Vas Népe, 2002. április (47. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám

2002. április 15. HÉTFŐ SPORT Nem bírt a Vasassal a Haladás Igazából egyik csapatot sem boldogíthatja a szombati döntetlen ■ Kiss Tamás S.Oliver-Haladás-Vasas 2:2 (2:2).­­ Szombathely, 4000 néző, NB I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Kiss B. S.Oliver-Haladás: Takács T. (6) - Kaj (6), Horváth T. (4), Szekér (6), Leandro (5) - Czeglédy (5), Némethy (6), Halmosi (5) - Nagy L. (5), Filipovics (6), Alex (6). Edző: Szentes Lázár. Vasas: Nóta (6) - Schindler (5), Juhár (5), Hrutka (5), Makra (5) - Sí­rnok (6), Polonkai (5), Zabos (6), Tóth N. (6) - Gyánó (6), Váczi (7). Csere: Leandro helyett Tóth P. (5), Halmosi helyett Németh T. (5) az 59., Filipovics helyett Japa (-) a 73., Polonkai helyett M'bemba (-) a 76., Zabos helyett Bükszegi (-) a 79., Gyánó helyett Szabados (-) a 87. percben. Gólszerzők: Alex a 23., Filipovics a 31., illetve Gyánó a 8., Váczi a 30. percben. Sárga lap: Simók a 19.,Makra a 70.,Némethy a 72.,Tóth P. a 75.perc­ben. 8. perc: Váczi indította Gyó­nót a jobbösszekötő helyén. A csatár előbb eltolta a labdát a be­csúszó Horváth T. mellett, majd Takács kapust megelőzve 10 méterről a hálóba lőtt (0:1). 23. perc: Czeglédy kevere­dett át a bal oldalra, s remek lab­dával hozta játékba a kapu előte­rében helyezkedő Alexet. A bra­zil lekezelte a labdát, egy lövő­csellel becsapta Nótát, majd 12 méterről a hálóba lőtt (1:1). 30. perc: Váczi indította a bal szélen elfutó Tóth N.-t. A kö­zéppályás néhány métert vezet­te, majd visszapasszolta a labdát az akciót követő Váczinak, ő pe­dig 24 méterről védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba (1:2). 31. perc: Jó 25 méterről, jobbról Czeglédy ívelt szabad­rúgásból középre. A kapujából kilépő Nóta nem érte el a labdát, amely így Hrutkáról Filipovics elé csörgött. A csatárnak nem okozott gondot, hogy 6 méterről a hálóba passzoljon (2:2). 34. perc: Nagy L. indításával Alex lépett ki középen, ám 12 méterről a kifutó Nótát találta el. 65. perc: Váczi 16 méteres bombáját Takács T. tornázta szögletre a bal felső sarok elől. 76. perc: Bal oldali szöglet­rúgás után Alex ollózott kapura 8 méterről, Nóta azonban hárí­tott. A Vasas nagyjából az előre megadott összeállításban lé­pett pályára, a szombathe­lyiek elképzeléseit viszont fel­borította, hogy a lábát fájlaló Preisinger nem tudta vállalni a meccset. A Haladás tervezett taktikája ettől persze nem vál­tozott, akárcsak eddigi hazai meccseiken, a zöld-fehérek ez­úttal is 4-3-3-as felállásban, s letámadással kezdtek. Más kérdés, hogy az angyalföldie­ket ezzel szemlátomást nem hozták zavarba. A vendégek ugyanis rendkívül egyszerű, de mint gyors góljuk is mutat­ja, eredményes focit játszot­tak: a megszerzett labdát nem dajkálták a középpályán, ha­nem egyből felpasszolták a csatároknak, illetve kitették a szélekre a támadásokat balról segítő Tóth Norbertnek, vagy a jobbról érkező Simeknek. Ellentétben velük, a szombat­­helyiek nem igazán tudták, hogy támadásban mit is kezd­jenek, ennek ellenére egy vá­ratlan húzás, Czeglédy bal ol­dalon való felbukkanása nyo­mán mégis sikerült egyenlíte­niük. A gól némileg meg­nyugtatta az addig igencsak kapkodóan focizó szombathe­lyieket, egyre többször kerül­tek helyzetbe, újabb találatot mégsem ők, hanem egy gyors ellenakció végén a Vasas szer­zett. A szurkolók azonban még ki sem tárgyalhatták, hogy Szentes Lázár miért is nem szervezi át a Haladás ne­hézkes védelmét, amikor az angyalföldi bekkek is össze­hoztak egy gólt, és ismét egál­ról folytathatták a csapatok. Kevéssel ezután Alex szerez­hetett volna vezetést a szom­bathelyieknek, majd a máso­dik félidő derekáig főként a mezőnyben birkóztak a játé­kosok. Jól láthatóan mindkét csapat győzelemre (a Haladás némi mezőnyfölényben, a Va­sas pedig gyors kontrákra­ játszott, a semleges nézők­nek, ha voltak ilyenek egyálta­lán, nem lehetett panaszuk a meccsre. Annál inkább az edzőknek, akik mindkét olda­lon cserékkel frissítettek, ám egyikük sem érte el célját, mert bár helyzetek akadtak, de betalálnia egyik csapatnak sem sikerült, s maradt a külö­nösebben egyik csapat javát sem szolgáló döntetlen. Szentes Lázár: - Kétszer is hátrányba kerültünk, s ez rá­nyomta bélyegét a meccsre. En­nek ellenére győzhettünk volna, adódó helyzeteinket azonban nem rúgtuk be. Tornyi Barnabás: - Nagyot küzdöttünk. Kétszer is vezet­tünk, ez azonban csak annyit ért, mintha kétszer egyenlítettünk volna. A második Haladás-gólt megelőző jelenet: Nóta késlekedik, Hrutkáról pedig Filipovics elé cso­rog a labda Fotó: Szendi Péter Fortuna a pápaiakat választotta Büki vereség a kihagyott büntetők meccsén ■ Horváth Zoltán BTK-Bükfürdő Hunguest Hotels-Pápai ESC 1:2 (1:1).­­ Bük, 400 néző, NB I/B-s labdarúgó alsóházi rájátszás, vezette: Ábra­hám. Bük: Varga Z. (6) - Gombos (6-2(4), Pusztai (6), Seper (5) - Tebe­­li (5), Zsebe (5), Zöld (5), Lengyel (6) - Mihalecz (6), Dani (5), Bencze (5). Edző: Mihalecz István. Pápa: Baji (6) - Oravecz (6-2(4), Radics (6), Lantai (6), Csomar­­kovics (6) - Kvasz (5), Vörös (7), Forrai (5), Herold (6) - Takács (6), Sütöri (5). Játékos-edző: Csertői Aurél. Csere: Forrai helyett Király (5) a 35., Tebeli helyett Szabó (4) és Zsebe helyett Kecskés (5) a szünetben, Bencze helyett Sátori (5) az 54., Herold helyett Polhammer a 80., Sütöri helyett Csertői a 86. percben. Gólszerző: Mihalecz a 40. ill. Takács a 36., Csordás az 53. percben. Sárga lap: Forrai all., Pusztai a 15., Lengyel a 39., Takács a 45., Radics a 48., Kvasz a 60., Kecskés a 87., Mihalecz a 90. percben. Kiállítva: Gombos az 52., Oravecz a 84. percben. 33. perc: Seper 22 méteres remek szabadrúgását Baji a fel­ső léc segítségével mentette szögletre. 36. perc: Herold bal oldali beadását Takács 10 méterről életerős fejessel küldte a jobb alsó sarokba (0:1). 40. perc: Lengyel a bal szél­ről kanyarított középre, Dani za­varórepülése megzavarta a pá­pai védőket, így Mihalecz telje­sen tisztán helyezhetett az ötös­ről a kapu közepébe (1:1). 44. perc: Dani 10 méterről estében célozta meg a vendégek kapuját, lövése mindkét oldalsó kapufát érintve halt el Baji kezé­ben. 52. perc: Jobb oldali pápai szöglet után Csomarkovics há­lóba tartó fejesét Gombos a gól­vonalon állva kézzel hárította, amiért Ábrahám kiállította a bü­ki védőt, és büntetőt ítélt. Vörös jobb alsóba tartó 1 l-esét Varga Z. hárította. 53. perc: Javított Csordás: közel 30-ról bombázott Varga Z. kapujába (1:2). 80. perc: Sátorit buktatta Ki­rály a tizenhatoson belül, ez is tizenegyes. Szabó büntetőjét a változatosság kedvéért Baji védte. 84. perc: Oravecz a felező­vonalnál letaglózta Lengyelt, s máris mehetett zuhanyozni. Változatos, küzdelmes mérkőzésen Fortuna végig a vendégek kezét fogta, ám így sem teljesen érdemtelenül vit­ték el a pápaiak mindhárom bajnoki pontot. Mihalecz István: - A fut­ballt fej nélkül nem lehet játsza­ni, a láb csak eszköz. Ettől füg­getlenül szerencsénk sem volt. Gratulálok a pápaiaknak. Csertői Aurél: - Szeren­csénk volt, van olyan, amikor nem a jobbik csapat nyer. Dani a pápaiak csapatkapitányát, Radicsot (5) hagyja faképnél VAS NÉPE 13 Fásultan is simán nyert a Körmend - A 15 évvel ezelőtt nyert bajnoki címre emlékeztek ■ Falussy P.-Gállos L. Marc-Körmend-Dombóvári VMSE 86:74 (27:16, 17:17, 24:21, 18:20).­­ Körmend, 2400 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezet­te: Harsányi, Katona. Körmend: NÉMETH 18/6, MADISON 21, Zsebe 7/3, Mujanovics 12/3, EDMONSON 26. Csere: Grebenár 2, Trümmer­­, Szlávik­­, Ke­resztes Edző: Patonay Imre. Dombóvár: Puskás 13/3, LEE 16, Bódi 6/6, Panta 2, Riley 13/3. Csere: Balogh 4/3, VAVRA A. 20, Krasznai trupp Edző: Déri Csaba. Az eredmény alakulása: 3. perc: 10:5,8. perc: 22:16,13. perc: 33:18, 17. perc: 42:31, 22. perc: 51:36, 29. perc: 66:52, 35. perc: 76:63, 38. perc: 82:71. Tizenöt éve, 1987. április 12- én ünnepelte története első bajno­ki címét a körmendi csapat, erre emlékeztek a meccs előtt a jelen­lévők. Patonay Imre elmondta, szeretnék méltó módon, közön­ségszórakoztató játékkal emléke­zetessé tenni az ünnepet. A vasiak dolgát könnyítette, hogy a vendé­gek egyik légiósa, Feda Jovano­­vics sérülés miatt hiányzott, igaz a Rába-partiaknál Trammer bokája nem jött rendbe, így ő csak a kis­­padon kapott helyet. A sérültek száma az ötödik percben tovább gyarapodott, egypontos hazai ve­zetésnél (12:11) Németh ütközött Lee-vel, minek következménye­ként az amerikai térde hosszabb ápolásra szorult. Kiválása megle­hetősen érzékenyen érintette a tol­naiakat, hisz az első negyed végé­re az egypontos különbségből 11 pontosat varázsolt a Marc. A foly­tatásban Lee visszaállt, a kezdeti iram viszont nem, így erősen kö­zepes színvonalon gyűrték tovább egymást a felek. A negyed elején megléptek a piros-feketék (13. perc: 33:18), akiknél Edmonson játéka emelkedett az átlag fölé, aztán egy 9:0-ás soro­zattal visszahozta a reményt a mintegy harmincfős szur­kolótábora által támogatott Dombóvár (16. perc: 33:27). A félidő hajrájában összekapták magukat a ha­zaiak, így 44:33-as előnnyel térhettek pihenőre. A máso­dik félidő elejének történé­sei közül Vavra András ponterőssége kívánkozik az élre, no meg az, hogy a DVMSE bármennyire is de­rekasan küzdött, sehogy sem tu­dott a mindig újítani képes Kör­mend közelébe férkőzni (29. perc: 66:52). A hosszú debreceni utazás nyomait láthatóan még vi­­selő vendéglátók csak annyit ad­tak ki magukból, amennyi a győ­zelemhez feltétlenül kellett, s ahogy telt az idő, a másik oldal is szép lassan beletörődött a meg­­változtathatatlanba. Gyenge meccsen, a körülmé­nyek ismeretében érthetően visszafogott házigazda így is biztosan győzte le az évadban több élcsapat dolgát is megne­hezített Dombóvárt. Patonay Imre: - Szerettünk volna jó játékkal kedveskedni szurkolóinknak, ám nagyon fá­sult, fáradt volt a csapat. Szeren­csére így is biztosan nyertünk. Re­mélem, legközelebb olyan baj­nokságot találnak ki, amelyben kétnaponta kell játszani... Déri Csaba:­­ Örülök, hogy sok szurkolónk eljött. Minden dombóvárit várunk a soron követ­kező, előbb az Atom, majd az Al­­bacomp elleni hazai meccseinkre. A körmendieknél elsősorban Edmonson játéka emelkedett az átlag fölé Fotó: Szendi Péter Szurkolói busz A Marc szurkolói buszt szer­veznek csapatuk szerdai, szé­kesfehérvári bajnokijára. A dél­után hat órakor kezdődő Alba­­comp-Körmend meccsre a Hu­nor borozó elől 14 órakor induló autóbuszra személyesen a hely­színen vagy a 350-145-ös tele­fonon lehet jelentkezni.