Vas Népe, 2020. szeptember (65. évfolyam, 204-229. szám)

2020-09-08 / 210. szám

2020. SZEPTEMBER 8., KEDD SPORT Sárváron nyert a Vép Hét gólt rúgott a Szarvaskend vendégeként a Kőszeg KÖRKÉP A 4. forduló mér­kőzéseivel folytatódott a megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság. Schott Lukácsháza SE-Egy­­házasrádóci SE 2-3 (1-2).­­ Lukácsháza, 250 néző, vezet­te: Héra Cs. Lukácsháza: Horváth K. - Bolfán, Szentkúti, Gombás, Varga A. (Lévai), SZALAI, Osztrosits (Keresztényi), Gug­­csó, Bősze, Dán, Horváth M. (Lengyel). Edző: Sántha Szi­lárd. Egyházasrádóc: Báli - Ba­kos D., PÉTER (Horváth V.), László, Molnár L., MOLNÁR I. (Máté), Kardos, Mészáros (Báger), Kazinczki (Pak­si), Kovács K. (Bakos Cs.), KRAJCZÁR. Edző: Lukács Ede. Gólszerzők: Keresztényi, Gugcsó, ill. Molnár I. (3). Kiállítva: Szentkúti (62., Lukácsháza). A Lukácsháza foghíjas kerettel állt ki a találkozóra, ennek ellenére nem kezdett rosszul. Gugcsó egy fejes góllal megszerezte a vezetést a hazaiaknak, majd egy száz­­százalékos ziccer maradt ki lu­kácsházi oldalon. Majd kapko­dójátékra váltott a vendéglátó, aminek eredményeképpen az Egyházasrádóc a félidőre megfordította az eredményt. A 62. percében egy véleményes kiállítással pecsételődött meg a Lukácsháza sorsa, hiába pró­bálkozott, csak egy kapufára és egy szépítő gólra futotta, el­vitte a három pontot a vendég. Répcelaki SE-Celldömöl­­ki VSE-Vulkán Fürdő 1-2 (0-1).­­ Répcelak, 300 néző, vezette: Horváth P. Répcelak: Németh M. - Tóth Do., De Paula, Baranyai (Havasi helyett), Tóth Dá., Odor, Sipos, Horváth T., Né­meth B. (Molnár Cs.), Rácz (Bényei), Prystupa (Tamási). Edző: Balassa Péter. CVSE: Osvald - Galovi­­ch (Lőrincz), Enyingi, Gön­­tér, Szuh, Gorácz (Szabó K.), Schimmer, Keszei Ta., Döb­­rente (Horváth D.), Gábor, Keszei R. (Keszei Ts.). Edző: Kelemen Kornél. G.: Ódor, ill. Döbrente, Go­rácz. K.: Molnár Cs. (87., Rép­celaki). Két vereséget követően ér­kezett Répcelakra a bajnoksá­got gyengén kezdő CVSE. A mérkőzés elején inkább hazai támadásokat láthatott a közön­ség, majd a vendég lett kezde­ményezőbb, de gól nem esett. A 37. percben a celli fölény már gólban is megmutatko­zott. Ezután kiegyenlítettebb lett a játék, de maradt az egy­­gólos vendég vezetés a szünet­re. A második felvonásban egy szögletet követően növelte elő­nyét a Celldömölk, kisvártatva Odor szépített. A végjátékban a kapu elé ívelgetett labdák­ból próbált egyenlíteni a hazai együttes, sikertelenül. Sárvár FC-Vép VSE 0-2 (0-1).­­ Sárvár, 450 néző, ve­zette: Vass I. Sárvár: Schüld - Szabó R., Horváth K., Nagy D. (Lem­­peg), Potyi, Tóth M. (Czönd­­ör), Fider, Csákvári, Horváth A., Kovács Be. (Horváth E.), Marsai. Edző: Kovács Balázs. Vép: Bezdi B. - Danes (Auer), Kovács D., Viszket, Szalai (Szilvás), Bezdi Sz. (Tö­rök), Balikó D., Illés (Takács), Varga B., Dala (Varga O.), Ba­likó M. Edző: Török Richárd. G.: Kovács D., Illés. Rengetegen voltak kíván­csiak a két hibátlan csapat ta­lálkozójára. Eleinte a hazaiak léptek fel támadólag, de játé­kuk görcsös volt. A vendégek kivárásra játszottak­­ és jöt­tek is a hazai hibák. Az egyik ilyen sárvári megingás után vezetést szerzett a Vép. A má­sodik félidőben próbált újítani a hazai csapat, de támadás­felépítésük ezen a találkozón nem működött, ráadásul még egy potyaszerű gólt is össze­szedtek. Jó pár hazai játékos teljesített tudása alatt, így győ­zött a rutinosabb és összeszo­­kottabb Vép. Jánosháza VSE-Csepregi SE 1-0 (0-0).­­ Jánosháza, 200 néző, vezette: Polgár T. Jánosháza: Tóth A. - Sza­bó L., Závecz, Huszár (Büki), VIRÁG, Palkovits, Németh J. (Fenyő), Szép (Kovács Sz.), Nagy B., BALÁZS, M­KSZ (Vágász). Edző: Ifj. Molnár Károly. Csepreg: Taródi - Kótai, Steiner M., Tájmel, Baranyai (Horváth B.), Pócza (Bánhi­­di), Kovács B. (Büki), Nika (Horváth E.), Lukács, Steiner C. (Steiner Zs.), Németh O. Edző: Steiner Zsolt. G.: Szép. Nagy elánnal kezdett a Já­nosháza, a vendégek kontrákra próbáltak játszani. Hiába jött egyik helyzet a másik után, az első félidőben mindössze a kapufát találták el kétszer a ha­zaiak. A második játékrészben a jánosházi együttes megsze­rezte a vezetést - a találat után a Csepreg kimerészkedett a félpályán túlra. A végére moz­galmasabb lett a találkozó, de az eredmény nem változott. Rábapatyi KSK-Kör­­mendi FC 3-2 (0-2).­­ Rába­­paty, 120 néző, v.: Bagoly G. Rábapaty, Király -KÖNCZÖL, PIROS, DUGO­­VICS (Kovács Ti.), Farkas B. (Gosztolya), Kovács Ta., BAL­­HÁSI, Fehér K. (Szabó A.), Fehér E., Nardai (VADÁSZ), Németh G. (Farkas D.). Edző: Enzsöl Gábor. Körmend: Szukics - Ta­kács,, Nyári, Buti, Sály, Majté­­nyi, Horváth N. (Simon), Sipos (Major), Török, Kökény (Papp Z.), Tompa. Edző: Kurucz Ádám. G.: Dugovics, Kovács Ta., Vadász, ill. Kökény, Horváth N. Öt találatig jutott, simán nyert Sárváron a Király A vendég Körmend korán vezetést szerzett. Ez megza­varta a Rábapatyot és egy sza­badrúgásból újabb gólt kapott. A második félidőre, egy kettős cserét követően felpörgött a házigazda, és öt perc leforgása alatt kiegyenlített. A Rábapaty ezután is támadásban maradt és egy formás akció végén, harmadik góljával eldöntötte a találkozót. Példás küzdés jelle­mezte a hazai játékosokat. Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE-Király SE 0-5 (0-3).­­ Vasvár, 120 néző, vezette: Szabó I. Z. Vasvár: Tóth K. - Varga A., Horváth A., Berta, Vincze, Rosa, Kálin (Frigy), Réfi, Sin­­kó, Schermann (Elekes), Már­ton (Robán). Edző: ifj. Sziffer István. Király: Tóth Á. - Sásdi, Takács, Kalmár (Szabó Z.), Reseterits (Hertelendi), Kiss K., Fábián (Fülöp), Kovács Zs., Kondákor (Nyári), Hal­­mosi, Subicz. Edző: Hegyi László. G.: Kovács Zs., Hertelendi, Fábián, Reseterits, Halmosi. Végig jobb volt a Király, magabiztosan nyerte a talál­kozót. A vendég az első félidő­ben szerzett három góljával gyakorlatilag eldöntötte a ta­lálkozót, de a második játék­részben összehozott újabb két találattal esélyt sem hagyott a Vasvárnak. Lorry GM Kft. Szarvas­­kend-Kőszegi Lóránt FC 1-7 (0-3).­­ Szarvaskend, 200 néző, vezette: Harcsár B. Szarvaskend: Gáspár - Velekei, Tóth G. (Csenterics), Tóth A., Csillag, Jóna, Németh T. (Nagy Á.), Földes (Somo­gyi), Smolczer (Herczeg), Görcsi (Nagy Á.), Kopfer. Edző: Tóth Gábor. Kőszeg: Bán — Lintner, Fe­hér A. (Toldi), Gugcsó, Prán D. (Szűcs), Csák (Réti Ma.), Kovács Zs., Römer (Kelemen), Prán A., Fehér D., Szolyák (Réti Mi.). Edző: Őri Gábor. G.: Csenterics, ill. Szolyák (4), Kovács Zs. (2), Fehér D. A vendég kezdett jobban, a hazaiak nehezen pörögtek fel, ennek eredményeként a veze­tést is megszerezte a Kőszeg. Az első félidőben még kétszer mattolták a hazai védelmet a vendégek, biztos előnnyel vonulhattak pihenőre. A má­sodik félidő elején gyorsan le­rendezte a találkozót a vendég, és ilyen arányban is megérde­melten nyert a fásult hazaiak ellen. A Kőszegnél mindenki kiváló teljesítményt nyújtott.­­ Rum KSC-Szentgotthár­­di VSE 1-2 (1-1).­­ Rum, 100 néző, vezette: Talabér N. Rum: Busi - Székely, Pupp, Markó, Németh M., Baumgartner, Koszokovits (Gyurkó), Koronczai (Pásti), Leitgeb, Tar, Táncsics (Eger­­völgyi). Edző: Horváth Tibor. Szentgotthárd: Kapus - Támis, Balázs, Kovács T., Os­vald (Könye), Düh (Korpics), Dancsecz T., Majczán, Gécsek (Dancsecs A.), Sulics (Papp V), Tulok. Edző: Papp Zoltán. G.: Koronczai, ill. Dan­csecs A., Tulok. A helyzeteit jobban kihasz­náló Szentgotthárd idegenben nyert a továbbra is gyengén teljesítő Rum ellen. Az első félidőben még dominált a há­zigazda, egy szöglet után ve­zetést szerzett, de rákapcsolt a vendég és komoly akarattal megfordította a találkozót. Lukácsházáról Sántha Szilárd, Sárvárról Kovács Balázs, Jánosházáról Szűcs Dávid, Rábapatyról Dénes István, Vasvárról Sziffer Ist­ván, Szarvaskendről Tompa Róbert, Rumból Kotsits Zol­tán tudósított. TI 1 A BAJNOK­­­i MkB iÁL­­A 1. Vép4 4 0012-212 2. Kőszeg4 3 0115-59 3. Sárvár4 3 0111-39 4. Jánosháza4 2 118-67 5. Rábapaty3 2 017-46 6. Lukácsháza4 2 02 8-66 7. Király SE4 2 02 7-56 8. Bük3 2 01­4-46 9. Egyházasrádóc4 2 02 9 -116 10. Szentgotthárd3 120 6-55 11. Celldömölk4 1­12 6-74 12. Szarvaskend4 1 12 7 -164 13. Körmend4 103 7-103 14. Répcelak4 103 8 -123 15. Rum4 103 3-93 16. Vasvár4 103 3 -133 17. Csepreg3 0 12 2-51 Sárvár-Vép 0-2. Jó meccset, nagy csatát hozott a rangadóFotó: Cseh Gábor VAS NÉPE 15 Elverte a Fradit az U16-OS gárda Pályán az Illés Akadémia együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-baj­nokságok 2. fordulójában egy-egy győzelem, dön­tetlen és két vereség az Illés Akadémia-Haladás együtteseinek mérlege. Az U19-es gárda nem lépett pályára. U14 Honvéd-Magyar Futball Akadémia-Illés-Haladás 5-0 (2-0).­­ Budapest, vezet­te: Király. Illés-Haladás: Tama Tóth B. (Őri), Rózsa, Blum,­­ Pál (Szabó B.) - Palkó, Mayer (Zancsics), Németh R. (Bécsy,) - Abert, Szijjártó (Vér), Vert (Csonka). Edző: Tóth Zsolt. Az első félidőben a szom­bathelyiek fölé kerekedett a Honvéd, és teljesen megér­demelten szerzett kétgólos előnyt. Fordulás után aztán már hiába birtokolta valamivel többet a labdát az Illés-Hala­dás, a kapu előtt határozottabb hazaiak szereztek újabb gólo­kat és nyerték meg a találko­zót. 3. forduló, szombat, 10.00: Illés-Haladás-Debreceni VSC, U15 Honvéd-Magyar Futball Akadémia-Illés-Haladás 4-1 (3-0).­­ Budapest, vezet­te: Milavecz. Illés-Haladás: Mol­nár-Végh - Bonchis (Horváth A.), Bodrogi (Karvalics), Csörnyei (Kopácsi B.), Koósz - Szentkirályi, Kopácsi Á., Balikó­­ László (Takács-Föl­des), Katona, Wolf (Baranyai). Edző: Németh Richárd. Gólszerző: Katona. A Puskás Akadémia után a bajnokság másik nagy esélye­se, a Honvéd-Magyar Futball Akadémia volt a szombathe­lyiek ellenfele A rendkívül jó felépítésű hazai csapat több helyzetet tudott kialakítani, de 1-0-nál kimaradt egy nagy Illés-lehetőség - ami akár más forgatókönyvet is jelenthetett volna a folytatásban. De ös­­­szességében megérdemelten nyerte meg a találkozót a pi­ros-fekete gárda. Ugyanakkor a Németh Richárd vezette együttes játékban előrelépett az egy héttel ezelőttihez ké­pest. 3. forduló, szombat, 10.00: I llés-Haladás-Debreceni VSC. U16, kiemelt csoport Illés-Haladás-Ferencvárosi TC 2-1 (1-0).­­ Szombathely, vezette: Vizi. Illés-Haladás: Pataki Horváth B., Mozsár, Kovács­­ B., Szemes - Bolla, Nagy B. - Szvoboda, Mohos (Mayer), Papp (Bonyhárd) - Udvardi. Edző: Kovács László. Gólszerzők: Udvardi, Szvoboda. Támadólag lépett fel az Il­lés-Haladás, és ez meg is za­varta a vendégeket. A hazaiak a taktikai utasításokat betartva játszottak és egy szép góllal megszerezték a vezetést. For­dulás után hamar kettőre nőtt a különbség, ami után a Ferenc­város már többet támadott, de csak a hajrában tudott szépíte­ni. Kovács László csapata tel­jesen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. A szombat­­helyiek támadásban a széleken és középen is gyorsabbak vol­tak ellenfelüknél, ez volt szép győzelmük egyik kulcsa. 3. forduló, szombat, 10.30: Debreceni VSC-Illés-Hala­­dás, ül 7, kiemelt csoport Illés-Haladás-Ferencvárosi TC 0-0.­­ Szombathely, ve­zette: Nedvesi. Illés-Haladás: Simon B. - Németh Á. (Kovács A.), Tóth K., Kozári, Horváth H. - Sza­bó B. (Pataki), Horváth B., Iván - Kállai Z., Tama, Hor­váth K. (Vert). Edző: Sátori Barnabás. Az első félidő inkább a küz­delemről szólt, kevés helyzet­tel. Fordulás után jobban ját­szottak a vasiak, két nagyobb lehetőségük is volt, de ezek kimaradtak. Összességében az egész mérkőzésre jellemező volt, hogy a szombathelyiek pontrúgásai nem sikerültek. Sátori Barnabás együttese va­lamivel közelebb állt a győze­lemhez a kevés helyzetet hozó találkozón, tipikus egygólos meccsen, de nem sikerült az i-re feltenni a pontot, azaz gólt szerezni. 3. forduló, szombat, 10.30: Debrecen-Illés-Haladás. U19 Az MTK-Illés-Haladás mér­kőzést a vendégek kérésére később, október 3-án pótolják a felek. 3. forduló, szombat, 10.30: Debrecen-Illés-Haladás. PA IMS n £ PE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94)522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.