Udvarhelyi Híradó, 1997. július-szeptember (8. évfolyam, 51-77. szám)

1997-09-09 / 71. szám

1997. szeptember 9., kedd sport Labdarúgás Vatra Dornei - Hargita 2-0 (1-0) Az udvarhelyiek a következő felállításban léptek pályára: Kiss — Kecseti, Dusinszki, Benedek, Fo­dor, Demény — Jenei (Lőrincz Levente), Lőrinczi, Albert — Miklós (Hompáth), Csifó (Kiss János). A játékot vezették: Marchiş — Dan, Racolţea, mindhárman Nagybányáról. Jól kezdtek az udvarbo- rontotta el a kínálkozó hely­lyiek, Csifó a 10. percben jobb szélről kapura tört, de a kapusba bombázott. A ha­zaiak lassan kezdték átvenni a kezdeményezést, a 20. percben egy huszonöt méte­res lövést Kiss nem tudott el­hárítani: 1-0. Ezután bátran támadott a Hargita, de igazán veszélyes helyzetet nem tudott kidol­gozni. Az 57. percben Kiss óriási bravúrral védett egy közeli fejest. A 68. percben egy húszméteres lövést Kiss kiöklözött, és az érkező Gro­za két méterről a hálóba to­vábbította a labdát: 2-0. A mérkőzés vége felé két nagy helyzet is adódott az udvarhelyieknek. A 80. perc­ben Csifó egyedül tört kapu­ra, de nem tudott élni a lehe­tőséggel. Hét perccel később Albert, egyedül a kapus ellen Száz százalékos teljesít­ménnyel vezet Comăneşti, míg Udvarhely nulla ponttal, egy rúgott és tizenkét kapott góllal az utolsó. Vasárnap Rădăuţi látogat a Sétatéri sta­dionba, majd két idegenbeli mérkőzés következik, Adju­­don és Csíkszeredában, és Jakab Árpád vezet, így maradt a kettő-null. A forduló további eredmé­nyei: Rákós Letea — Brassói Romradiatoare 0-0, Vrancea Focşani — Dicsőszentmár­­toni Kémia 1-0, Csíkszeredai ASA-Rapid — Viktóriavárosi Viromet 1 -1, Vrancart Adjud — Petrolul Berea 6-1, Buco­vina Rădăuţi — Rafinăria Dărmăneşti 5-1, Rulmentul Bârlad — CFR Paşcani 1-0, Minerul Comăneşti — Lami­norul Roman 4-1. Az ICIM állt. D osztály-------­Budvár FC­ A mintegy 600 szurkoló jó játéknak volt szemtanúja. A vendégek nehezen adták meg magukat. A vendéglá­tók már a találkozó első per­ceitől átvették a játék irányí­tását, de Gál, Kis és Botorok révén több helyzetet hagytak kihasználatlanul. Ebben a játékrészben jeleskedett Tar­­csafalvi kapus, több bravúros védéssel. A gólok története: 10. perc: Sinka lövése a ka­pusról visszapattant, és kö­zelről a hálóba lőtt: 1-0. 56. perc: Kerekes beívelését kis fejjel továbbította a hálóba. 90. perc: Rotaru ugyancsak a kapusról visszapattanó lab­dát továbbította a hálóba. A Budvár FC felállása: Tarcsa­­falvi, Szín, László, Gál, Tifán, Kis, Botorok (Szőcs), Farkas (Lázár), Dózsa (Rotaru), Kan­dó, Sinka. A szünetben Mihályfalvi Ernő isi­ll­es és itt­as kézilab­­dásai büntetőrúgásokkal bombázták a Budvár tarta­lék kapusának hálóját. A nyertes Bogos Mónika volt, aki Mózes Istvántól vette át a Frieske Pan Kft. által felaján­lott tortát. Csapattársainak szegfűvel és kabalákkal ked­veskedtek a szervezők, és Bartha János Minifoci Városi bajnokság Ilyés László játékvezető igazolatlan hiányzása miatt alkalmi játékvezető (Veres László) vezette a nyitány első mérkőzéseit. A fegyelmi bizottság Ilyés Lászlót két fordulóra felfüg­gesztette. A múlt héten lejátszott mérkőzések eredményei: Bútor — Auto M. 1 -3, Fások — Matplast 2-0, Pro Lemax — UFF 2-0, Comat HR — Ballantines 2-1, Ünver — Mil Design 8-1, Derby — Rákóczi 6-6, Matplast — Pro Lemax 0-4, Fások — Auto M. 0-2, Liga Faox — Bútor 6-4. Mai műsor (játékvezető Szécsi Csaba): Fá­­ sok — Siga (15,30); Pro Lemax — Auto M. (1*6,30); Ünver — Matplast (17,30). Holnap (játékvezető Karda Zoltán): Derby — UFF (15,30) ; Ballantines — Mif Design (16,30); Comat HR — Rákóczi (17,30). Csütörtök (j.v. Tamás Zoltán): Liga Faox — Pro Lemax (15,30) ; Auto M. — Ünver (16,30); Fások — Bútor (17,30); és Somolyák B osztály I. csoport: FC Oneşti — Gloria Buzău 5-0, Astra Ploieşti — Brassói Traktor 2-0, Midia Năvodari — Szecselevárosi Precizia 1-1, Dunărea Călăraşi — Metalul Plopeni 0-0, Fogarasi Nitra­­monia — Galați Dunărea 2-0, Brassói FC — Foresta II Fălticeni 1-0, Brassói Met­rom — Bukaresti Rocar 2-1, Politehnica Iaşi — Dacia Unirea Brăila 1-0, Poiana Câmpina — Petrolul Moineşti 2-2. Az élmezőny állása: 1. Astra Ploieşti 13 pont, 2. FC Oneşti 12; 3. Brassói FC 11. II. csoport: Marosvásárhe­lyi ASA — Medgyesi Gaz me­tan 3-0, Szatmárnémeti Olimpia — Vajdahunyadi Corvinul 2-1, Aradi UT — Temesvári Politehnica 0-3, Nagybányai FC— Dévai Ce­­ tate 3-1, Craiovai Electropu­­tere — Dacia Piteşti 1-1, ARO Câmpulung — Minerul Motru 0-1, Temesvári UM — Dési Egyesülés 1-0, Ko­lozsvári CFR — Nagyszebeni FC Inter 2-1, Resicai Gloria — Gyulafehérvári Apullum 1-0. Az élmezőny állása: 1. Marosvásárhelyi ASA 13 pont; 2. Szatmárnémeti Olimpia 12; 3. Kolozsvári CFR 10 pont, e. Kovács László Magyar NB I. Hétközi forduló Holnap, a világbajnoki se­lejtezők során a magyar vá­logatott Azerbajdzsán válo­gatottját fogadja az Üllői úti stadionban. Csank János le­génysége számára létfontos­ságú a három pont megszer­zése, mely birtokában az utolsó finnországi mérkőzé­sen már egy döntetlen is ele­gendő, legalábbis gyakorlati­lag a második hely elérésére. Szombaton a varsói főpró­bán Magyarország 1-0 ará­nyú vereséget szenvedett Lengyelországtól. Számos meglepetés tette emlékezetessé a VII. fordu­lót. Az MTK hazai pályán ka­pott ki Diósgyőrtől. Vác első győzelmét aratta, az áldozat az FTC volt. A kispestiek újabb vereséget szenvedtek, s a rangsor utolsó helyére csúsztak vissza. Nem lehet megállítani a Győrt, mely legutóbb Siófokról vitte haza a három pontot, s hat pontra növelte előnyét a hazai pá­lyán csak döntetlenre játszó Vasassal szemben. Eredmé­nyek: Szombathely — Ki­spest 1-0, Stadler — Tisza­­kécske 1-1, BVSC — ZTE 5- 3, Siófok — Győr 1-3, Gázszer — UTE 1 -2, MTK — Diósgyőr 0-1, Vác — Fe­­ rencváros 3-2, Debrecen — Békéscsaba 8-0 (1), Vasas — Videoton 1-1. A hatodik for­dulóból: Tiszakécske — BVSC 3-3. Vasárnap egy előrehozott mérkőzést játszódtak le a nyolcadik fordulóból, me­lyen az újonc Gázszer fölé­nyes 4-0 arányú győzelmet A Gáz­szer - ZTE találkozót október 19-én játsszák. Kovács László aratott Vác ellen. 1. Győr 70 0 16-7 21 2. Vasas5 1 1 18-8 16 3. BVSC 43 0 19-1115 4. UTE 42 1 14-8 14 5. MTK4 1 2 16-1013 6. Haladás 40 3 11-7 12 7. Videoton 33 1 11-9 12 8. FTC 32 2 13-1111 9. Debrecen3 1 3 14-9 10 10. Diósgyőr3 1 1 12-8 10 11.Gázszer2 1 4 12-10 7 12. Stadler 14 2 7-9 7 13. Békéscsaba2 1 4 5-20 7 14. Tiszakécske 13 3 11-17 6 15. Vác 12 4 12-22 5 16. Siófok 11 5 7-12 4 17. ZTE 10 5 6-14 3 18. Kispest 10 6 5-17 3 Hargita Serleg A Csíkszeredai minifoci­­pályán került sor a hagyo­mányos, immár negyedik alkalommal megrendezett tornára, melyen öt város hallássérült sportolói lép­tek pályára. A torna győztese Csíkszereda. Jól szerepeltek a székelyud­varhelyi labdarúgók is, akik a második helyen vé­geztek 9 ponttal. A torna gólkirályi címét a székely­udvarhelyi Kis Jenő hódí­totta el 8 góllal, és Kovács László ­ HA ÚGY ÉRZED, HOGY BEROZSDÁSODTÁL ÉS MOZGÁSRA VÁGYSZ, KEZDD EL VELÜNK! Járunk minden hétfőn és csütörtökön 18 órától, a Gimi tornatermében. Tenisz Színvonalas verseny 49 megyénkbeli versenyző részvételével, szeptember 4-7. között zajlott a II. Szé­kelyudvarhelyi amatőr nyílt teniszverseny. A hárommil­lió lejes összdíjazású ren­dezvényen egyéni és páros számban küzdöttek egymás­sal a játékosok. Eredmények: Férfi 1-es elődöntők: Ilkei Lajos (Udvarhely) — Portik Endre (Gyergyó) 6-1, 6-2; Szatmári Bendegúz (Csík) — Both József (Udvarhely) 6-1, 7-5. Döntő: Ilkei Lajos — Szatmári Bendegúz 7-6, 6-0. Női elődöntők: Pilbart Ré­ka — Orbán Erzsébet 6-1, 3-6, 6-1; Rend Katalin — Vida Györgyi 7-5, 6-2. Dön­tő: Rend Katalin — Pilbart Réka 6-0, 7-5 (mind a né­gyen udvarhelyiek). Férfi párosban a Csíkszere­dai Szatmári Zsolt—Szatmári Bendegúz végzett első he­lyen, miután a döntőben le­győzte a gyergyói Sándor Ist­ván—Tóbei József párost. A győztesek a pénzdíj mellett diplomát és kupát is kaptak. Külön díjazták Török Szilár­­dot (legfiatalabb) és Ilkei La­jost (legidősebb játékos). Lajos Sándor, az East Com­pany igazgatója megköszöni az anyagi támogatók — Info­­press Rt. főszponzor, Swed­­rom Kft., Roseal Rt., Video Plus, Hunyadi söröző, Picco­­ lo üzlet, Multipland Kft., Micro Bit Kft., Epad Kft., Exo­ tic üzlet, Bothexim Kft., vala­mint ifj. Czintos Sándor, ifj. Csata Miklós és Vas Ferenc hozzájárulását, és Bartha János EHírAdó 11 Forma–1 Coulthard sikere Meglepetések sorozata tette emlékezetessé a mon­zai versenyt. Az 5,77 km­­es pályát 53-szor futották körbe a versenyzők, s a 305,772 km megtétele után az angol David Coult­hard aratott megérdemelt győzelmet. A végig ki­egyensúlyozott, élvezetes verseny nem hozott sok ba­bért az olasz Ferrari számá­­ ra, Michael Schumacher csak a hatodik lett. Sze­rencséjére a VB-bajnoki cí­mért folytatott párharcban közvetlen ellenfele, Ville­­neuve is csak ötödikként ért a célba, így a német ver­senyző továbbra is meg­győző előnnyel vezet, s négy futammal a vég előtt első számú esélyes az idei bajnoki cím megszerzésé­re. A konstruktőrök verse­nyében mindössze egy pont választja el az első két helyezettet, ezért itt még minden lehetséges. A mon­zai verseny rangsora: 1. David Coulthard, 2. Jean Alesi, 3. Heinz-Harald Frentzen, 4. Fisichella, 5. Villenuve, 6. Michael Schumacher. Összetett versenyben: 1. Michael Schumacher 67 pont, 2. Jacques Villeneuve 57, 3. Jean Alesi 28, 4. Heinz-Ha­rald Frenzen 27 pont. A konstruktőrök versenyé­ben: 1. Ferrari 85 pont, 2. Williams Renault 84, 3. Be­netton-Renault 53 pont, és Kovács László ŐSZI NAPOK VASARA ’07 - TÂRGUL ZILELOR DE TOAMNĂ ’97 -október 9 és 12 között. Szervezői: a Polgármesteri Hivatal és az Udvarhelyszéki Magánvállalkozók Szövetsége. Kiállítóként vagy az üzletember-találkozóra az UMVSZ új székhelyén -tel/fax 066-217412-Székelyudvarhelyen, Bethlen Gábor u. 43 alatt, szeptember 20-ig, naponta 8 és 15 óra között várják jelentkezéseiket.