a munkaadók minimális pénzösszegért vehetik igénybe szolgáltatásainkat. Ügyfélfogadás: 8-12, 14-1530 óra között. Teljes körű Internet szolgáltatás, e-mail, web, ftp, gopher, telnet, telefonos (hipl-op) belépéssel, vagy a PREM klubban. Székelyudvarhely, Bethlen Gábor u. 43. sz. Tel: 217551, e-mail: Hamas® Minifoci bajnokság A székelyudvarhelyi Labdarúgó Szakbizottság a bajnokság kezdése előtt, péntek délután közmunkára hívta a csapatok játékosait. Négy csapat képviseltette magát: a Rákóczi három, a Pro-Lemax és a Bútor kettő­vel, míg a Malplast egy emberrel, de így is sikerült a pálya szélén lévő gyomot eltávolítani és a kapu hálóit kijavíta­ni. Itt köszönjük meg a Jungle Disco segítségét a szemét elszállításában. A tavalyi bajnoksághoz viszonyítva két új csapat jelent­kezett az UFF és a MIFDESIGN, így 13 csapattal kezdő­dik a bajnokság. A heti program: kedd: 15.30 Bútor — Auto M; 16.30 Fások — Matplast; 17.30 Pro Lemax — UFF. Szerda: 15.30 Unver (volt Dirty Deds) — MIF DESIGN; 16.30 Derby — Rákóczi; 17.30 Comat HR — Ballantines. Csü­törtök: 15.30 Siga Faox — Bútor; 16.30 Fások—Auto M; 17.30 Matplast — Pro Lemax. és Somolyák Vajda Levente sikere a VB-n Mint előző lapszámunkban említettük, a 16 éven aluli csapatok világbajnokságán a román válogatott ezüstérmet szerzett. A világbajnok orosz csapat (18 pont) után végző fiataljaink 16,5 pontja bra­vúrnak számít. Említésre méltó, hogy az oroszok ellen is 2-2 arányú döntetlenre vé­geztek és ha nem csúszik be az ukránokkal szembeni 3-1- es vereség, akár aranyérem­mel jöhettek volna haza fia­taljaink. Vajda Levente hazatérte után számolt be a VB-ről: " A román válogatott első táb­lásaként a lehetséges hét pontból ötöt szereztem, ami a legjobb egyéni teljesítmény. Megemlítem, hogy Anato­­lij Karpov világbajnok egy nem hivatalos egyéni ver­senyt is beiktatott. Ezen a 15 perces rapidversenyen a 7,5 pontot szerző orosz Szintje­­vics mögött 7 ponttal a má­sodik helyet szereztem meg. A Vajda testvérek számára nincs szünet. Ezekben a na­pokban Levente és Szidónia Eforiára utazik, ahol kéthetes edzőtáborozáson vesznek részt, mely a szeptember 21. október 2. között Jerevánban megtartandó 16 és 18 évesek ifjúsági világbajnokságára való felkészülés végállomá­sa. ms Bartha János Kézilabda Rajt a B- osztályban Az 1997-98-as idényben újraszervezték a kézilabda bajnokságot. Lesz egy profi liga, két A-osztályú csoport és nyolc B-osztályú csoport. Az utóbbi küzdelemsorozatban indul a Székelyudvarhelyi Famos női- és a Tehnoutilaj férfi­csapata. A lányok, legnagyobbrészt a Bányai ISK játékosai az F-csoportba kerültek, ahol Temesvár, Beszterce, Szecselevá­­ros és Viktóriaváros csapatai ellenében kell kiharcolják az A-osztályba való feljutást jelentő első helyet. A férfiak az A-csoportban játszanak. Ellenfeleik Sepsiszentgörgy, Sze­­cseleváros és Segesvár. A rajt időpontja szeptember 13, amikor a Famos Temesvá­ron, a Tehnoutilaj pedig Sepsiszentgyörgyön lép pályára a bajnoki pontok megszerzéséért vívott küzdelemben. és Kovács László HÍHAdÓ 11 ÜGYFELEINK FIGYELMÉBE AJÁNLJUK, HOGY­­ A MELINDA IMPEX KFT ÚJ SZÉKHELYÉN, Mec­éig A BETHLENFALVI ÚT 286. SZÁM ALATT ÁLLUNK RENDELKEZÉSÜKRE. A "KÖBÉR" TÍPUSÚ KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ FESTÉKET, BÚTORLAKKOT, PARKETTLAKKOT, OLDÓSZEREKET, EZEN KÍVÜL A "BENFATTO" TISZTÍTÓSZEREKET VISZONTELADÓKNAK GYÁRTÓI ÁRON BIZTOSÍTJUK. A LEGALACSONYABB ÁRAK MELLETT, AKCIÓS ÁRON KÍNÁLUNK MINDEN TÍPUSÚ TÉGLÁT. PÉLDÁUL: ot bloc ceramic (nagyméretű tégla) 270 X 240 X 138 — 2600 LEJ/DB n/ KIS MÉRETŰ LYUKACSOS TÉGLA — 240 X 120 X 139 — 1750 LEJ/DB SPECIAL TÉGLA — 240 X 120 X 88 — 1300 LEJ/DB [/ TÖMÖR TÉGLA — 240 X 120 X 60 — 1300 LEJ/DB ÜGYFÉLSZOLGÁLAT: Munkanapokon : 7-19 óráig; Szombaton: 7-14 óráig; Tel/Fax: 066-217596.