Udvarhelyi Híradó, 1997. október-december (8. évfolyam, 78-102. szám)

1997-10-28 / 85. szám

1997. október 28., kedd sport HÍRADÓ 11 i^i.i.hinv.h­u Viktóriaváros — Hargita 4—1 (1—1) Viromet: Szalad - Balu, Hi­la, Diplas, Faragău - Cio­­banu, Ciceu (Nichifor), Chi­­rilă (Paşcan), Cocan - Ciu­­maș, Mărgineanu (Suciu). Hargita: Szakáll - Lackovics (27. Kiss János), Dénes, Ke­­cseti, Fodor - Demény, Mik­lós (60. Jenei), Albert, Bálint - Dusinszki, Hompóth. Vezették: Ciucu Aurelian, Barbu Valentin, Chiriţă Ni­­colae — mindhárman Râm­­nicu Vâlcearól. Szövetségi megfigyelő: Crucean Victor — Bukarest. Gólszerzők: Ciobanu, Paş­can, Suciu, Chirila, illetve Dusinszki. Pontot, vagy akár pontokat hozhatott volna el Viktória­­városról a Hargita, de a játék­vezetői hármas megakadá­lyozta őket ebben. Ezenkívül a hazaiak durva, sportszerűt­len játéka, valamint a közön­ség agresszivitása is besegí­tett a hazaiak győzelmébe. A 3. percben Ciobanu szögletből egyből betalál, de úgy, hogy közben Szakálit feltartóztatja egy csatár. A vendéglátók már a találkozó elején elkezdik a durvaságo­kat, Lackovicsot a 27. percben ölben viszik le, kép­telen folytatni a játékot. Egy perc múlva Hompóth 16 mé­teres lövését csak kiöklözni tudja a kapus, az érkező Du­sinszki pedig nem kegyel­mez Szalahnak: 1—1. Pár perccel később ismét Du­sinszki veszélyeztet távoli lö­véssel, majd a 38. percben a játékvezető játssza a főszere­pet: Bálint 30 méteres szabadrúgását követően a felső lécről vágódik vissza a labda, Fodor rárúgja, Diplas a gólvonalról kézzel hárít, de a bíró továbbot int! A félidő utolsó percében Albertet leütik, a földön fek­vő udvarhelyi játékos hátába még néhányszor belerúgnak a hazaiak. A levonuló udvar­helyieket a közönség kövek­kel megdobigálja, leköpdösi. A második félidőben, a ha­zaiak durvaságát látva, elbá­­tortalanodnak a Hargitások, de érdekes módon mégis őket bünteti három sárgával a játékvezető. A 64. percben Paşcan 14 méterről védhe­­tetlenül lő a felső sarokba. A 76. percben Bálint passzát csípi el Suciu, egyedül tör ka­pura, a kifutó Szakáll mellett betalál, de közben felhasítja az udvarhelyi hálóőr lábát, aki, cserekapus nem lévén — Foaltin édesapja temeté­sén vett részt, Kiss József pe­dig eddig tisztázatlan okok miatt nem jelent meg — bi­cegve véd tovább. Két perccel a találkozó vége előtt két méteres lest engednek el a bírók, Chirila egyedül tör kapura, és közelről nem hi­báz, beállítva ezzel a végeredményt: 4—1. Személygépkocsikkal mind­össze 13 udvarhelyi játékos utazott el Viktóriavárosra, mivel Csifó és Lőrinczi játék­jogát az egyesület meghatá­rozatlan időre felfüggesztet­te. Tavaly hasonló közönség előtt játszottak a Hargitások Dicsőszentmártonban, múlt vasárnap pedig az idelátoga­tó 30 fős dicsői szurkolótá­bort tapssal jutalmazta az udvarhelyi közönség... További eredmények: Brassói Romradiatoare — Petrolul Berea 2—1, Régeni Építők — Rafinăria Dărmă­­nești 2—2, Dicsőszentmár­­toni Kémia — CFR Paşcani 2—1, FC Focşani — Lamino­rul Roman 1—2, Csíkszeredai Rapid — Minerul Comăneşti 2—0, Vrancart Adjud — Rul­mentul Bârlad 1—3, Bucovi­na Rădăuţi — Dorna Vatra Dornei 1—2. Az ICIM Bras­só és a Bákói Letea nem ját­szott. 1. Dicső 1101 29­7 33 Jövő vasárnap a Hargita itt­hon fogadja a Szászrégeni Építőket, majd idegenben játszik Bercan. Itthon Dăr­­mănești lesz az ellenfél, az utolsó két fordulót idegen pályán, a Brassói Romradia­­toarenál és a CFR Pascaninál játsszák az udvarhelyiek. és Jakab Árpád 2. Romon 812 22-11 25 3. Bârlad 723 20-13 23 4. Pașcani 704 20-9 21 5. Comănești 704 20-12 21 6. Focșani 623 17-11 20 7. Dărmănești 615 23-20 19 8. V. Dornei 615 20-22 19 9. ICIM 533 23-13 18 10. Régen534 21-19 18 11. Romrad. 534 14-17 18 12. Viromet 43S 15-13 15 13. Adjud 417 11-15 13 14. Csík 417 13-30 13 15. Bákó 317 13-20 10 16. Berea 237 10-219 17. Rădăuţi 129 9-275 18. Hargita 0111 4-241 D-osztály *-----­ Tucat gólnak tapsolhatott a Budvár FC 400 szurkolója a Csíkszentsimon elleni talál­kozón. A Tarcsafalvi (46. perctől Jakab), Nagy, László, Kerekes, (80. p. Toró), Tifán, (46. p Lázár), Gál, Sinka, (46. p. Dózsa), Kis, Ádámosi, Bo­torok, Rotariu összeállítású Budvár FC tetszés szerint lőt­te góljait a tartalékos szentsi­­moniaknak. Gól­lövők: Boto­rak és Kis 4—4, Rotaru 3 és Gál. További eredmények: Székelykeresztúri Egyesü­lés—Balánbányai Bányász 5—1, Galócási Komple­xum—Borszéki Apemin 0—4. A rangsor: 1. Budvár FC 8 2 137—12 26 2. Borszék 7 2 2 31—8 23 3. Keresztúr 5 1 517—21 16 4. Bálán 4 2 524-16 14 5. Galócás 3 2 615-22 11 6. Szentsimon 1 1 9 4—49 4 Bartha Harmadik hely Békéscsabán Október 17—18-án, a bé­késcsabai nemzetközi ifjúsá­gi tornán vett részt az udvar­helyi Hargita ifi I. csapata, a rangos viadalon, a hat résztvevő közül az udvarhe­lyiek a 3. helyet szerezték meg. A Hargita a következő eredményeket érte el: Besz­tercebányával 0—4, Gyula el­len 2—0, (góllövők Kis és Tă­­lungă), a 3—4. helyért a sep­siszentgyörgyi ISK-val 3—1. Ezen a mérkőzésen Boros Bar­na mesterhármast ért el. .er B.J. A-osztály Tömörült az élmezőny A 13. forduló eredmé­nyei: Bukaresti Rapid—Bu­karesti FC National 2—1, Bukaresti Sportul Studen­ţesc—Ceahlăul Piatra Neamţ 0—0, Craiovai U.—Resicai MSK 1—1, Konstancai Farul—Besz­tercei Gloria 4—2, FC Ar­geş Piteşti—Petrozsényi Jiul 1—0, Petrolul Ploieş­ti— Kolozsvári U. 2—1, Chindia Târgovişte—Bu­karesti Steaua 1—2, B-osztály--------­ Foresta Fălticeni—Bákói FC 2—0, Bukaresti Dina­mo—Galaţi Acél 2—0. Az élmezőny: 1. Galac 31 (30—6); 2. Steaua 29 (30— 14); 3. Rapid 29 (23—9);4. Piteşti 26 (19—14); 5. FC Naţional 25 (17—10). Az alagsorban: 15. Kolozsvár 10 (10—16); 16. Bákó 8 (7—17); 17. Chindia 7 (11 —31); 18. Petrozsény 3 (10—48); és Kovács László I. csoport: Galaţi Dună­rea—Politehnica Iaşi 3—4; Dunărea Călăraşi—AS. Mi­dia Năvodari 2—1; Metalul Plopeni—Poiana Câmpina 2—3; Fogaraşi Nitramonia— Astra Ploieşti 0—2; Brassói FC—FC Oneşti 1—0; Dacia Unirea Brăila—Brassói Me­trom 3—0; Forestall, Făltice­ni—Petrolul Moineşti 1—0; Gloria Buzău—Brassói Trak­tor 0—0; Bukaresti Rocar— Szecselevárosi Precizia 1—4. Az élmezőny: 1. Astra Ploieşti 32; 2. FC. Oneşti 28; 3. Brassói FC 27. II. csoport: Dacia Piteşti— Kolozsvári CFR 4—1; Nagy­bányai FC—Aradi UT 2—0; Kézilabda B-osztály: Tehnoutilaj— Szecselevárosi Precízia (fér­fiak) 24—18 (14—11). A sé­rült Csavar Zoltán nélkül ját­szó hazaiak biztos győzel­met szereztek, jelentős lépést téve az A-osztályba való fel­jutáshoz. Góllövők: Ke­resztes 9, Ágoston 5, Mag és Demeter 3—3, Pálfi 2, Stan és Szígyártó 1—1. A vendégek legjobbja Petrean, 8 góllal. Besztercei HC RAAL—Ud­varhelyi Famos SE 20—27 (8—13). Mihályfalvi Ernő edző fiatal csapata sorrend­ben hatodik győzelmét arat­ta, biztosan vezeti a B-osztá­­lyos ranglistát. Góllövők: I­­lyés 12, Bodó 4, Hodgyai és Thamó 3—3, Ádám és Kilyén 2—2, Simó 1. Ifi I.: Szebeni ISK—Udvar­helyi ISK Bányai (fiúk) 16— Dévai Cetatea—Resicai Glo­ria 4—3; Craiovai Electropu­­tere—Szatmárnémeti Olim­pia 3—1; Ara Câmpulung— Marosvásárhelyi ASA 0—0; Nagyszebeni FC Inter—Te­mesvári UM 2—1; Mineral Motru—Gyulafehérvári FC Apullum 3—2; Medgyesi Gazmetan—Vajd­ahunyadi Corvinul 1—0, Dési Egyesü­lés—Temesvári Politehnica 2—1. Elmaradt mérkőzések: Kolozsvári CFR—Temesvári Politehnica 0—1. Az élme­zőny: 1. Minerul Motru 25, 2. Medgyesi Gazmetan 24, Marosvásárhelyi ASA 23, és Kovács László 16 (9—11). Az utolsó percben, döntetlen állásnál Sipos kezében volt a győze­lem esélye, azonban kihagy­ta a gólhelyzetét, és pont­­osztozkodásra került sor. Az udvarhelyiek góllövői: Sárdi 6, Ágoston 3, Mag, Kovács és Sipos 2—2, Bakó 1. ISK Bányai—Kolozsvári Jövő (lányok) 28—17 (10— 5) A kitűnően játszó hazaiak fölényes győzelmet arattak a tavalyi országos bajnok ko­lozsvári ISK ellen. 18 percen keresztül volt kiegyensúlyo­zott a játék, utána Mihályfal­vi Ernő tanítványai fokozato­san elhúztak, és ilyen arány­ban is megérdemelt győzel­met arattak. Góllövők: Ilyés 13, Thamó 5, Hodgyai 4, Bodó 3, Simó 2 és Birtalan. jt. Bartha János Bukaresti Olimpia-Voinţa—Udvarhelyi Akarat (nők) 2632—2418. Az udvarhelyiek edzőjátékosa Szabó Gyöngyi személyi okok miatt nem utazott a csapattal, Paraschiv Annamária, Sebők Margit betegen játszott, míg Nagy Tünde ínhúzódást szenvedett. Ilyen körülmények között a fővárosiak biztos győzelmet arattak. Egyéni teljesítmények: Badea—Stefucz 438—431; Rus—Nagy 420—372; Burcea—Paraschiv 443—357; Badea II.—Pál 417—396; Dogaru—Sebők 455—402; Constantin—Karamán 459—460. Bartha Gyeplabda Őszi bajnok az ISK Október 23—24-én, tartot­ták a sportcsarnokban a 12 éves korosztályúak részére kiírt Reménységek Nemzeti Bajnokságát. A galaciak és a bukaresti Eledtur nem jelent meg. Az udvarhelyi ISK minden mérkőzését meg­nyerve biztosította őszi bajnoki címét. Az ISK ered­ményei: 11—0 Sepsiszer­t­­györggyel, 6—0 a bukaresti ISK-2-vel, 10—3 Rădăuţi el­len, 8—1 a bukaresti Antilo­pával, majd a rangadón 4—1 a marosvásárhelyi ISK-val. A rangsor: 1. Udvarhely 15 pont (39—5); 2. Marosvásár­­ hely 12 (15—5); 3. Antilopa 9 (13—14); Rădăuţi 6 (15— 16) ; 5. Bukaresti ISK II 3 (4— 17) ; 6. Sepsiszergyörgy 0 (2—31). Az udvarhelyiek gól­lövői: Ilyés 17, Hajdú 9, Lukács 7, Burszán és Jakab 3—3. sz. Bartha János Nagy Ferenc edző tehetséges tanítványa, György Szilárd a Konstancai Cioti-val együtt, ma a törökországi Ankarába utazik, ahol a román 13—15 éves korosztályú válogatott színeiben küzd a balkán-bajnoki címért. ms B.J. Kosárlabda Városi bajnokság A-csoport (a második forduló eredményei) Bányai János Szakközépiskola—Tamási Áron E 42—74; Cabrio—UCE­­COM I. 24—28; Bivalyok—Lakti 57—45; Ati HB—Roseat 47—59. B-csoport— 1. forduló: Mezőgazdasági Líceum—Kós Ká­roly 20—0 (játék nélkül): Gábor Dénes—UCECOM II. 72— 22. Tamási Áron II.—Pedagógiai Líceum 56—30. -er B.J. Könnyű győzelem Az A-osztályú bajnokság második fordulójában ottho­nában fogadta a bajnok Csíkszeredai Sportklub hajdani nagy riválisát a Gala­ci Dunăreat. A szombat-va­sárnapi kettős találkozó azonban nem hasonlított az előző évek heves összecsa­pásaira. A teljesen felkészü­letlen gálaciak az első mér­kőzésen szánalmas képet mutattak, a sportklub tetszés szerint ütötte góljait, és min­den megerőltetés nélkül érte el 15—0 (7—0, 3—0, 5—0) arányú győzelmét. Gól­lövők: Elekes 4, Szőcs és Mihály 2—2, Simon, Hozó, Gál, Molnár, Antal, Geréb és Rusz 1—1. Hason­lóan kezdődött a második mérkőzés is. Az első 20 perc elteltével Antal Előd tanítvá­nyai 6—0-ra vezettek. Ezu­tán azonban leállították a metrot és végül 8—4 (6—0, 1—2, 1—2) arányban nyer­tek. Góllövők: Gál 3, Ker­tész, Petres, Rusz, Simon, Horvát 1—1, illetve Muntea­­nu, Oprea, Ciobotariu, és Dima 1—1. A forduló további eredmé­nyei: Bukaresti Steaua — Gyergyószentmiklósi PRODGYM 9—1 és 18—5, Bukaresti Sportul­ Studen­ţesc—Sepsiszentgyörgyi ISA­­MA 9—1 és 5—3. A rangsor: 1. Sportklub 4 4 0 35—8 6 Iss Kovács László 2. Sportul 3 0 1 21—9 6 3. Steaua 2 2 0 27—6 4 4. Prodgym 1 0 3 11—34 2 5. Isama 0 0 4 8—26 0 6. Galac 0 0 2 4—23 0 KaAid WNHmH yXilLkÄI Két aranyérem Hatvanöt ország 350 ököl­vívójának részvételével ren­dezték meg a budapesti sportcsarnokban az idei fel­nőtt világbajnokság küzde­lemsorozatát. A rangos ren­dezvényen kimagasló ma­gyar siker született. Kovács István újból elhódította az 57 kg-os súlycsoportban a vi­lágbajnoki címet, és u­­gyancsak a világ legjobb öklözője lett a 75 kg-os súly­csoportban Erdei Zsolt. Ro­mánia is feliratkozott a világ­bajnokok rangsorába, a 63,5 kg-os kategóriában Dorel Si­­mion lépett fel a győzelmi dobogó legmagasabb fokára. Meglepetés a nagyesélyes kubaiak mérsékelt teljesít­ménye, akik mindössze há­rom aranyérmet szereztek, míg a hivatalos országon­kénti pontozásos rangsorban meg kellett elégedjenek 42 pontjukkal, a második hely­­lyel. Az élen Oroszország végzett 52 ponttal, míg a megtisztelő harmadik helyet Magyarország szerezte meg 22 ponttal. A legnagyobb meglepetés a világ és olim­piai bajnok, kubai Savon ne­véhez fűződik, akit ez alka­lommal legyőzött az üzbég Csagajev­­ er Kovács László