Uj Világ, 1953. december (6. évfolyam, 27-53. szám)

1953-12-03 / 49. szám

y­ar VILÁG A Magyar Híradó és Dokumentum Filmgyár felvételei A POSTA KÖZPONTI HÍRLAPÍRÓJ­A közli, hogy az írt Világ üzemi előfizetők osztály új évite: VIII., Rösök Szilárd­ utca 1i. Telefon: 142-007. A londoni nagy mérkőzés előtt, 1­3 ezer néző teszült várakozása közben a két csapat kifut a pályára. Puskás és Wright csapatkapitányok az élen Még egy perc sora telt el ,­­ s már védhetetlenü­l száll a jobb felső sarokba Hidegkúti éles lövése — az első magyar gól ! Puskás hat angol játékos gyűrűjében sem adja meg magát: a főidőn fekvő balsarokkal küldi hátra a Jabdit Hidegkútinak, aki­. .. . mint .1 képen látható 1 k­arésfeles vonal jobboldaliról belövi a második gólt Puskás ebben a pillaatban kel fel a 7-es számú angol játékos (Ramsay) mögött Korai öröm volt az angolok szrmára az egyenlítő gól. .. Sok tízest­ed másával nehéz perceket él át a tribünön egy skót szurkoló ... A jobbszélre került Czibor beadását Puskás bom­balö­véssel a harmadik magyar góllá értékesíti. A kapus öklözni akar, de nem éri el a labdát Bozsik lövése Puskás lábán Irányt változtatva, az angol háló jobb sarkában köt ki (ld!) A nagy lendülettel rohamozó Mortensen (I-es számú angol játékos) elől Grosies vetődéssel szedi el a labdát B­izsik „távolsági rekordja“: Ji­raéte­ről, az angol játékosok nagy áruula­tára, csapatunk ötödik gólját lövi balsarokba (5:1!­ Az angol hátvéd szomorúan nézi a labdát, amely hatodszor répáll a al­ié kapuira Örömmámorban ölelkeznek* össze a magyar játékosok a nagy gy­őzelem után. Mom­nsen gratulál Lórántnak ÚJ VILÁG A MAGYAR SZOVJEET TÁRSASAI, KÖZPONTI LAPJA Megjelenik minden csütörtökön Feleid* szerkesztő: SARLÓ SÁNDOR Kiadja: MSzT Lap- és Mozgalmianyag­­kiadó V41L. Bp, V., Kossuth L. u. 20. Felelős kiadó­. LÁNYI PÁL Szerkesztőség­: Budapest, V., Semmel­s/1 4s-ut£a 1—3. Leveleim: Budapest A Posta­fi­ók 206. Thief cm: 187-715, 187—900* Előfizetési ár egy hónapra: üzemi elő­fizetőknek 10 forint, egyéni előfize­tőknek 2,50 forint. Terjeszti: Posta Központi Hirlapiroda, Budapest, V., József nádor­ tér 1. Te­lefon: 180—SSO. Üzemi előfizetés: 142—007. Egyéni előfizetés: a postai kézbesítőknél. Vörös Csillag Nyomda, Budapest, V., Bajcsy-Zel­inszky út 78. Felelős: Porosz­ka L.