Vas Népe, 2021. október (66. évfolyam, 228-252. szám)

2021-10-13 / 238. szám

2021. OKTÓBER 13., SZERDA MEGYEI FOCI KÖRKÉP A 9. forduló mér­kőzéseivel folytatódott a küzdelem a megyei II. osz­tályú labdarúgó-bajnokság északi és déli csoportjá­ban. Gólerősre sikeredett a játéknap: 13 találatig jutott a Csepreg, nyolcig az Újpe­rint és a Nádasd. Északi csoport _____ Gencsapáti-Alsóújlak 1-5 (0-2). Gencsapáti, 80 néző, vezette: Talabér N. Gencsapáti: Horváth Gy. - Janzsó, Varga R., Mester, Dancs, Molnár B. (Bokor), Ba­ranyai, Egyed, Lőrincz (Petrő­­czi), Kovács G., Tar. Alsóújlak: Gábor (Szőnye) - Gampel (Papp A.), Kaposi, Káldi I. (Tóth Á.), Varga Á„ Varga N., Káldi M., Odor, Or­szág (Toldi), Nagy Z., Varga R. Gólszerzők: Tar, ill. Var­ga R. (2), Káldi M., Varga Á., Káldi I. Hiába birtokolta mezőnyben többet a labdát a Gencsapáti, a lehetőségeit rendre elpuskázta. Viszont a vendégek szinte min­den helyzetüket gólra váltották. A hazai csapatból többen tudá­suk alatt játszottak. Sitke-Csepreg 0-13 (0-8). Sitke, 20 néző, v.: Kondor T. Sitke: Kelemen - Szakos, Imre Gá., Lakatos, Gyűrű, Papp B., Horváth B., Bagoly, Imre Ge., Németh M., Dunai. Csepreg: Jakatics (Farkas B.) - Kótai (Merk), Steiner M., Kossuth, Nika M. (Baranyai), Simon, Pócza, Nika B., Nagy D., Steiner HA,Németh O. (Ta­kács). Gólszerzők: Pócza (4), Nagy D. (3), Steiner C. (2), Nika B. (2), Steiner M., Németh O. Borús idők járnak a sitkei csapat felett. A minden csapat­részében erősebb, minden felté­telben jobb vendégcsapat ilyen arányban is megérdemelten nyert. A csepregieknél minden játékos jól teljesített. Pecöl-Kemenesalja 1-1 (1-1). Pecöl, 80 néző, vezette: Szabó III. Z. Pecöl: Takács - Pálfi, Czeg­­lédi, Szemes, Iszak, Gyűrű, Oszkó (Seper), Illés, Németh I., Balázs (Németh A.), Horváth B. Kemenesalja: Nagy Sz. - Szakái, Belegrai, Dobson (Czöndör), Lőrincz G. (Bodor), Németh J. (Berecz), Lőrincz M., Péter, Ölbei (Őri), Varga R., Vajda. Gólszerzők: Gyűrű, ill. Né­meth J. Kiállítva: Szakái (73., Ke­menesalja). A mérkőzés előtt komoly fejmosásban részesült a hazai csapat az öltözőben - aminek meg is lett az eredménye. A Pecöl ugyanis nagy lendü­lettel kezdett, korán vezetés­hez jutott. A vendég azonban az első helyzetét értékesítve egyenlített. A folytatásban is a házigazda dominált, jól, nagy fölényben futballozott, azon­ban a jobbnál jobb helyzeteit is elpuskázta - így be kellett érnie az egy ponttal. Azoknak a já­tékosoknak, akikkel az elmúlt időszakban csak a Faceboo­­kon találkozott a pécöli edző, a Scorpions zenekar Wind of change című számát küldi... Uraiújfalu-Bozsok 0-1 (0- 0). Uraiújfalu, 50 néző, vezet­te: Farkas G. Uraiújfalu: HORVÁTH B. - Varga Zs. (Simon), Pungor Sz., Gallen (Kovács G.), Pun­gor N., Kollárits, Tóth D., Agg, Gáspár (Németh B.), FEHÉR, Keszei, Bozsok: FARKAS G. - BINGER Kalmár, Nagy Zs., Pál (Iker), Dévényi, Dohány Patrick (Marti), Kovács R. Hankó (Szárnyas), Tömpék, KISS M. Gólszerző: Hankó. Kiállítva: Pungor N. (69., Uraiújfalu).­­­A jó erőkből álló vendég megérdemelten nyert a gólkép­telen házigazda ellen. Újperint-Elektromos Spo­­ri 8-0 (3-0). Szombathely, ve­zette: Kedves R. Újperint: Biró (Balaton) - Kovács Zs., Sásdi, Baranyai (Hazafi), Jagodits (Taletovits), Horváth M., Szmolek, Németh P, Szakály, Pintér, Tóth M. (Márk). Spari: Horváth L. - Dienes (Sipos), Kovács T. (Porcsalmi), Varsányi, Barbalits, Nyári, Bol­­fán, Tóth Zs., Tóth Á. (Eber­­hardt), Németh R., Schmidt. Gólszerzők: Pintér (3), Ba­ranyai (2), Hazafi, Németh R, Szmolek. Se Honvéd-Concil Merse­­vát 2-3 (0-2). Sé, vezette: Né­meth T. Sé: Földi - Varga G. (Soós, Rada), Séfer, Kovács K., Wer­­derits, Muzsái (Prim), Boldi­zsár, Fichtacher, Tóth F., Sü­megi, Úri. Mersevát: Patyi - Varga A. (Tanai), Gönye (Takács), Csire, Győrvári, Pethő, Dénes (Bor­­bács), Orbán, Nagy Á., Czupor, Balogh P. Gólszerzők: Boldizsár, Tóth F., ill. Gönye (2), Varga A. JCiállítva: Sümegi (68., Sé). Rosszul kezdődött a találko­zó a hazai csapat számára: két alapember esett ki a kezdőcsa­patból. Amúgy két többre hiva­tott csapat feszült egymásnak. A vendéglátó próbált nyomást gyakorolni ellenfelére, kevés sikerrel. Mindkét oldalon sok volt a pontatlanság. Aztán a ha­zaiak alaposan „meglepték” a vendégeket azzal, hogy az első fél óra végén öt perc alatt két gólpasszt adtak nekik - amit a mersevátiak megköszöntek, és kétgólos előnnyel mehettek szünetre. A második félidőben felpörgették a tempót a séfek, de egy újabb ajándék gól, majd egy kiállítás után veszni lát­szott a meccs. Azonban nem tört meg a hazai lendület, tíz emberrel is fölényben játszot­tak, a Sé rúgott két gólt, de ez már csak az eredmény kozme­tikázására volt elég. A sél csa­pat továbbra sem tudja átlépni saját árnyékát, ezúttal egyéni hibák miatt egy nyerhető mecs­cset bukott el. A Mersevát na­gyot küzdve megérdemelten tá­vozott három ponttal, a nem is olyan régen még bevehetetlen sér­katlanból, Dencsapátiból vitte el a három pontot az Alsóújlak együttese Söpte-Gérce-Vásárosmis­­ke 5-2 (2-2). Söpte, 100 néző, vezette: Boda Gy. Söpte: Márffi - Römer, Né­meth Ma., Kovács E. (Molnár B.), Léhmann, Marton, Hor­váth B., Hujber, Vámos, Ko­­ronczai, Fogl. Edző: Gérce-Vásárosmiske: Ko­máromi - Németh T., Máthé, László, Pethő (Soós), Lerik, Mórocz (Kiss L.), Nunkovics (Fehér), Kovács T., Csonka, Kövesdi (Sáli). Edző: Gólszerzők: Marton, Vá­mos, Kovács E., Koronczai, Hujber, ill. Mórocz, Kovács T. Remek első félidőt produ­káltak a felek: hazai vezetést követően fordított a vendég, azonban Hujber góljával még a szünet előtt egyenlített a söptei együttes. A második játékrész­ben a hazaiak nagy offenzívába kezdtek, így a fáradó és sérülé­sektől megtizedelt gércei csa­pat ellen sikerült magabiztos győzelmet aratni. Profi játék­­vezetést, sportszerű, jó iramú mérkőzést és két jól felkészített csapatot láthattak a kilátogató szurkolók. A 10. forduló menetrend­je, szombat, 15.00: Keme­­nesalja-Söpte. Vasárnap, 15.00: Concil Mersevát-Ujpe­­rint, Elektromos Spari-Sitke, Csepreg-Uraiújfalu, Bozsok- Pecöl, Gérce-Vásárosmis­­ke-Gencsapáti,­­ A­lsóújlak- Szeleste-Pósfa. Déli csoport___________ Rábatótfalu-Lorry Gm Kft. Szarvaskend 0-6 (0-2). Szentgotthárd-Rábatótfalu, 30 néző, vezette: Harcsár B. Rábatótfalu: Szukics - Ke­resztúri, Sütő, Szakács, Falb (Horváth M.), Düh (Szívós), Kovács Á. (Náricza), Kóczán L. , SULICS, Kóczán P. (Gal­­lai), Anderkó. Szarvaskend: Esztergályos - Velekei, Csillag, Jóna, Né­meth T. (Nagy Á.), Kovács K., Földes, Nagy Á., Kis-Nemes, Kopfer (Somogyi), Wolf. Gólszerzők: Jóna (2), Csil­lag, Kovács K., Velebei, Falb (öngól). Az első félidő teljesen ki­egyenlített küzdelmet hozott, mindkét csapat alakított ki helyzeteket - de a vendég job­ban koncentrált a kapu előtt. Fordulás után viszont már a Szarvaskend diktálta a tempót, és végül megérdemelt győzel­met aratott. Telekes MEDOSZ-Szent­­péterfa 2-4 (1-3). Telekes, ve­zette: Talabér N. Telekes Medosz: Tóth T. - Pénzes, Németh T., Németh M. , Blaskovics (Horváth N.), Czövek (Szakter), Osvald, Kó­nya, Vincze, Osbáth, Görcsi. Szentpéterfa: Páll - Török, Tóth G. (Udvardi), Horváth V. Skrapits, Garger, Farkas H., Gaál R., Jurasits A., Frányi, Hoós Á. (Jurasits Á.). Gólszerzők: Vincze (2), ill. Horváth V. (3), Gaál R. Kiállítva: Németh M. (73., Telekes). Tutitextil-Körmend VSE-Rum 5-2 (0-1). Kör­­mend-Horvátnádalja, 80 néző, vezette: Vass I. Körmend VSE: Saly - Ve­lekei, Horváth Á. (Szatmáry), Popovics, Törő, Szakasics, HORVÁTH D: Petrovics, Sá­­kovits, Horváth A. (Jóna), Sza­bó P. Rum: Busi - Székely, Papp, Horváth T. (Gyurkó A.), Ko­ronczai O., Bíró, Szalai (Mol­nár R.), Gyurkó B. (Preiczer), Koronczai R. (Tárkányi), Leit­­geb, Pásti. Gólszerzők: Horváth D. (3), Törő, Horváth Á., ill. Bíró, Tár­kányi. Az első perctől a hazaiak irányították a mérkőzést, de so­rozatban hagyták ki a helyze­teiket - amiért járt a büntetés, 1-0-s rumi vezetésnél vonul­hattak szünetre a felek. Fordu­lás után rohamozott tovább a körmendi alakulat, és a korai egyenlítés után már csak a kü­lönbség mértéke volt kérdéses. Biztosan, megérdemelten nyert a házigazda. Csákánydoroszló-Baján­­senye 5-2 (1-2). Csákánydo­­roszló, 50 néző, vezette: Mo­nostori I. Csákánydoroszló: Dévai - Danyi, Takács, Dedics, Urbán, Mikii,­­Kosa (Lónál), Pandur, Márton, Kolosits (Dihen), Sár­közi (Gérnyi). Bajánsenye: Kalamár Bacsák, Kucsera, Horváth B.,­­ Hodács, Kosár, Bakó, Fábián (Luter), Kovács I. (Simon), Horváth Z., Vörös. Gólszerzők: Urbán (2), Di­hen, Makai, Dedics, ill. Kosár (2). A két, jó viszonyt ápoló csa­pat presztízsmeccsén az első félidőben még okozott nehéz­séget a házigazdának a Baján­senye. Fordulás után viszont már egyértelműen a Csákány­doroszló diktálta a tempót, biz­tosan nyert - sőt, akár nagyobb arányú győzelmet is arathatott volna. Jár a gratuláció a játék­vezetői hármasnak is Horváth Ranch Kft. Ná­­dasd-Pinkavölgye-Felsőcsa­­tár 8-1 (F-1). Nádasd, 60 néző, vezette: Árpád A. Nádasd: Doktor - Pálmai (Csenterics), Varga M. (Sza­bó Z.), Kalamár, Meskó M., Tuboly, Németh Bo., Szabó D. (Horváth A.), Németh Be. (Gerencsér), Meskó E., Burka (Varga K.). Felsőcsatár: Tieber -Czlenner (Orbán), Podlavicz­­ki (Horváth M.), Horváth L., Windisch, Horváth Sz., Szabó D., Pehr, Schmalzl (Terentii), Böhm, Cseri. Gólszerzők: Tuboly (4), Csenterics, Horváth A., Né­meth Be., Gerencsér, ill. Böhm. Az első félidőben még tar­totta magát a Felsőcsatár - igaz, ehhez az is kellett, hogy a hazaiak rengeteg helyzetet kihagyjanak. Fordulás után viszont már kijött a tudásbeli különbség a csapatok között, és a Nádasd könnyedén, ilyen arányban is megérdemelten nyert. A hazaiaknál mindenki jól teljesített. Tanakajd-Vasszécseny 0-2 (0-0). Tanakajd, vezette: Papp Á. Tanakajd: Marcz L. - Sváb, Kovács G. (Varga M.), Kölkedi, Marcz G., Marcz D. (Nagy K.), Neubauer, Pál, Kalmár, Fila­­kovszky (Tóth J.), Marcz M. Vasszécseny: Székely-Joó, Szalay Cs. (Zsolnai), Viszked (Maczek), Kiss B. (Szalai D.), Bori, Orsós, Balikó, Sásdi, Var­ga M., Vadász (Gombkötő). Gólszerzők: Balikó, Joó. A tanakajdi búcsú napján rendezték meg a szomszédvári rangadót - a zord időjárás sem szegte kedvét a szép számban kilátogató szurkolóknak. A hazai csapat a játék minden elemében jobb volt ellenfelé­nél, kivéve a legfontosabbat, a gólok számát tekintve. A Tana­­kajdnak már az első félidőben több góllal kellett volna vezet­nie. A második félidőben egy lesgyanús gólt szereztek a ven­dégek, továbbá egy 11-eshez ju­tottak a hosszabbításban, amit értékesítettek. A mérkőzésen a Szécseny elkaszálta a hazaiakat és Fülöp Zoltán asszisztenst, akinek jobbulást kíván mind­két csapat. Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a gabor.toth@vasnepe.hu e-mail-címre. A 10. forduló menetrend­je, szombat, 15.00: Bajánse­­nye-Tutitextil Körmend VSE. Vasárnap, 15.00: Vasszécseny- Horváth Ranch Kft. Nádasd, Pinkavölgy­e-F­elsőcsatár-Csá­­kánydoroszló, Rum-Telekes MEDOSZ, Őriszentpéter Rába­tótfalu, Lorry GM Kft. Szarvas­­kend-Gyöngyöshermán-Szent­­király. Szabadnapos: Tanakajd, Szentpéterfa, KA, TG Nyert a Söpte a rivális Gérce ellen Megyei II.: a Csepreg, az Újperint, a Nádasd és a Szarvaskend is alaposan kiütötte ellenfelét Újperint-Spari 8-0 - simán nyert a házigazda Fotó: Cseh Gábor További izgalmas hírekért látogasson el ide: VAOL.hu ÉSZAKI CSCJIOR 1 1. Csepreg8 8 0047-424 2. Söpte8 7 0 131-9 21 3. Bozsok8 7 0 123-6 21 4. Alsóújlak9 6 0328-1418 5. Gérce-Vásárosm.9 5 0431-2015 6. Gencsapáti8 5 03 17-1415 7. Kemenesalja9 4 3220-1815 8. Pecöl8 4 13 19-2113 9. Uraiújfalu8 4 04 12-1512 10. Szeleste-Pósfa8 3 14 14-1710 11. Újperint9 2 16 16-297 12. Mersevát8 2 0 6 11-246 13. Sé9 1 2 6 13-205 14. Spari8 1 07 9-363 15. Sitke9 0 09 3 -470 3ÍI I CSOPORT 1. Csákánydoroszló 86 1­138-1519 2. Szentpéterfa 96 1221-1319 3. Nádasd 85 2 129-7­17 4. Szarvaskend 85 1226-1316 5. Rum 85 0327-2415 6. Vasszécseny 84 1­324-1713 7. Tanakajd 94 1421-2313 8. Körmend VSE 74 0323-1712 9. Felsőcsatár 83 14­12-2510 10. Gyöngyösh.-Szk. 73 04 14-179 11. Őriszentpéter 82 15 17-337 12. Telekes 72 05 15-236 13. Rábatótfalu 70 2 5­6 -242 14. Bajánsenye 80 17 11-331 VAS NÉPE 15 IMS MPE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató 1 Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.