Vas Népe, 1965. november (10. évfolyam, 258-282. szám)

1965-11-02 / 258. szám

Szarka két ü­est kivédett Haladás Debrecen 4:1 (3:1) Kellemetlenül hűvös, szeles, borús időben zajlott le va­sárnap Debrecenben a Hala­dás számára fontos találkozó. A nagyerdei stadion hatalmas nézőtere szinte üresen táton­gott, amikor a két csapat ki­futott a pályára. Alig 800 (!) néző előtt Wottava játékveze­tő sípjelére a következő ösz­­szeállításban kezdett a két csapat Haladás: Szarka — Szőke, Homolya, Mester — Tóth Gy., Márkus — Stolcz, Himer, He­gedűs, Iszak, Tóth Z. DVSC: Németh — Sóvágó, Nagykapo­­si, Varsányi — Cseke, Somodi — Némethy, Gazsó, Lajtos, Rá­cai, Cseke. Már a második percben gólt ért el a Haladás. Himer szög­letrúgása után a labda Tóth Z. elé pattant, s a balszélső 14 méterről a felső léc alá bombázott. 1:0. Egy perc múl­va Homolya szerelését sza­bálytalannak minősítette a já­tékvezető, 11-est ítélt. Cseke bal sarokra irányított labdá­ját Szarka vetődve kiütötte, a védők felszabadították. Válto­zatos játék közben a 6. perc­ben Némethy lábáról szedte le a labdát Szarka A 9. perc­ben Stolcz futott el a jobbszé­len, majd az ötös magasságá­ból középre lőtte a labdát, s a Hegedűs elől menteni aka­ró Sóvágó a saját kapujába rúgta. 2:0. Ráczi lőtt kapu mellé, majd Németh védett bravúrosan Iszak lövése nyo­mán. A 23. percben középen futott a hazai támadás, Né­methy kitört a védők közül, Ráczihoz továbbított, s az ösz­­szekötő jobb oldalról, a bal alsó sarokba lőtt. 2:1. A 31. percben Tóth Gy. három csel után előretört, beadott labdá­ját Himer közelről a balkötő helyéről a hálóba lőtte. 3:1. A 44. percben Hegedűs fejelt ka­pura, a felső kapufán csattant a labda Haladás-rohamokkal kezdő­dött a második félidő. Az 50. percben újabb 11-eshez ju­tott a DVSC. Ezúttal Mester ,,belépőjét” minősítette sza­bálytalannak: a játékvezető. Ráczi büntetőjét a jobbra moz­duló Szarka ölre fogta. Erősen sötétedett, nehezen lehetett kö­vetni a labda útját. Hullámzó mezőnyjátékkal teltek a to­vábbi percek. • A 73. percben Hegedűs labdáját a kapus Himer elé ütötte, de a csatár nyolc méterről csúnyán kapu fölé lőtt. A 81. percben gyors Haladás támadás végén Iszak szerezte meg a labdát, s két csel után 15 méterről laposan a kapuba lőtt. 4:1. Nem hozott jó játékot a mérkőzés. A Haladás érthetően a tét miatt, ezúttal is idege­sen játszott. Győzelméhez azonban egy pillanatra sem fért kétség. A hazaiak le­tört együttes benyomását kel­tették. Jók: Szarka, Mester, Tóth Gy., Márkus, Tóth Z., Stolcz, illetve Nagykaposi, Ráczi, So­modi, Szabó Jenő Diósgyőr—ITI, ker. TTVE 3:0, BVSC—Budafok 0:0, Egyetér­tés—Miskolc 3:2, Székesfehér­vár—Ganz-MÁVAG 1:0, Duna­újváros—Győri MÁV DAC 3:1, Nyíregyháza—Jászberény 1:0 (félbeszakadt), Oroszlány— Szállítók 1:1. A bajnokság ál­lása: A Nyíregyháza—Jászberény félbeszakadt mérkőzés ered­ményei nem számítottak be. 1. Dunaújváros Kohász 29 17 8 4 42:21 42 2. Diósgyőri VTK 29 14 8 7 36:19 36 3. Szombathelyi Haladás 29 16 4 9 53:30 36 4. VM Egyetértés 29 13 10 6 36:32 36 5. Miskolci VSC 29 12 9 8 36:28 33 40 6. Szállítók 29 10 11 8 42:33 31 7. Ganz-MÁVAG 29 12 6 11 32:33 30 8. Győri MÁV DAC 29 10 8 11 40:45 28 9. Székesfehérv. VT Vasas 29 9 9 11 38:32 27 10. Budafoki MTE Kinizsi 29 9 9 11 26:23 27 11. Budapesti VSC 29 9 9 11 36:33 27 12. Oroszlányi Bányász 29 10 7 12 36:34 27 13. Debreceni VSC 29 10 7 12 35:34 27 14. Nyíregyházi Spartacus 28 11 4 13 27:45 26 15. Jászberényi Lehel 28 6 4 18 26:62 16 16. III. ker. TTVE 29 3 7 19 30:67 13 4 Osztályozok a kézilabda NB II-be jutásért szombathelyi Spartacus—Pápai tilos (férfi) 18:13 (6:7). Az osz­­tyozó mérkőzések második iduló­j­át szombaton és vasár­­a játszották le. Szombaton a­ombathelyi együttes Pápán ,17 arányban diadalmaskodott,­asárnap Tekauer játékvezetése mellett így állt fel az Sz. Spar­­k­us: Saródi — Rimányi, Hov­áth S., Lövegjártó, Bajner, Zombor, Pálfi. Csere: Lovranics. A hazai csapat kezdett, Pálfi övése szállt el a kapu előtt. A pápaiak is szép ellentámadásokat vezettek, Saródi kétszer is bra­­úzosan védett. Az 5. percben Orváth S. bal oldalról bomba­­gólt dobott. 1:0. Három perccel előbb Gombor két csel után ta­­rlt a hálóba. 2:0. A pápaiak ré­véről Németh szépített. 2:1. Gálfi és Lövegjártó két góljával :1-re elhúzott a Spartacus, de ezben Gombor egy 7 méterest­­ hagyott. A vendégcsapat nem agyta magát, sok gyors támadást vezetett. Dékány, Zsilkó és Pala két góljával sikerült kiegyenlí­tenie. 5:5. Ezután Lövegjártó olt eredményes. 6:5. Ekkor Baj­iért 2 percre kiállították. A Textiles kihasználta az ember­­előnyt és Dékány, valamint Cuti góljaival vezetést szer­­zett. 6:7. Szünet után gyorsan hullottak gólok: Lövegjártó 7:7, Zsilkó :8. Lövegjártó egyenlített: 8:8, Majd villámgyors jobboldali tá­­madást fejezett be góllal Pálfi. :8. Ezután Gombor lőtt gólt: ■­:8. Most három kiállítás követ­­ezett: Bajnert (Sz) 5 percre, Iíikét és Bántot (mindkettő spa) 2—2 percre. Zsilkó gólja tán Pálfi és Rimányi talált a­apuba. 12:0. A pápa azonban nem­csak egyenlített újra, hanem vezetést is szerzett 12:13 arány­ra. Az utolsó negyedórában Tonban a Spartacus kitűnően új­rázott, Lovranics egyenlített. •13. Pálfi 7 méteresből lőtt gólt. ■ :13. Majd később Horváth S­­ivranics és Gombor (2) góljai­­s alakult ki a végeredmény. A két csapat mérkőzése a szombati találkozóhoz hasonlóan most is igen szoros küzdelmet hozott. A hazaiak a hajrában pontosabb adogatással és jobb helyzet kihasználással mer­rde­­melten szerezték meg a győzel­met ebben az arányban is. Pápa­ Spartacus—Szombathelyi Cipőgyár (női) 9:3 (2:2). Az első fordulóban a pápai lányok mind otthonukban, mind Új­pes­ten legyőzték az Újpszi Gyapjú csapatát, így két olyan együttes találkozott, amely két-két győze­lemmel büszkélkedhetett. Sajnos a szombathelyiek nemcsak szom­baton Pápán maradtak alul 13:6 arányban, hanem a visszavágó sem sikerült. Az Sz. Cipőgyár Kondor játékvezetése mellett a következő összeállításban sze­repelt: Némethné — Fehérné, Keszei, Kovács, Deák, Csősz, Tóth, Csere, Szabó, Tóthné, Czeglédi, Suborics. Az első gólt a vendégek lőt­ték Szalai révén. 1:0. Ezután Dreschlert (P) 2 percre kiállítot­ták. Jobb oldali támadást Tóth szép lövéssel fejezett be. 1:1. Készes hatalmas lövését nyomta kapu fölé a kapus. Kovács lövé­sét viszont nem tudta hárítani. 1:2. Bedőcs 7 méteresből egyen­lített. 2:2. Később Készéi jutott 2 percre a kiállítás sorsára. Igen sok hiba csúszott a Cipőgyár já­tékába. A 15. percben Készéi lövése került kapu mellé. A második félidő érvénytelen Készéi góllal kezdődött. Készéi bombája zúgott el később a jobb felső kapufa mellett. Er­­hardt viszont a hálóba talált. 3:2. Szalai gólja után (4:2). Deákot vágták fel gólhelyzetben, de Ké­széi a 7 méterest kihagyta. Szalai, majd Készéi lőtt gólt. 5:3. Er­­hardt, Fejes, Bedőcs és Fejes lőtte az újabb pápai gólokat. Közben Tóthné a kapufát találta el, Tóth pedig egy 7 méterest hibázott el. Az Sz. Cipőgyár ezen a mér­kőzésen igen nagy hibaszázalék­kal játszott. A csapatból hiány­zott a lelkesedés. & SA­Q 3 Ez történt az NB Ill-ban SZ. PAMUTIPA­i- SZ. CIPŐGYÁR 3:2 (0:1) Cipő­gyári sporttelep, 200 né-­­­ző. V: Szanyi. e Sz. Pamutipar: Takács — 1 Taschler, Pék, Horváth — Gáspár, e Németh 11 — Varga, Szűcs, Iszak, e Szakács, Szárnyas. Sz. Cipőgyár: 1 Viktora — Geicsnek, Horváth, 2 Németh M. — Markó, Németh­­ M. — Sziklai, Kiss, Molnár, Bá-­­­nyai, Kecskés.­­ Változatos játékkal teltek az­­ első percek. A 12. percben­­ Szőcs jó labdát kapott, kapura­­ lőtte, de Viktora biztosan vé­­ő­dett. A másik oldalon Kiss 18­0 méterről lövést eresztett meg, a labda a bal kapufa mellett­­ szállt el. Két perccel később­­ Molnár a balösszekötő helyén 1 ugrott ki, félmagas lövésszerű­­ beadását Takács kiejtette, Kiss ráfutott, de az üres kapu mel­­­­lé gurított. Később Sziklai a­­ felső kapufát találta el. A já­­­­ték továbbra is eléggé hullámzó volt. A 23. percben Kiss kitűnő­­ beadását Bányai 8 méterről fe­jelte kapura, de Takács bravú­ros vetődéssel mentett. Feljött a Cipőgyár és több formás tá­madást vezetett. A 28. percben Kecskés átadását Bányai 5 méterről a bal kapufáinak fe­jelte és a labda az alapvona­lon túlra pattant. Sziklai veze­tett gyors támadást, beadását Molnár kapu fölé lőtte. A Ci­pőgyár támadásait két gyors szélsőjére építette ekkor és ezért többször került veszélybe a Pamutipar kapuja. A 35. perc­ben Kiss kitűnő labdát adott a lyukra futó Bányainak, aki a ki­futó Takács felett a kapu kö­zepébe talált. 0:1. Tovább is a Cipőgyár maradt támadásban. Kiss—Kecskés összjáték után Kecskés beadását Molnár és Bányai is elhibázta. A 40. perc­ben Kiss—Sziklai adogatás után Sziklai 16 méteres bombá­ja a felső kapufát találta el. A második félidő újra Cipő­gyári támadásokkal kezdődött. A 46. percben Kecskés az alap­vonaltól gurított vissza és a jó ütemben érkező Bányai 2 mé­terről a kapu közepébe lőtt. 0:2. Sziklai futott el, 8 méterről csúnyán kapu fölé lőtt. A Ci­pőgyár pontos adogatással az eredmény tartására törekedett. A 60. percben gyors jobb oldali tá­madást vezetett a Pamutipar: Varga beadását Viktora csak kiöklözni tudta, Szárnyas 10 méterről kapura lőtt, a labda a bal kapufáról pattant a há­lóba, 1:2. A gól után változatos játék alakult ki. Bal oldali Ci­­pőgyári támadást fejezett be lövéssel Kiss, Taskács szögletre öklözte a labdát. A másik ol­dalon Gáspár átadását Szakács kapta tiszta helyzetben, Sza­kácstól azonban elpattant a lab­da és Viktora mentett. Esett az iram, a játék a két 16-os kö­zött hullámzott. Tíz percen ke­resztül egyik kapura sem ment lövés. Az utolsó negyedórában hatalmas, hajrába kezdett a Pa­mutipar. Pék ment előre Szőcs helyére. A 85. percben a szem­füles Horváth elfutott a balszé­len és a jó ütemben érkező Pék a beadást a hálóba fejelte. 2:2. A 89. percben ismét baloldalt futott a pamutipar támadása. Szárnyas szerezte meg a labdát és a kimozduló Viktora mellett a kapu közepébe lőtt, 3:2. A mérkőzés két ellentétes félidőből állt. Az első 45 perc­ben a Cipőgyár játszott lendü­letesebben és ötletesebben, de csatárai sok helyzetet elrontot­tak. A második félidőben a nagy lelkesedéssel küzdő Pa­mutipar megérdemelten harcol­ta ki a győzelmet. Jók: Takács, Pék, Gáspár, Szakács, illetve Horváth, Markó, Német M. és Bányai, K. A. labdát. A 10. percben újra Nagy veszélyeztette a hazai kaput, de labdája elhagyta a játékteret A vendégek támadtak ezekben a percekben. Bokor lövését véd­te Takács. Hosszú perceken át a két 16-os között folyt az eredménytelen játék. A Vasas lestaktikáján szinte minden ha­zai támadás elakadt. A 39. percben nagy helyzete akadt a Kőszegnek, de Poór nagyszerű fejese nyomán kapura szálló labdát Kiss remek érzékkel há­rította. Antalovics 20 m-es bom­ba szabadrúgása jelentett még eseményt az első félidőben, e lövést Kiss biztosan védte. Hazai rohamok vezették be a második félidőt is. A 49. percben hazai lábakon vándo­rolt a labda, s végül Neudl át­adását Tóth II a hálóba fejelte. 1:0. Ezután beszorult a Vasas, de jól védekezett. A következő percekben gyors iramú, válto­zatos lett a játék. A 62. perc­ben Tóth Ts vezette fel a lab­dát, középre ívelt és a berob­banó Poór a vetődő kapus mel­lett a hálóba fejelte a hazaiak második gólját jelentő labdát. 2:0. Kiss védett több ízben jó érzékkel, majd a 79. percben kialakult a végeredmény. An­talovics—Halmai—Poór volt a labda útja, s a felugró Poór fe­jéről a labda a hálóba vágó­dott. 3d). Hazai fölény közben ért véget a játék. Sportszerű találkozón az el­ső félidőben a Vasas, szünet után a hazaiak játszottak job­ban. A látottak alapján Kőszeg győzelme megérdemelt. Jók: Né­meth I, Farkas, Antalovics, Hal­­mai, Poór, Tóth II, illetve Kiss (a mezőny legjobbja), Kovács, Karoknai, Bokor és Papp. S. A Sárvári Kinizsi—Soproni Tex­tiles 0:0, Tokod—Almásfüzitő 0:0, Veszprémi Aköv—Tatai Honvéd 2:1, Ajka—Mosoni Va­sas 3:3, Soproni VSE—Pápai Vasas 2:0, Nyergesújfalu—Veszp­rémi Vasas 0:0 (félbeszakadt). A bajnokság állása:I 5 L SVSE 29 19 4 6 59:30 42 2. Soproni T. 29 17 6 6 48:27 40 3. Mosoni V. 29 13 10 6 55:32 36 4. Almásfüzitő 29 14 8 7 58:35 36 5. Ajka 29 14 7 8 51:26 35 , 6. Sz. Cipőgyár 29 15 3 11 49:38 32 • 7. Veszp. A. 29 13 4 12 41:42 30 • 8. Sárvár 29 11 6 12 36:37 2­ 9. Pápai V. 29 10 7 12 40:44 21 . 10. Tatai Honv. 29 11 3 13 43:48 21 11. Kőszeg 29 11 4 14 42:54 21­­ 12. Sz. Pamut 29 10 6 13 42:56 21 . 13. Veszpr. V. 28 10 3 15 32:46 22 . 14. Nyergesújf. 28 8 6 14 46:65 21 . 15. Tokod 29 5 7 17 22:55 13 . 10. Sz. Vasas 23 5 4 20 27:56­­. KŐSZEGI TEXTILES— SZ. VASAS 3:0 (0:0) Kőszeg, 400 néző. V: Vajda. Kőszeg: Takács — Iszak, Né­meth J., Vadász — Farkas, An­­talovics — Neudl, Halmai, Poór, Szeitz, Tóth II. Vasas: Kiss — Molnár, Kovács, Horváth — Né­meth, Koroknár — Balaton­­, Bokor, Nagy, Pagrits, Papp. Azonnal a hazaiak lendültek támadásba, s a 3. percben Tóth II érvénytelen lesgólt lőtt. A 4. percben rövid gyászszünet következett a nemrég elhunyt volt kőszegi labdarúgónak, Mol­nár Lászlónak az emlékére. A 7. percben Halmai bombáját védte Kiss. Az ellentámadás során Nagy óriási gólhelyzet­ben a felső kapufára emelte a Megyei 1. osztályú , labdarúgó-eredmények : SZSE—Ják 1:0 (0:0). Ják. V:­­ Németh. SZSE: Hegyi — Ra­­­­domeczky, Molnár I­, Chama . — Marton, Bakó — Kozma,­­ Döbrössy, Janzsó, Polgár, As­­s­bóth. Ják: Bobos — Szabó,­­ Hajszán, Plózer — Nagy, Hor­­­­váth — Neubauer, Tóth I.,­­ Sipos, Tóth IX., Tóta. A rend­­­­kívül szívósan és jól védekező c­sák ellen nehezen nyert a többet támadó SZSE. G: Koz­­­­ma. Jók: Bakó, Kozma, Jan­zsó, Asbóth, illetve Hajszán,­­ Horváth (a mezőny legjobbja).­­ Vasvár—Rábapaty 4:1 (3:1). Vasvár. V: Pillér. Vasvár: Kozák­ — Vanek, Purás, Hor­váth — Tóth, Rácz — Ródler, Németh, Soós, Sipos, Goór. A­­ mindvégig fölényben játszó­­ hazai csapat biztosan győzött.­­ G: Sipos (2), Soós, Németh,­­illetve Juhász. Sz. Dózsa—Sárvári MEDOSZ­­ 4:0, Celldömölki VSE—Celldö­­­mölki KSK 5:4, Szentgotthárd­­ —Sz. Spartacus 1:0, Körmen­di Téglagyár—Szentkirály 1:0, Sz. Postás—Csepreg 1:0. Sz. Pedagógus- Miskolci Építők 15:5 Miskolcon nagyszerű győ­­­zelmet aratott a szombathe­­­­lyi Pedagógus NB I-es női­­ asztalitenisz-csapata, amely­­ 15:5 arányban diadalmasko­­­­dott. A Pedagógus győztesei: Gáspárné—Nagy pár 3, Sze­­c­kér—Grátzl pár, Gáspárné 4,­­ Nagy 3, Szekér 3, Takács­ 3: 1 Ugyancsak győztesen tért­­ haza vasárnap az Sz. Cipőgyár­­ NB II-es női asztalitenisz-csa­­­pata is, amely Budapesten­­ 17:3-ra verte a MAFC együt­­t­­esét. Győztesek: dr. Krutiné 4 —Kissné pár 2, Tarlacz—Osz­­­kó pár 2, dr. Krutiné 4, Tar­­i­­acz, Kissné, Oszkó 3—3. VAS NÉPE NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés Szombathelyi Haladás­—Kőszegi Fáklya 68:31 (40:8) Haladás sporttelep, 106 néző. Sz. Haladás: Sass, Antoni, Wagner, Újlaki, Süle. Csere: Reményi, Farkas, Asbóth, Horváth R., Al­bert, Gampel és Kuntár. Kőszeg: Horváth M., Németh G., Szalay, Lujber, Laki. Csere: Si­huber, Pozvai, Németh Iván. Ragyogóan kezdett a szombat­­helyi együttes. Különösen Sülé játszott jól és egymás után dobta a kosarakat. A Haladás kezdő ötöse végigjátszotta az első fél­időt és a nagyon gyenge napot kifogó Fáklya ellen továbbra is kitűnően használta ki helyzeteit. A szombathelyi csapat 14:1-re, majd később 32:5-re húzott el. A félidő utolsó perceiben is a Haladás volt eredményesebb. Szünet után már több cserejá­tékos is szóhoz jutott. Ekkor ki­egyenlített küzdelem folyt, a kőszegieknek is többször sikerült kettős kosarat elérniük. A mér­kőzés utolsó öt percében ismét a kezdő ötös állt be a Haladás­ban, de Antonit rövidesen, ki­pontozták és ezért cserélni kény­szerült Gál Elemér edző. Megyénk két NB II-es férfi kosárlabda-csapatának találkozó­ját könnyen nyerte a hazai együttes. Kosárdobók: Süle (19), Antoni (17), Wágner (10), Sass (5), Asbóth (5), Horváth R. (4), Reményi (4), Újlaki (2), Kuntár (2) illetve Horváth M. (7), Vujber (6), Szalay (6), Laki (3), Sc­huber (3), Pozvai (2), Németh G. (2), Jas -4. A világ sportja a sorokban A spanyol labdarúgó-baj­nokságban a vasárnapi for­duló után nem változott az élcsoport állása: 1. Atletico Madrid 13 pont, 2. Real Mad­rid 12 pont, 3. Valencia 11 pont. A francia labdarúgó-baj­nokság 12. fordulója után a bajnokság állása: 1. Nantes 23 pont, 2. Valenciennes 18 pont. A román bajnokságban: 1. Bukaresti Rapid 17 pont, 2. Petrolul 14 pont. A tavalyi bajnok Bukaresti Dinamo a 9. forduló után az utolsó előtti helyen áll. * Az Algéria és Marokkó lab­darúgó válogatottjának talál­kozó­ja 0:0 arányban döntet­lenül végződött. * A Santos vasárnapi brazil bajnoki labdarúgó-mérkőzésén 5:2 arányban győzött a Pru­­dentina ellen, és mind az öt gólt Pele lőtte. A góllövő lis­tán 20 mérkőzés után Pele vezet 40 góllal. * Az olasz Napoli és az ar­gentin Independiente máso­dik mérkőzése 1:1 arányban döntetlenül végződött. Az el­ső találkozón az argentinok nyertek 1:0-ra, s így ők kap­ják a kettős találkozóra kiírt kupát. * A bolgár bajnokságban 1. Szófia Levszki 12 pont. * Soproni VSE-Sz. Dózsa 13:7 Vasárnap Sopronban zajlott le a Soproni VSE—Sz. Dózsa területi felnőtt csapatbajnoki ökölvívó rangadó-mérkőzés, amelyen a Dózsa legalább egy pontot szeretett volna elérni ahhoz, hogy megnyerhesse a területi bajnokságot. Sajnos, e törekvés nem sikerült, mert a szombathelyi ökölvívó-szak­emberek szerint — akik a soproni találkozót látták —, a pontozás nem állt a feladata magaslatán. A fővárosi ponto­zók nem érkeztek meg, így a vezetőbíró és egy Győr—Sop­ron megyei pontozó vezette le a nagy fontosságú mérkőzést. Sajnos, e vezetés és pontozás több ízben a Dózsára volt hátrányos, mert például Ver­­delicset lepontozták, Kovácsot pedig indokolatlanul leléptet­ték. Eredmények (légsúlytól fölfelé, elöl a soproni ver­senyzők): Dobronyi—Verdelics. Verde­­lics végig jobb volt, mégis vesztesnek hozták ki a pon­tozók. Markó—Lovas. A máso­dik menet közepén súlyos szemsérülés miatt Lovas a le­léptetés sorsára jutott. Kriz­­manics—Sárközi II. A nagy fölényben levő Sárközi a má­sodik menetben döntő fölény­nyel nyert. Lupták—Kovác. A végig jobb Kovácsot ért­hetetlenül a harmadik menet­ben a pécsi vezetőbíró sza­bálytalan ütés miatt leléptet­te. Németh—Szekeres. A fiatal Szekeres a vidéki válogatott Németh ellen egy menet után feladta a mérkőzést. Tóth— Pommer. Pommert többszöri tenyeres ütés miatt a második menetben leléptették. Egresits —Löki. A meglepően okosan versenyző Laki végig vezetve pontozással nyert. Pete—Stahl­­mayer. A sok ütésváltással le­zajlott találkozón Sthalmayer közelebb állt a győzelemhez az eredmény azonban döntet­len lett. Hirsch—Petőcz. Pe­­tőcz csak annyit adott ki ma­gából, amennyi a biztos pon­tozásos győzelméhez szüksége­ volt. Kovács—Türk. A 29 ki­lóval nehezebb hazai verseny­­ző ellen Türköt az első me­netben döntő fölény címér . _ KovÁCS FALNAK (balra) nem volt „szerencséje*’ Sopron­ban a vezetőbíróval. Ellenfelénél sokkal jobb volt, de a vezető­je*a harmadik menetben leléptette, és a soproni fiút hirdette­­győztesnek. Kovácsnak egyébként ez volt az idei csb-n elszen­­-nett egyetlen „veresége- képünkön a kiváló versenyző ellen 2- 1 gy?k­eressége igyekezett ellenállni , sikertelenül Erőfölénnyel Kovács győzött, sikertelenül. 1965. november 2. Kedd