Új Szó, 2021. február (74. évfolyam, 25-48. szám)

2021-02-13 / 36. szám

20| AusOpen: Fucsovics és a nézők is búcsúztak Melbourne. Fucsovics Márton négy szettben kikapott a 14. he­lyen kiemelt kanadai Milos Ra­­onictól az Australian Open te­nisztorna férfi mezőnyében. Fu­csovics az eddigi két ellenfelét (Marc Polmans, Stan Wawrinka) ötszettes meccsen búcsúztatta, összesen 8 óra 12 percet töltött a pályán. Raonic az előző két meccsén összesen egy szettet vesztett, így kipihentebb volt. En­nek megfelelően az első két játsz­ma még kiegyenlített volt, a má­sodikat meg is nyerte a nyíregy­házi teniszező, ám ezután egyre jobban nyílt az olló a két játékos között, és végül Raonic 7:6, 5:7, 6:2,6:2-re győzött. „Nem szeretek játszani Raonic ellen. Ráadásul kicsit meglepett, hogy jól tartotta játékban a labdát, és kevesebbet hibázott, mint gon­doltam. Az az igazság, hogy min­denem fájt a végére. Küzdöttem, ez ma ennyire volt elég. Eljutottam két ötszettes meccsel a harmadik körig, úgyhogy nem maradt hi­ányérzetem”-mondta Fucsovics a meccs után. Óriási, ötszettes mérkőzést ját­szott egymással az osztrák Domi­nik Thiem és a hazai Nick Kyrgi­­os. A hazai közönségkedvenc 80 perc alatt nyerte az első két játsz­mát, ezt követően azonban a har­madik helyen kiemelt, tavaly dön­tős, US Open-győztes osztrák já­tékos fordítani tudott. A John Cain Arénában nagyszerű volt a hangu­lat. Az elmúlt egy évben a koronavírus-járvány miatti sza­bályzásoknak köszönhetően ilyenre nem volt példa, és a követ­kező 5 napban nem is lesz, hiszen Victoria államot péntek éjféltől le­zárták, ugyanis a világjárvány Nagy-Britanniából származó ví­rusvariánsa 13 embert fertőzött meg Melbourne-ben. A világelső Novak Djokovics és Taylor Fritz mérkőzése éjfélkor még javában tartott, ezért szünetet kellett elrendelni, hogy kiürítsék a stadiont. A szerb világelső has­izomproblémákkal küzdve is megnyerte a meccset, a további szereplése azonban kérdéses. A nőknél a világranglistán 2. he­lyezett Simona Halep könnyedén továbbjutott, ahogy a japán Naomi Oszaka és a tavalyi Roland Garros győztese, a lengyel Iga Swiatek is. (mgy, MTI) Sílövő-vb: meglepő svéd siker sprintben Óriási meglepetésre a svéd Mar­tin Ponsilouma nyerte a férfi sprint­versenyt a pokljukai sílövő-világ­­bajnokság pénteki versenynapján. A 25 éves Ponsilouma győzel­mét elsősorban hibátlan lövészeté­nek köszönhette, ugyanis a fő esé­lyesnek számító norvég biatlono­­sok (J. T. Bö, Dale, T. Bö) mind rontottak. Ponsilouma a mostani vb-n ve­gyes váltóban bronzérmet nyert a svédekkel, de egyéniben még világkupa-győzelme sincs, dobo­gón is csak háromszor állhatott. A vb-ken eddigi legjobb egyéni tel­jesítménye egy üldözéses verseny­ben szerzett 23. hely volt. „Ez fan­tasztikus érzés, egyelőre még fel sem fogtam. Tudtam, hogy csak hi­bátlan lövészettel érhetek el sikert” - mondta a győztes. (MTI, TAS­R) 2021. február 13. | www.ujszo.com SPORT Slama: „Végig azt éreztem, sikerülni fog” OROSKY TAMÁS Hatalmas izgalmak közepette jutott ki az Eb-re a szlovák női kosárlabda-válogatott. A csapat egyik kulcsemberével, Slama Angelikával elevení­tettük fel a múlt hétvégén Hollandiában történteket. A háromtagú H csoportban a kör­beverések miatt az utolsó mérkőzés előtt egyértelmű volt a képlet: ha a Hollandia-Szlovákia találkozón a hazaiak nyernek, ők jutnak tovább, legfeljebb kilencpontos szlovák győzelem esetén Magyarország. Ha ennél nagyobb arányú vendégsiker születik, úgy Slama Angelikáék örülhetnek. Hogy végül ez utóbbi forgató­­könyv valósult meg, az a meccs utolsó két percében derült ki, addig ugyanis maximum hat ponttal veze­tett csak a szlovák válogatott. „Érdekes, hogy egész meccs alatt azt éreztem, hogy sikerülni fog, nem izgultam, nem voltam ideges. Egész közelinek éreztem az Eb-részvételt, és bíztam a csajokban - mondta la­punknak a somorjai származású ko­saras. - Persze volt rajtunk nyomás, de jól felkészültünk.” A higgadtságát Slama a pályán is bizonyította, az emlegetett utolsó két percben ő is dobhatott büntetőket. „Nem remegett meg a kezem. Még ha csak 26 éves is vagyok, elég ta­pasztalatom van, és tudom, hogy ilyenkor nem szabad arra gondol­nom, hogy ezen múlhat az Eb­szereplés - jegyezte meg újabb fir­tatásunkra. - Nehéz volt, lényegé­ben mínusz 10-ről kezdtük meccset. De az odavágón húsz pont­­­tal elvertük a hollandokat (84:64), tudtuk, hogy megismételhető a győ­zelem.” Az sem fogta meg a csapatot, hogy pár nappal korábban a negyedik ne­gyedben veszítették el a magyar vá­logatott elleni pöstyéni találkozót (57:65). „A magyar csapat sokkal intelligensebb kosárlabdát játszik a hollandoknál, szinte minden kosa­rasuk európai kupában szerepel a klubjával. Nagyon jól működött ná­luk az összjáték Határ Dettivel, a 208 centis centerrel, ezzel nem tudtunk mit kezdeni” - árulta el a kettes poszton játszó Slama. Az Arka Gdynia játékosa mindkét Eb-selejtezőn a kispadon kezdett, ennek ellenére mindkét meccsen ő lett csapata legeredményesebbje 13, illetve 11 ponttal. „A klubomban is ehhez vagyok szokva. Páleníková­­val együtt csereként léptünk csak pályára, viszont ez így nagyon erős váltás volt. Sokszor ugyanis a cse­rékkel mintha meg-megtorpanna egy csapat. Tudtam előre Juraj Suja szö­vetségi kapitánytól, hogy így szá­mol velem” - szögezte le Slama. A szlovák csapat így 2017 után, egy Eb kihagyása után ismét ott lesz a kontinenstornán, amelyet Franciaor­szág és Spanyolország közösen ren­dez júniusban. Addig már csak a len­gyel bajnokságra és kupára koncent­rálhat Slama, a január végi euroligás prágai buborékban ugyanis három vereséget szenvedett a Gdynia a Fe­­nerbahce, a Lyon és a házigazda USK ellen. „Reális volt a negyedik he­lyünk, nem is voltak továbbjutási céljaink, tapasztalatot akartunk sze­rezni. Lengyelországban azonban mindent meg akarunk nyerni” - tette hozzá 2020 harmadik legjobb szlo­vákiai női kosarasa, aki megvédte 2019-es pozícióját az ankéton. Slama (középen) 13 pontot dobott a hollandoknak (Fotó fiba basketball com) SPORTATV-BEN Szombat 7.00 - EUROSPORT 1, EURO­­SPORT 2: Tenisz, Australian Open 10.50 - STV 2, CT SPORT, EU­ROSPORT 2: Alpesisí-vb, női le­siklás 13.00 - DIGISPORT 1 (szlovák): Hamburg-Fürth­foci Bundesliga II- meccs 13.00 - DIGISPORT 2 (szlovák): Heidenheim-Rue foci Bundesliga II- meccs 13.30 - PREMIER SPORT: Lei­­cester-Liverpool angol bajnoki foci­meccs 14.00 - M4 SPORT+: MTK-Győr női kosárlabda NB I-meccs 14.00 - DIGISPORT 3 (szlovák): Granada-Atlético Madrid foci La Liga-meccs 14.00 - SPORT 2 (cseh): Trabzon­­spor-Gaziantep török bajnoki foci­meccs 14.20 - STV 2: Sílövő-vb, női sprint 14.45 - M4 SPORT: Puskás Aka­­démia-Paks foci NB I-meccs 15.30 - DIGISPORT 1 (szlovák): Dortmund-Hoffenheim foci Bun­­desliga-meccs 15.30 - DIGISPORT 2 (szlovák): Leverkusen-Mainz foci Bundesliga­­meccs 15.50 - EUROSPORT 1: Síugró-vk 16.00-STV2: Ruzomberok-Slovan foci Fortuna Liga-meccs 16.00 - PREMIER SPORT: Crys­tal Palace-Burnley angol bajnoki fo­rimpp.ps. 16.00 - ARENA SPORT 1: Bir­­mingham-Luton angol másodosztá­lyú focimeccs 16.15 - DIGISPORT 3 (szlovák): Sevilla-Huesca foci La Liga-meccs 17.00 - M4 SPORT: Kisvárda-ZTE foci NB I-meccs 17.00 - SPORT 1 (cseh): Kara­­gümrük-Fenerbahce török bajnoki focimeccs 17.00 - NOVA SPORT 2: PSG­­Nice francia bajnoki focimeccs 17.00 - ARENA SPORT 2: Tirol- Salzburg osztrák bajnoki focimeccs 18.00 - DIGISPORT 2 (szlovák): Napoli-Juventus foci Serie A-meccs 18.00-SPORT 2 (cseh): Zubrí-Pov, Bystrica férfikézilabda EK-meccs 18.00 - ARENA SPORT 1: Presov- Sabac férfikézi SEHA-liga-meccs 18.00 - ORANGE SPORT 1: Sla­­via Praha-Pardubice cseh bajnoki fo­cimeccs 18.50 - ÓT SPORT: Karlovarsko- Liberec cseh bajnoki röplabdameccs 18.15 - M4 SPORT: Eger-Szentes női vízilabda magyar bajnoki meccs 18.30 - DIGISPORT 1 (szlovák): Union Berlin-Schalke foci Bun­­desliga-meccs 18.30 - DIGISPORT 3 (szlovák): Eibar-Valladolid foci La Liga-meccs 18.30 - PREMIER SPORT: Man­chester City-Tottenham angol baj­noki focimeccs 19.00 - ARENA SPORT 2: Den Haag-PSV holland bajnoki foci­meccs 19.00 - NOVA SPORT 2: Reims- Lens francia bajnoki focimeccs 19.30 - M4 SPORT: Honvéd- Budafok fociNB I-meccs 20.00 - M4 SPORT+: Dinamo- Sepsi román bajnoki focimeccs 20.45 - DIGISPORT 1 (szlovák): Spezia-AC Milan foci Serie A-meccs 21.00 - DIGISPORT 2 (szlovák): Barcelona-Alavés foci La Liga­meccs 21.00 - PREMIER SPORT: Brigh­­ton-Aston Villa angol bajnoki foci­­meccs 21.00 - ARENA SPORT 1: Herac­­les-Ajax holland bajnoki focimeccs 21.05 - NOVA SPORT 1: Win­­nipeg-Ottawa hoki NHL-meccs 21.05 - NOVA SPORT 2: Phoenix- Philadelphia kosárlabda NBA-meccs 23.00 - ARENA SPORT 1: NAS­CAR 1.05 (vasárnap)-NOVA SPORT 1: Toronto-Montreal hoki NHL-meccs 4.05 (vasárnap)- NOVA SPORT 1: Vancouver-Calgary, hoki NHL Vasárnap 5.00 - EUROSPORT 1 és EURO­SPORT 2: Tenisz, Australian Open 10.55 - STV 2, CT SPORT, EU­ROSPORT 1: Alpesisí-vb, férfi le­siklás 13.05 - STV 2, CT SPORT, EU­ROSPORT 2: Sílövő-vb, üldözéses 12.30 - DIGISPORT 1 (szlovák): Roma-Udinese foci Serie A-meccs 13.00 - PREMIER SPORT: Sou­thampton-Wolverhampton angol bajnoki focimeccs 13.30 - NOVA SPORT 1: Hanno­ver-Flensburg férfikézilabda Bun­­desliga-meccs 14.00 - DIGISPORT 3 (szlovák): Getafe-Real Sociedad foci La Liga­meccs 14.30 - M4 SPORT: Mezőkövesd- FTC foci NB I-meccs 14.30 - ARENA SPORT: Feye­­noord-Willem II holland bajnoki 1o-P11T1PPPS 15.00 - M4 SPORT+: ORANGE SPORT 1: Trencín-DAC foci For­tuna Liga-meccs 15.00 - PREMIER SPORT: West Bromwich-Manchester United angol bajnoki focimeccs 15.00 - DIGISPORT 2 (szlovák): Cagliari-Atalanta foci Serie A-meccs 15.20 - EUROSPORT 1: ŐT SPORT: Sílövő-vb, női üldözéses 15.30 - DIGISPORT 1 (szlovák): Frankfurt-Köln foci Bundesliga­­meccs 15.30- EUROSPORT 2: Clasica De Almeria kerékpárverseny 16.00 - SPORT 1 (cseh): Paris 92-Vác férfikézilabda EK-meccs 16.00-ARENASPORT 2: Lugano- Young Boys svájci bajnoki foci­­meccs 16.10-EUROSPORT 1: Síugró-vk 16.15 - DIGISPORT 3 (szlovák): Real Madrid-Valencia foci La Liga­­meccs 16.50 - M4 SPORT+: Komló- Gyöngyös férfikézilabda NB I-meccs 17.00 - SPORT 2 (cseh): Galata­­saray-Kasimpasa török bajnoki foci­meccs 17.00- M4 SPORT: Fehérvár-MTK foci NB I-meccs 17.30 - CT SPORT: Svédország- Finnország felkészülési hokimeccs 17.30 - PREMIER SPORT: Arse­­nal-Leeds angol bajnoki focimeccs 18.00 - SPORT 1 (cseh): Vardar- Szeged férfikézilabda BL-meccs 18.00 - DIGISPORT 1 (szlovák): Wolfsburg-Mönchengladbach foci Bundesliga-meccs 18.00- ORANGE SPORT: Sparta- Karviná cseh bajnoki focimeccs 18.00 - DIGISPORT 2 (szlovák): Crotone-Sassuolo foci Serie A- meccs 18.00 - PREMIER SPORT: Ever­­ton-Fulham angol bajnoki focimeccs 18.30 - DIGISPORT 3 (szlovák): Levante-Osasuna foci La Liga­meccs 19.30-M4 SPORT: Haladás-Vasas foci NB II-meccs 20.45 - DIGISPORT 1 (szlovák): Inter-Lazio foci Serie A-meccs 21.00 - DIGISPORT 2 (szlovák): Villarreal-Betis foci La Liga-meccs 21.05 - NOVA SPORT 1: Pitts­burgh-Washington hoki NHL-meccs 1.05 (hétfő) - NOVA SPORT 1: Vegas-Colorado hoki NHL-meccs