Vas Népe, 2020. február (65. évfolyam, 27-51. szám)

2020-02-25 / 47. szám

2020. FEBRUÁR 25., KEDD SPORT Tavasz a megyei I-ben Gólgazdag mérkőzésen 5-3-ra verte a Cell a Körmendet KÖRKÉP A 16. forduló mérkőzéseivel elrajtolt a megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság tavaszi idé­nye. A legtöbb gól a DVSE-Kör­­mend találkozón esett, ahol 5-3-ra nyert a házigazda. Ma­gabiztosan győzött hazai pá­lyán a Vép és a Rábapaty. Győ­zelemmel nyitotta a tavaszt az egyaránt edzőt váltó Jánoshá­­za és Vasvár. A Szarvaskend gólgazdag mérkőzésen ikszelt a Szentgotthárddal. Jánosháza VSE-Kőszegi Lóránt FC 2-1 (0-0).­­ Já­nosháza, 150 néző, vezette: Harcsár B. Jánosháza: Tóth A. BOGNÁR, Péter, Szabó T.­­ (Nyőgéri), Herczeg (Vágász R), Vágász A. (Nagy K.), NIKSZ, Laczi, NAGY B., BA­LÁZSI (Ambrus), Szabó L. (Palkovits). Edző: ifj. Molnár Károly. Kőszeg: Bán - LINTNER, FEHÉR A., BOZÓKI, Prán, Csák (Németh O.), Réti (Tol­di), Römer (Laki Hegyi), Ke­resztes, FEHÉR D., Szolyák. Edző: Őri Gábor. Gólszerzők: Nagy B., Niksz, ill. Szolyák. A mérkőzésen a küzdelem dominált a szép játék helyett. A Jánosháza szerzett vezetést, de a vendégek hamar egalizál­tak tizenegyesből. A végén a házigazda ismét betalált, így győzni akarásának és egy kis szerencsének köszönhetően otthon tartotta a három pon­tot. Schott Lukácsháza SE— Rum KSC 0-2 (0-2).­­ Lu­kácsháza, vezette: Bódi T. Lukácsháza: Horváth K. - Szentkúti, Beke (Horváth M.), Varga A., Lengyel, Szalai, Ko­­márovics Á., Osztrosits (Sár­közi), Gugcsó, Bősze (Bolján), Komárovics M. Edző: Sántha Szilárd. Rum: Busi - Csonka, Kla­­uzer (Pásti), Szabó D. (Tar), Szakos, Markó, Pupp (Máthé), Kovács B., Baumgartner, Ko­ronczai (Székely), Leitgeb. Edző: Kovács Balázs. Gólszerzők: Szabó D., Ko­ronczai. Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő-Körmendi FC 5-3 (3-0).­­ Celldömölk, 200 néző, vezette: Horváth P. CVSE: Bíró - Huszár (Pázsi), SZUH, MARSAI, GORACZ, Szép (Szabó K.), Németh J. KÉSZEI, Molnár .„ HORVATH T„ Büki. Edző: Haraszti Zsolt. Körmend: Farkas M. - Bajnok, Buti, Varga P. (Sipos), Németh M., MAJTÉNYI, Ta­kács M. (Major), CZIMBER, Kis-Nemes, Wolf (Török), Ta­kács Á. Edző: Somfalvi Péter. Gólszerzők: Németh (2), Horváth T. (2), Marsai, ill. J. Majtényi (2), Horváth T. (ön­gól). A nyolc gólt hozó mérkő­zésnek a közönség nagyon örült - az edzők már kevésbé. Az eredmény még így sem tükrözi, hogy mennyi helyzet adódott a találkozón. Mindkét csapat kevés energiát fordított a védekezésre, és a támadások befejezésénél is akadt bőven pontatlanság. Jobb helyzetki­használásának köszönhetően nyert a Celldömölk. Vép VSE-Király SE 5-0 (1-0). — Vép, 150 néző, vezet­te: Boda Gy. Vép: Bezdi B. - Kovács D., Koszokovits (Balikó B.), Sza­lai, Török (Wágner), Bezdi Sz., Auer, Varga B. (Szilvás), Nagy Zs. (Illés), Takács, Dala (Bali­kó D.). Edző: Török Richárd. Király: Veszelinov - Sás­­di, Kalmár, Kudron (Polgár), Beke (Kiss Á.), Hertelendi, Kovács B. (Lakosi), Perger (Hegedűs), Devecseri, Kon­­dákor, Subicz. Edző: Hegyi László. Gólszerzők: Illés (2), Sza­lai, Dala, Koszokovits. Jól kezdte a mérkőzést a Vép, már a 3. percben vezetést szerzett. Az első félidő további részében aztán a középpályán folyt a játék, a kapuk kevés­bé voltak veszélyben. A Vép építkezve támadott, a Király kontrákra és pontrúgásokra játszott. A második félidő ele­jén ismét góllal nyitott a házi­gazda, majd a találkozó végé­re a kitámadó vendégek ellen újabb szép gólokat szerzett a vépi együttes. A hazai csapat­ban mindenki jó teljesítményt nyújtott. Rábapatyi KSK-Büki TK 4-0 (2-0).­­ Rábapaty, 120 néző, vezette: Talabér N. Rábapaty: Király T. - Tóth R., Gyűrű, Mercz, Piros P. (Király L.), Tóth M., Csupor, Balhási (Kovács T.), Horváth K., Nagy D., Piros D. Edző: Enzsöl Gábor. Bük: Kamondi - Tar (Kom­játhy), Boldizsár, Wágner, Ko­vács Z. (Kovács R.), Czirók (Horváth Sz.), Tóth K., Cson­ka, Kossuth (Kiss R.), Orbán, Babos. Edző: Marton Róbert. Gólszerzők: Gyűrű (2), Pi­ros D., Boldizsár (öngól). Az első játékrész elején fő­leg mezőnyben folyt a játék, egy-egy ziccer adódott mind­két fél előtt, de mindkettő kimaradt. A félidő második felében aztán már támadóbb szellemben futballozott a Rá­bapaty, előbb Piros talált be, majd a szünet előtt Gyűrű is szerzett egy gólt. A második félidőben kontrából újból beta­lált a házigazda, ezzel el is dőlt a mérkőzés. A Rábapaty ilyen arányban is megérdemelten nyert. Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE-Csepregi SE 2-1 (1-0).­­ Vasvár, 100 néző, vezette: Marácz Z. Vasvár: Tóth K. - Bíró, Varga A., Horváth A., Vincze (Dézsi), Kálin, Dávid, Réfi (Berta), Bakos D., Bakos Cs., Schermann (Hajas). Edző: ifj. Sziffer István. Csepreg: Kótai - Steiner M., Tájmel, Büki (Baranyai), Maráczi (Steiner Zs.), Takács, Pócza, Nika (Péntek), Steiner C., Németh O. (Tóth A.), Taró­­di. Edző: Steiner Zsolt. Gólszerzők: Dávid, Bíró, ill. Steiner M. Kiállítva: Takács (87., Csepreg). Győzött, így ellépett az utolsó helyről a Jánosháza Jobban kezdte a mérkőzést a csepregi csapat, a vasváriak pontatlanul futballoztak. Küz­delmesen alakult a találkozó, mindkét kapu előtt adódtak le­hetőségek. A félidő végén egy szögletből a Vasvár szerzett vezetést. A második játékrész­ben egy távoli szabadrúgásból növelte előnyét a házigazda. A közvetlen hajrában aztán egy tizenegyesből szerzett góllal tette szorosabbá az eredményt a Csepreg. A Vasvár megérde­melt győzelmet aratott a meg­erősödött csepregi együttes ellen. Egyházasrádóci SE-Rép­­celaki SE 1-2 (0-0).­­ Egyhá­­zasrádóc, 100 néző, vezette: Szabó III. Z. Egyházasrádóc: Báli Móricz (Balogh A.), László,­­ Vilics, Molnár L., Molnár I., Fehér, Mészáros, Paksi (Bá­­ger), Kovács K. (Lukács), Krajczár. Edző: Lukács Ede. Répcelak: Pethő - Tóth Do., Németh G., Tóth Dá., De Paula, Horváth T., Balikó, Harkai, Szabó B., Molnár Cs. (Tamási), Graszl. Edző: Ba­lassa Péter. Gólszerzők: Mészáros, ill. De Paula A., Horváth T. Kapkodó játékkal kezdett mindkét csapat. Az első hely­zet a vendégek előtt adódott, de gól nem lett belőle. Ezután büntetőt hibázott az Egyházas­rádóc. A második felvonásban rákapcsolt a Répcelak, és veze­téshez jutott. A hazaiak erre a találatra még tudtak válaszol­ni, de a vendégek ismét előnyt szereztek. Voltak lehetőségei a Rádócnak is, de gól már nem esett. Kiegyenlített mérkőzé­sen a vendégek kapu előtti ha­tározottabb játéka döntött. Lorry GM Kft. Szarvas­­kend-Szentgotthárdi VSE 3-3 (1-0).­­ Szarvaskend, 250 néző, vezette: Papp Á. Szarvaskend: Gáspár - Velekei, TÓTH G., TÓTH A., CSILLAG, Jóna, Németh T., Csenterics (Balogh B.), SZA­BÓ D. (Nagy A.), Smolczer, Kopfer. Edző: Tóth Gábor. Szentgotthárd: KAPUS - Kovács G., Kovács T., OS­­VALD, Düh (Papp V), DAN­­CSECZ, Majczán, Tulok (Pol­­­ly), Sulics, Nagy O., TAKÁCS. Edző: Papp Zoltán. Gólszerzők: Velebei (2), Jóna, ill. Dancsecz, Nagy O., Kovács T. Kiállítva: Németh T. (88.), ill. Takács (67.). Az első félidő hazai me­zőnyfölényben telt el, a vendé­gek kapusuknak köszönhették, hogy csak egygólos hátrányban voltak a szünetben. A második játékrész elején a hazaiak az öltözőben maradtak, a gott­­hárdiak ezt kihasználták és fordítottak tíz perc leforgása alatt. Újabb tíz perc elteltével már a Szarvaskend vezetett megint. De a mérkőzést nem tudta lezárni, és a 90. percben a Szentgotthárd egy szerencsés góllal egyenlített. A mérkőzés összképe alapján a hazaiak kö­zelebb álltak a győzelemhez, de a focit gólra játsszák, így pedig döntetlen született. Jánosházáról ifj. Molnár Károly, Celldömölkről Ha­raszti Zsolt, Vépről Pajor Tamás, Rábapatyról Dénes István, Vasvárról ifj. Sziffer István, Egyházasrádócról Báli László, Szarvaskendről pedig Tompa Róbert tudósí­tott. TJ, TG A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Celldömölk 16 123 1 49-13 39 2. Vép 16 121 3 43-16 37 3. Rum 16 103 3 28-17 33 4. Répcelak 169 1 6 35-23 28 5. Rábapaty 168 3 5 35-20 27 6. Szarvaskend 167 5 4 45-32 26 7. Körmend 167 2 7 35-34 23 8. Király SE 167 2 7 25-27 23 9. Bük 167 1 8 30-36 22 10. Kőszeg 166 3 7 32-34 21 11. Egyházasrádóc 165 3 8 18-30 18 12. Vasvár 164 5 7 30-37 17 13. Szentgotthárd 163 6 7 24-32 15 14.Jánosháza 163 3 10 17-31 12 15. Lukácsháza 163 3 10 17-32 12 16. Csepreg 163 0 13 11-609 A rumi támadó, Koronczai Roland góllal járult hozzá a Lukácsháza elleni diadalhoz Fotó: Unger Tamás VAS NÉPE 15 Két vasi siker a nyitányon Pályán az Illés Akadémia együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás-labdarúgó­­bajnokság tavaszi első fordulójában az Illés Aka­démia-Haladás csapatai közül az U­15-ösök és az U19-esek tudtak nyerni. U14___________________ Illés-Haladás-Paks 1-2 (1-1).­­ Szombathely, vezette: Árpád. Illés-Haladás: Mol­nár-Végh - KOÓSZ, Stefanich, Bonchis (Király), Karvalics, Baranyai (Laczó), Takács-Föl­des (Őri), Katona, Varga Á., Horváth A., Csörnyei. Edző: Tóth Zsolt. Remekül kezdte a meccset az Illés Akadémia, az 5. perc­ben egy szép akció végén meg­szerezte a vezetést. Néhány perccel később egyenlített a vendégcsapat. A­ második félidőben eldönthette volna a meccset a szombathelyi együt­tes, de kihagyta helyzeteit. A vendégek a hajrában egy ön­góllal megszerezték a három pontot. A pontatlanul futballo­zó vasi csapat meg sem közelí­tette a felkészülési időszakban mutatott játékát. G.: Katona, 17. forduló, szombat, 12.00 Újpesti TE-Illés-Haladás, U15 Illés-Haladás-Paks 1-0 (0-0).­­ Szombathely, vezet­­­te: Mészáros. Illés-Haladás: Olasz - Szvoboda, Bolla (Mohos), Sági, Mozsár, Frák, Papp Cs., Szemes (Stifter), Kovács B., Nagy Zs. (Nagy R.), Szabó L. Edző: Kovács László. Jó iramú meccsen a hely­zetek és a találkozó összképe alapján megérdemelten nyert az Illés Akadémia, amelyet tavasszal a korábban Sárváron is dolgozó Kovács László irá­nyít. A hazai csapat valamen­­­nyi játékosa jó teljesítményt nyújtott. G.: Mácsik (öngól). 17. forduló, szombat, 12.00: ÚTE-Illés-Haladás. U16 Illés-Haladás-Hon­­véd-Magyar Futball Akadé­mia 0-2 (0-1).­­ Szombathely, vezette: Horváth R. Illés-Haladás: Szekeres - Muzsi, Borbács, Vigh, Tama (Miszori), Kovács A., Németh A., Pataki, Horváth J., Szabó B., Demján. Edző: Sátori Bar­nabás. A listavezető fővárosiak mindkét góljukat pontrúgásból szerezték. A hazaiakból hiány­zott a hit, az elszántság, a jobb játékerőt képviselő kispestiek megérdemelten nyertek. 17. forduló, szerda, 10.00: Puskás Akadémia-Illés-Ha­­ladás. 18. forduló, szombat, 12.00: Illés-Haladás-Debre­­cen, U17 Illés-Haladás-Hon­­véd-Magyar Futball Akadé­mia 2-3 (0-1).­­ Szombathely, vezette: Farsang. Illés-Haladás: Simon - Dezamits, Baranyai, Kállai, Palkó, HORVÁTH R., Si­pos, ROSNER, Tarján (Vert), MARKÓ, Bunevácz (Heiter). Edző: Németh Richárd. Az első gólig megilletődöt­­ten futballoztak a hazaiak, ám a Honvéd vezetése a vasiakat ébresztette fel. A folytatásban egyenrangú ellenfelek mérkő­zését láthatták a nézők, 2-1-es vendégvezetésnél volt lehető­ségük az egyenlítésre a szom­bathelyieknek. De újabb gólt a fővárosiak szereztek. A baj­noki címvédő ellen helytállt az Illés Akadémia. G.: Horváth R., Heller. 17. forduló, szerda, 11.00: Puskás Akadémia-Illés-Ha­­ladás. 18. forduló, szombat, 10.00: Illés-Haladás-Debre­­cen, U19 Illés-Haladás-Hon­­véd-Magyar Futball Akadé­mia 2-1 (0-1).­­ Szombathely, vezette: Dombi. Illés-Haladás: Tóth B. (Schüld) - Bokor, DEBRECE­NI, Volter, Vajda (Bunevácz), Auer, Kállai, Balogh F., Dok­­torics (CSOMÓS), Schuszter (Basics), SZECSŐDI. Edző: Horváth Rudolf. Az első félidőben széllel szemben futballoztak a ha­zaiak. Szünet után feljavult a játékuk, egy órányi játékot kö­vetően fizikálisan is ellenfelük fölé kerekedtek, s megérde­melten nyertek. Az új tréner, Horváth Rudolf győzelemmel debütált. G.: Csomós, Kállai. 16. forduló, szombat, 12.00: Honvéd-Magyar Fut­ball Akadémia-Illés-Haladás. PA Látogasson el weboldalunkra! \/A^X|­VMVL a Vas megyei hírportál IMS nEPE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.:,(95) 422-817 9900 Köm­end, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 490 Ft, negyed évre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezmén­­nyel 37 690 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyes­en, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: OBSERVER IMEDIA www.observer.hu