Vas Népe, 2019. március (64. évfolyam, 51-75. szám)

2019-03-05 / 54. szám

2019. MÁRCIUS 5., KEDD Kikapott a listavezető Elrajtolt a tavaszi szezon a megyei I. osztályú bajnokságban TÓTH JUDIT________________ sport@vasnepe.hu KÖRKÉP Megkezdődött a 2018/2019-es megyei I. osztályú labdarúgó-baj­nokság tavaszi szezonja. Az éllovas Celldömölk elvér­zett idegenben, az Egyhá­­zasrádóc vetett véget a lis­tavezető hosszú ideje tartó veretlenségének. Az időjárásra nem lehetett panasz a megyei I. osztály ta­vaszi nyitányán, napsütéses időben léptek pályára a csapa­tok. Szombaton két találkozót rendeztek, a Körmend elhozta a három pontot Jánosházáról, a Király otthon nyert, a találatot a góllövőlista vezetője, Deéry Ármin jegyezte. Vasárnap az Egyházasrádóc-CVSE ranga­dón a rádóciak nagy csatában fosztották meg hosszú ideje tartó veretlenségétől a lista­vezetőt. A legnagyobb arányú győzelem a Csepreg-Répcelak meccsen született, a répcelaki­­ak három gólt rúgtak, simán léptek túl vendéglátójukon. Jánosháza VSE-Körmen­­di FC 1-3 (0-0).­­ Jánosháza, 200 néző, vezette: Szabó III. Jánosháza: Kovács K. - Bugyi, Horváth A. (Szabó T.), Vágász, Palkovits, Simon, Ambrus (Dákai), Megye­­si, Dornai, Balázsi, Dobson. Edző: Kelemen Kornél. Körmend: Farkas M. - Majtényi, Takács M., Kósik, Niksz (Németh M.), Balázs, Czimber, Saly, Tompa, Takács Á., Kurucz (Varga R). Edző: ifj. Molnár Károly Gól: Bugyi (75.), ill. Czim­ber (51. 63.), Takács M. (81.). A Körmend uralta a mér­kőzést, ennek megfelelően alakult a találkozó. A vezetést Czimber góljával szerezte meg a vendég, majd néhány perccel később ismét betalált a Kör­mend komoly sérülésből vis­­­szatérő játékosa. A második félidőben szépített a Jánoshá­za, de a végén még volt lendü­let a vendégekben és még egy újabb góllal bebiztosították győzelmüket. Király SZE-Vép VSE 1-0 (0-0).­­ Szombathely, 100 néző, vezette: Vass I. Király: Mester I- Sásdi, Németh B. (Kalmár), Mester NI. , Hujber, Kudron (Biácsy), Németh D. (Szenczi), Deéry (Fogl), Vámos, Kondákor, Pol­gár (Varga G.). Edző: Hegyi László. Vép: Bezdi B. - Wágner, Danes, Berdi Sz., Hankó (Né­meth M.), Markó (Beke), Ko­vács D., Illés, Dala, Auer, Var­ga B. (Baumgartner). Edző: Török Richárd. Gól: Deéry (62.) és Mindkét fél nagy iramban fegyelmezetten kezdett. Az első félidőben rengeteg helyzet adódott minkét olda­lon, de egyik csapat sem tudta Csepregen rúgott hármat a sereghajtó Répcelak együttese akcióit gólra váltani. A máso­dik félidőben a hazai csapat rákapcsolt, és Deéry góljával előnybe került. Majd előnyét koncentrált játékkal megtar­totta. Rum KSC-Petőfi SE Vas­­­szécseny 1-3 (1-0).­­ Rum, 200 néző, vezette: Szabó I. Z. Rum: Busi - Csonka, Szé­kely (Ivic), Kontics, Gyurkó, Szabó D., Szakos, Táncsics, Kovács B., Nagy A., Farkas B. (Papp B.). Edző: Joó András. Vasszécseny: Kollarics - Kontics, Kiss K. (Horváth D.), Viszked B. (Horváth G.), Kiss B. (Szilvás), Varga R., Orsós. Gyűrű, Pungor (Gombkötő), Devecseri, Maczek (Hegedűs). Edző: Varga Roland. Gól: Szabó D. (45.), ill. Hor­váth D. (48., 78.) Gyűrű (57.). Jól előkészített pályán, ko­moly nézősereg előtt játsz­hattak a felek. Eleinte inkább csak kóstolgatták egymást a csapatok, majd a hazai együt­tes jutott előnyhöz. A máso­dik félidőben változott a játék képe, a rumi csapat az öltöző­ben maradt, ezt kihasználták a vendégek és meggyőző fölén­­nyel nyerték meg a mérkőzést. Rábapatyi KSK-Kőszegi FC 2-1 (1-0).­­ Rábapaty, 120 néző, vezette: Papp Ä. Rábapaty: Király, T. - Fe­hér (Yarish), Balhási, Piros (Pendli), Dugovics, Vámper (Vadász), Szabó A., László, Kovács T., Király L., Horváth K. Edző: Pungor István. Kőszeg: Bán - Lintner, Gugcsó, Fehér, Dán (Szűcs), Réti (Tóth D.), Rákhely, Ri­­egner (Riegler), Bujtás, Toldi (Major), Kovács Zs. (Prán). Edző: Őri Gábor. Gól: Vámper (35.), Kovács T. (91.), ill. Riegler (62.) Az első húsz percben in­kább védekezésre álltak be a csapatok, majd a Rábapaty át­vette az irányítást. A mezőny­fölény a félidő hajrájában érett góllá. A második félidőben a tizenhatoson belüli kavarodás után egyenlítettek a vendégek. A mérkőzést Kovács Tamás döntötte el Rábapaty javára a 91. percben egy fejesgóllal. Schott Lukácsháza SE­­ÖTE Ikervár FC 1-2 (1-1).­­ Lukácsháza, 100 néző, ve­zette: Mórocz Gy. Lukácsháza: Horváth K. - Bősze (Naisz), Gombás, Lengyel, Németh Cs. (Vörös), Gugcsó, Kovács D. (Kovács Sz.), Komárovics, Németh R., Szentkúti (Ódor), László. Edző: Bezdi István. Ikervár: Schener - Beleg­­raf, Pap, Csenterics (Koszto­­lánczi Á.), Németh R. (Ódor), Vincze Z., Bogdán (Varga M.), Vincze T., Döbrente, Naszá­dos, Kovács K. Edző: Dobány Gábor. Gól: Németh Cs. (6.), ill. Vincze T. (27., 75.) A lukácsháziak megérez­ték két távozó játékosuk - Tar Máté és Szalai Szabolcs - hiá­nyát. Szezon eleji, fásultabb já­tékot mutattak az együttesek. A Lukácsháza rúgta az első gólt a 6. percben, ez némileg felpörgette a játékot. Odatették magukat a vendégek is, Vincze Tamás duplázott, ami három pontot ért az Ikervárnak. Egyházasrádóci SE-Cell­­dömölki VSE-Vulkán Fürdő 1-0 (1-0).­­ Egyházasrádóc, 150 néző, vezette: Harcsár B. Egyházasrádóc: Báli - Németh Martin, László, Vilics, Molnár L., Németh Marcell (Kertes), Mészáros (Balogh A.), Kalmár, Kazincz­ki, Krajczár, Molnár I. (Báger). Edző: Lukács Ede. CVSE: Osvald - Lempeg (Horváth D.), Büki (Virág), Enyingi, Varga J. (Gorácz), Orosz (Szép), Kovács Z., Mol­nár T., Huszár (Németh J.), Klauzer, Piri. Edző: Kovács Balázs. Gól: Németh Marcell (44.). A meccs első része kiegyen­lített játékot hozott, ahogy az várható volt, nem igazán bír­tak egymással a felek. A félidő hajrájában a hazaiak szereztek vezetést, ezzel nehéz helyzetbe hozták a cellieket. Az egyhá­zasrádóci játékosok jó felfo­gásban futballoztak, lendüle­tük és lelkesedésük a meccs végéig kitartott, így két vállra fektették az éllovast, amely sokáig őrizte veretlenségét a bajnokságban. A hazaiaktól mindenki jól teljesített. Csepregi SE-Répcelaki SE 0-3 (0-2).­­ Csepreg, 150 néző, vezette: Héra Cs. Csepreg: Farkas B. - Táj­­mel (Takács), Steiner M., Kó­­tai, Reichardt, Baranyai, Pó­­cza, Kovács B. (Németh O.), Maráczi (Varga B.), Lukács (Péntek), Steiner C. (Németh B.). Edző: Steiner Zsolt. Répcelak: Németh G. - De Paula, Kossuth (Lónai), Tóth Do., Németh Gábor, Harkai, Tóth Dá. (Molnár Cs.), Ódor, Balogh B., Horváth T. (Kó­nya), Catomio (Rácz). Edző: Balassa Péter. Gól: Ódor (35., 39.), Balogh B. (91.) A Répcelaknál edzőváltás történt a télen, most Balassa Péter irányítja az együttest, amely jelentősen átalakult, megerősödött a téli szünet­ben. A vendégek dominanci­ája érvényesült az egész mér­kőzésen. Ódor az első félidő hajrájában gyors egymásután­ban kétszer is betalált, majd a meccs legvégén, a 91. percben még egy gólt lőtt a Répcelak, és magabiztos győzelmet ara­tott. Vasvár VSE-Kiswi­­re-Szentgotthárd VSE 2-1 (0-0).­­ Vasvár, 150 néző, ve­zette: Horváth P. Vasvár: Tóth K. - Bíró, Horváth A., Berta (Vincze K.), Robán, Hajas, Dávid, Pálla (Vincze B.), Bakos Cs. (Varga A.), Horváth Á., Schermann (Bakos D.). Edző: Lepár At­tila. Szentgotthárd: Soós - Vass, Kovács T., Papp V. (Szí­vós), Düh, Nagy O., Dancsecz, Bódi, Takács, Sulics (Musz­ka), Sipos (Bugán). Edző: He­ller László. Gól: Horváth Á. (65.), Vincze K. (85.), ill. Bugán (77.) Az első játékrészben nem esett gól, a második félidőben a Vasvár szerzett vezetést. De ez nem szegte kedvét a vendé­geknek, jó tíz perccel a hazai találat után kiegyenlítettek. A végjátékban megint a Vasvár jutott előnyhöz, így otthon tudta tartani a három pontot. Tudósítók JÁNOSHÁZA: Pungor István. KIRÁLY: Hegyi László. RUM: Kotsits Zoltán. RÁBAPATY: Dénes István. LUKÁCSHÁZA: Bezdi Ist­ván. EGYHÁZAS RÁDÓC: Báli László. Rádóc-CVSE 1-0. Szemből a nagyot játszó Kazinczki Gábor, háttal Orosz Norbert Fotó: Unger Tamás A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Celldömölk 16 123 1 43-6 39 2. Körmend 16 111 4 40-18 34 3. Király SZE 16 103 3 43-23 33 4. Lukácsháza 169 1 6 34-26 28 5. Egyházasrádóc 168 4 4 26-14 28 6. Vép 168 3 5 33-16 27 7. Vasvár 167 3 6 31-35 24 8. Rábapaty 166 4 6 20-26 22 9. Szentgotthárd 166 3 7 26-23 21 10. Kőszeg 165 2 9 27-46 17 11. Jánosháza 164 4 8 25-42 16 12.Ikervár 163 7 6 15-27 16 13. Csepreg 163 6 7 14-28 15 14. Vasszécseny 163 4 9 20-34 13 13. Rum 162 6 8 30-42 12 16. Répcelak 163 2 11 14-35 11 SPORT VAS NÉPE 15 Az FTC-t verte az U17-es csapat Pályán az Illés-Haladás együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-baj­nokságok 17. fordulójában az Illés-Haladás U17-es csapata legyőzte a Ferenc­várost. U14 Debrecen-Illés-Haladás 4-0 (0-0).­­ Debrecen-Pallag, vezette: Darányi. Illés-Haladás: Pataki Nagy R., Varga D. (Papp),­­ Bolla, Frák, Fábiánkovits (Stifter), Kovács B., Somfalvi (Varga O.), Bonyhárd, Mohos (Mozsár), Udvardi. Edző: Noé Dávid. Az első félidőben koncent­ráltan védekeztek a vasiak, ám a párharcokat elveszítették és keveset birtokolták a lab­dát. Szünet után gyorsan gólt kaptak, majd nagy védekezési hibákból újabb találatokat sze­reztek a debreceniek. Igazsá­gos eredmény született. A bajnokság állás: 1. Hon­véd 40 pont, 2. Puskás Aka­démia 37, 3. Vasas 36, ...8. Illés-Haladás 23. 18. forduló, szombat, 15.00: Illés Haladás-FTC, U15 Debrecen-Illés Haladás 5-1 (3-1).­­ Debrecen-Pallag, vezette: Mező. ' Jól futballozott ' az U19-es gárda, ám kihagyta helyzeteit és kikapott Illés­ Haladás: Bolla Bogdányi, Szvoboda, Vigh,­­ Tama, Iván, Horváth K., Né­meth Á., Bátori-Tóth (Kovács R), Miszori, Horváth J. (Vár­nai). Edző: Sipos Norbert. Megérdemelten nyert Debrecen. Gólszerző: Fábián a. 1 (öngól). A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 49, 2. Mál Vidi 38, 3. Honvéd 37, ... 8. Illés-Haladás 21. 18. forduló, szombat, 13.00: Illés-Haladás-FTC U16 Illés-Haladás-FTC 0-0. Illés Akadémia, vezette: Mi­hályi. Illés-Haladás: Simon B. RESETERITS, SIMON K., Fekete, Baranyai, Tóth Á. (Markó), Doncsecz, Hor­váth R., Rosner, SZABÓ B., DEZAMITS. Edző: Németh Richárd. Az első félidőben négy-öt nagy helyzetet is elhibáztak a vasiak. Szünet után kicsit ki­egyenlítettebbé vált a találko­zó, ám a komolyabb lehetősé­gek ekkor is a szombathelyiek előtt adódtak. A bajnokság állása: 1. Honvéd 35, 2. MTK 33, 3. Puskás Akadémia 30, ... 6. Il­lés-Haladás 20. 18. forduló, szombat, 13.00: MTK-Illés-Haladás, U17 Illés Akadémia-Haladás- FTC 3-2 (1-2).­­ Illés Akadé­mia, vezette: Szeibert. Illés-Haladás: Tóth B. - Auer, DEBRECENI, Woth, SZALAY (Fördős), Valter (Fazik), Vajda, KÁLLAI, Schuszter (Szecsődi), Csomós (Telinger), Tóth M. Edző: Oross Márton. A vendégek a nyolcadik percben már 2-0-ra vezet­tek, ezt követően egy labdát a gólvonalról fejelt ki az egyik hazai védő. Ez volt a meccs egyik fordulópontja, a hazaiak ezután visszajöttek a mérkő­zésbe. Irányították a játékot és teljesen megérdemelten nyer­tek. Gólszerzők: Szalay (2), Csomós A bajnokság állása: 1. Honvéd 38,2. MTK 29,3. Pus­kás Akadémia 27, 4. Illés-Ha­ladás 24. 18. forduló, szombat, 11.00: MTK-Illés Haladás U19 FTC-Illés-Haladás 3-1 (2-0).­­ Budapest, vezette: Gellén. Illés-Haladás: Kiss Á. - Bognár, Nyíri (Illés), Nyá­ri (Doktorics), HALMAI, Tóth-Gábor, Molnár T., Fü­­leki, Bolla, SZEKÉR, Oláh (Balogh F.). Edző: Németh Szabolcs. A vasiak jól futballoztak, ám helyzeteiket egy kivételé­vel elhibázták. G.: Halmai. A bajnokság állása: MTK 39, 2. Debrecen 27, 3. 1. Honvéd 25, .. .7. Illés-Haladás 19. 18. forduló, szombat, 11.00: Ülés-Haladás-Honvéd. PA % UHS nIPE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9700 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a­­ társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. I Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben,­­ faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu­­ internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: j | HWFELHASZNÁLÓObserver imedia www.observer.hu