Udvarhelyi Híradó, 1997. október-december (8. évfolyam, 78-102. szám)

1997-10-21 / 83. szám

1997. október 21., kedd sport Labdarúgás Hargita—Dicsői—2 Sétatéri stadion, 800 néző. Hargita: Foaltin — Lacko­­vics, Dénes, Fodor, Kecseti — Kiss János, Albert, De­­mény, Miklós (Hompóth) — Csifó, Jenei. Kémia: Bichesi — Codes­­cu, Szőke, Andrei, Perşa (Ilie, Oláh) — Ungureanu, Neculai, Albulescu, Tudose — Stuparu, Miuiţă. Vezették: Vargaru Lauren­­ ţiu — Munteanu Grigore, Sandu Minciu — mindhár­man Brăi­láról. Szövetségi megfigyelő: Ciocan Victor — Besztercé­ről. Sárga lapok: Demény, Fo­dor, Jenei, Csifó (akit ne­gyedórával a találkozó vége előtt két sárga lap miatt kiál­lítottak) — illetve Codescu és Oláh. Lőrinczi, Bálint és Du­­sinszki nélkül próbált helyt­állni a Hargita az éllovas di­­csőiek ellen,­ám ezúttal sem sikerült legalább az egy pon­tot megszerezni. Az első negyedórában a mérkőzés legjobbja, Miută kétszer is veszélyezteti Foal­tin kapuját, ám az udvarhelyi kapuvédő mindkét esetben hárít. A 20. percben adódik a hazaiak előtt az első nagy helyzet, de Albert az ötös vonalán senkitől sem zavar­tatva nem tud belefejelni a labdába. A félidő végéig a vendégek a veszélyesebbek, a 43. percben például Necu­lai középreadását a jól játszó Kiss János a gólvonalról rúgja ki. A második félidő is vendég­akciókkal kezdődik, a 47. percben Foaltin egy dicsői csatár elé öklözi ki a labdát, de az tíz méterről fölé lő. Az 57. percben Miuță sen­kitől sem zavartatva egy centerezést közelről a háló­ba fejel: 0—1. Hét perccel később Lacko­­vics kitűnő centerezését Hompoth közelről a hálóba továbbítja: 1—1. Győzelmet remél az udvarhelyi közön­ség, de ismételten a vendé­gek a veszélyesebbek. Előbb Albulescu, majd Ungureanu lövése kerüli el kevéssel a ka­pufát, a 80. percben Foaltin nem fut ki egy centerezésre, és Miuţă újabb fejesgólt sze­rez: 1—2. A 88. percben Hompoth kiegyenlíthetne, de hat mé­terről fölé fejel, elpuskázva ezzel a hazaiak pontszerzé­sét. Dicséretre méltó módon küzdöttek Bálint Ferenc edző tanítványai, de ez sajnos nem elég a győzelem­hez... A forduló további eredmé­nyei: Petrolul Berea — Rége­­nt Építők 1—1, Rafinăria Dărmăneşti — Viktóriaváro­­si Viromet 2—0, CFR Paş­cani — Bákói Letea 5—1, La­minorul Roman — Csíksze­redai Rapid 6—3, Brassói ICIM — Vrancart Adjud 0—0, Rulmentul Bârlad — Bucovina Rădăuţi 1—1, Dorna Vatra Dornei — Bras­sói Romradiatoare 1—1. Focşani és Comăneşti nem / / A következő fordulóban (október 26.) Udvarhely Vik­­tóriavárosra látogat, és Jakab Árpád játszott. 1. Dicső 10 01 27-6 30 2. Roman7 12 20-10 22 3. Paşcani7 03 19-7 21 4. Comăneşti7 03 20-10 21 5. Focşani6 22 16-9 20 6. Bârlad6 23 17-12 20 7.ICIM5 33 23-13 18 8. Dărmănești6 05 21-18 18 9. Régen5 24 19-17 17 10. V. Domei5 15 18-21 16 11. Romrad.4 34 12-16 15 12. Adjud4 16 10-12 13 13. Viromet3 35 11-12 12 14. Bákó3 17 13-20 10 15. Csík3 17 11-30 10 16. Berea2 36 9-199 17. Rădăuți1 28 8-255 18. Hargita0 110 3-201 D-osztály-----------------------------­Budvár FC—Borszék 1—1 Kitűnő időben hétszáz szurkoló előtt került sor a rangadóra, mely igazságos pontosztozkodással végző­dött. Borbély Albert tanítvá­nyai ezen a találkozón nem nyújtották a várt teljesít­ményt, a tapasztaltabb, ruti­nosabb borszékiek az első 45 percben területi fölényt harcoltak ki. A találkozó lé­lektani pillanatára a 18. percben került sor, amikor Nagy beívelése után, Gál milliméterekkel fejelt a kapu mellé. Két perc múlva gyors ellentámadás végén a ven­dégek, Csatlós révén meg­szerzik a vezetést, majd alig egy perccel később, Burdu­­leanu bombalövése után zúg el a labda a felső léc fölött. A 44. percben adódott e lehe­tőség az egyenlítésre, azon­ban Nagy ejtett labdája kapu fölött hagyja el a játékteret. A II. félidőben eredmény­tartásra rendezkednek be a vendégek. Ezt használja ki a Budvár FC, sorozatos táma­dások végén, az 59. percben Botorok megszerzi az egyen­lítést. Az utolsó 20 percben újból a borszékiek a kezde­ményezők, a 87. percben Nagy beavatkozása, majd a 89. perctéren Tarcsafalvi bra­vúros védése biztosítja a pontosztozkodást. A Kovács Tibor (Gyergyó­­szentmiklós), Ambrus Lajos (Csíkszereda), Méres Mihai (Balánbánya) játékvezetői hármas jól vezette a sport­szerű mérkőzést. A két csapat felállítása: Budvár FC — Tarcsafalvi, Nagy, László, Farkas, Dózsa, (56 perctől Botorok), Gál, Sinka, (10. perctől Szín, 72. perctől Ádámosi), Kis, Kere­kes, Kandó, (89. perctől Lá­zár), Rotaru. Borszék: Ghimic, Mates, Szőcs I, Györke, Pop, Veres, Burduleanu, Dem­an, Szőcs II., Csatlós, Ambrus, (1. perctől Eigel). További eredmények Székelykeresztúri Egyesü­lés—Csíkszentsimoni Ami­­lema 4—0 (2—0). Gólszer­zők: Sándor, Vencel, Simó és György. Balánbányai Bá­nyász—Galócási Komple­xum 7—0 (3—0). Gól­lövők: Pinghiriac 3, Bascăndură 2, Lăpușneanu és Stupu. A rangsor: 1. Budvár FC 7 2 1 25-12 23 A tavaszi forduló első két mérkőzését ősszel rendezik meg, és Bartha János 2. Borszék 6 2 2 27—­ 20 3. Báján 4 2 4 23—11 14 4. Keresztúr 4 1 5 12—20 13 5. Galócás 3 2 5 15-18 11 6.Szentsimon 1 1 8 4—37 4 A-osztály A hétközi, 11. forduló eredményei: Bukaresti Dinamo— Bukaresti Steaua 1—3, Foresta Fălticeni—Bukaresti FC Na­ţional 0—0, Craiovai 0—Galaţi Acel 0—2, Bukaresti Ra­pid—Petrozsényi Jiul 5—0, FC Argeş Piteşti—Kolozsvári U 0—2, Konstancai Farul—Ceahlăul Piatra Neamţ 1—0, Pe­trolul Ploieşti—Sportul Studenţesc 2—1, Chindia Târgoviş­­te—Besztercei Glória 1—1, Bákói FC—Reşicai MSK 0—1. Szombaton és vasárnap, a 12. fordulóban a következő eredmények születtek: Bukaresti Steaua—FC Argeş Piteşti 3—1, Galaţi Acél—Bukaresti Rapid 1—0, Petrozsényi Jiul— Bukaresti Dinamo 2—5, Resicai MSK—Foresta Fălticeni 2— 0, Kolozsvári U—Chindia Târgovişte 1—1, Ceahlăul Piatra Neamţ—Bákói FC 1—0, Bukaresti Sportul Studenţesc— Konstancai Farul 4—0, Besztercei Glória—Petrolul Ploieşti 2—1, Bukaresti FC Naţional—Craiovai U 3—2. A rangsor: 1. Galac 2. Steaua 3. Rapid 4. FC Naţional 5. Piteşti 6. Resica 7. Dinamo 8. Craiova 9. Beszterce 10 1 1 30—4 31 8 2 1 28—13 26 8 2 2 21—8 26 8 1 2 16—8 25 7 2 3 18—14 23 7 1 4 1B—16 22 7 0 5 26—20 21 6 1 4 27—15 19 4 3 5 20—21 15 10. P. Neamţ4 2 5 12—10 14 11. Sportul4 1 7 17—18 13 12. Ploieşti4 1 7 16­ 17 13 13. Fălticeni3 3 6 8—14 12 14. Farul3 3 6 10—20 12 15. Kolozsvár2 4 6 9—14 10 16. Bákó1 5 6 7—15 8 17. Târgovişte1 4 7 10—29 7 18. Jiul1 0 11 10—47 3 és Kovács László B-osztály I. csoport: Petrolul Moineşti—Bukaresti Rocar 4—0, Szec­­selevárosi Precizia—Gloria Buzău 1—0, Poiana Câmpina— Galaţi Dunărea 3—0, Politehnica Iaşi—Foresta II. Fălticeni 5—0, FC Oneşti—Fogarasi Nitramonia 4—1, Astra Ploieş­ti—Dunărea Călăraşi 2—0, AS Midia Năvodari—Metalul Plopeni 2—1, Brassói Metrom—Brassói FC 0—0, Brassói Traktor—Dacia Unirea Brăila 4—1. Az élmezőny állása: 1. Astra Ploieşti 29; 2. FC. Oneşti 28; 3. Brassói FC 24. II. csoport: A medgyesiek temesvári kisiklását kihasználva a Marosvásárhelyi ASA jobb gólarányának köszönhetően újból a rangsor élére ugrott, megelőzve a szatmárnémeti és motrai csapatot, de a rendkívül kiegyensúlyozott küzdelem­ben 4-5 csapatnak van esélye az őszi bajnoki cím megszer­zésére. Eredmények: Marosvásárhelyi ASA—Craiovai Electroputere 1—0, Szatmárnémeti Olimpia—Nagybányai FC 1—0, Aradi UT—Dévai Cetatea 3—2, Temesvári UM—Aro Câmpulung 1—1, Kolozsvári CFR—Minerul Motru 1—2, Resicai Glo­ria—Dacia Pitești 0—2, Vajdahunyadi Corrvinul—Nagys­­ zebeni FC Inter 2—0, Temesvári Politehnica—Medgyesi Gazmetan 2—0, Gyulafehérvári FC Apullum—Dési Egyesü­­­­lés 4—1. Az élmezőny: 1. Marosvásárhelyi ASA 22(19—12), 2. Minerul Motru 22 (19—13), 3. Szatmárnémeti Olimpia 22 (18—13), 4. Medgyesi Gazmetan 21 (17—11), _________ __________és Kovács László Minifoci Iskolás bajnokság Kitűnő ötlet volt a Hargita Edzői Testület kezdemé­nyezése, a városi gyermek­bajnokság megrendezése, melyen udvarhelyi, bol­dogfalvi és zetelaki iskolák 1986—87-ben született ta­nulókból alkotott csapatai vesznek részt. A 11 együt­test magába foglaló rangsor első három helyét az ISK (edző Bálint Ferenc), Har­gita (Dénes Jenő) és Budvár (Tamás Zoltán) foglalja el. Az általános iskolák bajno­ka címet a legjobban he­lyezett iskola nyeri el. Je­lenleg a legelőkelőbb 4. helyet a Bethlen Gábor Ál­talános Iskola (edző Sánta Csaba) foglalja el, őket kö­veti a Tompa László Általá­nos Iskola (edző Daniel Lujza). Amint Mihály Imre a rendezvény kezdemé­nyezője és irányítója el­mondotta, a bajnokság egyrészt válogató jelleggel bír, másrészt pedig játékle­hetőséget biztosít a fiatal tehetségeknek. ,ss Kovács László Sakk A Vajda testvérek sikere Predeálon befejeződött a szuperliga csapatbajnokság küzdelemsorozata. Vajda Szidónia és Levente a Buka­resti RAT színeiben játszott, míg Albert a Brassói Dinamó játékosaként ült asztalhoz. A bajnokságban négy kategó­riában osztottak bajnoki cí­met. Az összetett bajnokság­ban a RAT második helyen végzett, ezüstérmet szerzett. Az ifi csapatbajnokságban ahol a RAT színeiben Szidó­nia és Levente küzdött, 6,5 illetve 6 ponttal országos bajnoki címet szereztek. Al­bert, a csapat legjobbjaként 5,5 ponttal járult hozzá a brassóiak negyedik helyének megszerzéséhez. * Vajda Leventét október 17-én, a Bukaresti RAT veze­tőségéhez hívták meg, azzal a céllal, hogy ünnepélyes ke­retek között jutalmazzák meg az ifjúsági világbajnoki címért. * Szidónia és Levente, ok­tóber 18—28. között újabb versenyeken indul. Szidónia a 3. nagymesteri norma telje­sítését tűzte célul maga elé, míg Levente, aki nemzetközi mester, vendégmeghívott­ként ül asztalhoz. és Bartha János Asztalitenisz Hazai győzelem Október 18-án a Sportcsar­nokban került a sor a B- osztályú bajnokság második fordulójára. Nagy István edző tanítványai mindhárom mérkőzésüket megnyerték. Eredmények: Marosvásárhe­lyi MOBEX—Sepsiszent­györgyi ISK 5—1, Udvarhe­lyi ISK—Besztercei ISK 5—0 (György István 2, Mózes Géza 2, György Szilárd 1 győzelem), Udvarhely— Sepsiszentgyörgy 5—3 (Mó­zes Géza 2, György Szilárd 2, György István 1), Maros­­vásárhely—Beszterce 5—0, Sepsiszentgyörgy—Beszter­ce 5—0, Udvarhely—Ma­rosvásárhely 5—4. 4—4-es állásnál György Szilárd le­győzte a rutinosabb Farkast, ezzel biztosítva a csapat vég­ső győzelmét. Rangsor: 1. Marosvásárhely 10 pont; 2. Udvarhely 8; 3. Beszterce 4; 4. Sepsiszent­­györgy 2. és Bartha János Kézilabda B-osztály: Udvarhelyi Famos SE—Temesvári Inter 2000 (nők) 35—20 (14—5) Mihályfalvi Ernő csapata klasszisfölénnyel bizonyult jobbnak ellenfelénél és veretlenül állnak a rangsor élén. ők az A-osztályba való bekerülés fő várományosai. Gólszerzők: Ilyés Annamária 12, Bodó Ildikó 9, Hodgyai Katalin 6, Thamó Katalin 4, Kilyén Csilla 2, Ábrahám Annamária és Ádám Éva 1—1. Segesvári HC—Udvarhelyi Tehnoutilaj (férfiak) 23—23 (13—11) A szabadtéri betonpályán megrendezett mérkőzés hátrányt jelentett az udvarhelyieknek, akik a nagy hideg mellett ne­hezen melegedtek játékba. A segesváriak durva játéka és a bukaresti játékvezető hazaiakat támogató bíráskodása elle­nére sikerült kiharcolni a döntetlent, mely eredményekép­pen a Techno továbbra is a rangsor első helyét foglalja el. Az udvarhelyiek góllövői: Csavar 11, Keresztes 8, Ágoston 2, Szigyártó és Mag 1­1, __________és Bartha János milllló 11 Jégkorong Rajt az A-osztályban Szombaton — hat csapat részvételével — megkezdő­dött az 1997—98 évi A- osztályú bajnokság. A nyitó fordulóban a Csíkszeredai Sportklub országos bajnok­­csapata kettős győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi ISAMA együttese ellen. Az első találkozó eredménye 6—2 (2—0, 2—0, 2—2). Góllövők: Bálla­s, Kertész, Gál, Hozó és Mihály illetve Tankó és Geréb. Büntetőper­cek: 20—10. A vasárnapi, második talál­kozón megismétlődött a szombati végeredmény, a csíkszeredaiak ugyancsak 6—2 arányban nyertek. Miu­tán az első harmadban négy góllal terhelték meg az ellen­fél kapuját, a következő két harmad kiegyensúlyozot­tabb játékot hozott. A sport­szerű találkozón a Becze Ju­­liu, Both Emil, Popescu Edu­ard játékvezetői hármas 6­2 perc büntetőt ítélt. A vasárnapi találkozó góllövői: Péter 2, Balla, Gál, Kertész és Molnár illetve Darvas és Miklós. Gyergyószentmiklóson a PRODGYM a bukaresti Sportul Studenţesc csapatát fogadta. Eredmények: 0—5 (játék nélkül), illetve 5—2 (2—1,2—0, 1—1). A Galac—Steaua mérkő­zést elhalasztották, és Kovács László